Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ako kojim slucajem od tocka naparavite ovo:

 

djunnnta.jpg

 

...odete kod gosn Djunte i on vam kaze da nabavite novi obruc, :zdravo: , pa onda on to sve uplete i napravi savrsen krug:

 

djunta.jpg

 

...krajnji rezultat je:

 

djuntatocak.jpg

 

Posle par dana na kontrolu, cisto reda radi i casice razgovora... Djunta je car!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako kojim slucajem od tocka naparavite ovo:

 

djunnnta.jpg

 

...odete kod gosn Djunte i on vam kaze da nabavite novi obruc, :zdravo: , pa onda on to sve uplete i napravi savrsen krug:

 

Posle par dana na kontrolu, cisto reda radi i casice razgovora... Djunta je car!!!

 

Neko ga je kraljevski iskrivio, ti bome carski vozio a neko ga imperatorski našpanovao. Naime, ovakav točak nije moguće popraviti, čim poremeti osnu geometriju. Neko je putem bicikl španovanja žbica "opravio" obruč tako da su 3 žbice toliko bile pretegnute da su navoji počeli da se smiču, a ostavio 2 da landaraju. Sve žbice su bile manje više S krive a jedno desetak je bilo skoro ispravljeno u nasedu. Imao je oko 30 mm devijaciju. Da kojim slučajem u vožnji točak primi nezgodan udarac i te žbice puknu, ode u jendek.

 

I napomena, fabrički točak na KTM-u i BMW-u F 800 je većinom Behr i on sam po sebi nije dobar, odnosno krivi se malte ne i bez voženja. Bez obzira što je u pitanju enduro motor, preko ukupnog izmerenog bacanja levo desno od 1,5 mm ili gore dole, treba točak da se radi, odnosno upravljuje, da prenabegnem sad koroziju koja zalepi žbice itd.

 

PS.

Ne znači svaka anomalija obaveznu zamenu obruča, to samo kad je ovaki ko Zexov, pogotovu ako je u pitanju samo nekoliko mm a ne cm. Točak povuku nepravino podešene špice ili jednostavno upotreba čini svoje i po otpuštanju se znatno povratii, a i da se ispraviti, ne uvek, al bez bojazni da je nov obruč nužan i za najmanju devijaciju.

Promenio član đunta
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Zextreme, pošto si jedini koga "znam" da ima 950ADV, aj molim te da čujem info iz prve ruke, koliko troši motorče? Znam da je ovo bajk za ljude sa malo dubljim džepom ali ukoliko hoću da pravim ture od 5000+km sa njim, potrošnja mi je bitna stavka.

 

 

P.S. 990ADV će biti moj za koju godinu :ooo:

 

Edit: pročitao sam tvoj post kad si ga kupio, rekao si da troši nešto ispod 6, kakav je sad pošto si verovatno našao stil vožnje koji ti odgovara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

I dalje je ta potrosnja na otvorenom, po gradu prelazim 7.5 i vise ako se izivljavam.... Toliko su mi trosili i predhodni motori pa tu zaista ne vidim neku razliku!

Danas peglao po Deliblatskoj pescari, odusevljen sam motorom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

240000 milja na 950!!!!

 

240000miles.jpg

Sa koliko agregata ? :P

... za vas neverne Tome samo sa jednim!!!!

:nanana: :nanana: :nanana:

 

http://www.advrider....t=813023&page=3

 

Ma ovo na kraju je kao na kolim onaj broj koji pokazuje po 100 m :D znaci 23 890 :D

EDIt: Nisu metri ali ft ili tako nesto :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Hvala drugari !!!!

Masinica je za sada interesantna, bez obzira sto je presao samo 15,000 km mora da se ulozi jos par iljada evra i otklone decija bolesti. Posle je valjda isto ko Afrika, bar po tom pitanju. :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

E neka je sa srećom !

 

Na žalost ja još ne mogu da prevaziđem Afriku. Lep je KTM ali ja sa one tvoje Afrike oči ne skidam :) .

Ja sam kao bajker izgleda zaostao u razvoju ili ostao večno zaljubljen :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Hvala drugari !!!!

Masinica je za sada interesantna, bez obzira sto je presao samo 15,000 km mora da se ulozi jos par iljada evra i otklone decija bolesti. Posle je valjda isto ko Afrika, bar po tom pitanju. :D :D

Cestitke!!!

...zar nije bio dovoljan jedan KTM u vozackoj karijeri? :stabre:

 

 

Ako imas kakvih pitanja, znam tko zna odgovore! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja