Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Поздрав свима!

Пошто сам остао кратак са одговором везаним за проблем пуцања и гушења (дотичног Принца) хајде да се одужим:

Истог дана заменио свећице, али ...

Мало боље се пионаша, код постепеног додавања гаса још некако и повуче и повремено штуца и пуца(ала се римује), код наглог додавања гаса само штекће.У разговору са разноразним познаваоцима механике у принципу се сви слажу да је у питању карбуратор који је запрљан .

Вероватно да је он али ?

На малом леру почели су цилиндри да раде неправилно а код мало појачаног лера раде правилније јер очигледно не добијају подједнако смешу.

Док не нађем мајстора возим овако , нигде не журим а и он као да иде брзо.

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Procitao sam u ovim postovima da vam 125-ice idu do 110 km/h. Moj jedva navuce 100. Jel zna neko kako bih mogao malo jos da ga nastelujem? nije velika razlika, ali ovako moram da ga vozim 80, 90, sa 110 bi mogao stotku da mu ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Skines katalizatore ipovadis sva cuda koja su ti u auspuhu (al ce da se dere) skines airbox i stavis pecurku i dobijes oko 5km u +

 

Mozes da se mlatis sa stavljanjem vece dizne ili da nadjes zadnji zupcank sa zubom ili dva manje

 

Od svega ovoga prvi korak odradi a umesto ostalih te pare sipaj benzin i teraj, 125ica je to i nece vise a i nije zdravo za masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

 To sto kazu da ide 110km/h to je teoretska brzina po satu, a on po GPS ne moze ni da pipne stotku. Sve zavisi i od tezine vozaca.

 

 

 

 

E sad ja da pitam nesto, malopre sam rasturao svecice cisto da ih proverim, kad one crne cadzave jedared. Samo na vrhu pipka nekih 2 mm su braon. Pa me interesuje zbog cega se to desava. Motor uglavnom vozim na otvorenom putu, prosecnom brzinom 80-90km/h. Ne trosi mi ulje, ali mi se cini da mu je potrosnja malo veca izmedju 4,5 i 5,5 l/100km. Pa pomagajte ako znate sta moze da bude, ja se razmisljam da kupim nove iglice za karburator one koje mogu da se steluju pa da ih malo spustim, ne znam da li bi time dobio nesto. Pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ove iglice sto ja imam na karburatorima ne mogu da se steluju, fiksne su. Nije problem da kupim druge mislim da su oko 500 dinara po komadu, ali ne znam da li cu da postignem nesto time. A one dizne od ispod na karburatorima sam zavrnuo skoz i odvrnuo odprilike 2 kruga. Probao sam i sa 1.5 krug i sa 2.5 nema neke znacajne razlike u potrosnji, pa zato mislim da bi iglice mozda resile poso. Inace motor lepo pali, fino radi na leru i ne vuce lose, jedino sto malo vibrira ali mislim da im je to osobina. Samo nekako da smanjim potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Auspuh je vec nesto preradjivan. Ma i to sto kazes, da je planirano, napravljen bi da ide brze. Imam jos jedan problem (ako je to problem kod ovih motora), prvo paljenje ujutru. Upali on iz prve, ali cim ga stavim na copavu posle par sekukdi se ugasi i onda moram da ga ispravim na koji minut da se malo zagreje i posle je ok. To mi se zimus nije desavalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Si probao da mu pojacas malo ler gas? I ja sam za to da kineza netreba budziti, iz licnog iskustva znam, kad je u fabrickom stanju radi super, cim pocnes da cackas krece katastrofa i stalni problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Si probao da mu pojacas malo ler gas? I ja sam za to da kineza netreba budziti, iz licnog iskustva znam, kad je u fabrickom stanju radi super, cim pocnes da cackas krece katastrofa i stalni problemi.

 

Loshe ti je iskustvo ako tako mislis :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Aco jaka ti je mesavina, dobija previse goriva pa ne sagoreva lepo, smanji gorivo, dodaj vazduh

 

Palke, prvo paljenje obicno zahteva saug, upalis i ostavis da radi pod saugom ili pomalo dodajes gas, posle minut dva stavis saug na pola i mozes da krenes sa voznjom i nakom minut dva vratis saug na nulu

 

Ako se gasi i kada je vruc a saug je skroz spusten onda pojacaj malo ler gas otprilike treba da radi na oko 900-950 obrtaja, mada neki motor trezi i malo vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Pojacam mu ler gas i onda je ok, pa mu posle smanjim jer mnogo bruji. Prvo paljenje mi je uvek pod sauhom. Ali cim ga upalim posle desetak sekundi hoce da se ugasi ako ne vratim sauh, tako da ga ja u opste ni nevozim pod sauhom. Inace posle ceo dan pali iz prve :). A malo pre sam primetio da su vrhovi svecica malo zamasceni kao i kapa na njima, sta bi to moglo biti? Inace kablove za svecice moram menjati jer mi je jedan probio i to je najverovatnije razlog zasto mi se desava da prvo radi na jednom cilindru.-to je majstor primetio, pa ako neko ima slicnih problema nadam se da sam pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Мени се догодило, док је још мотор био нов, да није стално радио на оба цилиндра. Испоставило се да су контакти били лоши на ЦДИ-у, мајстор мало стиснуо клештима и од тада се тај проблем није поновио.

Проблем који још увек имам је ненормално велика потрошња, око 5л. Отварао сам карб и видео да игла на дијафрагми не може да се помера. Е сад питање: да ли неко зна где има да се купи други комплет (игла са кућиштем и вероватно дијафрагмом), а да положај игле може да се мења?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Pa provericu i to, ali sve jedno moram zameniti te kablove. Balavurda evo ti broj jedne radnje u Surcinu, cuo sam da imaju sve zivo za motore: 063/447463, 011/8442658, pozovi pa pitaj. Bas danas idem tamo, ortak treba da kupi tu iglu i rekli su mu da imaju. Isto vozi nekog Kineza. Vidi i u Sprintovom predstavnistvu u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Aco jaka ti je mesavina, dobija previse goriva pa ne sagoreva lepo, smanji gorivo, dodaj vazduh

 

 

 

 

 

Kako da mu smanjim gorivo, pokušavao sam na onoj dizni odozdo, ali nema razlike, a i ne znam kada ide više gorivo kada ga zašrafim ili kad ga odšrafim.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Мени се догодило, док је још мотор био нов, да није стално радио на оба цилиндра. Испоставило се да су контакти били лоши на ЦДИ-у, мајстор мало стиснуо клештима и од тада се тај проблем није поновио.

Проблем који још увек имам је ненормално велика потрошња, око 5л. Отварао сам карб и видео да игла на дијафрагми не може да се помера. Е сад питање: да ли неко зна где има да се купи други комплет (игла са кућиштем и вероватно дијафрагмом), а да положај игле може да се мења?

 

I ja sam pisao o problemu sa potrošnjim i razmišljam da zamenim te iglice komplet sa membranom ali niko nema one koje se šteluju, svi mi nude fiksne. Cena kod Milana servisera u Nišu je oko 380 dinara po komadu. Našao sam u i na netu ali se ne vidi da li su fiksne. Pozvaću da ih pitam ali prvo moram da rasturim karburator da vidim koliki je prečnik membrane. Ako neko zna neka napiše da ne rasturam. Evo linka za membrane. http://shop.motobike...prod_14131.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Kablove i kapice za svecice sam zamenio. Ali i dalje kada skinem kapicu sa leve svecice motor se ugasi, osim kada drzim mali gas. Znaci i dalje u startu radi samo levi cilindar, a desni jedva. Videcu te kontakte na CDI-u. I provericu smesu. Jel ima neko pravilo na koliko se steluje ili kako vec to ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Пази, ако ти ради на малом гасу само на том једном цилиндру, а не ради кад је на леру, претпоставка је да ти је тај карбуратор лоше наштелован. Нађи на том карбуратору шраф за лер смешу (заправо, за пуштање горива иза лептира, доле на излазу карбуратора, јако недоступно) и ОДВРНИ га мало, нпр 1/4 круга, па види шта се дешава. Само, ово ти је привремено решење, тек да можеш да га отераш до мајстора који ће то урадити како треба.

Људи, веоровали или не, имам проблем, не могу да одврнем шрафове са испуста за синхронизацију. Већ су кренули да се распадају (квалитет човече), па сам престао да их силим, а клештима их је немогуће ухватити. Јел имао ко овакав проблем?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Moguce da je do smese, da je na toj strani slabija. Cuje se dok je hladan neko pucketanje kod svecice, kad mu zavrnem gas i kad se zagreje prestane...mozda mu treba malo dok ne uvati. Oteracu kod majstora pa javljam u cemu je bio problem. E sad imam jedno pitanje koje nema veze sa mehanikom...motor mi je ceo u karbonu i kada sam polirao metalne delove sa pastom na mestima gde sam zakacio karon izbija belilo i nema cime nisam pokusao da skinem i nece, pa ako neko zna resenje kako to da sredim...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Danas sam se po vrucini malo vozao po centru bg. Lepo se ponasa, sam o mi se cini da je motor bio bas vreo, i da malo teze ulazi u brzine. Ipak cu ja sipati neko kvalitetno ulje. Valjda je to normalno. Nedostaje mi obrtomer i menjac temperature motora. Gde naci onaj merac sto se srafi umesto cepa? Kako ste resili obrtomer? Na koliko stepeni je normalno da varira temperatura motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Sve je to normalno na kinezima.Mozda treba samo da zategnes sajlu a mozda treba da prihvatis da vozis kineza .

 

 

 

 

 

Nikako 1zdravo.gif zadnji zupcanik je drzao samo osigurac 4 neke gume sa sarafima, poput silent blokova potpuno raspale i skidane...

malo kasnim ali bitno da sam tu :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Sve je to normalno na kinezima.Mozda treba samo da zategnes sajlu a mozda treba da prihvatis da vozis kineza .

Боље да прихвати да баш и није научио да вози како би требало, пошто је све набројано симптом поменуте дијагнозе.

 

Дакле, још мало праксе, који савет искуснијег и све ће да иде к'о по лоју.

1nanana.gif ako nakon vt 500 ne znam voziti princa stvarno.... :) naso sam problem ili samo deo, kada se sredi vidicemo kako radi pozz

do tada1moto3.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Miki jawa mislim da se pominje kao covek koji ima lanac mislim da su cene bile oko 13-18 e ali svakak ispod dvadeset

 

Za lancanike trazi JTsprockets

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja