Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Sta smatrate mogucnostima ovakvih motora?  Koliko sam video,za blatu,mokro lisce itd nicu nikako... 

 

Dugometražna putovanja po bilo kakvom *putu*.

 

Inace,tenera mi se bas svidja na ovoj poslednjoj slici,samo polozaj tih kofera nikako  :D

 

To je nečiji fotošop. A to su BMW-ovi koferi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banja Koviljaca

Pit

 

                  Posteno vozio sam letos Strujinu XT-600 PRED 30 LJUDI PO NJIVAMA I SKAKAO SA NJOM JEDNO 10 MIN.To je motor od 150 kg otprilike i onako za moje potrebe bi sasvim zadovoljio jer stvarno nemam ambicije za kross motorima ,mada sam pre 20 ak godina imao i to zadovoljstvo u vidu HUSKVARNE OD 250 CCM STO JE STVARNO BILA OPAKA NAPRAVA I ZA ONO I ZA OVO VREME.

                  Sto se tice BMW 1200 VS Jamaha ST 1200 pa ocigledno je da ce offroud s[posobnosti biti na strani Jamahe jer ako ih bude i malo makar na nivou stare ST 750  onda je to dovoljno posto GS 1200 nema off roud sposobnosti niosta vece od jednog bandita 1200 .To je svima jasno a mislim da je i tebi postalo posle ovih nekoliko godima citanja po forumima ako vec nisi licno mogao da to prihvatis vozeci BMW.

 

 

Mislim da nebi trebalo mesati kubikaze i tipove motora ali sacekajmo da izadje nova "ST 1200" pa vidimo.

Ja slabije pratim forume ali ako uzmemo dosadasnje licno iskustvo, bez obzira sto je XTZ 750 laksa od BMW  R1100 GS  on je ipak sposobniji.

Tako da nevidim zasto bi sad ST 1200 bila bolja od 1200 GS i to nebi trebalo uopste porediti.

Kad bude izasla na put ST 1200 ce verovatno biti predivan motor koji ce svaki zaljubljenik u putovanja i prirodu voleti da ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Vidim da trpate kilaze ovde  ;D  Treba mi podatak za gs-a,tezina,posebno na zadnjoj,i prednjoj osovini ako zna neko?  :D  izvinjavam se za off

 

Oko pola napred a ostalo pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5244 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ima ovde dobrih bisera , moram se upisati da pratim temu Tenera, motor kojeg nema  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

2. Težina standardnog KTM 990 bez goriva je 209 kg.  Vodeći se tvojom logikom, znači i za KTM je off-road "nemoguća misija"?  I još je po tom pitanju gori od GS-a?

 

Težina standardnog KTM 990 adventure je 199 kg. Ne bih da ulazim u raspravu, samo mala ispravka da se ima tačan podatak.

Verujem da je težina GS-a koju si naveo tačna jer si veliki poznavlac BMW-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

2. Težina standardnog KTM 990 bez goriva je 209 kg.  Vodeći se tvojom logikom, znači i za KTM je off-road "nemoguća misija"?  I još je po tom pitanju gori od GS-a?

 

Težina standardnog KTM 990 adventure je 199 kg. Ne bih da ulazim u raspravu, samo mala ispravka da se ima tačan podatak.

Verujem da je težina GS-a koju si naveo tačna jer si veliki poznavlac BMW-a

 

Klikneš na ovaj link koji sam postavio, on te odvede na zvanični sajt KTM-a, i tamo piše 209.  Ali 10kg nije toliko velika razlika da se oko ovoga natežemo. ;)  Ono na šta sam indirektno hteo da skrenem pažnju je to da većina proizvođača objavljuje suvu težinu (znači bez goriva), dok je konkretno BMW do sada objavljivao "mokru" težinu, dakle sa gorivom.  Onda kada se upoređuju slični motori ispada da su drastično različiti, a u stvari razlika je u težini praznog vs. punog.  Na linkovima koje sam postavio se vide težine ovih motora *bez* goriva da bi se lakše uporedili.

 

Konkretno KTM 990 i standardni GS su slične težine i ostalih dimenzija.  Moje pominjanje KTM-a ovde je da bih video da li će ova gospoda da kažu da je i KTM nesposoban za off road, pošto vidim da tvrde da je težina presudna stvar.  A svako ko se i malo razume u motore zna kakve su sposobnosti KTM-a van asfalta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Isprevio sam te samo zato što na tom linku piše da je "suva težina " približno ( aproksimativno ) 209kg. Naravno da tih 10 kg gore-dole ne znače ništa. ;)

Prava mera je bez goriva, i baš sam se iznenado za GS, mislio sam da je teži.

Što se KTM-a tiče ima ko će reći i da nije neki motor za off-road :D ali sam ubeđen da će i reći da se kvari :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Gledam sad po Internetu "slike" koje razni kače. Većina je zamišlja kao neku napumpanu verziju manje

Tenere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ma znam da ima raznih ali nije razlog za nerviranje. Mada sam ja onom Free-evom vicu prepoznao Pita

kao "debelog momka" a BMW-a kao "lepo definisanog". Jebi ga možda sam naivan.

 

Bravo Tocrank, ti si jedini izgleda ukapirao o cemu se radi...mada mi je izgledalo da je i Mikka shvatio poentu u odgovoru posle mog posta.

 

Motoholicu brate opusti se, hteo sam da kazem kad god se pomene Afrika ili GS neko se nadje pametan da sere po njima iako ih nije nikada vozio i da je to verovatno neki sistem odbrane...

ST nisam vozio jos uvek i zbog toga se i ne javljam u temama kao sto su AT vs. ST tako da nemam potrebu da pljujem po teneri kad je nisam vozio... a primer o "debelom momku" nije imao veze sa tezinom nasih motora...sad da ne objasnjavam ko je shvatio shvatio, uglavnom ljubitelji GS-a su trebali da se nadju podrzani u mom postu ;D, a posebno ljubitelji KTM-a jer mi se vise svidja koncept sa 21' napred, mislim da je upotrebljiviji...

nadam se sam sad jasnije objasnio sta sam mislio, nisam imao nameru nikoga da uvredim, poz! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo ih redom:

 

Pustinja:

http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/desert.jsp'>http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/desert.jsp

 

Planine:

http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/mountains.jsp'>http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/mountains.jsp

 

Grad:

http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/

 

 

i da, hvala vam shto ste prekinuli da pishete o ekonomskim frustracijama... ova nova tenera je prvi "novi" motor u ovoj klasi posle par godina jednolichnosti na trzhishtu... bash zasluzhuje da je ispratimo kako treba.. a ne da pljujemo po firmama koje ne mozhemo sebi priushtiti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

i da, hvala vam shto ste prekinuli da pishete o ekonomskim frustracijama... ova nova tenera je prvi "novi" motor u ovoj klasi posle par godina jednolichnosti na trzhishtu... bash zasluzhuje da je ispratimo kako treba.. a ne da pljujemo po firmama koje ne mozhemo sebi priushtiti....

 

Ili je prva Yamaha koja se uklopila u jednolicnu shemu poslednjih godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
We’ve made the new Super Ténéré highly advanced to give optimal mechanical performance as well as superb levels of rider feel and control. That’s why you’ll find our Yamaha Chip-Controlled Throttle system (YCC-T) on the new Super Ténéré, with traction control to inspire confidence on every surface. Then there’s hi-tech ABS, as well as our Unified Brake System (UBS), which links front and rear brakes for rider comfort, and comes blessed with enough intelligence to adapt to every situation - on and off-road. After all, when you’re deep in unknown territory and you can't see far ahead, sometimes you need to stop in a heartbeat. Then, when you’ve caught your breath, you need to get moving again, whatever the surface.

 

Njima bas doslo iz dupeta u glavu! Sad, sto neko drugi ove "novitete" ugradjuje serijski na svoje motore od pre 16 godina.... nema veze. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ili je prva Yamaha koja se uklopila u jednolicnu shemu poslednjih godina?

&

Njima bas doslo iz dupeta u glavu! Sad, sto neko drugi ove "novitete" ugradjuje serijski na svoje motore od pre 16 godina.... nema veze. :)

 

kad kazhem novitet mislim jednostavno na novi model na trzhishtu gde se izbor svodi na ktm i bmw.. shto se "inovacija" tiche to je sve ista stvar samo drugachije spakovana... pogreshno sam se ja izrazio....

 

uglavnom, drago mi je shto ce postojati josh jedna mazga u vrhu ponude "tih motora" koju cemo svi zheleti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma nisi se ti pogresno izrazio, ja sam procitao linkove koje si postavio i hvala ti na njima. Nego mi je interesantno da tek sad prihvataju ove gedzete koje druge firme vec imaju u trecoj generaciji... Da im je neko pre pet godina rekao da to ugrade, rekli bi da je to nepotrebna komplikacija, ili nesto slicno.

 

ABS, kontrola proklizanja, integralne kocnice.... kome to jos treba? :) Kardan na enduro motoru??  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

... pogreshno sam se ja izrazio....

 

 

Naprotiv, upravo je onako kako si rekao.  Ovde u SAD mogu da se kupe jedino GS i 990 u toj kategoriji i ništa više. Svaki novi model je itekako dobrodošao i predstavlja kakav-takav novitet.  Da ne zaboravimo, ova naša enduro kategorija je jedna od manjih u motociklizmu, da nas ne zavara to što nas na BJB-u ima dosta.  Na ovoj planeti ipak caruju skuteri, pa za njima sportski motori i kruzeri.  Enduro motori su relativno zapostavljena kategorija od strane skoro svih proizvođača sem BMW i KTM-a....Što više proizvođača krene da pravi nove modele u ovoj kategoriji, to bolje....a pogotovu Japanci koji imaju najviše para od svih za razvoj i istraživanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Dal imaju više para ne znam ali su im radne navike u suficitu 100%.

      Ima u tom R&D-u dosta pogrešnih pretpostavki. Da se nije KTM toliko proslavio ja mislim da Yamaha ovo ne bi ni pravila.

Taj "vaš" segment putnih endura je narasatao zahvaljujući KTM-u. A Yamaha bi sad da se udene. Isto ko BMW sa ovim

Gsxr-om boljim od svih Gsxr-ova. U zadnjih 10-15 godina amatersko i klubsko trkanje je postalo ozbiljan posao za proizvo-

đače. E sad, glavno pitanje je da li će nova Tenere da bude bolja od kokurencije. S obziro da su samo dva motora u pitanju

nije im teško da skontaju šta treba da naprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Engine type:  liquid-cooled, 4-stroke, DOHC, Forward-inclined parallel 2-cylinder, 4-valve, fuel injected, twin spark engine

Displacement: 1199 cc

Bore x stroke: 98 x 79.5 mm

Compression ratio: 11.0 : 1

Maximum power: 80.9kW (110PS) @7,250rpm

Maximum torque: 114.1 Nm(11.6kgf+m) @6,000 rpm

Lubrication system: Dry sump, oil tank in crankcase

Carburettor: Fuel injection

Clutch type: Wet, multiple-disc coil spring

Ignition system: Twin spark

Starter system: Electric

Transmission system: Constant mesh, 6-speed

Final transmission: Shaft

Fuel tank capacity: 23 L

Oil tank capacity: 4.2 L

 

Chassis:  Steel tube backbone

Front suspension system: Telescopic forks

Front travel: 190 mm

Rear suspension system: Monoshock, adjustable preload and rebound damping

Rear travel: 190 mm

Caster angle 28°

Trail 125mm

Front brake: Hydraulic Twin Ø 310 mm wave discs

Rear brake: Hydraulic Single Ø 282 mm wave disc

Front tyre: 110/80R19M/C 59V

Rear tyre: 150/70R17M/C 69V

 

Length (mm):  2,250 mm

Width (mm): 980 mm

Height (mm): Min:1,410 mm / Max:1,440 mm

Seat height (mm): Adjustable 845-870 mm

Wheel base (mm): 1,540 mm

Minimum ground clearance (mm): 205 mm

Service weight (kg) 261 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja