Jump to content

Moto Zajednica

Potvrđena pravila. Na žalost, naročito jedno!

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Eto, sedim u svojoj sobi, otvoren prozor, tiha i topla noć, pijuckam rashlađeni Karlsberg. Reklo bi se da uživam. I to je sasvim tačno. Potvrđeno je pravilo da je to određena vrsta užitka. Potvrđeno je i pravilo da je Karlsberg dobro pivo. Ali taj užitak ima svoj početak pa treba krenuti redom.

 

Rešim večeras oko pola 11 da obrnem kružić preko Ušća pa da sednem da radim. Na pola Brankovog mosta, umre elektronika na BMW-u te ostanem bez varnice na obe svećice. Spustim se u leru laganica niz most do seRmafora kod Ušća, popnem se na trotar gde panduri pecaju radarEm i krenem da rešavam problem. Mislim se, ovuda prolazi 51290857293485 motora u minutu pa ću čas posla naći neki prevoz do garaže, ideju kako da rešim problem sa elektronikom, neko zna nekoga ko ima taj deo sa nekog slupanog motora...

 

i tako ja mislim i mislim i mislim, tuda je prošlo 2097845578290247952502456 motora i od svih, samo su dvojica prišla i pitala da li imam problem. Za ostale, čovek koji u 11 sati noću stoji pored motora sa pucvolom u jednoj ruci i mobilnim u drugoj, a sa motora je skinut rezervoar, dignuto sedište, raskupusan je alat na zemlji, na korman je okačena krpa a kaciga, pojas i rukavice stoje takođe na zemlji, zapravo traži gde mu je zapao upaljač na motoru.

 

Nagledao sam se svakavih likova na R-ovima, super motoima, skuterima od 4500 kubika i milion konja, ribica u tangicama na R-ovima, crvenih Fila papuča, ćelavih glava bez kaciga, mišića, tetovaža, kože, svile i kadife, zlatnih satova veličine prosečnog vodomera, kajli, priče mobilnm dok se sa 130 provlače između kola (pitaj boga šta taj čuje na mobilnom), xenon farova od kojih mi još stoji zelena tufna pred očima, neonki, led dioda, guma sa dimenzijama za dampere... svačega sam se nagledao i glava mi još bruji od buke Akrapa, Jošimura i ostalih orguljaša.

 

No, niko od njih nije stao i pitao šta ne valja. Stajali su na semaforu, usporavali, očigledno diskutovali o mojoj situaciji, smešili mi se, ali niko da stvarno zastane. Nekolicina je čak stala na pravcu ka Savi zajedno sa nekim kolima iz kojih se čula muzika. Hvala im jer me je tuc-tuc-tuc muzika iz kola taman fino utupila da se ne nerviram. Ali daleko bilo da je neko prišao i pitao za zdravlje. Do duše, bio sam udaljen čitavih 33 metra od njih a možda nisu hteli da mi smetaju dok tražim gde mi je zapao upaljač na motoru.

 

Da ne palamudim, potrvđeno je pravilo da kad ti crkne motor, obično možeš odmah i ti da crkneš jer "kolege bajkere" čisto zabole drška od stomaka da ti ponude kakvu pomoć. Zahvaljujem se čoveku na Teneri i paru na plavom Suzukiju koji su jedini odvojili vreme i resurse da priđu i ponude pomoć. Nisu mi konkretno pomogli ali je njihov čin isto kao da su sebi natovarili moj BMW na krke i odneli ga do garaže a zatim popravili. Ostalima se zahvaljujem što su me dva i po sata uveseljavali svojim cirkusom koji su pravili po ulici, točkarili, dizali ga na prednji točak kad koče, potpisivali se kad kreću, svirali, sekli kolone, izletali pred kola u pokretu, skretali desno iz leve trake preko kolone kola u pokretu, simpatično mi se smešili dok sam cedio benzin iz rezervoara da operem ruke kako ne bih zasrao mobilni. Bez takve pomoći bi mi bilo mnogo teže da sačekam kuma i Arakisa koji su došli čim sam im javio da ne mogu sam da rešim problem i dok mi Miša-pei ne javi da li ima neki kombi.

 

Zato sad zasluženo sedim i uživam uz Karlsberg, motor je bezbedno smešten u garažu (amss šlep služba 2600 dindži), Arakis već ima šemu elektronike, on ili Joška će verovatno da je naprave (amerikanci seru da to ne može), kum otišao mojim kolima kući da ljubi ženu pred spavanje... svi zadovoljni jer smo potvrdili pravilo: Karlsberg je dobro pivo  ;)

 

p.s. ako me momak na Teneri i par na plavom Suzukiju vide na ulici, molim ih da me zaustave ako ih slučajno ne vidim, kako bi otišli na piće. Zaslužili su! Ostali cirkuzanti neka i dalje gledaju svoja posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Suvise si romantican za vreme i mesto gde zivis, a tol'ke si godine sprc'o u guzicu... Do duse i ja sam, al' ja cutim i kenjam.

  Jednom da popijemo negde pice, da nazdravimo Teneri i Suzukiju. Ima, ima takvih, samo ih je sve teze naci.

  A ovi drugi ne zavredjuju da se o njima bilo sta pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Surcin

jes vala tuga bozija kakav smo narod, mada kod nas srba me nista ne cudi.....mi smo fenomen od nacije u svakom smislu........

 

ali jos nesto moram da primetim i prokomentarisem,(prof.deformacija:)) odlicno napisan tekst, cita se u jednom dahu..!!!!! pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Molim te izvini sto cu reci da sam se slatko nasmejao tvom predstavljanju onoga sto si video i doziveo. Dakle to je jos jedna potvrda da bez sopstvene organizacije, prijatelja, alata i delova za barem polu-generalnu nigde ne kreces. Ipak se racuna krajnji ishod, Karlsberg je dobro pivo! Ziveli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

E bas juce prolazim preko Brankovog mosta i vidim neki BMW stoji pored na trotoaru sav raskupusan i pomislim "kakav lik treba da budes da toliko raskupusas motor da nadjes upaljac", ja bi pre otisao do prve trafike i kupio za 10 din drugi.

 

Sta mislis da stane ovaj celavi sa kajlom na R-u, pa da isprlja ruke, kako ce posle u kafic takav  :o

 

Salu na stranu, zalosna situacija je kod nas. Uvek stanem kad vidim takvu situaciju, nece imati neke koristi od mene sto se tice mehanike i elektronike, al mogu biti od pomoci na drugi nacin ukoliko je nestalo benzina ili probusena guma da se odnese do vulkanizera i sl..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

E moj Scuba cim vidis da je vrag odneo salu telefon u ruke jer cekanje da neka dobra dusa stane da pomogne su corava posla!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Srbija! Srbija! Srbija! Srbija do Tokija.... Srbija do k****ca.... Izvinjavam se al ja ne vozim nocu po gradu (a voleo bi da se rashladim) bas zbog toga sto si ti video... Dal su na motoru ili u kolima nije vazno al svi su bre brate uradjeni i polu ludi i sede na ladnom betonu. I zabole ih za bilo koga i bilo sta drugo.    I tako sedim na terasi i blenem .... Ne vozim nocu (po gradu)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam obicno nesto ogorcen, ali evo da dam kontra primer, ima ljudi... Cale mi zivi u sarajevskoj, i bio sam kod njega pre neki dan, pa opalila neka kisha. I cekam ja u prolazu s amotorom, d aprestane, kad naidje covek na Kawasakiju, pozdravismo se. I kaze mi lepo covek, zivim tu pored, interfon taj i taj, pa kad dodjes sledeci put, ti me samo zvrcni, da sidjem, pa ostavi motor u mojoj garazi, da ne kisne bezveze i ako imas vremena, pice da popijemo...  :o :o :o :o Alal ti cufte, kolega, dok nas je takvih, ima nade...

 

Inace, kolega je sa foruma - Charuga. Respect

 

Ovo pricam samo da dodam malo kontra balansa Scubinoj opravdanoj razocaranosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Scubo, druze moj, a sta reci!  >:(

Pre dve nedelje krenem iz sela sa zenom da je odvezem u Kragujevac, kad na 5 km od kuce mi se otkaci levi kofer (ostao da visi, nije pao). Zena me lagano kucnu  po ramenu, ja stanem i vidim da se drzi samo na vezicama. OK, super a tu su mi bili sir i kajmak ;D

Stanem ja uzmem vezice iz kofera da ga nanovo pricvrstim, kad staje Jeep GM registracija, " Burazeru, el` treba pomoc i ja sam bajker ". Objasnim mu ja da nije nikakav kvar, zahvalim mu se na kolegijalnosti i ljubaznosti i uputim ga da popije pice na moj racun u obliznju kafanu, ucvrstim kofer i nastavimo svako svojim putem.

Jos jednom se zahvaljujem cenjenom kolegi i drugaru, kojem ni ime ne znam i ako ikada bude citao ovaj post, molim ga da mi se javi 063/ 624 - 606, da ko ljudi sednemo u nekom lepom ambijentu i popijemo picence!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sumnjamo na 2 stvari: ili je Hall-ov senzor koji daje impulse ili je elektronsko paljenje. Danas ćemo da pokušamo da tačno utvrdimo, a ako neko slučajno ima takav motor i voljan je da pomogne nek se javne Scubi ili meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Sumnjamo na 2 stvari: ili je Hall-ov senzor koji daje impulse ili je elektronsko paljenje. Danas ćemo da pokušamo da tačno utvrdimo, a ako neko slučajno ima takav motor i voljan je da pomogne nek se javne Scubi ili meni.

 

Rajko,

ima kolega sa bordo R-100 RT, cesto dolazi na Usce, ali ja nemam njegov broj...mozda ga napecamo danas na Uscu.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ok. Ja ću uskoro kod Scube u garažu pa javljam rezultate obdukcije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun

Sve je to lepo i sasvim normalno nego sta cemo mi sa bmw-om?Treba li neka pomoc oko popravke ili saveta?Kazes elektronika sta on ima osim komutatora od elektronike , komutator ti  odgovara od  lade samare ili golfa dvojke sa sedam izvoda i to bi trebalo da ti resi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hvala Bane na savetu, ma ima neki senzor dole na radilici - davač impulsa za komutator ali bio je mrak i nismo to sve skinuli da vidimo na šta liči.

 

Ako bude nekih pitanja zvaćemo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Uh,tek sam sada video temu!

Scubo,kada da dodjem da vidimo o cemu se radi?

Davac impulsa treba da je hal senzor.Elektroniku resavamo 100% ako je slucajno ona crkla.

Ako vam ista znaci,na uralu sam umesto hal senzora uspesno ugradio opto senzor,i radi kao sat.Mehanicki je bilo izvodljivo,ne znam kako je kod tebe.

Siguran sam da ce cika Rajko iscackati u cemu je problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...izgleda da Scuba spava posle besane noći...baš smo noćas zaglavili razbucavajući i mereći parametre :D

 

Javićemo se danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tu sam, "budan" i pokušavam da radim svoj posao za pare. Sad će mi trebati gomila istih. Fala svima na brizi i simpatijama. Tekst je i pisan sa ciljem da se čitalac zabavi i nasmeje jer se tako lakše proguta gorka pilula da će malo ko stati da ti pomogne. Još jednom, hvala svima koji saučestvuju sa mnom u rešavanju zdravstvenog problema na bavarskom tenAku  :)

 

izgleda da još ima nade za nas,  malobrojne, gotovo poslednje Mohikance normalnog vaspitanja i empatije u ovoj napaćenoj sredini gde sve prirodne i veštačke teškoće i prilike uzimaju svoj danak u ljudskosti. Prežievćemo, popraviću tenAk pa se vidimo za koji dan na ulici u večitom cirkusu. Do tada, beware of plavi BMW R65 koji jurca gradom  ;D ;D ;D

 

p.s. platine su zakon  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Mislim da nije to.Ne znam nikoga kome je to crklo.

to je jedna od stvari, koja rado umire na BMW-ju......upravo taj hall senzor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja