Jump to content

Moto Zajednica

Potvrđena pravila. Na žalost, naročito jedno!

Recommended Posts

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Nagledao sam se svakavih likova na R-ovima, super motoima, skuterima od 4500 kubika i milion konja, ribica u tangicama na R-ovima, crvenih Fila papuča, ćelavih glava bez kaciga, mišića, tetovaža, kože, svile i kadife, zlatnih satova veličine prosečnog vodomera, kajli, priče mobilnm dok se sa 130 provlače između kola (pitaj boga šta taj čuje na mobilnom), xenon farova od kojih mi još stoji zelena tufna pred očima, neonki, led dioda, guma sa dimenzijama za dampere... svačega sam se nagledao i glava mi još bruji od buke Akrapa, Jošimura i ostalih orguljaša.

 

 

 

ti se bas zabavljas, da ti je motor radio normalno, provozao bi se i vratio se kuci da radis.....ovako svasta si video......

 

p.s. garant su izmislili kvar na bmw-u ,to je bila fora da goca posti rajka u ponoc da idu na pivo i jure ribice po gradu,veliki su to banditi....

p.s.s. sto i mene niste zvali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...provali nas pronicljivi Zlaja...samo da ne raspriča.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Sumnjamo na 2 stvari: ili je Hall-ov senzor koji daje impulse ili je elektronsko paljenje. Danas ćemo da pokušamo da tačno utvrdimo, a ako neko slučajno ima takav motor i voljan je da pomogne nek se javne Scubi ili meni.

 

Rajko,

ima kolega sa bordo R-100 RT, cesto dolazi na Usce, ali ja nemam njegov broj...mozda ga napecamo danas na Uscu.

 

;)

 

To je Miša, vulkanizer- čudotvorac koji radi kod Gudalovića, spasao me u subotu na početku vožnje ka Mačkovom kamenu. U svakom slučaju, sada je na odmoru, ali mislim da je otputovao motorom na more.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Unimerom se lako proveri taj senzor.Ima 3 izvoda(ovo je najvise za Arakisa),dva su napajanje,treci je izlazni signal.i treba da je H ako je magnet odmaknut,a L ako je magnet ispred senzora.Ovu promenu je lako izmeriti unimerom.A ako si nasao koji je izlazni signal,ako je spojis na masu,i ako je "komutator" ispravan,treba da baci varnicu.

Proverite.Hal senzor je obican,ne znam da li moze da se prebaci iz nekog auta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Na žalost, nije nepoznato da to umire na BMW-ovima. Ne znam koliko su kompatibilni hall senzori na F i R motorima ali im je to izgleda "u porodici" da crkava. Videćemo. Znam momka kod Gudalovića, otišao je na odmor. A i nema delova, bar ne ovo. Pričali smo pre nedelju dana.

 

@Neskebg

ima i na cento gradi i crkava. Tek da znaeš, mori momče. Doneću ti dasku na Ušće iza podneva. Cimnuću te kad krenem iz garaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Joska

Proveravali smo noćas sve drugo jer je to zavučeno u bulju a bio je mrak da skidamo kućište senzora. To ćemo danas u garaži da proverimo. Koliko se moj pileći mozak seća, ne odgovara od poznatih automobila. Na sreću, BMW ga još uvek pravi tako da se može poručiti za više stotina evara  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Daj da tih par stotina potrosimo na nesto drugo,a mi da vidimo kako se moze resiti taj problem onako po naski,a da valja.A siguran sam da moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Unimerom se lako proveri taj senzor.Ima 3 izvoda(ovo je najvise za Arakisa),dva su napajanje,treci je izlazni signal.i treba da je H ako je magnet odmaknut,a L ako je magnet ispred senzora.Ovu promenu je lako izmeriti unimerom.A ako si nasao koji je izlazni signal,ako je spojis na masu,i ako je "komutator" ispravan,treba da baci varnicu.

Proverite.Hal senzor je obican,ne znam da li moze da se prebaci iz nekog auta?

 

Bilo je ohoho iza ponoći kada smo tek krenuli sa rasturanjem i premeravanjem, tako da do tih "sitnih crevca" nismo došli, proverili smo ceo krug - accu, brava, bobine (ne dolazi okidajući napon)...sve ostalo zahteva mnogo više svetla i jož žešće razbucavanje.

 

Videćemo danas pa ćemo da zovemo u pomoć ako negde zapnemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
:D :D :D...ma može, ionako ima regler od MZ, pa će imati Hall od VCR-a...ah što ćemo da ga zezamo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Što se tog senzora tiče, rikn'o je mom ortaku pre 7 dana na F650 Dakar. Znači 'oće. :(

 

I koliko ga izasla popravka? Sta je na kraju uradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo malo (mutnih >:() slika hal-a u Scubinom razvodniku. Napajanje je 12V, ne znam da li pasuje od nekog domaćeg automobila?

 

Hal 1.jpg

Hal 2.jpg

Hal 3.jpg

Hal 4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

hall u radioklubu 80-150 dinara.

ruke majstora su druga priča.

 

delovi za bmwe u radio klubu...cccc.....ih ti nemci nisu bre vise kao nekad

 

ajde nabudzite to ,pa da nam se drug scuba ponovo vozi.

SRECAN RAD MAJSTORI, ja ne mogu da vam pomognem,osim moralne podrske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja