Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

:)

 

             Ja mislim da ce poreed ovog BMW GS da izlgleda smesno i sto se tice izgleda a da ne govorim o upotrebljivosti jer mu teziina sigurno nece biti veca od 200 kg a to je vec  na granici upotrebljovosti za off sto mu je prioritet.

 

:D Ahahahahaaaa:

 

              Mislim da je ovo vrh sto se tice klase a i tezina je namerno velika jer sve sto je kvalitetno motra i da ima neku tezinu a i da se ne zajebe neko pa da pomisli da moze u off sa njom.Jasno i glasno kao i uvek kad je JAMAHA u pitanju.

 

Pite, ti si moj idol! ;D

 

 

              Ok sto se tice izgleda to je stvar licnog ukusa ali nova ST sigurno nece upasti u zamku prevelike tezine s obzirom da ce nositi paralelni tvin poznat iz TDM850/900  koji su teski ispod 200 kg pa tako da ne postoji razlog da ST udje u neku tezinu od rtecimo 230-250 kg (kao GS).Uostalom sama njegova vizuelna pojava pokazuje da ce imate neke ogranicene off-roud mogucnosti sto je za PREDIMENZIONIRANI GS 1200 NEMOGUCA MISIJA.

 

Naš pit je uvek realan, obavešten i nepristrasan:  :D

 

...

        Naravno moze da ima i 500 kila ali ce biti sigurno prva u klasi a samim tim i duplo bolja u svemu od GS 1200 BMW .

 

Pite, da te nema trebalo bi te izmisliti. ;D

 

 

         Ma ok je sve to sto se tice lakih materijala ,mislim da se ovde prvenstveno radiloo ''LEZANJU'' na asfaltu,jer sa tom tezinom kad prilegne...naravno sad ce se javiti kriticari Jamahe ( a ljubitelji drugih marki ) da iznose protiv argumente i tako u beskraj ....ali zato i sluzi ovaj forum.

 

Tako je pite, šta ima tamo neko da iznosi *argumente*, ovde sa traže proizvoljna naklapanja.  Nastavi molim te. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

dali je moguce da se otvori neka tema a da se ne spomene BMW?

pa dokle vise treba o tome pisati?

 

 

Pitaj PIT-a.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

dali je moguce da se otvori neka tema a da se ne spomene BMW?

pa dokle vise treba o tome pisati?

 

Logicno bi bilo porediti novu Teneru sa svetskim No.1 u toj klasi, R1200GS i to je u redu. Ono sto nije u redu je sto je ovde nemoguce voditi civilizovanu i argumentovanu diskusiju o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Zar nije trebala 1200ST da bude sa kardanom? :)

 

                      Dobro je kad se ne zeznuse da stave kardan na enduro.

 

Da jbt, sreća da su stavili ovaj novi specijalni lanac u obliku šipke. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa vARADERO JE KOLKO SE SECAM TEZI OD NOVE JAMAHE PA svi hvale varadera,,

ja bi ovo rado vozio a vi kako ocete,,neverovatno je da se pojave odma bmw fanovi i pocnu da pljuju po nekom konkurencijskom modelu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

pa vARADERO JE KOLKO SE SECAM TEZI OD NOVE JAMAHE PA svi hvale varadera,,

ja bi ovo rado vozio a vi kako ocete,,neverovatno je da se pojave odma bmw fanovi i pocnu da pljuju po nekom konkurencijskom modelu...

 

Ma ko pljuje po Jamahi ? 

 

I meni se jako dopada nova Tenera, al PIT (cuveni mrzitelj BMW-a i sve sto nije Jamaha) me vuko za jezik kao i sve ostale clanove..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto stigla je i "velika" Tènèrè.Sta reci?

Jasno je da je napravljena da bi pomutila racune "nekima",hoce li to da uspe,to ce se videti vrlo brzo.

Vec sam imao priliku da malo folozofiram sa poznavaocima i moram da priznam da prvi komentari i nisu bas pozitivni.

Nisu ni negativni.Ne moze mnogo da se sudi,kad je jos niko nije zajasio,nego onako na prvu loptu izgleda da ima mnogo toga sto joj ne ide u prilog.

To su svi vec primetili,na prvom mestu tezina.To u principu ne mora nista da znaci,ali priznacete da na papiru razlika od skoro 40 kila (od BMW-a) dize obrve!

Hladnjak? Pozicija i velicina odmah ukazuju da joj ne prija guzva,narocito ona gradska (mada i to treba proveriti).

Ovako na papiru stvarno izgleda ogromno.Sediste je na najnizoj poziciji 845 mm od zemlje.Siroka skoro 1 metar.

Na stranu cena,koju jos niko ne pominje,onako zvanicno,definitivno nije motor za svakoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

pa vARADERO JE KOLKO SE SECAM TEZI OD NOVE JAMAHE PA svi hvale varadera,,

ja bi ovo rado vozio a vi kako ocete,,neverovatno je da se pojave odma bmw fanovi i pocnu da pljuju po nekom konkurencijskom modelu...

 

Boki, nemoj da si i ti sad nerealan.  Ko ovde pljuje po čemu?  Ako je iznošenje podataka radi poređenja pljuvanje, kako onda uopšte treba da razgovaramo?

 

Jel' treba da kao pit galamimo na sav glas iznoseći svoje proizvoljne konstatacije?  Pa zar upravo to nije pljuvanje po "konkurentskom modelu" kako kažeš i dizanje u nebesa svog omiljenog motora?

 

Ja sam dosta očekivao od ove nove Jamahe, iskreno se nadajući se da će da nadmašiti KTM 990 i BMW GS, koji su lideri ove kategorije.  Ja bih voleo da su uspeli jer mi se ne daje 16.000+ za KTM ili BMW.  Na žalost, Jamaha je napravila tenk s' kojim očigledno ne namerava da se takmiči sa KTM-om i BMW-om, već sa Harlijem valjda.  Ovo brate nije "pljuvanje" već jednostavno proizilazi iz podataka koji su nam svima pred očima.  Sad ako treba da ignorišemo činjenice, zatvorimo oči i u glas uzvikujemo "Japan je Japan", e pa jbg onda, možda nam Bog nije ni trebao davati mozak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Boki, nemoj da si i ti sad nerealan.  Ko ovde pljuje po čemu?  Ako je iznošenje podataka radi poređenja pljuvanje, kako onda uopšte treba da razgovaramo?

Jel' treba da kao pit galamimo na sav glas iznoseći svoje proizvoljne konstatacije?  Pa zar upravo to nije pljuvanje po "konkurentskom modelu" kako kažeš i dizanje u nebesa svog omiljenog motora?

Ja sam dosta očekivao od ove nove Jamahe, iskreno se nadajući se da će da nadmašiti KTM 990 i BMW GS, koji su lideri ove kategorije.  Ja bih voleo da su uspeli jer mi se ne daje 16.000+ za KTM ili BMW.  Na žalost, Jamaha je napravila tenk s' kojim očigledno ne namerava da se takmiči sa KTM-om i BMW-om, već sa Harlijem valjda.  Ovo brate nije "pljuvanje" već jednostavno proizilazi iz podataka koji su nam svima pred očima.  Sad ako treba da ignorišemo činjenice, zatvorimo oči i u glas uzvikujemo "Japan je Japan", e pa jbg onda, možda nam Bog nije ni trebao davati mozak.

Slažem se sa tobom....i sa istim razlogom sam očekivao dolazak ovog motora (ne radi mene,več radi devojčice), međutim kada sam video težinu... :o....ipak ču radije nekog polovnog GS-a da tražim. Samo me još cena Tenerejke zanima (pošto sam bio več šokiran kod Multistrade), ali koliko se meni čini biče u rangu GS-a..(elektronika i kardan čine svoje pri ceni).

 

i kao što reče Ribolovac....očekivao sam više,ako uzmem u obzir, da su imali dosta vremena i mogučnosti da se ugledaju na druge (BMW i KTM)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

01-yamaha-super-tenere.jpg

 

02-yamaha-super-tenere.jpg

 

03-yamaha-super-tenere.jpg

 

04-yamaha-super-tenere.jpg

 

05-yamaha-super-tenere.jpg

 

06-yamaha-super-tenere.jpg

 

Kažu da prvo izlazi Special Edition verzija.

 

Uzgred, Varadero je za ovo Poni bicikla ;D ;D ;D

 

A vlasnici BMW-a treba da budu srećni, jer GS Adventure konačno ima konkurenciju, pa će se i BMW nadalje više truditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kažu da prvo izlazi Special Edition verzija.

 

samo da ne bude i cena Special Edition.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Po ovome ispada skoro 50% skuplja od GS-a???

e toga sam se bojao....ta Yamaha je stvarno pravi GS killer....ali cenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Po danasnjem kursu, 13,500GBP je tacno 15,378EUR.

cca 2000 eur-a skuplja od GS-a....sa full opremom naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

znaci omasio sam za 379€  ;D ;D ;D

 

ja ne znam cemu nervoza... ionako 98% nas će ga voziti kao polovan motor za jedno 5-7 godina  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kakva nervoza? Samo procenjujemo sanse protiv direktnih konkurenata... Dakle, cak i da bude jevtinija od GSa treba imati u vidu da su BMW kupci specificni i da bi opet kupili GS. Mislim da nova Tenera ni malo nece poremetiti prodaju GSa, naprotiv - posle prezentacije Tenere mnogi ce ipak potraziti najblizeg KTM ili BMW dilera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Nije mi samo jasno zashto u tu "top kategoriju" stavljate KTM-a ? Po chemu je on konkurentan BMW-u i novoj Teneri ?

KTM 990 ADV nema ni kardan, ni toliko elektronike ni 1200cc niti je isti koncept mada je to najmanje bitno ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Seca li se neko Honde Fury(jel fury bese?) i besne propagande?

 

Tako su i oni lozili masu, pa nesto ne videh da je neko spominje svakodnevno. (tj. uopste)

Kada se pojavila, pogledah, sacekah jos neke slike, pogledah opet....aha, ok i zaboravio da postoji, a ne secam se ni da su je drugi spominjali kasnije.

 

Valjda nece i ST da prodje tako. Posle fantasticno smotanih marama, izgleda... paaa... i ne nesto specijalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja