Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Drugari da nema neko kurblu viska za ktm 400 `94, ali ista je i od 600, 620, 640, 660..... sa leve strane motora... moja od mnogo upotrebe malo rasklimana mada radi jos uvek ali nije zgoreg da se zameni.... hvala unapred na odg....1zdravo.gif

kurbla je ona sa klikom, a ne povratna sa oprugom... ili ako neko zna gde moze nova da se kupi bicu zahvalan na informaciji.... 0takoje.gif

 

nasao... hvala svima... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Ziveo Ebay :takoje:

 

centralni stender KTM 640 LC4

 

post-10142-0-48773100-1335387645_thumb.jpg

575.03.022.000

 

neko kaze da je dobra stvar ali meni nesto kao da ga je Tomos proizveo kad ga vidim na tome..... 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

pozz drugari :zdravo: muci me edna muka pa reko mozda je ovo pravo mesto da se pozalim

';. ovako na mom ktm-u (er 600 lc4) umro mi amortizer mada hm .,' bar se tako ponasa znaci kad predjem preko preglabice on se klati ko da ceo poso vesanja radi samo opruga ljuljuska se gore dole tralala e sad amortizer je wp-ov uljno gasni sa onim podesavanjem tvrdoce na gasnom kontejnercicu na ono dugmence nema nikakav odziv kako god da ga obnes on je mek i nedesava se nista ali najinteresantnije od svega da uopste nisam primetio da mi iscurelo uje .,' mozda u voznji iscurelo e sad ono najbitnije citao sam negde da se ti amortizeri remontuju hmm interesuju me vasa iskustva stim remontima kolko je to kvalitetno naso sam nekog lika gore u vojvodini ima moto otpad pretezno endura motora kaze ima neke polovne amortizere oko 80-100e ali kaze da moze da remontuje i moj 70e remont i napuni ga tim nekim nitrogen gasom, menja gumice semeninge i daje garanciju .,' to mi deluje ko naj resenje al se plasim da nije neki zajeb jbg pa reko ako neko ima iskustva ili nekog prijatelja poznatg da pomogne .., bitno mi da to odradim kvalitetno i da bude sigurno jbg pare nisu problem pare nema :D al skupicese u medju vremenu kazem najbitnije mi dato bude kvalitetno ja sam naso neki manual za remont wp-ovih amortizera ali najveci problem mije ta aparatura za nitrogen gas a i nisam siguran de cu naci semeninge....

 

img20120427124152.jpg

 

img20120427124227.jpg

 

img20120427124244.jpg

 

evo par slicica kakoto izgleda ako je nesto od pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

pozz drugari :zdravo: muci me edna muka pa reko mozda je ovo pravo mesto da se pozalim

';. ovako na mom ktm-u (er 600 lc4) umro mi amortizer mada hm .,' bar se tako ponasa znaci kad predjem preko preglabice on se klati ko da ceo poso vesanja radi samo opruga ljuljuska se gore dole tralala e sad amortizer je wp-ov uljno gasni sa onim podesavanjem tvrdoce na gasnom kontejnercicu na ono dugmence nema nikakav odziv kako god da ga obnes on je mek i nedesava se nista ali najinteresantnije od svega da uopste nisam primetio da mi iscurelo uje .,' mozda u voznji iscurelo e sad ono najbitnije citao sam negde da se ti amortizeri remontuju hmm interesuju me vasa iskustva stim remontima kolko je to kvalitetno naso sam nekog lika gore u vojvodini ima moto otpad pretezno endura motora kaze ima neke polovne amortizere oko 80-100e ali kaze da moze da remontuje i moj 70e remont i napuni ga tim nekim nitrogen gasom, menja gumice semeninge i daje garanciju .,' to mi deluje ko naj resenje al se plasim da nije neki zajeb jbg pa reko ako neko ima iskustva ili nekog prijatelja poznatg da pomogne .., bitno mi da to odradim kvalitetno i da bude sigurno jbg pare nisu problem pare nema :D al skupicese u medju vremenu kazem najbitnije mi dato bude kvalitetno ja sam naso neki manual za remont wp-ovih amortizera ali najveci problem mije ta aparatura za nitrogen gas a i nisam siguran de cu naci semeninge....

 

 

evo par slicica kakoto izgleda ako je nesto od pomoci

I u Hrvatskoj reparacija kosta jednako. Nedavno sam slao zadnji amortizer s 640 Adventurera na reparaciju u Zabok kod Stefa. Rezultat odlican!

Pokusaj kontaktirati nekog od motokros trkaca. Njima je to relativno cest kvar i sigurno imaju neko lokalno rijesenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

pozz drugari :zdravo: muci me edna muka pa reko mozda je ovo pravo mesto da se pozalim

';. ovako na mom ktm-u (er 600 lc4) umro mi amortizer mada hm .,' bar se tako ponasa znaci kad predjem preko preglabice on se klati ko da ceo poso vesanja radi samo opruga ljuljuska se gore dole tralala e sad amortizer je wp-ov uljno gasni sa onim podesavanjem tvrdoce na gasnom kontejnercicu na ono dugmence nema nikakav odziv kako god da ga obnes on je mek i nedesava se nista ali najinteresantnije od svega da uopste nisam primetio da mi iscurelo uje .,' mozda u voznji iscurelo e sad ono najbitnije citao sam negde da se ti amortizeri remontuju hmm interesuju me vasa iskustva stim remontima kolko je to kvalitetno naso sam nekog lika gore u vojvodini ima moto otpad pretezno endura motora kaze ima neke polovne amortizere oko 80-100e ali kaze da moze da remontuje i moj 70e remont i napuni ga tim nekim nitrogen gasom, menja gumice semeninge i daje garanciju .,' to mi deluje ko naj resenje al se plasim da nije neki zajeb jbg pa reko ako neko ima iskustva ili nekog prijatelja poznatg da pomogne .., bitno mi da to odradim kvalitetno i da bude sigurno jbg pare nisu problem pare nema :D al skupicese u medju vremenu kazem najbitnije mi dato bude kvalitetno ja sam naso neki manual za remont wp-ovih amortizera ali najveci problem mije ta aparatura za nitrogen gas a i nisam siguran de cu naci semeninge....

A zasto ne bi kupio ovaj WP amort?

http://www.kupujemprodajem.com/KTM-LC4-amortizer-1887074-oglas.htm?filter_id=10987277

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Zile ??????

 

To sto si naso tj, taj manual nije za tvoj amortizer . I nesto mi tu cudno trebalo bi da ima jos jedan sraf za stelovanje . Ili se neko ranije igrao sa njim ili ???????

 

Ali sve dok ga ne propustim kroz sake nista ne diraj . Gas ne verujem da je izcureo jer i da jeste odradjivao bi poso koliko toliko . Nesto se tu u medjuvremenu zeznulo .

 

I nikako nista ne diraj po tom manualu jer za ovaj MX model nista nije isto .

 

Skidaj pa kod mene .

 

E da da dodam jos nesto .

 

Vidis da ti pise da ima dva podesavanja . Tj. mora da ima i dva tockica ili neki sraf .

 

Pise ti lepo od 1 do 11 ti je Rebound a od 1 do 7 ti je comprression .

 

Potrazi ti lepo gde je taj drugi pa malo procackaj . Ako ne skini ga operi pa potrazi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

@alera druze hvala na korisnoj informaciji :)

@tamanitu druze hvala ti puno na korisnoj informciji nego muka trenutno za novce jbg pokusacu nesto da skrpim od ovog ako ne negine mi takav polovnjak :)

@ hehe nista bez mog draze :) naso sam taj drugi tockic :staa2: :staa2: :staa2: al kad sam oprao motor u svakom slucaju vidimo se sutra preksutra (iz istog smo mesta za neuucene)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ajd ja da pitam nesto .

 

Kako da tacno proverimo nivo ulja na ktm-u lc4 gs 620 rd . U pitanju su stariji modeli . Jedan 1995-o drugi oko 1990-o .

Znaci interesuje me postupak . Da li da motor malo poradi , na hladno , da se zavije cep pa da se proveri nivo ili samo stavi bez zavrtanja . Ajde molim vas neko neka nam objasni .

Imamo dva motora u ekipi i nikako nam ne ide provera nivoa ulja .

 

Hvala !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Ajd ja da pitam nesto .

 

Kako da tacno proverimo nivo ulja na ktm-u lc4 gs 620 rd . U pitanju su stariji modeli . Jedan 1995-o drugi oko 1990-o .

Znaci interesuje me postupak . Da li da motor malo poradi , na hladno , da se zavije cep pa da se proveri nivo ili samo stavi bez zavrtanja . Ajde molim vas neko neka nam objasni .

Imamo dva motora u ekipi i nikako nam ne ide provera nivoa ulja .

 

Hvala !!!!!

 

ja imam lc4 400 `94 god, u principu je ista masina, staje oko 1,5l ulja, ima samo ulozak filter u masini, nema filter ni ulje u ramu, meri se na hladno zavrnutim cepom i treba da bude malo iznad polovine one dve crtice na meracu.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Ajd ja da pitam nesto .

 

Kako da tacno proverimo nivo ulja na ktm-u lc4 gs 620 rd . U pitanju su stariji modeli . Jedan 1995-o drugi oko 1990-o .

Znaci interesuje me postupak . Da li da motor malo poradi , na hladno , da se zavije cep pa da se proveri nivo ili samo stavi bez zavrtanja . Ajde molim vas neko neka nam objasni .

Imamo dva motora u ekipi i nikako nam ne ide provera nivoa ulja .

 

Hvala !!!!!

 

ja imam lc4 400 `94 god, u principu je ista masina, staje oko 1,5l ulja, ima samo ulozak filter u masini, nema filter ni ulje u ramu, meri se na hladno zavrnutim cepom i treba da bude malo iznad polovine one dve crtice na meracu.... 0takoje.gif

 

neznam kako ti ,ali ja na mjeraču nevidim ulje.

Pa sam se pomogao tako što na mjerač do druge crtice tj. maximuma namotam one krep trake što je koriste moleri i onda zavrnem mjerač.

Drukčije nemogu vidjeti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Drugari ja danas zvao ktm servis i kazu ovako.Motor se zagreje do radne temperature stavi na centralni stender ili drzi pravo i merac ulja se ne zavija samo se stavi odozgo.E sad ako oni neznaju svi koji se isli na ser is kod njih su se zajebali.Nadam se i verujem da su u pravu!Cak i covek kaze da nema razlike izmedju hladnog i toplog merenja.Jer kada se posle radne temperature izmeri ulje,ostavi da prenoci isti nivo ce i sutra dan da bude.Mozda mala odstupanja ali u sustini to je to.Meti se na toplo a i na hladno je ok. Samo sa nezavrnutim cepom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Drugari ja danas zvao ktm servis i kazu ovako.Motor se zagreje do radne temperature stavi na centralni stender ili drzi pravo i merac ulja se ne zavija samo se stavi odozgo.E sad ako oni neznaju svi koji se isli na ser is kod njih su se zajebali.Nadam se i verujem da su u pravu!Cak i covek kaze da nema razlike izmedju hladnog i toplog merenja.Jer kada se posle radne temperature izmeri ulje,ostavi da prenoci isti nivo ce i sutra dan da bude.Mozda mala odstupanja ali u sustini to je to.Meti se na toplo a i na hladno je ok. Samo sa nezavrnutim cepom.

Na Adv je sa zavrnutim cepom i zagrejanim motorom na pola meraca, a kad samo stavis cep, na pocetku minimuma (nize za dubinu navoja cepa). Na hladno nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ajde , mozda je glupo da kazem ali zvao sam u Primoto . Znaci svima kome su radili neki servis , menjali ulje su radili na ovom principu . E sad eto ako je neko terao motor kod njih a sve ovo sto smo napisali se i ne slaze sa time onda jbg. neka se zapitaj da li su trebali da teraju na servis . Licno nemam nista protiv njih i nemam pojma da li su ili nisu dobri .

 

Molio bi jos nesto . Ako ste toliko sigurni da se meri na zagrejanim motorom i sa zavrnutim cepom postavite neki link ili manual tj. stranicu iz manuala na kojoj to pise . Ja stvarno na takav podatak na netu nisam naiso pa eto neka postavi neko da ostali znaju sta da rade .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4718 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na raznoraznim mestima i po manuelima ima slika da se merac ne zavija nego se samo postavi do navoja i to je taj polozaj za merenje.

Cak i ako nije tako opet je bolje jer je tako uvek vise ulja za duzinu navoja.

Bolje vise nego manje :lol::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

I ja bi tako reko da od viska glava ne boli a i razlika je nebitna ne moze vise od 100 do 200 ml da bude . Nego gde si naso da pise ili sta vec . Ja sve pretrazio i nista . Da li na hladno ili toplo , zavijeno ili ne o tome ni reci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Razlikuje se druze to od proizvodjaca . Da li ima ulja u ramu ili ne . Da li se meri gore na ramu gde je karter kod nekih motora kao kod na primer yamahe xt 600 ili honde xl 600 . Ovde je u pitanju ulje u ramu ali se meri u masini . Ima gomila manuala i u svim kojim sam ja gledao nigde se merac ne zavrce . Svi se mere samo sto se stavi merac . Neki pisu na hladno neki na toplo ali mislim da ti ne moze biti neke razlike .

 

Valjda ce se javiti neko ko moze dati malo bolje objasnjenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4718 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Da i Dominator 650 u ramu ima merac koji se ne zavrce!!!

Imam nekoliko manuela od KTMa pogledacu, pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Samo da pojasnim. PRIMOTO je servis u Novom Sadu koji popravlja motore a medju njima i KTM. Zastupnik za KTM je firma iz Beograda koja se zove PROMOTO. To nisu iste firme i pitanja treba uputiti na drugu adresu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja