Jump to content

Moto Zajednica

Potvrđena pravila. Na žalost, naročito jedno!

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ovo 3:0 nisam ukapirao (jbg, spor mi processor  :D :D :D ) a što se tiče samog senzora, nemam pojma koj ga pravi, znam samo da ga Bosch trpa u svoje ignitorske sisteme. Zapravo sam siguran da ga prave kosooki ili Finci, Irci, Španci, Malezijci ili tako neko manje poznat a ne švabe inače bi koštao ko svetog Petra kajgana. Dok sam kopao, nisam primetio da na samom senzoru išta piše tako da ne znam ni karakteristike ni proizvajaleca samog senzora. A i nešto mi baš cvili ko to zaliva plastikom i lemi dokle god radi ovako  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Da ja ne bi više grešio i ispadao glup u društvu, najbolje da sakupimo guju011 pa neka on vodi glavnu reč. Očito da nisam dorastao zadatku. Inače, što se mene tiče, čas posla napunim kertridže od mog HP-a i sit se vozam sa reglerom za MZ i ništa mi ne fali i sa sVirenom od FAP-a. Teške mašine su uglavnom kompatibilne  ;D ;D ;D

 

@guja011

znam da FAP-ove sirene rade na 24V ukoliko opet ne grešim mada sam siguran da ne grešim. Imam i FAP 2226 u "štali".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Lieutenant Grubers little tank je na farbanju, radio sam mu limariju  ;D ;D ;D

a MKT je uzeo ćale da trkne na Đeram po pišlu zeleni i tikvice  ;D ;D ;D

 

nisam baš kolekcionar teške mašinerije ali je eto, tako ispalo. Do duše, fale mi neki retki i čudni modeli ali ću valjda i to pronaći hahahahahahahahaha...

 

odo malo da se vozikam bavarskim tenAkom i pržim benzin na Ognjenu Mariju! Raditi danas nešto je Whatta bigga mistejka tu mejka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Lieutenant Grubers little tank je na farbanju, radio sam mu limariju  ;D ;D ;D

 

Kome ili čemu - Gruberu ili tenakiću? ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Svaka Cast na postu :)) :takoje::moto3:

Bio si u nevolji,ali kako si lepo ovde to opisao sa ovim detaljima ,nasmejao si me slatko.... :jee:

Eto, sedim u svojoj sobi, otvoren prozor, tiha i topla noć, pijuckam rashlađeni Karlsberg. Reklo bi se da uživam. I to je sasvim tačno. Potvrđeno je pravilo da je to određena vrsta užitka. Potvrđeno je i pravilo da je Karlsberg dobro pivo. Ali taj užitak ima svoj početak pa treba krenuti redom.

 

Rešim večeras oko pola 11 da obrnem kružić preko Ušća pa da sednem da radim. Na pola Brankovog mosta, umre elektronika na BMW-u te ostanem bez varnice na obe svećice. Spustim se u leru laganica niz most do seRmafora kod Ušća, popnem se na trotar gde panduri pecaju radarEm i krenem da rešavam problem. Mislim se, ovuda prolazi 51290857293485 motora u minutu pa ću čas posla naći neki prevoz do garaže, ideju kako da rešim problem sa elektronikom, neko zna nekoga ko ima taj deo sa nekog slupanog motora...

 

i tako ja mislim i mislim i mislim, tuda je prošlo 2097845578290247952502456 motora i od svih, samo su dvojica prišla i pitala da li imam problem. Za ostale, čovek koji u 11 sati noću stoji pored motora sa pucvolom u jednoj ruci i mobilnim u drugoj, a sa motora je skinut rezervoar, dignuto sedište, raskupusan je alat na zemlji, na korman je okačena krpa a kaciga, pojas i rukavice stoje takođe na zemlji, zapravo traži gde mu je zapao upaljač na motoru.

 

Nagledao sam se svakavih likova na R-ovima, super motoima, skuterima od 4500 kubika i milion konja, ribica u tangicama na R-ovima, crvenih Fila papuča, ćelavih glava bez kaciga, mišića, tetovaža, kože, svile i kadife, zlatnih satova veličine prosečnog vodomera, kajli, priče mobilnm dok se sa 130 provlače između kola (pitaj boga šta taj čuje na mobilnom), xenon farova od kojih mi još stoji zelena tufna pred očima, neonki, led dioda, guma sa dimenzijama za dampere... svačega sam se nagledao i glava mi još bruji od buke Akrapa, Jošimura i ostalih orguljaša.

 

No, niko od njih nije stao i pitao šta ne valja. Stajali su na semaforu, usporavali, očigledno diskutovali o mojoj situaciji, smešili mi se, ali niko da stvarno zastane. Nekolicina je čak stala na pravcu ka Savi zajedno sa nekim kolima iz kojih se čula muzika. Hvala im jer me je tuc-tuc-tuc muzika iz kola taman fino utupila da se ne nerviram. Ali daleko bilo da je neko prišao i pitao za zdravlje. Do duše, bio sam udaljen čitavih 33 metra od njih a možda nisu hteli da mi smetaju dok tražim gde mi je zapao upaljač na motoru.

 

Da ne palamudim, potrvđeno je pravilo da kad ti crkne motor, obično možeš odmah i ti da crkneš jer "kolege bajkere" čisto zabole drška od stomaka da ti ponude kakvu pomoć. Zahvaljujem se čoveku na Teneri i paru na plavom Suzukiju koji su jedini odvojili vreme i resurse da priđu i ponude pomoć. Nisu mi konkretno pomogli ali je njihov čin isto kao da su sebi natovarili moj BMW na krke i odneli ga do garaže a zatim popravili. Ostalima se zahvaljujem što su me dva i po sata uveseljavali svojim cirkusom koji su pravili po ulici, točkarili, dizali ga na prednji točak kad koče, potpisivali se kad kreću, svirali, sekli kolone, izletali pred kola u pokretu, skretali desno iz leve trake preko kolone kola u pokretu, simpatično mi se smešili dok sam cedio benzin iz rezervoara da operem ruke kako ne bih zasrao mobilni. Bez takve pomoći bi mi bilo mnogo teže da sačekam kuma i Arakisa koji su došli čim sam im javio da ne mogu sam da rešim problem i dok mi Miša-pei ne javi da li ima neki kombi.

 

Zato sad zasluženo sedim i uživam uz Karlsberg, motor je bezbedno smešten u garažu (amss šlep služba 2600 dindži), Arakis već ima šemu elektronike, on ili Joška će verovatno da je naprave (amerikanci seru da to ne može), kum otišao mojim kolima kući da ljubi ženu pred spavanje... svi zadovoljni jer smo potvrdili pravilo: Karlsberg je dobro pivo ;)

 

p.s. ako me momak na Teneri i par na plavom Suzukiju vide na ulici, molim ih da me zaustave ako ih slučajno ne vidim, kako bi otišli na piće. Zaslužili su! Ostali cirkuzanti neka i dalje gledaju svoja posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Citam ovu temu posle 2 i po godine iako sam relativno pocetnik u moto svetu imao sam istu situaciju 2 puta i ipotvrdjujem stina je sve sto si napisao!

I svima preporucujem AMSS Clansku kartu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Citam ovu temu posle 2 i po godine iako sam relativno pocetnik u moto svetu imao sam istu situaciju 2 puta i ipotvrdjujem stina je sve sto si napisao!

I svima preporucujem AMSS Clansku kartu :takoje:

 

Ja zadnjih 5 godina uzimam obe AMSS kartice za auto (zemlja i inostranstvo). Zemlja oko 500 kinti, inostranstvo oko 2000.

 

Ma neću bre da razmišljam i ovde ni kada odem na odmor. Isplati se taj mir :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je pukla guma na motoru ja ih zvao javila se neka riba u call centru potvrdila podatke posle 2 minuta zove me lik ja mu objasnio gde sam i kaze tu sam za 15 minuta i gle stvarno nije kasnio, za cudo u Srbiji. 0takoje.gif

Lik totalno na mestu, kaze da mu je baza kod Vuka mlad decko, hteo i da me odveze da mi odma srede gumu al ja nisam hteo da ga cimam jer imam servisera u kraju, eto toliko sve najbolje za sad za Amss.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Jel ima istine u tome da se skidanjem stvari sa motora daje znak da je motor zakazao i da je potrebna pomoc. A da u protivnom niko nece stati da te pita da li imas problm. Ovo se odnosi za put naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Jel ima istine u tome da se skidanjem stvari sa motora daje znak da je motor zakazao i da je potrebna pomoc. A da u protivnom niko nece stati da te pita da li imas problm. Ovo se odnosi za put naravno

Svakako ima logike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Evo meni se upravo desila suprotna stvar, idem sa lepsom polovinom iz prodavnice i vidim lik gura Sprint Prince, i to bogme, oznojio se posteno, i pitam ga da li mu mogu pomoci, da mu pomognem da upali gurku, i na to sam dobio jednostavno "ne, stajao je dugo". Inace taj motor je stajao napolju po snegu kisi i svom drugom vremenu dobrih godinu dana ako ne i vise. To je onaj pored ideje na podbari kojeg sam spominjao u nekom od ranijih postova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Pa ako ga je drpio nece daleko stici.:lol: Taj motor je vec poceo da rdja samo tako, a bog zna kad mu je ulje menjano zadnji put.Samo znam da se vozio tom ulicom narednih pola sata (valjda da koliko toliko napuni akumulator), a zatim ga vise nisam cuo (kontam da ga je vratio na mesto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja