Jump to content

Moto Zajednica

!!! NA PREVARU UKRADEN MOTOCIKL !!!!

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

uzimanje otisaka iz auta kojim su dosli je uradjeno? (samo ideja)  posto zivim u ubedjenju da je ovo mala zemlja i da se vecina ljudi iz odredjene struke poznaje... jedan od pravaca mog razmisljanja bi bio da se cujem sa ljudima koji su pronasli ukraden motor u Novom sadu i zatim locirati malog krimosa i imati kreativan sastanak sa njim... (ako me se sete za dan bezbednosti, sete, ako ne bila mi je duznost) i videti da li slucajno on zna neke svoje "kolege" koji su odradili R sa tvojim specifikacijama..

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

Ja znam za slucaj Brzog iz Sapca - inace mog drugara,koji mi je i predlozio da postavim slike motora na ovaj sajt,  njemu su na slican fazon oterali R6, posle nedelju dana ga je pronasao u Novom Sadu - ukrali su mu ga neki bolidi samo da bi se vozikali - divljanje po Miseluku i te fore.... tako da nije iskljuceno da je i moj motor tu negde... jos jednom ponavljam - ko god je voljan da pomogne bilo kako, ja cu se adekvatno oduziti u svakom smislu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Bez obzira na sve napisano, jezivo mi je zao sto ti se to desilo i  samo me prosla jeza  jer sam se u trenutku nasao u tvojoj kozi ...Uzas jedan od osecanja koje coveka obuzmu u tom trenutku...svi smo mi imali te epizode naivnosti tj dobrote...zelim ti da nadjes motor sto pre. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovo se desava toliko cesto, da je to nevjerovatno.

Obicno posteni/neiskusni ljudi nasjedaju na ovakve fore, jer ljudi jbga sve gledaju kroz sebe.

Ovo mi je naajdrskiji oblik kradje. Em ti ukradu motor, em te jos naprave budalom.  >:(

 

Kakav je akcent imao lopov. Jeli lokalni ili iz "daleka". Ako je lokalni, mozda naletis nekad na njega. Svijet je mali, samo ga nemoj zaboraviti.

Prati oglase u Srbiji, ali i u BiH, MNE, HR ... Mozda ga tamo probaju uvaljati.

 

poz i sretno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

Hvala ti na tome nntom!  :D

Pa to ti je kad sam ja dobar k'o lebac pa ne trazim prvo pare na sto, licnu kartu na uvid i ta sranja... jer kao sto GhostMile kaze gledam na druge samo kroz sebe... kad ja idem da pazarim nesto - ako je prodavac drkadzija, nema nista od trgovine... jer po sistemu musterija - ili ti kupac je uvek u pravu, za svoje pare zelim bar minimum pristojnosti.... medjutim ja nisam odmah ukapirao da ovaj decko nije kupac vec mali ljigavi prevarant i smrdljivi lopov... uf kako sam besan - draze bi mi bilo da su me mangupski prebili i oteli mi motor.... ovako sam ispao budala na kvadrat... pa zato nisam i napisao koje je mesto u pitanju - treba sutra ceo grad da mi se smeje iza ledja! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo posto sedim u kabinetu Sudije koji je daoi intervju (2) kod drugog sudije Okruznog sudije doduse, a ili procitaj i prvi tekst-clanak koji je takodje zanimljiv,

 

neka oni koje ovo ne zanima preskoce,

 

ja to radim svaki dan pa mi je zanimljivo a narocito u spremanju pravosudnog ispita.

 

Sto se mene tice ovo ne bi bilo delo Neovlasceno koriscenje tudjeg vozila iz clana 213 Krivicnog zakonika, vec tesko delo kradje izvrseno na anrocito drzak nacin (clan 204 stav 3). Mozda cak ima i elemenata prevare ali bih to morao da vidim sa nekim iskusnim sudijom, tu uek ima mesta za polemike i razlicita misljenja, a Tuzioci ponekad ispravljaju - prekvalifikuju delo tokom postupka.

 

Evo tekstova:

 

„Pozajmljivanje“

 

"U štampi su se već pojavili napisi i reakcije koje pristižu iz policije da će negativno delovati uvođenje krivičnog dela neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila i da će mnogi lopovi biti na slobodi ili teže uhvatljivi nego do sada jer su kazne bile od tri do pet godina zatvora.

- Mislim da ova primedba ne stoji jer za krađu koja je posebno predviđena i dalje se može izreći kazna do pet godina zatvora. Ovo delo je predviđeno da bi se napravila razlika između onih koji kradu vozilo radi preprodaje i, na primer, mlađih punoletnika ili drugih učinilaca koji se provozaju automobilom, ostave ga negde, narodski rečeno, pozajme. Ali, ko je pažljivo pročitao zakonik, može videti da novčana ili kazna do tri godine zatvora sleduje samo ako nije upotrebljena sila – rekao je Šoškić.

Naravno, onome ko učini nešto slično, može biti izrečena novčana, kazna do tri godine zatvora koja nije blaga, a ostaje i mogućnost da bude oslobođen. Ali, svako ponovno pozjamljivanje znači primenu stava 2 ili kazne od tri meseca do pet godina"

 

http://www.pravdautranziciji.com/pages/article.php?id=970.

 

PS Moja napomena >>> U zakonu u cl 213 st 1 lepo pise zatvor do 2 godine ne znam zasto se pominje 3 godine ???

 

 

 

 

Glas javnosti, 19 mart

"Neke od odredbi Krivičnog zakonika Srbije izazvale su polemike u pravničkoj javnosti, a jedan od primera je i krivično delo neovlašćenog korišćenja tuđeg vozila koje, prema pojedinim reakcijama, može izazvati češće krađe automobila. Oglasili su se i iskusni policajci, koji direktno rade na otkrivanju obijača i preprodavaca kradenih četvorotočkaša jer oni smatraju da će dokazivanje krađe biti mnogo teže nego do sada.

 

Ima, pre svega, strahovanja da će lopov. ukoliko bude uhvaćen na delu kako vozi tuđ automobil, moći da izjavi da ga je pozajmio radi vožnje, smejući se pri tom u lice policiji, i da se provuče i sa uslovnom ili novčanom kaznom. Sudije, s druge strane, smatraju da policija mora praviti razliku između krađe i neovlašćenog korišćenja vozila, koja od 2003. godine nije postojalo, već je zaprećena kazna bila tri do pet godina zatvora. Bilo da je maloletnik provozao nečiji auto i ostavio ga na ledini ili je iskusan obijač ukrao limuzinu ili povezao neki polovnjak ili „jugić“ na „klanicu“ za prodaju delova, izrečena kazna nije mogla biti manja od godinu dana zatvora.

 

Okružni sudija Omer Hadžiomerović izjavio je za Glas da ovo rešenje nije bilo dobro. Jer, onaj ko je provozao automobil i negde ga ostavio ili maloletnik koji nije imao nameru da proda automobil, tretiran je isto kao iskusni obijač i onaj ko je uhvaćen i imao nameru da proda kradeno vozilo.

 

- Policiji je bilo lakše jer je prethodno zakonsko rešenje praktično u startu značilo da imate nameru da ukradete vozilo. Nema opravdanja za bojazan da će se kradljivci automobila, pa i oni organizovani u grupe za preprodaju vozila i delova, lakše provlačiti ubuduće, samo što će policija morati da opreznije postupa nego do sada. Zaboravlja se da postoji posebno krivično delo krađe koje je jasno definisano. Za krađu vozila do vrednosti 450.000 dinara (oko 5.000 evra) zaprećena je kazna do tri godine zatvora. Preko pomenute vrednosti, obijačima i prodavcima kradenih vozila preti kazna od jedne do osam godina zatvora, a preko vrednosti od 1.500.000 dinara dve do 10 godina zatvora. Pri tom veoma je važan i način na koji je krađa izvršena. Posebnu težinu ima krivično delo izvršeno u grupi, na drzak način, uz upotrebu sile. Čak i krađa polovnjaka i vozila vrednog do 450.000 dinara može imati karakter teške krađe prema ovim drugim kriterijumima - rekao je Hadžiomerović.

 

On objašnjava da i za neovlašćeno korišćenje vozila, ukoliko je auto obijen i pri tome upotrebljena sila ili pretnja, znači da izvršioca čeka sankcija od tri meseca do pet godina zatvora, što sigurno nije mala kazna. Ukoliko je neko ušao u otključan automobil i provozao ga bez namere da ostvari „protivpravnu imovinsku korist“, može se provući i sa uslovnom kaznom. Ali, ako je reč o povratniku, odnosno nekome ko već ima policijski dosije, i nije prvi put uhvaćen na delu, od uslovne ili plaćene slobode kroz novčanu kaznu neće biti ništa. Ipak, ljudi retko ostavljaju svoj automobil a da ga nisu zaključali, što znači da čak ni pozajmljivači neće moći da izbegnu ćeliju.

 

- Kada je reč o organizovanim grupama i mrežama kriminalaca, sigurno je da, kao i do sada, hapšenje jednog kradljivca neće značiti razotkrivanje lanca koje zahteva temeljan, nekada i dugotrajan, rad policije - rekao je Hadžiomerović".

 

Endurac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Odakle je uvezen motor ,zao mi je sto je maznut,ali ako je ovaj motor iz oglasa tvoj,jedno pitanje zasto ga dajes tako jeftino pa makar i bio stranac tj zasto si ga davao tako jeftino da me ne razumes pogresno 2008 godiste za 5k malo kume nisu nikakve insinuacije u vezi legalnosti tvog motora,mozes i da ga poklanjas ako zelis tvoje je vlasnistvo,ali cena bode oci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

TroxX druze godiste proizvodnje je 2007. - kraj, znaci model za 2008.god.... Carina + PDV + Registracija za njega izadje preko 3000eura..... dodaj to na cenu koju sam trazio i dobijas cifru od preko 8000eura - sto je i njegova realna vrednost kao polovnjaka na srpske tablice.... jer ta generacija motora vec nije najnoviji model i ono sto je ostalo na lageru po salonima davano je glanc novo za po 9500 - 10000 eura na sajamskim popustima i akcijama.... tako da je cena povoljna ali i primerena trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

Ma nema frke Troxx.

Znam ja da panduri imaju i vaznija posla, oni ce ga resiti, ako se resi sam od sebe - zato sam i stavio slike, da ucinim sve sto ja mogu da ucinim da bi ga vratio.... jer niko se nece boriti za tvoje onako kako se ti boris !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ovo za facebook nije losa ideja, samo kako da ga pronadje kada mu ne zna ime?! Ime koje je lopov rekao prilikom upoznavanja je verovatno lazno, u ostalom kao i cela njegova prica.

 

P.S. Poucen ovim iskustvom, od sada u slicnim situacijama, obavezno slikam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

da li je motor regularan ili ne,to nije moj problem..samo sam rekao kako biraju motore za kradju...ako je vec motor regularan i imash stranu saobracajnu,ja bih prijavio policiji jer svaki lopov kad-tad padne i prizna mnoga dela..a inache bi policija mogla da ih pronadje samo kad bi htela..da je u pitanju ubistvo da vidish kako bi izvukli listing i saznali iz kog mesta su te zvali,pa bi uzeli otiske iz auta kojim su doshli..

da li znash koji naglasak je imao taj,vojvodjanski,bosanski,shumadijski..?

da se meni desilo okrenuo bih najblize drugare da pokushaju da ga prate,mada da bi ih teshko stigli...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

TroxX druze godiste proizvodnje je 2007. - kraj, znaci model za 2008.god.... Carina + PDV + Registracija za njega izadje preko 3000eura..... dodaj to na cenu koju sam trazio i dobijas cifru od preko 8000eura - sto je i njegova realna vrednost kao polovnjaka na srpske tablice.... jer ta generacija motora vec nije najnoviji model i ono sto je ostalo na lageru po salonima davano je glanc novo za po 9500 - 10000 eura na sajamskim popustima i akcijama.... tako da je cena povoljna ali i primerena trzistu.

 

Taj motor nema nigdje na planeti za 5K. Ako si ga uvezao, pa ga prodajes iz bilo kog razloga, moras biti na gubitku bar 2000 eura minimum,

iako je 3000 minusa realnije. U cemu je vic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • When nothing goes right... GO LEFT!, 15 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R 1000 K7

TroxX druze godiste proizvodnje je 2007. - kraj, znaci model za 2008.god.... Carina + PDV + Registracija za njega izadje preko 3000eura..... dodaj to na cenu koju sam trazio i dobijas cifru od preko 8000eura - sto je i njegova realna vrednost kao polovnjaka na srpske tablice.... jer ta generacija motora vec nije najnoviji model i ono sto je ostalo na lageru po salonima davano je glanc novo za po 9500 - 10000 eura na sajamskim popustima i akcijama.... tako da je cena povoljna ali i primerena trzistu.

 

Taj motor nema nigdje na planeti za 5K. Ako si ga uvezao, pa ga prodajes iz bilo kog razloga, moras biti na gubitku bar 2000 eura minimum,

iako je 3000 minusa realnije. U cemu je vic?

 

Vic je u tome sto u EU postoji povracaj poreza ukoliko odjavis vozilo za izvoz u zemlje van EU.... i tu se jednim delom pokrijes.... nema tu neke velike matematike - posto mu je kataloska vrednost velika, i carina i porez su ogromne i ako hoces ovde da ga prodas da bi ga neko preveo na domace table - vise od toga ne mozes da dobijes, jer niko nece da ga plati 8000 pa da na to dodaje troskove prebacivanja - izasao bi 11000, a za te pare imas nov u radnji sa nula kilometara i ostanu ti pare za opremu i gorivo  :D

U sustini se i ne iplati uvoziti motore do 2-3 godine starosti jer im cena nije dovoljno pala da bi nakon placanja svih dazbina oko prebacivanja dobio cenu koja je povoljna na nasem trzistu.... bolje ih je prodati u zemlji gde su registrovani, jer tamo vise vrede....  tako da si u pravu, svakako bi bio na nekom gubitku, ali sta je tu je, ja motore i ne vozim da bih zaradio, vec zato sto ih volim... a ovaj je bio na prodaju jer nisam bas bio u kesu da ga prevedem, pa sam hteo da pazarim nesto jeftinije na domace table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ovo se jednom desilo i u Mladenovcu.

Covek dosao da proba motor, ostavio auto (koji je takodje bio ukraden) i vise se nikada nije ni pojavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja ne bi iz slučaja izbacio ni zanemario ni činjenicu da je način na koji je motor ukraden veoma perfidan i plitak, kao i umovi tih koji su ga ukrali, tako da sasvim sigurno ne bih zanemario ni mogućnost da je debil koristio pravo ime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

Ja ne bi iz slučaja izbacio ni zanemario ni činjenicu da je način na koji je motor ukraden veoma perfidan i plitak, kao i umovi tih koji su ga ukrali, tako da sasvim sigurno ne bih zanemario ni mogućnost da je debil koristio pravo ime...

 

 

 

po meni nachin kradje nije plitak vec detaljno isplaniran.. nabavljena auto,ukradene tablice,sauchesnik spreman..

ne vidim kako ime moze da pomogne.evo,recimo zove se Zoran..i shta sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

TroxX druze godiste proizvodnje je 2007. - kraj, znaci model za 2008.god.... Carina + PDV + Registracija za njega izadje preko 3000eura..... dodaj to na cenu koju sam trazio i dobijas cifru od preko 8000eura - sto je i njegova realna vrednost kao polovnjaka na srpske tablice.... jer ta generacija motora vec nije najnoviji model i ono sto je ostalo na lageru po salonima davano je glanc novo za po 9500 - 10000 eura na sajamskim popustima i akcijama.... tako da je cena povoljna ali i primerena trzistu.

 

Taj motor nema nigdje na planeti za 5K. Ako si ga uvezao, pa ga prodajes iz bilo kog razloga, moras biti na gubitku bar 2000 eura minimum,

iako je 3000 minusa realnije. U cemu je vic?

 

Vic je u tome sto u EU postoji povracaj poreza ukoliko odjavis vozilo za izvoz u zemlje van EU.... i tu se jednim delom pokrijes.... nema tu neke velike matematike - posto mu je kataloska vrednost velika, i carina i porez su ogromne i ako hoces ovde da ga prodas da bi ga neko preveo na domace table - vise od toga ne mozes da dobijes, jer niko nece da ga plati 8000 pa da na to dodaje troskove prebacivanja - izasao bi 11000, a za te pare imas nov u radnji sa nula kilometara i ostanu ti pare za opremu i gorivo  :D

U sustini se i ne iplati uvoziti motore do 2-3 godine starosti jer im cena nije dovoljno pala da bi nakon placanja svih dazbina oko prebacivanja dobio cenu koja je povoljna na nasem trzistu.... bolje ih je prodati u zemlji gde su registrovani, jer tamo vise vrede....  tako da si u pravu, svakako bi bio na nekom gubitku, ali sta je tu je, ja motore i ne vozim da bih zaradio, vec zato sto ih volim... a ovaj je bio na prodaju jer nisam bas bio u kesu da ga prevedem, pa sam hteo da pazarim nesto jeftinije na domace table.

 

 

Znaci taj bajk je bio odjavljen u zemlji gde si ga kupio,ili ti imas mesto prebivalista u nekoj drugoj zemlji takodje pa se motor vodi na tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja ne bi iz slučaja izbacio ni zanemario ni činjenicu da je način na koji je motor ukraden veoma perfidan i plitak, kao i umovi tih koji su ga ukrali, tako da sasvim sigurno ne bih zanemario ni mogućnost da je debil koristio pravo ime...

 

po meni nachin kradje nije plitak vec detaljno isplaniran.. nabavljena auto,ukradene tablice,sauchesnik spreman..

ne vidim kako ime moze da pomogne.evo,recimo zove se Zoran..i shta sad?

 

Po meni je plitak zato što je lik, tj. očigledno likovi, ostavio svoje otiske prstiju po tome autu koji je ostavio. Takođe je plitak što ga je shtikla vidio. Može lako da se desi da ga sretne negdje. Obratiti pažnju na dijelove i detalje razgovora - odakle je, vjerovatno je još neki detalj ostao u glavi, a koji bi mogao da pomogne da se dobije koja informacije više o lopovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja