Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ustvari, ona sluzi da iz auspuha ubacuje nedogorele gasove u cist filter vazduha. :)

 

Sluzi samo da bi smanjilo zagadjenje, i nista korisno ne donosi.

 

Nisam bas siguran u to da je to "ta" cevcica...cak mislim da ne moze da dohvati do auspuha...

Ajde slikacu sutra (danas) po danu, mozda bude jasnije.

Nema sta da bude jasnije, jedino ako to nije cevka na koju mislis. Sa leve i desne strane se nalazi i ide iz auspuha do filtera vazduha, ona sa "oprugom" oko nje.

Izmedju te dve, od sredine agregata do sredine filtera je iberlauf.

 

 

 

Koliko znam tu ubacuje vazduh. Ja sam to rasturao i postoji membrana koja sprecava ulazak izduvnih gasova u filter a omogucava ulazak svezeg vazduha u izduvnu granu. A i ova nekvalitetna creva bi se odma istopila da kroz njih prolazi vruc vazduh.

 

 

Kako god, postoje i jedna i druga varijanta, a nije bas da sam pratio gasove.

Znam samo da kada se to ukine, motor za nijansu bolje ide i ne desava se pucanje iz auspuha, bar ne onog glasnog sto ova skalamerija povremeno izaziva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

1 - Preliv karburatora (visak benzina koji moze da dospe u lonce karburatora da moze slobodno da prelije van, treba da ima dve ovakve cevcice, za svaki karb po jedna)

2 - Preliv akumulatora (kad se akumilator puni on ispusta gasove pa ova cevcica sluzi da odvede te gasove u slobodan prostor, a cesto sa gasovima kondenzuje se u cevcici i kiselina)

 

izvinjavam se skrabopisu u paintu...  ;D

post-3791-12879053188728_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

a o ovome sam ja pricao pre neki dan, ovo sam ja kod mene na motoru zapusio samo sto je to kod mene malo drugacije reseno. Blackbite je u pravu, posle zatvaranja rupe motor se stvarno bolje ponasa, ja sam kod mene poskidao ta gumena creva a rupe zatvorio klingeritom (ili tako nekako, ujak mi je dao i rekao da nemoze da se zapali, slikacu sutra ujutru kako je to kod mene pa cu okaciti)...

post-3791-12879053190829_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Nije normalno da cadji, sem prvo paljenje beli dim i to vrlo kratko! sve imas ovde http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42692.0

 

Koliko vidim ovde su sve "besne masine" :) i niko ne pominje paljenje pod saugom.

 

Da dodam, kada ga tek palim pod saugom, bude beli dim, mogu reci i da zaudara, dok kad nije pod saugom - nema dima. E sad, kada ga ja tako upalim, postepeno se samo od sebe smanjuje broj obrtaja, ko da se gusi motor, i na kraju se ugasi. A ako bih koji tren pre gasenja motora smanjio saug skroz, najednom se poveca broj obrtaja...ako bih u medju vremenu ili kasnije ponovo povecao saug - opet bi se ugasio.  Verovatno stize vise goriva nego sto moze da sagori...

 

Dal moze da se nesto nasteluje tu, ili je jednostvano tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

@ ProjectLord

I kod mene je tako, rekli mi da tako treba da bude, ako su lagali mene i ja lazem vas!

Doduse tako je i na kolima!( sa rucnim saugom!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

da se umesam i ja, imam princa mozda mesec dana

za auto nisi u pravu, cak i na zagrejanom motoru kad povuces saug povecava broj obrtaja, a kamoli ako motor radi 5sec, osim ako auto nije na plin i nije lepo nastelovana smesa jer on trazi sto vise hladnog vazduha i pod sauhom se gasi kad je ugrejan! jos jedna razlika, kod princa se koliko sam primetio samo smanjuje protok vazduha i tako obogacuje smesa, a kod auta se povlaci i sajla gasa, mozda je tu caka.

Juce sam probao da ga zagrejem pod sauhom 30sec kao sto sam negde procitao i posle max 5 sec je poceo da se gasi pa sam morao da vratim saug da se ne ugasi. uspeo sam da izvucem jos max 5 sec sa malim gasom pod sauhom ( da imitiram onaj iz auta) ali se cuje neki cidni zvuk i kao neko lupanje u motoru

od mene toliko za sad

ja palim pod sauhom i posle 2-3sec vratim ga i pustim da se zagreje par minuta, hoce da trokira prvih 100-1000m bez obzira na vreme zagrevanja, mislim na 5-10+1-2min gore dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Normalno je to za princa i mnoge druge slicne motore. Upalis na saug, drzis ga dok motor ne krene da trokira i onda smanjis saug do kraja. Doduse princ ima malo vecu sklonost da se ugasi posle toga, pa moze malo i da se doda gas ako zatreba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e ovako, to za kola koja idu na plin, mogu pouzdano da tvrdim da nije tacno, auto ne sme da se ugasi ako mu se da saug, cak i kad je vruc, samo treba da poveca broj obrtaja i malo teze ce raditi ali ne sme da se ugasi...tako je kod svih automobila i svih vrsta motora(mislim na kolima)... e sad, kod nasih dragih kineza, poenta da ga obavezno palis pod saugom kad je hladan(a mislim da drugacije i ne moze, ne drzite me za rec). ja licno, mnog princa upalim pod punim saugom, on dimi sacuvaj Boze, sto je i normalno, e onda sam krene da smanjuje obrtaje posle nekih 30sec(sto project kaze kao da se gusi) i onda mu smanjim saug do kraja.. e sad kod mene ima pojava, kad mu tako smanjim saug, on hoce da se ugasi, ali onda mu samo malo dodas gas, on kao da "uhvati" obrtaje i zagreva se jos nekih 5min(ja to tako radim). e sad, jebeni princ, koliko god da se greje ne moze odmah da vuce, pa ce se desiti sto se svima nama i desava da prvih nekoliko stotina metara hoce malko da cima, ili da se gusi, tj ne vuce lepo. kod mene to nije problem, jer imam ulicu od nekih 800, 900m do prvog semafora, pa on tu izduva sve sto treba...

 

i nemojte uzeti za zlo ako sam nekoga ispravio, samo sam pricao iz iskustva  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I moj Princ se ponasa isto tako. Bez sauha nema teorije da upali a kad upali pod sauhom radi max 5-10 sekundi stabilno. Posle toga bez sauha radi extra na leru ali se gusi u voznji dok ne postigne punu radnu temperaturu. Kod mene ne izbacuje uvek dim, cak retko i izbacuje. Ali po nekad se skoro i nevidim u dimu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

I kod mene isto tako radi ali posle malo poigravanja sa karbom vreme zagrevanja hladne masine se smanjilo.

 

E sad moras da nam objasnis kako si se to igrao sa karovima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e ljudi, imam jedno pitanjce, tj dva... ovako oba su vezana za sajle, pa da pocnem. prvo, sajla kvacila mi se stalno otpusta, tj ne otpusta se, ali nekako posle nekog vremena kao da se olabavi(prvo sam proverio onaj tockic kod rucice za zatezanje sajle, on je zategnut), a drugo, je sajla za saug... kod mene se desava da od celog hoda rucice sauga, sajla reaguje tek od pola pa na dole, znaci prvu polovinu mozes da setas koliko hoces, nista se ne desava. e sad, kad saug predje pola, onda ide bas tesko na dole(tj do kraja), kao da zapinje... pa moje pitanje je da li je moguce da su se sajle rastegle posle 3500km i da li da ih menjam  ???

 

i za Black-a, jel znas mozda neke kvalitetnije gume tih dimenzija koje bih mogao da pazarim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

e ljudi, imam jedno pitanjce, tj dva... ovako oba su vezana za sajle, pa da pocnem. prvo, sajla kvacila mi se stalno otpusta, tj ne otpusta se, ali nekako posle nekog vremena kao da se olabavi(prvo sam proverio onaj tockic kod rucice za zatezanje sajle, on je zategnut), a drugo, je sajla za saug... kod mene se desava da od celog hoda rucice sauga, sajla reaguje tek od pola pa na dole, znaci prvu polovinu mozes da setas koliko hoces, nista se ne desava. e sad, kad saug predje pola, onda ide bas tesko na dole(tj do kraja), kao da zapinje... pa moje pitanje je da li je moguce da su se sajle rastegle posle 3500km i da li da ih menjam  ???

 

i za Black-a, jel znas mozda neke kvalitetnije gume tih dimenzija koje bih mogao da pazarim  ;D

 

Sto se tice sajle za kvacilo, slican slucaj je bio kod mene, najednom kao da se "olabavila", a desilo se da je ubrzo i da je PUKLA! Naime, kada pocnu da pucaju one zilice u sajli i kako se koja prekine, sajla se po malo izduzi.

 

Moj savet - menjaj sajlu momentalno

 

A za saug, takodje je isto kod mene, a u pitanju je nova sajla. Ima lufta oko pola hoda kad pojacavas saug. Jeste da je resenje kraca sajla, al onda ne znam da li bi mogla da se ugradi, verovatno bi se namucio oko toka. Tako da - teraj tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Jedno od pametnijih resenja :)

 

Ako ne znas kako da ih ugradis - javi se ovde.

 

Nisam nikakav strucnjak, sta vise nemam pojma o motorima, cak sam svoj motor kupio tek pre mesec dana, ali sam uspeo da zamenim te sajle sam  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

nemam nesto iskustva, ali drugi dan nakon uzimanja motora sam stelovao sauh, koliko sam skapirao on samo dize ona 2 siljka i to pred kraj mozda par mm, kod mene je dizalo najvise 1mm, pa sam podesio ugao onih polugica da vise dize, mozda bi i ti mogao da prestelujes ili ti se to olabavilo jer je mnogo glupo uradjeno. po meni sauh radi samo na zadnjih 5mm hoda rucice, ako nisam u pravu nek me neko ispravi. znaci nema pola, trecina, 2/3 sauha, nego samo do jednog ili drugog kraja, jer ne povlaci gas, samo zatvara vazduh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ok je to sto ti kazes, nego sam samo pokusao slikovito da objasnim koliki je hod sauga i gde "hvata". kod mene hvata vise, bar 1cm, a ti siljci se pocinju da se podizu kada je vucem saug od pola pa do kraja, u prvoj polovini HODA rucice sajla se ne zateze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

hahahahhaha mi princevi  ;D  ;D  ;D pa mogli bi, mada bolje da se skupimo svi kinezi i bivsi kinezi na rostilju... mogli bi u SRC, vecini je blizu... e imam jos jedno pitanje, ponekad se pojavic pucanje auspuha na malim obrtajima, e sad moguce da je to zato sto nema snage, pa onako pukne i onda pocne da vuce, to mi se dosta desava u 2. brzini, npr idem u koloni u 2. onda svi uspore, ja ga drzim nekih desetak metera na kvacilu i onda kad nastavim, onda prvo pukne, pa pocne da vuce... verovatno nema snage za tako male obrtaje, a ja mu dodam malo veci gas, a palo mi je na pamet da mozda zazor u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

i jos nesto, posto sam duduk, hocu da stavim filter za gorivo, jer mi je totalno nelogicno da sve sto sipas u rezervoar ide u karb, a i svi kazu da je bolje sa filterom. elem, ne znam koji filter da stavim i gde  ??? stavio bih filter koji je za yugasina, a po mom misljenju treba da ga stavim na crevce izmedju slavinice i karba... neka me neko ispravi ako gresim  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Moze tako , samo moras da pripazis kod izbora filtera zbog protoka goriva, kod yuga imas benzinsku pumpu pa nije problem, u tvom slucaju se radi o slobodnom padu goriva pa ti treba filter namenski za motor ili neki od auta sa papirnom diznom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

eeeeeeee, jbg, ja prvo kupio, ugradio, pa tek sada citam sta si pisao... sta da se radi, ne drzi me mesto, morao sam nesto da cackam. pazi, kupio sam pred-filter, neki univerzalni, ali mi je palo na pamet to za slobodan pad, pa sam mu nasao idealno mesto na ramu, tako da je pricvrscen horizontalno i ima slobodan pad. filter se napunio cim sam otvorio slavinicu i sve vreme ima goriva u njemu. u svakom slucaju, rezervno crevce za gorivo nije na odmet, tako da i ako bude nekih problema, skinem filter i stavim crevo, kao i pre, to je 2min posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja