Jump to content

Moto Zajednica

Misljenje O Suzukiju Dl V-Strom 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

hteo bi moj drug da kupi v_stroma 650.........pa me je pitao da li moze neko sa ovog foruma da mu kaze nesto vise o navedenom motoru..................sve prednosti i mane koje ovaj dvotockas poseduje.........primamo sve odgovore......prednost imaju oni koji poseduju motor,a primamo i savete drugih.......

 

 

unapred hvala....

post-8197-12879049505931_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koja je to klasa i ko su mu direktni konkurenti?

 

P.S. Ozbiljno pitanje, molim za ozbiljan odgovor

 

To je klasa putnih endura ispod litre zapremine.

U toj klasi su jos npr. Transalp 700, F 650, KTM 690 adv, moze da dodje u obzir i mala multistrada...iako nisu bas potpuno ista klasa u poznatim casopisima kao sto je nemacki Motorrad se rade uporedni testovi.

Strom 650 nije apsolutni pobednik i nije u svim stvarima najbolji, ali se kao paket dobija puno toga za malo novca i zbog toga je najbolji odnos ulozeno-dobijeno. Pored toga mali Strom je puno bolje spakovan od velikog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ja mislim da su mu veci konkurenti BMW F 650 GS i KAWASAKI KLE 500............jer sam gledao puno testova po internetu......i ova tri motora su bili glavna konkurencuja jedan drugome...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

KLE ne moze nikome da bude konkurencija,jer se vise ne proizvodi.Noviji modeli BMW-a su nesto bolji od predhodnih,uz svo duzno postovanje (prema imenu koje nosi),Suzuki je za oba Mercedes,S-Klasse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ja mislim da su mu veci konkurenti BMW F 650 GS i KAWASAKI KLE 500............jer sam gledao puno testova po internetu......i ova tri motora su bili glavna konkurencuja jedan drugome...............

 

Sa BMW F650 ga nikako ne bih poredio jer je nerealno porediti jednocilindricni i dvocilindricni motor u klasi (mislim na jednocilindricni model). KLE ima jednu prednost u odnosu na DL-a  a to je zato sto je malo bolji za makadam i neki nezahtevni off-road (ima zicane felne) u svemu ostalom je DL za minimum dve klase u prednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Po casopisima je stavljaju u klasu maxi enduro: DL1000, Multistrada 1100, KTM 990 ADV, R1200GS, TDM900, Tiger 1050... A da li stvarno jeste ne bih rekao. Od ovih motora koje sam nabrojao mogle bi da se naprave pod-klase jer neki od tih motora nemaju zajednicke namene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

mislim da je bilo kakvo uporedjivanje sa transalpovima i ktm-ovima besmisleno, pa čak i BMW-ovima jel po meni ovo su motori koji izdržavaju teži off dok  strom definitivno nije za to. On je za makadam i to lepo utabani,, bez rupa i tačka. Ima previše kratak hod prednje vile, alu felne, i što je najbolje skid-plate ne dolazi u osnovnom paketu. Moje lično mišljenje je da on predstavlja hibrid koji je spojio ono najlepše a to je malo sportske krvi sa laganim ( veoma ) off-om i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

sto ce reci da je ovo motor vise namenjen za neki put posto ima dobru zastitu od vetra(vizir je ogroman) i odlicno sediste a moze da se napakuju 3 kofera, saxi ce reci svoje iskustvo sa puta u grcku ja se nadam, ali nije motor za off

a sa F650 nijednim ne moze da se poredi iz osnovnog razloga, strom ima 2 cilindra a f6501cilindar i samim tim nisu nikako ista klasa. ali da se poredi sa novim F800 to moze ali opet i tu zavisi da li se poredi sa F800GSA ili obicnim jer je razlika u opremi ogromna.

sve u svemu, ako zelis motor za krace puteve po asfaltu, da odlicna kupovina, ako zelis da sidjes i vozas se po makadamu, kamenu, po putevima kuda je isao kvarisa po albaniji zaboravi na stroma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 

sve u svemu, ako zelis motor za krace puteve po asfaltu, da odlicna kupovina, ako zelis da sidjes i vozas se po makadamu, kamenu, po putevima kuda je isao kvarisa po albaniji zaboravi na stroma

 

misliš duže puteve ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

 

sve u svemu, ako zelis motor za krace puteve po asfaltu, da odlicna kupovina, ako zelis da sidjes i vozas se po makadamu, kamenu, po putevima kuda je isao kvarisa po albaniji zaboravi na stroma

 

misliš duže puteve ?

 

da na to sam mislio a pogresno napisao, duzi putevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

na testu je pisalo f 659 gs.............tako da ja nisam mogao da nagagjam kolko ima kubika...........slazem se da jednocilindricni motor i dvocilindricni nisu isto.....i da nemogu da se porede........ali sam ja samo izneo ono sto sam pronasao............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pored toga mali Strom je puno bolje spakovan od velikog.
Jel' može objašnjenje ovoga, kad smo već u temi...

 

650 nema nedostatke koji se kod 1000 moraju otkloniti da bi bio OK. Vec fabricki je sve spakovano kako treba.

Mapiranje agregata zbog neuravnotezenog rada ispod 4000rpm, pravljenje spacera na zadnjem tocku, korpa kvacila na K2 i K3, kocnice...Ja sam na mom uradio sta je trebalo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Tema je uvek inspirativna! Prvo covek treba da vozi svaki motor koji komentarise pa tek inda da ima pravi utisak o tome.

Svaki putni enduro je bolj za blagi off od bilo kog r motora ili sport turera. To je prvenstveno zbog guma i polozaja u sedlu. Komentarisati navedene putne enduro motore nije zahvalno jer su kao jaje jajetu slicni. Strom je nesto veci motor i ima zbog toga nesto manju sposobnost off-a od recimo ktm ili bmw ali beznacajno. Mislim da je uvek presudno kod kupovine cena i kvalitet. Ja bih mozda pre stroma jedino kupio i dao prednost kawi versus. To prvo zbog cene, i velicine motora. Za off skoro nije nikakav(zbog guma), ali je za grad bolji od stroma jer je uzi i kompaktniji.

Naravno svaki motor ima i vozaca, a svaki vozac je ovakav ili onakav. Ja konkretno nisam neki vozac. Mene odere skoro uvek neki dobar enduras od 50 ks, iako moja kawa ima 110ks. Hocu da kazem da su ljudi prelazili pustinje po svetu sa stromom od 1000cc kao i sa drugim velikim motorima, a to znaci da nije da su ti motori nesposobni za off. Jedino za off su bolji pravi kros motori od 50ks i 100kg.

Moje misljenje je da ako bih kupovao putni enduro  kupio bih ili stroma od 650 ili versusa. Ako bih kupio neki od 1000cc onda bi to bio ktm 990 adventure.

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja