Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Mozda je toliko presao od poslednjeg servisa :lol:

 

Ali definitivno je da motori u Srbiji veoma malo prelaze,skoro pa ne okrecu cajger xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Hvala ti brate Desmo . Ovde ima dosta korisnih informacija samo sto vrsta ulja varira od godista do godista . Ovo je motor iz 2005 ili 2006 -e godine pa nemam pojma sta sada da radimo . Zvao je drug u KTM-u i javio se neki pacenik koji nema dve blage veze . Tako da ako jos neko ima neku korisnu informaciju neka javi .

 

Najvise me buni na primer sto u modelu iz 2002-e ide masinsko ulje 10 w 40 a iz 2001-e ide menjacko w80 . Ili kontra ali eto mozda to i bude neka velika greska ako sipamo kontra ili nesto sto ne treba .

 

Evo o ovom modelu je rec

 

FToCJ_img6038copyr.jpg

Hvala .

 

Zaboravio da dodam da u manualu pise 1:40 do 1:60

 

Sta su misli kako da se to pomesa . Ne bi nesto da sjebemo sa jakom ili slabom mesavinom . 

Jos jedno pitanje verovatno znate . Kako da se napravi mesavina za ovaj motor . Mislim na 10 l koliko covek da sipa ulje i da li moze ono motulovo 2t jer samo to moze da se nadje ovde kod nas od boljih ulja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa bre drazo, lepo pise 1 deo ulja na 40 delova goriva. Evo jednacine za 10 lit benzina (ovo smo ucili u osnovnoj skoli :D)

1:40 (odnos)=x:10 (x je kolicina ulja, 10 je kolicina benzina)

40*x=1*10

40*x=10

x=10/40

x=0.25

 

znaci za 10 lit benzina treba da dolijes 250 ml ulja. Istu jednacinu mozes da koristis i za druge odnose i kolicinu goriva.

 

To je skolski, a jos lakse je ovako - 1:40 je mesavina 2,5%, a 1:60 je 1,7%. Znaci neki optimum je 2%. Onda samo pomnozi kolicinu benzina sa 2% i dobije potrebnu kolicinu ulja na primer za 8 lit benzina: 8*0,02=0,16 znaci treba 160 ml ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

I ja sam tako sracunao nego nesto mi to mnogo ulja ide na 10l .

Iskreno nikad u zivotu nisam pravio mesavinu jer nisam imao potrebe pa reko da proverim . Skuter vozim jer sipam ulje u posudu i sam mesa ali ovo cudo nema mesac za ulje pa bolje da postavim pitanje nego da prejebemo 3000 evra .

 

Inace prijatelj prodaje taj motor za gore pomenutu sumu pa ako nekog interesuje moze da me kontaktira slobodno . Pozdrav i hvala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Aca ti je sve rekao, nije ta količina ulja prevelika, to je to, ako je moj podatak bitan ovde, za Jawu pravim i duplo jaču mešavinu. Ako je mešavina malo jača, primetiće se, ako je slabija, primetiće se odmah (daleko bilo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Sto se gasenja tice Draza je 100% u pravu, gasite na dekompresor i frajlauf ce vam mnogo duze trajati. Kurblanje umesto na dugme je jos plus ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

U dilemi sam. Hocu da stavim na KTM-a nove gume. Michelin Desert ili T63. T63 su puno jeftinije ali nema dimenzija za zadnju gumu. Moje dimenzije su 140/80 - 18, a T63 se prave u 130/80 18. Da li je moguce staviti 130 tamo gde je propisano 140?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Kod mene je na mom ktm-u trenutno 130 . E sada da li je na mome propisano fabricki 130 ili 140 nemam pojma .

 

Ako 130 radi poso ekstra . Bane sa foruma vozi isti kao moj i stavicu sledci komplet sa zadnjom 140

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

U dilemi sam. Hocu da stavim na KTM-a nove gume. Michelin Desert ili T63. T63 su puno jeftinije ali nema dimenzija za zadnju gumu. Moje dimenzije su 140/80 - 18, a T63 se prave u 130/80 18. Da li je moguce staviti 130 tamo gde je propisano 140?

 

Jel si pitao B@neta ? On je uvoznih haidenau guma..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

U dilemi sam. Hocu da stavim na KTM-a nove gume. Michelin Desert ili T63. T63 su puno jeftinije ali nema dimenzija za zadnju gumu. Moje dimenzije su 140/80 - 18, a T63 se prave u 130/80 18. Da li je moguce staviti 130 tamo gde je propisano 140?

 

Jel si pitao B@neta ? On je uvoznih haidenau guma..

 

 

Bene vozi 140 k 60 Scout . I na mom cu da stavim iste takve ( a i preporucio mi da stavim 140 ) jer su ekstra . Stavio ih prijatelj na transalpa i bas imaju dosta duboku saru i lopo drze po krivinama a jos bolje na zemlji . Mislim za takav tip guma su ekstra .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U dilemi sam. Hocu da stavim na KTM-a nove gume. Michelin Desert ili T63. T63 su puno jeftinije ali nema dimenzija za zadnju gumu. Moje dimenzije su 140/80 - 18, a T63 se prave u 130/80 18. Da li je moguce staviti 130 tamo gde je propisano 140?

Moguce je, nije velika razlika. Video sam vise ljudi da stavljaju bas t63 na 640adv. i voze bez problema. Jedino ako je na 690 sira zadnja felna, mada opet ne bi trebalo da bude problema, samo je jedan broj razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Ono sto me buni kod 690ice je sirina felne od 2.5in i guma je 140,sa tom sirinom felne na vecini motora je propisana 130,cak na nekim i 12o sirina gume,na africi sirina je 2.75 i isto je 130 guma. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

140 je trenutno omiljena sirina za takmicarske enduro gume.

 

@Oleg

druze ako oces se kaljas ono bas blato ovo ono T63 je losa guma za to. Za asfalt je zakon, ali za blato, kamen i duboko lisce je bljak. Ne znam zasto vizuelno izgleda da je bas to to, ali na terenu je bljak. Na kamenu kao da uopste nema gripa, polovne MX gume stare po X godina su mi imale bolji grip nego nove T63. Ovo je samo moje misljenje :).

 

Edit: I da, 130 opusteno moze na felnu za 140icu, npr ja trenutno imam 110 a felna je za 140 (trudim se da ne vozim po asfaltu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

koliko sam skapirao,olegu treba dual sport guma koja je sigurna na asfaltu,a ne mx,koje svi znamo da su ne prikosnovene na terenu a na asfaltu su kao na ledu i traju 500km 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

U dilemi sam. Hocu da stavim na KTM-a nove gume. Michelin Desert ili T63. T63 su puno jeftinije ali nema dimenzija za zadnju gumu. Moje dimenzije su 140/80 - 18, a T63 se prave u 130/80 18. Da li je moguce staviti 130 tamo gde je propisano 140?

 

Na mom KTM lc4 ADV zadnja felna je 2.5 i guma je širine 140 isto kao na tvom 690. Imao sam na njemu T63 u dimenziji 130/80-18. Na asfaltu odlična ako ti ne smeta buka, na suvom terenu takođe. Blato, trava, lišće i slično ništa bolje od sadašnje K60Scout. Trajnost T63 je ispod 5000km .

Desert ako ćeš da voziš samo po terenu i imaš takmičarske ambicije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Dobio sam na dar mišelin desert ali su pri kraju života , ostavio mi ih je moj drugar Sovenac a on ih je kupio isto polovne od Mirana Stanovnika. Ovaj vozi takmičenja i trenira na njima i kune se u njih a moj drugar kaže da se na boljim nije vozao . Ja sam pravi Srpski enduro vozač- meni je svaka dobra dok ima imalo kranpona :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ono sto me buni kod 690ice je sirina felne od 2.5in i guma je 140,sa tom sirinom felne na vecini motora je propisana 130,cak na nekim i 12o sirina gume,na africi sirina je 2.75 i isto je 130 guma. 0stabre.gif

Kod mene je sirina zadnje felne 2.15 a fabrika preporucuje gumu 140 !? Ja sam jednom probao da stavim 140 i pored toga sto ruzno izgleda ,cini mi se da je na terenu losija sira guma ,inace stavljam sirinu 120...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja