Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

2008 godiste, 6500 km, nikada off road.

Motor mog druga, koji je ostavio motociklizam... Ja kupio od njega...

 

:takoje:

 

tako je komatovicu, sad je sigurno dobar! cim se dohvati petocifrene kilometraze, postaje pravi ktm. :D

 

Oleg, sa srecom da ti bude novi motorino!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

2008 godiste, 6500 km, nikada off road.

Motor mog druga, koji je ostavio motociklizam... Ja kupio od njega...

 

:takoje:

 

tako je komatovicu, sad je sigurno dobar! cim se dohvati petocifrene kilometraze, postaje pravi ktm. :D

 

Oleg, sa srecom da ti bude novi motorino!

Mora da se razradi malo, vidis da je to cuvano mnogo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

htedoh reci da kad se dokopa dvocifrene kilometraze pocinje da jebe ale i postaje pravi ktm :D

 

al neboj se Oleg,imas ti jos do trece desetice kad je najoriginalniji. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1183 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Samo nadogradi neki Akrap sa strane slabo se čuje fabrika a moš i jaja da ispržiš:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NiWjoXP01YQ

 

Evo ovako =) :

 

 

PS čitao sam uporedni test 690e i 690smr kažu da je enduro svestraniji i da bolje trpi loše gorivo što je za naše uslove ko stvoren!

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav !!!!!

 

Ljudi ajde ako moze pomoc prijatelju . Covek ima KTM exc 250 2006-o ili 2005-o nisam bas siguran . Znaci masina je 2t pa sam valjda i pogodio oznaku . Ako neko ima neki manual gde mogu da skinem za njega ili ako moze jedan brzi odgovor koje ulje i koliko ide u masnu . Znaci u menjac sta da sipamo . Neko specijalno ili moze neka zamena . Otiso mu semening na glavnoj osovini i potrebno je sipati drugo ulje .

 

Ajte molim vas hitno je . Unapred hvala . Pozdrav !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Hvala ti brate Desmo . Ovde ima dosta korisnih informacija samo sto vrsta ulja varira od godista do godista . Ovo je motor iz 2005 ili 2006 -e godine pa nemam pojma sta sada da radimo . Zvao je drug u KTM-u i javio se neki pacenik koji nema dve blage veze . Tako da ako jos neko ima neku korisnu informaciju neka javi .

 

Najvise me buni na primer sto u modelu iz 2002-e ide masinsko ulje 10 w 40 a iz 2001-e ide menjacko w80 . Ili kontra ali eto mozda to i bude neka velika greska ako sipamo kontra ili nesto sto ne treba .

 

Evo o ovom modelu je rec

 

uwGr4_img6038copyr.jpg

Hvala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Heh jes neko ti kaze sta da sipas i onda ako se ne daj boze nesto desi imas krivca ;) ;) ;)

 

Ili uzmes takmicarsko Ipon box 2 sintezis i bas te briga koje je oznake (izvini na spelovanju :) ). Ovo je ono vodeci se poslovicom ako ne znas sta je dobro ti uzmi ono skupo.

 

Inace imas na netu citave rasprave koje je bolje sipati, dal menjacko za manuelne, dal menjacko za automatske, dal za 4T motore...

 

Edit: ovo se sve odnosi na motorna ulja, jedno je sigurno nemoj sipati nikakvo auto ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: ???
  • Motocikl: KTM 2013 ohne zylinder

Brezo, fala na danasnjem *tutorialu* na Gravel stazi!

Moze 640 SM po zemljanoj stazi... moze i prst u oko, al boli! :lol: samo jedan zmigavac je bolan

Strava! :care:

 

Nema frka nego sutra gravel od 12h pa da probaš ovaj bez džmigavci ;)

 

post-441-0-53314200-1332370897_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Sto se gore spomenutog ulja tice, za model 2006 skines servis manuel (imas toga na netu ja sam za crf nasao za 2 minuta) i vidis sta pise kako. Kod mene pise menjac 15w50 a motor 10w40 (to je ne bitno sada)....

A da se upisem sa iskustvom ... Vozio sam KTM SX125. Zadivljujuca snaga za 125cc posle kxa i yza neverovatno ... Povlaci vec od pola obrtaja, 3com ide na zadnji bez problema. Lagan je u krivini, lako se kontrolise u vazduhu jer je znatno laksi od 4t brace. Ogibljenje je vrlo dobro, samo se mora nastelovati za potrebe vozaca. Do nekle mi je zao sto se nisam odlucio za njega nego sam uzeo CRFa koji ima previse KS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Brezo, fala na danasnjem *tutorialu* na Gravel stazi!

Moze 640 SM po zemljanoj stazi... moze i prst u oko, al boli! :lol: samo jedan zmigavac je bolan

Strava! :care:

Kad stavis enduro kotace i raspustis ovjes do kraja, malo smanjis ulje u prednjim vilicama i nije tako lose. Odbija na djombama, ali da se.

Kazu ljudi ako si dovoljno brz da to moze biti i prednost. Jbga meni to ne koristi! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Pozdrav za ekipu :D

 

Treba mi savet u vezi kupovine KTM-a lc 4 640sm 1999god.

 

Sta pogledati prilikom kupovine,koje su mu najcesce boljke itd.

 

Takodje me zanimaju razlike izmedju SM i enduro varijante...sem tockova naravno ;)

 

Mozda bih uzeo SM-a a kasnije kupio enduro tockove za teren pa me znaima pije li ta kombinacija vodu ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Frajlauf hoće da overi kad crkne automatski dekompresor ili kad je slab akumulator.

Ako lako pali na taster - miran si.

 

Motor se stalno čuje kao da će da eksplodira, ali ne bi trebao da ima ni jedan distinktivan zvuk već zvuči kao mlin za kukuruz u ulju.

Česta boljka su im ležajevi klackalica, ležajevi bregaste, ležaj glavne osovine i frajlauf.

 

Hoće da balave ulje sa poklopca glave, na mestu gde izduv dolazi u kontakt sa glavom.

Semering menjača i semering iza prednjeg lančanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Znaci veselo :D

 

Planiram da pogledam konkretno ovaj motor http://www.polovniautomobili.com/oglas1955803/ktm_lc_4_640sm/

Prodavac mi rece da mu je menjan klip jer je kompresija bila slabija,tefloni i da je valjda sredjena glava.

 

 

A sto se tice razlika izmedju SM-a i endura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1183 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Čuvaj se i hidrauličnog kvačila, master i slave u kombinaciji mogu dosta do koštaju ako su neispravni

 

Na koji semering misliš, sa desne strane na mašini jedino ima semering osovine lančanika i retko kad on crkne, potroši se gumica unutra, košta 500 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Frajlauf ili kako vec , jednosmerni lager ili slicno strada najvise zato sto motor gasite na dugme ili kljuc .

 

Ja moj uvek gasim na dekompresor i evo vec dugo godina nisam imao nikakvih problema . Zato se i uvek kada se ugasi cuje onaj tup zvuk zato sto masina podje kontra tj. nabije kompresiju i vrati klip pa uvek lupi taj lager . Malo po malo i on strada .

 

Lako ga proveris , verglas na dugme onako samo da zavergla znaci samo pipnes . Ne da upali . I tako nekoliko puta za redom , ako omasi neki put znaci da je pri kraju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1183 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Bio sam u nedoumici da li sme na dekompresor al eto...gasio sam na prekidač.

 

Kvačilce ne sme da bude mekano ili daleko bilo da mora da se nadruka da bi radilo. Pogledaj oko ručke da li ima ulja i da li su oštećeni krstaci poklopca "rezervoara".. dole da gledaš ne vredi jer svo ulje koje curi na slave cilindru ide u mašinu.

 

U suštini gledaj da je sve ispravno i da radi, ako nije spuštaj cenu jer su delovi skupi a polovnih jako malo ima.

 

Te crne mašine mislim da imaju obične kuglične ležajeve na radilici, to bi mogla da bude slaba tačka. Mislim da su kasnije ubacivali valjkaste...to možeš da pitaš prodavca kad je skidao klip jel su otvarali blok

 

Ako te ne mrzi prelistaj i ovo:

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=181591

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

U pravu je Desmo . Mada tesko da stradaju ta kvacila dobro su ih napravili tj. kvalitetne hidroulike ugradju , brembo itd....

A za delove je katastrova .

 

To nije crna vec siva masina samo je cilindar cr i verovatno tj.sigurno ima kuglicne lezajeve . Pitaj ti njega onako izokola da nije on i cilindar menjao . Ne lici mi na original . Trebalo bi to godiste da bude ceo siv motor . Taj jezaj kao lezaj je jeftin nekih 60 evra i to da je original . Jedinu su ruke tj. majstor koji ce da ih menja . Skoro sam rasturao jednog iz 90-e god i imao je valjkaste . Znaci neko ih je promenio . Jbg.trebali su to odma da ugrade ali ........

Tako da ako imas prijatelja mehanicara uzmes manual i polako . Taj lager mozda izdrzi i nikad da se ne menja . Najvise strada kod onih koji ih voze u veoma niskm obrtajima . Tu su cimanja i udarci najvise izrazeni . Ipak se ktm ne spusta ispod 3000 .

 

Ipak nek ti je sa srecom da kupis i da se izvozis 100 godina .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovde samo budala moze da padne na kilometrazu . Garantujem da bar ima 3 puta toliko . Pa ja bre predjem u nedelju dana po 1000 km a ovi ispadaju da predju po oko 2200 godisnje . Jos i menjaju klip i ostalo na tu kilometrazu . Pa na mom ima sigurano 70000 i jos je perfektan .

 

:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja