Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Vidi sad ovo čudo!? BMW napravio GSXR-a a Yamaha uzvraća GS-om. Kladim se da če da budu dve verzije. " Obična" i "Aventure".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ma ovo se igrao neki lik... nije to zvanichno... pishe na YT...

 

kad izadje zvanichno ochekujem neshto slichno po dizajnu... a ne skuplje od 12.000 €... e sad, videcemo jednog dana kad se smisle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pratim.

 

Inache, dosta lepo izgleda. Samo se pitam a i plashim, koliko ce sa kilazhom otici u odnosu na staru ST. Ne bi valjalo da na kraju ispadne neupotrebljiva mrcina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

nemoj tako.. uvredice se neki gs-ovac :)

 

smoricu se ako pored toliko priche o pesku i avanturi predju preko 200-230kg... kako sve izgleda bice to kapitalac 260 ili vishe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Cuh ovih dana nesto sto bas ne mogu da potkrepim argumentima,malo je rekla-kazala fazon,nemojte zameriti.

U razgovoru sa nekim likovima koji vec dugo,dugo rade u moto sektoru,saznao sam izmedju ostalog da ce uz FZ8 da se pojavi i Ténéré 1000,a ne 1200?!?! ???.Sto kaze jedan moj poznanik,"ozbiljni ljudi,nose kravate"

Vreme ce da pokaze jesu li bili (a i ja sa njima) u pravu,usput da dodam nesto sto i nema veze mnogo sa Yamahom.Suzuki sprema novi DL (V-strom),GSR koji ce verovatno biti 750 i kompletnu reviziju GSX serije  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ténéré 1000,a ne 1200?!?! ???

 

Svi strani sajtovi pominju 1200 kubika, gotovo nijedan ne govori o 1000. Ljudima u kravatama ne treba previše verovati ;D

 

http://www.fasterandfaster.net/2008/09/yamaha-super-tenere-1200-coming-in-2009.html

 

Suzuki sprema novi DL (V-strom),GSR koji ce verovatno biti 750

 

Nije mi logično da pored 650 kubika naprave DL od 750, mnogo je logičnije da naprave novog DL1000. Ja ništa nisam čuo (pročitao) u vezi novog Stroma.

 

http://www.stromtrooper.com/forums/showthread.php?t=26166

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pre će biti umesto DL650 nego pored ako ima istine u ovoj glasini. Onda možda padne i naked V750?!

Verovatno malo big bored, malo produžen hod od 650. Kao sa GSXR-ovima. Ko zna, možda i bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Pre će biti umesto DL650 nego pored ako ima istine u ovoj glasini. Onda možda padne i naked V750?!

Verovatno malo big bored, malo produžen hod od 650. Kao sa GSXR-ovima. Ko zna, možda i bude.

Suzuki sprema novi DL (V-strom),GSR koji ce verovatno biti 750

 

Nije mi logično da pored 650 kubika naprave DL od 750, mnogo je logičnije da naprave novog DL1000. Ja ništa nisam čuo (pročitao) u vezi novog Stroma.

 

http://www.stromtrooper.com/forums/showthread.php?t=26166

 

Беж'те из ове собе, отворите нову за Строма  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.moto-station.com%2Farticle7626.html&sl=auto&tl=en

 

tekst je zanimljiviji od fotke (josh uvek sve samo fotomontazhe) :) 15.000€ za skroz opremljen motor sa svim dodatcima u junu 2010... kao konkurencija BMW-u 1200 GS Adv koji je za iste pare klot....

 

ja bih i dalje uzeo KTM 990 ADV R za manje para... hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo citam intervju sa generalnim direktorom Yamaha-motor Italia,gospodinom koji se zove Enrico Pellegrino i koji izmedju ostalog za Tènèrè kaze.

"Planiramo da predstavimo "veliku" Tenere 1200 pre odlaska na odmore,znaci negde krajem maja meseca.Imace "oci" kao R1,asimetricni uvodnik vazduha,samo jedan hladnjak (sa jedne strane),tocak od 19 coli,a ne od 21 kako je predstavljeno u Tokiju.Motor ce biti PARALELNI dvocilindricni i imace kardanski prenos.Serijski model ce biti opremljan ABS-om,kontrolom proklizavanja i imace mogucnost izbora nekoliko mapa za ubrizgavanje,samim tim i kolicinu snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa nema link  :(

Opet je u pitanju klasican tekst.Mislim da i vrapci vec znaju da je moj veliki izvor informacija jedan popularni italijanski moto-magazin.

Koji (cisto informativno) izlazi vec 97 godina i u kojem uvek ima raznih interesantnih stvari,koje oni NECE da stave u "mrezu",bar ne dok ne uzmu koji dinar za klasicno stampano izdanje.

BTW opet vam spremam jedan prevod,jednog vrrrrlo interesantnog testa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

 

 

            Ja mislim da ce poreed ovog BMW GS da izlgleda smesno i sto se tice izgleda a da ne govorim o upotrebljivosti jer mu teziina sigurno nece biti veca od 200 kg a to je vec  na granici upotrebljovosti za off sto mu je prioritet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ja mislim da ce poreed ovog BMW GS da izlgleda smesno i sto se tice izgleda

 

Ja sa tobom nikako ne mogu da se slozim oko ovoga, ali to je vec stvar ukusa ..

Oba su prelepa na svoj nachin ..

 

A Ako kao shto kaze Pronto iz teksta bude imao 19 napred i tezinu oko 230 shto ce se sigurno desiti, ne vidim da ce se i po karakteristikama razlikovati od GS-a ..

 

To je po meni taj isti koncept koji su poceli da forsiraju svi i forsirace ga duze vreme ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja mislim da ce poreed ovog BMW GS da izlgleda smesno i sto se tice izgleda

 

Ja sa tobom nikako ne mogu da se slozim oko ovoga, ali to je vec stvar ukusa ..

Oba su prelepa na svoj nachin ..

 

A Ako kao shto kaze Pronto iz teksta bude imao 19 napred i tezinu oko 230 shto ce se sigurno desiti, ne vidim da ce se i po karakteristikama razlikovati od GS-a ..

 

To je po meni taj isti koncept koji su poceli da forsiraju svi i forsirace ga duze vreme ..

 

 

 

              Ok sto se tice izgleda to je stvar licnog ukusa ali nova ST sigurno nece upasti u zamku prevelike tezine s obzirom da ce nositi paralelni tvin poznat iz TDM850/900  koji su teski ispod 200 kg pa tako da ne postoji razlog da ST udje u neku tezinu od rtecimo 230-250 kg (kao GS).Uostalom sama njegova vizuelna pojava pokazuje da ce imate neke ogranicene off-roud mogucnosti sto je za PREDIMENZIONIRANI GS 1200 NEMOGUCA MISIJA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

              Ok sto se tice izgleda to je stvar licnog ukusa ali nova ST sigurno nece upasti u zamku prevelike tezine s obzirom da ce nositi paralelni tvin poznat iz TDM850/900  koji su teski ispod 200 kg pa tako da ne postoji razlog da ST udje u neku tezinu od rtecimo 230-250 kg (kao GS).Uostalom sama njegova vizuelna pojava pokazuje da ce imate neke ogranicene off-roud mogucnosti sto je za PREDIMENZIONIRANI GS 1200 NEMOGUCA MISIJA.

 

1. Težina standardnog BMW R1200GS bez goriva je 203 kg.

 

2. Težina standardnog KTM 990 bez goriva je 209 kg.  Vodeći se tvojom logikom, znači i za KTM je off-road "nemoguća misija"?  I još je po tom pitanju gori od GS-a?

 

3. 'Ajde ti pite nama pošteno reci, kada si ti poslednji put vozio bilo koji motor na off-road?  Postavi i neku sliku ako je moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sta smatrate mogucnostima ovakvih motora?  Koliko sam video,za blatu,mokro lisce itd nicu nikako... 

 

 

Inace,tenera mi se bas svidja na ovoj poslednjoj slici,samo polozaj tih kofera nikako  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja