Jump to content

Moto Zajednica

!!! NA PREVARU UKRADEN MOTOCIKL !!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove
.a inache bi policija mogla da ih pronadje samo kad bi htela.

Ima tema na forumu gde je bajkeru ukraden motor ispred banke, kamera ga je jasno snimila i dan danas na osnovu slike lopov nije uhvacen niti motor pronadjen. O cemu mi ovde pricamo  cc.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

TroxX druze godiste proizvodnje je 2007. - kraj, znaci model za 2008.god.... Carina + PDV + Registracija za njega izadje preko 3000eura..... dodaj to na cenu koju sam trazio i dobijas cifru od preko 8000eura - sto je i njegova realna vrednost kao polovnjaka na srpske tablice.... jer ta generacija motora vec nije najnoviji model i ono sto je ostalo na lageru po salonima davano je glanc novo za po 9500 - 10000 eura na sajamskim popustima i akcijama.... tako da je cena povoljna ali i primerena trzistu.

 

Taj motor nema nigdje na planeti za 5K. Ako si ga uvezao, pa ga prodajes iz bilo kog razloga, moras biti na gubitku bar 2000 eura minimum,

iako je 3000 minusa realnije. U cemu je vic?

 

Vic je u tome sto u EU postoji povracaj poreza ukoliko odjavis vozilo za izvoz u zemlje van EU.... i tu se jednim delom pokrijes.... nema tu neke velike matematike - posto mu je kataloska vrednost velika, i carina i porez su ogromne i ako hoces ovde da ga prodas da bi ga neko preveo na domace table - vise od toga ne mozes da dobijes, jer niko nece da ga plati 8000 pa da na to dodaje troskove prebacivanja - izasao bi 11000, a za te pare imas nov u radnji sa nula kilometara i ostanu ti pare za opremu i gorivo  :D

U sustini se i ne iplati uvoziti motore do 2-3 godine starosti jer im cena nije dovoljno pala da bi nakon placanja svih dazbina oko prebacivanja dobio cenu koja je povoljna na nasem trzistu.... bolje ih je prodati u zemlji gde su registrovani, jer tamo vise vrede....  tako da si u pravu, svakako bi bio na nekom gubitku, ali sta je tu je, ja motore i ne vozim da bih zaradio, vec zato sto ih volim... a ovaj je bio na prodaju jer nisam bas bio u kesu da ga prevedem, pa sam hteo da pazarim nesto jeftinije na domace table.

 

 

Znaci taj bajk je bio odjavljen u zemlji gde si ga kupio,ili ti imas mesto prebivalista u nekoj drugoj zemlji takodje pa se motor vodi na tebe.

[/quote

 

Tek je trebao da se odjavi - jer kad ga odjavis, moras da ga carinais u roku od 8 dana valjda...

A ja nemam prebivaliste nigde osim u Srbiji i nisam ni mogao da ga vozim onako najlegalnije jer je na strnim tablama, a pare za prebacaj na domace table isto nemam, zato sam ga i prodavao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Ja ne bi iz slučaja izbacio ni zanemario ni činjenicu da je način na koji je motor ukraden veoma perfidan i plitak, kao i umovi tih koji su ga ukrali, tako da sasvim sigurno ne bih zanemario ni mogućnost da je debil koristio pravo ime...

 

po meni nachin kradje nije plitak vec detaljno isplaniran.. nabavljena auto,ukradene tablice,sauchesnik spreman..

ne vidim kako ime moze da pomogne.evo,recimo zove se Zoran..i shta sad?

 

Po meni je plitak zato što je lik, tj. očigledno likovi, ostavio svoje otiske prstiju po tome autu koji je ostavio. Takođe je plitak što ga je shtikla vidio. Može lako da se desi da ga sretne negdje. Obratiti pažnju na dijelove i detalje razgovora - odakle je, vjerovatno je još neki detalj ostao u glavi, a koji bi mogao da pomogne da se dobije koja informacije više o lopovima...

 

 

tako je castore.

 

shtiklo, daj napisi jos nesto, sto si sigurno zapazio kod lopova:

 

ima li neke specificne crte ili oziljak (na licu na glavi...)?

ima li tikove tokom razgovora, odredjene uzrecice?

odakle je ukraden auto?

izamaliziraj kada je zvao mobilnim (i po zvuku - iz auta ili nekedruge lokacije, mozda nesto prepoznas)

koju odecu / obucu je nosio, ponekad i lukav lopov zaboravi da ga sitnice mogu odati,

i da, naravno, pritisni drugare, lokalne i druge policajce, i nadji motor!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

Ja ne bi iz slučaja izbacio ni zanemario ni činjenicu da je način na koji je motor ukraden veoma perfidan i plitak, kao i umovi tih koji su ga ukrali, tako da sasvim sigurno ne bih zanemario ni mogućnost da je debil koristio pravo ime...

 

po meni nachin kradje nije plitak vec detaljno isplaniran.. nabavljena auto,ukradene tablice,sauchesnik spreman..

ne vidim kako ime moze da pomogne.evo,recimo zove se Zoran..i shta sad?

 

Po meni je plitak zato što je lik, tj. očigledno likovi, ostavio svoje otiske prstiju po tome autu koji je ostavio. Takođe je plitak što ga je shtikla vidio. Može lako da se desi da ga sretne negdje. Obratiti pažnju na dijelove i detalje razgovora - odakle je, vjerovatno je još neki detalj ostao u glavi, a koji bi mogao da pomogne da se dobije koja informacije više o lopovima...

 

 

tako je castore.

 

shtiklo, daj napisi jos nesto, sto si sigurno zapazio kod lopova:

 

ima li neke specificne crte ili oziljak (na licu na glavi...)?

ima li tikove tokom razgovora, odredjene uzrecice?

odakle je ukraden auto?

izamaliziraj kada je zvao mobilnim (i po zvuku - iz auta ili nekedruge lokacije, mozda nesto prepoznas)

koju odecu / obucu je nosio, ponekad i lukav lopov zaboravi da ga sitnice mogu odati,

i da, naravno, pritisni drugare, lokalne i druge policajce, i nadji motor!

 

 

 

 

 

 

 

previshe gledash americhke serije..

mozda sretne negde tog lika,a verovatnije je da ga necesresti nikad,nije on doshao iz susednog sela..

 

dechku su obili pezoa i pokrali mu stvari i muziku..razbili su mu staklona autu i pri tome se lopov poseka,bilo je krvi..kad su doshli panduri dechko ih pitao da uzmu otiske i krv..pandur mu kaze:kako da ne,pa nije ti ovo dosije X..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

 

Nisam sve citao od pocetka, ali identicna situacija je bila 1985 u Ivanjici. Mom prijatelju je tako odvezen nov GPZ 900R. Srecom nadjen je u Zemunu. Zato ljudi oprez ovakve stvari nisu nove!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: virago 535

pazite se ovakvih likova koji dodju da probaju motor a sami su dosli autom , vec sam cuo mnogo prica na taj fazon da su maznuli masinu .

Preprosle godine je lik dosao kod drugara da pogleda motor r1 naravno dosao je golfom2 bosanske table , lik je seo na motor i nije ga bilo 15ak min i drugar je video o cemu se radi i krenuo u poteru za njum , autom ga je stigao na 50ak km od kuce jer nije mogao brzo da vozi jer je put bio u ocajnom stanju cak i negde nije bio asvaltiran , kada ga je spazio prisao mu je sa strane i oborio ga , ovaj lik kako je pao odmah je ustao i pobegao ka sumi , tako da je meni krivo sto ga nije i dalje jurio nego pustio ga da pobegne , ali je vratio motor kuci a i cekao ga auto  ;D , tako da sve u svemu mnogi kradu na taj fazon , pazite se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

Danas u Majilovcu na skupu sam  video isti model iste boje, ali bez nalepnice Akrapovic, a za crvene trake nisam siguran... To je jedino sto mogu da ti kazem, ali opet ima u Srbiji jos tih motora u toj boji...

 

Sad sam i ja dosao iz Majlovca, u pravu si, tamo je bio skoro indentican bajk, ali na VA table, najredovniji.... samo nije imao crvene prstenove na felnama i nije imao zlatne vile, niti akrap nalepnice, ali je imao zadnje fabricke migavce, a moj to nije imao .... sve ostalo je bilo isto (osim mnostva detalja - samo meni znanih).... znaci zadrhtao sam i potrcao prema njemu, sav ozaren kad sam ga ugledao - kad ono corak! Koje ushicenje, a onda bedak... ne mogu da vam opisem...

Ali ok - hvala ti sto si mi javio... ipak ima vajde od ove kombinacije sa davanjem slika i obavestenja o kradji na forumu... ljudi stvarno obracaju paznju i spremni su da jave kad vide nesto sumnjivo... hvala vam jos jednom svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

druze nece tebi niko da se smeje i ne treba da razmisljas u tom smeru.treba da razmisljas na koju foru naci skota.a jedna i nije tako losa opcija za skidanje otisaka..druze poznajem te licno znam kako ti je,tj mogu predpostaviti...pozdrav od zutog k1,i svu srecu ti zelim u nalazenju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Verovatno dizem zaboravljenu temu, ali eto jedna interesantnost:

 

pre jedno dve godine resi drugar da se oproba u moto hobiju, a mene zaduzi da probavam motore za njega, jerbo je jos uvek ne zna da vozi pa da ne skrsi nekom motor.

I tako mi probavamo ciljne motore neko vreme....

Neki treci ili cetvrti motor bidne neki suzuki FW negde na Dorcolu kod AC Boban (cini mi se da se tako zove).Odemo mi lepo kod coveka, popricamo o motoru, upalimo ga malo da radi......Sve to lepo sve, to krasno, no ja nikad ne voizih taj model, pa rekoh da probam da vidim kako cuci i kako bi cucnuo mom drugaru.Pitam ja coveka moze li da se proba, i kaze covek moze naravno, taman da mu sipas gorivo jer je skoro prazan.Krenem ja da se branim da ne sipam ja u tudj motor (pukne kljuc, sipaju dizel, 100 djavola ranih...), a covek se smeje, daje kes i veli "Ajd, druze, ne zajebavaj nego sipaj, teraj i vozi"

Krenem ja, a motor jedva moze da se upravlja nesto, tezak na volanu boze sacuvaj, jedva motam.Vozim ka AC Boban pumpi i razmisljam zasto tako tesko mota, i kad sam izasao na svetlo vidim prednju gumu skoro flat.Aha, pomislim, resen problem, taman cu i i gumu da naduvam.

Dodjem do pumpe, ugasim masinu, jedva nekako otkljucam cep, sipam gorivo ( triput proverim da nije dizel :) ), platim i ajd sad da upalim do kompresora...

Verglam ja, a on jok.Kontam, zbunio se, pa ce posle...Odguram ja, naduvam gumu i sad bi bilo lepo da se sastavi pa da krecemo.Jok mori, ni da cuje......Ceskam se po glavi, sigurno ima neku blokadu (copava, menjac, farovi nesto).Gledam proveravam, ceskam, verglam.....Jok i dalje.Pocinjem da se preznojavam polako.... Najcrnje od svega je to sto sam u polasku svesno ostavio torbicu sa sve telefonima kod vlasnika i drugara, (mrzelo me je da se vracam po nju jerbo je isprva zaboravih) sto znaci telekomunikacija nije opcija.FW ni da cuje da upali....Drugaru koji radi u AC Boban baguje tel i nema sanse da pozovem ikoga.....Sunce ti, proslo je vec sigurno 45 min, a ja jedino sto mogu da radim je da se preznojavam i nerviram....

Mogu samo da zamislim sta je vlasniku prolazilo kroz glavu :)

U nekom trenutku, stizu vlasnik i drugar kolima.Zbunjeni su obojica.

Kaze vlasnik jao pa mora ovako, prvo ovo pa ono, pa malo ovde i pritisnes ono..... Jbg rodjace, ja se obucavao za one modele aviona iz 50-ih, pa se malo ne gadjam sa ovim iz- 90 ih :D......

Eto, ja sad ne znam zasto sam ovo ispricao, ali u svakom slucaju ne skodi, a posto ne skodi.......

 

P.S. Palio ga je vlasnik posle jos par puta, ali jedva upali.....bice da nije do moje vestine pilotiranja samo :P

 

Svako dobro :)

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

 

dechku su obili pezoa i pokrali mu stvari i muziku..razbili su mu staklona autu i pri tome se lopov poseka,bilo je krvi..kad su doshli panduri dechko ih pitao da uzmu otiske i krv..pandur mu kaze:kako da ne,pa nije ti ovo dosije X..

 

 

horror

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Posto mi je osteceni iz ove price drugar, mogu da kazem iz prve ruke da nema nikakvih promena, zasada. Nazalost.

 

Nek mu i sve bolesti odneo iz kuce zajedno sa tim motorom ........

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja