Jump to content

Moto Zajednica

Motocikli i mobilni

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Kako reagujete kad vidite da neko na motociklu, a najčešće na skuteru, priča mobilnim u saobraćaju? Pitam jer primećujem da je to sve češća pojava koja, bar meni lično, ide na nerve i ljuti me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Teram ga u p.m. i gledam da sam sto dalje od njega. Ako nema mozga da shvati koliko je to opasno, nece shvatiti ni ako mu nešto kažem.

 

A još su gori oni koji kuckaju poruke dok voze motor-skuter. Jedan mi se zamalo zalepio u auto tako i kad sam ga pitao šta to radi, kaže, pa kucao sam poruku, ne mogu da gledam i jedno i drugo. Treba li da mi bude posle žao takvog, ako mu se nešto desi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ma nevolim da vidim mobilni ni kod kuce, a tek kada neko prica i vozi, sta god, a o motoru necu da pricam...

Skorije sam video lika koji radi dve najgore stvari koje mogu u voznji na motoru da se rade: Prica telefonom i pusi... Car medju kretenima >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako već voli da priča preko mobilnog za vreme vožnje neka nabavi hendsfri kombinaciju tako da su mu ruke slobodne, jedino koncentracija mora da bude povećana.

 

Sms ne kuckam čak ni kada vozim kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Bezim sto dalje od kretena koji ugrozavaju i sebe i druge, i ne samo na motoru nego se podalje drzim i od ovih u kolima, jer ne zelim da osetim na svojim ledjkima njihove iznenadne misli i ideje prouzrokovane trenutnim razgovorom.... ja imam N-Com , sve automatski podeseno, pricam, vozim  i uzivam maximalno usredsredjen na put i ostale ucesnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Ako već voli da priča preko mobilnog za vreme vožnje neka nabavi hendsfri kombinaciju tako da su mu ruke slobodne,

 

pa kad su mu vec ruke slobodne dok prica, moze i da upali cigaru dok vozi.....

 

ma pun grad ludaka,ko sebe cuva i bog ga cuva....

a ostali po zasluzi ..kako im bude

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Mene vozaci automobila koji pricaju telefonom i voze jezivo nerviraju i stvarno bi im oduzimao te telefone. A ove sto voze skutere i rukuju mobilnim gledam i ne verujem, ali me to ne nervira toliko.... verovatno zato sto skuteras gine sam i to je to, a bolid u kolima ce da ubije mene i to mi se ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Najjaci su mi ipak oni koji se svadjaju preko telefona i voze. Imao sam priliku da prodjem pored takvog lika na raskrsnici. Sve gleda okolo mahnito iako nista ne vidi, vice i samo cekam da me presece. Krene, zakoci... uzas. Ni sviranje ga ne dotice. Sam razgovor ometa u voznji, jos ako je zucan, ne preostaje mnogo koncentracije za voznju. Ove na skuterima bez kacige vidjam kako pricaju, ali stvarno nisam verovao kad sam video klipana kako kucka poruke, e to je bilo stvarno previsei. Koliki retard moras biti da bi se tako ponasao?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Vidim pre neki dan kako lik vozi skuter, nosi onu otvorenu kacigu jet, i zaglavio telefon izmedju obraza i kacige, i prica covek normalno, obe ruke na guvernalu. Mada i to dosta odvraca paznju na situaciju na putu.

 

Ne podrzavam to ni pod razno !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Pre mesec-dva, idem ja ka bg-u, i u onom delu gde su semafori, pred most iz pravca Panceva, vidim lika na nekoj novijoj crnoj Vespi, sa onim velikim vizirom napred, vozi i PUSI. Nisam mogao da verujem. A nije isao sporo, minimum 60-70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Vidim pre neki dan kako lik vozi skuter, nosi onu otvorenu kacigu jet, i zaglavio telefon izmedju obraza i kacige, i prica covek normalno, obe ruke na guvernalu.

...

Pa handsfree  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Htedoh i ja da postavim ovu temu ..

poslednjih par dana sam video mnoooogoo njih (na skuterima) koji voze i pricaju na mobilni ... uzas!

 

Malopre na terazijama prodjose 2 lika, ni jedan ni drugi nemaju kacigu, suvozac do pojasa go, a vozac prica li prica na mobilni. scena da se najezis!!!

 

za to bih uveo poseban clan u zakonu i najstrozije bih kaznjavao te "pricalice" na skuterima ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Moram da pohvalim jednog "kolegu" na zutom Intruderu.Naime,sinoc (tj. nocas oko 02) kada sam prelazio Bulevar M. Pupina kod Starog Merkatora,on je stajao na crvenom na semaforu,u tom trenutnku mu je zazvonio telefon,popeo se na ostrvo,pa tek onda odgovorio na poziv,iako nije bilo nigde nikoga  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ih, ovi sa mobilnim telefonima i cigaretama su amateri:

Novi Sad... Lik na skuteru (citaj: papuce i naocare za sunce) vozi Bulevarom lize SLADOLED sa velikom dozom uzivanja :) Da sam ga dozvao sa jednim socnim 'Majmune!' garantujem da bi pao (ja sam fino i lepo vaspitano dete, pa to nisam uradio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa svako je (mišo) kovač svoje sreće pa nek' radi šta 'oće dok ne ugrožava druge mada kada počne primena novog nakaradnog ZOBSa biće kuku i lele svima-mada ni tu nije zabranjeno pušenje koliko znam. Što nije zabranjeno znači da je dozvoljeno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Svakako je "velika" sposobnost ljudi da rade vise operacija (pusenje,telefon,voznja)  odjednom !!! Ja nisam u stanju da pricam telefonom ni dok igram MotoGp  na kompu (plasim se da ne padnem  :-[ ) !?  ???  Bas sam bezveze !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Svakako je "velika" sposobnost ljudi da rade vise operacija (pusenje,telefon,voznja)  odjednom !!! Ja nisam u stanju da pricam telefonom ni dok igram MotoGp  na kompu (plasim se da ne padnem  :-[ ) !?  ???  Bas sam bezveze !

 

Bezmudic u OUT fazonu  ;D...Shala,naravno.Meni je cak nezgodno da pricam u kolima pomocu BT slusalice,jer mi to izuzetno odvlaci paznju.Takodje ne mogu da vozim ni sa naocarima za sunce,smeta mi,jbg  :(...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Ti fazoni sa telefoniranjem mi neopisivo idu na zivce. I na motorima i u kolima. Trebalo bi da bude kazna minimum 15000 za telefoniranje prilikom voznje i da taj novi zakon konacno zazivi! Pricaju ljudi... Zuri im se, ne mogu da sacekaju. Kod nas je valda najvece zadovoljstvo kad te neko nazove dok vozis pa da mogu svi da vide kakva si ti faca  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim d aj eprica u voznji uzrok mase problema u saobracaju. Kad god se desi da neko ispred mene vozi neuracunjljivo, uspori, ubrza, bez razloga, koci, pogledam, telefon na uvu.

Telefoniranje na motoru mi niej jasno zaista, ja nikad ne vozim bez kacige i rukavica, tako da meni to i nije opcija.

E sad, ono sto bi ovoj temi dalo malo vise znacaja i tezine, aj nek mi napise ovde svako od vas ko nije nikada pricao na mobilni u voznji kolima? Ja priznajem jesam, jbg, kad bih se penjao na ostrvo ili trazio parking svaki put kad me neko nazove, uffff... Ne kazem d aje ok d ato radim, ali prosto to se nametnulo kao deo zivota danasnjice. Posebno u bg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Polako sad ce sve ZAKON da resi.....Ima sve vise Plavih Andjelcica na motorima koji samo iz nekog zbunica izlete i ivlace iz kolone.....

 

Pa kad popije kaznicu jedno 2-3 puta po 2-3Hiljade videce da li je isplativo!!!

 

:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Polako sad ce sve ZAKON da resi.....Ima sve vise Plavih Andjelcica na motorima koji samo iz nekog zbunica izlete i ivlace iz kolone.....

 

Pa kad popije kaznicu jedno 2-3 puta po 2-3Hiljade videce da li je isplativo!!!

 

Za to nije bio potreban ovaj nakaradni zakon jer je dopuna starog mogla odavno da se uradi, a što se anđelčića tiče, videh i par njih na motorima kako žvalave mobilnim  u vožnji bez pardona a o ovima u kolima i da ne pričam .... kao i uvek, za njih Zakon ne važi!

 

Ne kazem d aje ok d ato radim, ali prosto to se nametnulo kao deo zivota danasnjice. Posebno u bg...

 

Ne bih rekao da je posebno u BG, obrati pažnju na reg. tablice istih, svuda je isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 900 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Polako sad ce sve ZAKON da resi.....Ima sve vise Plavih Andjelcica na motorima koji samo iz nekog zbunica izlete i ivlace iz kolone.....

 

Pa kad popije kaznicu jedno 2-3 puta po 2-3Hiljade videce da li je isplativo!!!

 

Ma treba uvesti zakon da mogu slobodno da pricaju na moblini dok voze i onda iz inata nece pricati jer oni sve rade iz inata! Ako mu kazees NE on ce namjerno reci DA, ako mu kazes DA on ce opet iz istog inate reci NE! tako je to kod nas!  :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja