Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam zvao skoro sve firme i nigde nisam nasao povoljno ova dodatna svetla tj maglenke. Qingqi je veoma slab sa rezervnim delovima tako da ne poseduje na lageru ni naj osnovnije. Sky motors tj uvoznici za yamasaki imaju ali kosta oko 50e cini mi se za par. U kinroadu mislim da nemaju a keeway nisam zvao jer nisam siguran da njihovi kruzeri imaju maglenke.

Sto se tice veceg prednjeg zubcanika mislim da se sa njim ne dobija skoro u opste, mozda samo nesto nizi obrtaji na nekoj putnoj brzini. Kao sto rece Blackbite Princ ima dovoljno snage samo za ovaj zubcanik ili cak manji ako je potrebno bolje ubrzanje.

Sto se tice gepeka dosta sam dosadjivao ovde na forumu  ;). Preko zime cu probati da ugradim gepek od Automatika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ovo sam okacio kao zanimljiv info

o gepeku sam raspravljao na nekom drugom forumu, drugoj temi.

skinuo sam sa stare bicikle, model se valjda zvao "25", stara je preko 30 mozda i 40 godina, a pravile su se i kasnije slicne sa onim masivnim korpama, koliko sam gledao ono nisu cevi nego pocinkovani lim, dimenzije su oko 17x33cm i koliko sam gledao pase sraf na sraf, godnji deo na sisi bar samo malo da se iskrivi ili izvede neka polugica jer ne bi da krivim korpu staru 40 godina od lima, a onaj deo sto se na bajsu kaci kod zupcanika dolazi tacno na ona 2 srafa na blatobranu ili zadnja 2 koja drze kofere (xaxa nasi standardi od pre pola veka se poklapaju sa kineskim). za sad sam je ocistio i ofarbao u osnovnu farbu i razmisljam sta dalje, sigurno je lepsa i jaca od automatika ili apn, mada bi mi zavrsile posao 2 iskrivljene alu cevcice, cisto da mogu da vezem vrecu i slicno

cale ima onaj praninarski ranac sa cevima pa mozda iskrivim 2 cevke na koje moze da se nabode ranac i to je to, on ima deo za vezivanje vrece, ali je malo visok, mada sta u njega stane, mogu na put oko sveta

hteo sam malo da osvezim temu i cujem vasa iskustva i misljenja, da vam zagolicam mastu, za sad cekam polaganje u cetvrtak

takodje ako neko ima neku interesantnu slikicu za merac goriva neka okaci, video sam samo jednu, malo sam samo prepravio dimenzije i lepo izgleda, cekam da navatam drugara da odradimo nesto originalno

pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e ova dupla svetla su hit, samo ih treba naci... a za gepek, ma to je maciji kasalj da se napravi... mislim, cale i ja se dosta bavimo bravarijom, tako da to ne bi bio problem, ali bi definitivno bilo ruzno jer nikako ne mozemo da izvedemo da to bude niklovano... a da placamo niklovanje, brate, mnogo skupo... inace, ima kod mene u kraju lik koji vari plastiku, sece i svasta nesto s plastikom, pa sam mislio da napravim skicu normalnog (lepog) vetrobrana za moju princezu i da vidim koliko to kosta... inace, ako neko naleti na ova dupla svetla neka javi, cena nije (toliko) bitna, samo da nije neko preterivanje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Podgorica

Pozdrav

Pa sto bi niklovali gepek, jedna prohromska cijev ne moze biti toliko skupa da ne moze da se kupi...A ako se bavite bravarijom, ostalo je maciji kasalj. Jedino specijalono sto treba je pasta i filc za poliranje, a i to ima da se kupi u skoro svakoj prodavnici koja prodaje alat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

citao sam da oce da pregori osigurac, pa reko da ubacim rezervni i vidim gde je i koji je. negde sam video da ide 15A. to su ladno oni cevasti stakleni osiguraci kroz koje moze licna da se sprovede, ali kako da znam da je 15A i dal je isti osigurac i na 220v i na 12v, kad trazim da znam, a mislim da imam i neke kuci koji su za 220v 100%. na kraju cu da stavim parcence licnatog kabla i to je to, ako crkne ubacim licni po slobodnoj proceni, zatvorim i pici, a bio sam ubedjen da je onaj kockasti kao za auto pa reko kad kupujem rezervni za LPG da uzmem i za motor za ne daj boze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako ubacis licnu, ne mozes da znas da li je to bas ta amperaza, ili ne. Kupi osigurac i ne zezaj se, trebalo bi da pise na njemu koliko je tacno ampera. Mislim da je 12A, mada sve od 10A do 15A radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

naravno da je najbolje kupiti, zato sam i pitao jel isto na 12 i 220v, mislim da nije jer je drugaciji presek licne, jedno je jednosmerna ova naizmenicna... mislite da ima u prodavnici moto opreme ili elektro radnji, posto su mi ovi osiguraci skroz nelogicni za auto-moto radnje, posto sam ih vidjao u radio aparatima, napajanju kompa...

dal se laicki gleda snaga od 12A-15Ax12V=120-150w pa je ~ 0.5A na 220V ili je osigurac 15A unisex?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e tu je najbolje da samo prepravis dzek sa osigurac i da stavis osigurac kao kod kola... meni su to rekli neki stariji i iskusniji, ali nikako da se nakanim... inace, ako si bas resio da se zjb sa licnama (sto ti ne bih preporucio), 1 licna menja otprilike 6 ampera...

 

@ mirko

 

jeste to najbolje da kupis prohromsku cev, ali ostaju tragovi od varenja... mada cu najverovatnije ofarbati gepek u crno, pa nece biti toliko ruzno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

naravno da je najbolje kupiti, zato sam i pitao jel isto na 12 i 220v, mislim da nije jer je drugaciji presek licne, jedno je jednosmerna ova naizmenicna... mislite da ima u prodavnici moto opreme ili elektro radnji, posto su mi ovi osiguraci skroz nelogicni za auto-moto radnje, posto sam ih vidjao u radio aparatima, napajanju kompa...

dal se laicki gleda snaga od 12A-15Ax12V=120-150w pa je ~ 0.5A na 220V ili je osigurac 15A unisex?

Ja sam uzeo u prodavnici autodelova set. Zanimljivo da je na njima i bilo utisnuto 220V, a licna nije bila nista deblja od fabricke, pa se da zakljuciti da amperaza radi posao, ne toliko voltaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ja sam kupovao te osigurace u radnji za auto delove,morao sam da kupim ceo set jer kao nema po komad da se kupi. >:(::)

A u kompletu imas oko 20 osiguraca s tim da ima oko 10 komada od 15A pa posle par od 10A,20A i neznam koji jos.Uglavnom mislim da je oko 100 dinara izaslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Ja sam kupovao te osigurace u radnji za auto delove,morao sam da kupim ceo set jer kao nema po komad da se kupi. >:(::)

A u kompletu imas oko 20 osiguraca s tim da ima oko 10 komada od 15A pa posle par od 10A,20A i neznam koji jos.Uglavnom mislim da je oko 100 dinara izaslo.

 

Eto, sad si osiguran za ceo zivot  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

isterao sam motor posle nedelju dana, a on pun onih belih flekica od vode posto mi je malo pokiso, prebrisao sam ali je sad ostalo katastrofa belo, sa cim to skidate? probao sam sa tecnoscu za sofersajbnu i suvom krpom i evo posle skoro 2h sam uspeo da ga dovedem u red. koji je vas nacin, sirce?

nesto sam opet gledao gume, iako zadnja konstantno pada na 1 bar, dal i kod vas na prednjoj pise REAR?

gume su mi marke DURO, a vase?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

i meni isto to pise na prednjoj, i od istog su proizvodjaca, i mogu ti reci, da su gume po kisi ok, mogu da prodju, ako nemas para za druge, ali zato prasinu ne trpe, sacuvaj boze... malo prasine na putu i to je to, odmah seta... nego, moj ti je savet, bar kako ja radi, ako pokisne motor, uzmem krpe i brisem ga dok je mokar... nema bolje od toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sto se tice prasine i flekica od vode to skidam magicnom krpom i Mer Glasom, ili neko slicno sredstvo za pranje prozora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ok je ovo za pranje, ali ja sam hteo samo da obrisem, a ono nece!

najvise me nerviralo na onoj kao hromiranoj plastici. sredstvo za pranje soferke je odradilo ok posao samo i ono beli posle par sekundi ako se ne glanca, uglancao sam i sijalo je ko psece 00, a onda sam morao da ga probam i umazao ga ali bar od bara i blata a ne od vode.

znaci gume su ok za kisu, smeta im prasina kao i svima, ali to je valjda jer je mnogo tvrda guma. koliko se secam gume na tomosu su bile ok, ali su mnogo bile osetljive na balegu na putu, znam par ljudi koji su pali zbog neprilagodjene brzine i nacina voznje  kolicini balege na putu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

pazi to je samo moje iskustvo, po mokrom kolovozu stvarno nisam imao problema ni sa naglijim stajanjem, dok prasina... a danas sam naleteo na parce(1m*1m) mokrog kartona na ulici i boga mi, malo je prosetala zadnja guma levo desno, ali nista strasno, nije bila neka velika brzina, tu oko 120, 130km/h  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja nisam imao veliki problem ni sa prasinom ni sa mokrim kolovozom. Ali ipak gume definitivno nisu za brzu voznju po kisi. Ako mislite da stignete u jednom komadu vozite bar 20% sporije i necete imati problema ma kakve one bile. Dobra stvar je sto su posle 6000 kao nove. Nisam primetio nikakvo trosenje. Skoro sam vozio 70 km po kisi i nisam imao ni jedno proklizavanje ali je definitivno drugaciji osecaj u krivini tako da sam morao da usporim. Bilo je na granici izmedju "driftovanja" i normalne voznje ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

E da, izgleda da ste izbaksuzirali i izgorela su mi danas dva osiguraca >:(. Salim se. Postoje dve mogucnosti. Danas sam prao motor u perionici i jos sam skinuo sediste i rekao detaljno da ga ociste. Druga mogucnost je da sedan kabal pravi spoj tj kabal desnog zadnjeg migavca. Landarao je i mogao je da zakaci u lanac tako da sam ga vezicom pricvratio za ram. Verovatno je sada odgoljen i povezan sa masom. Kad sad bez osiguraca upalim desni zmigavac skoro do kraja izgubim struju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

E drugari evo ovako. isekao sam lonac, izvadio katalizator, sve povario i namestio nazad, zamenio svecice ali konj nece da slusa pa nece. E da stavio sam novi filter za gorivo i sipao novo gorivo. Motor i dalje trokira, maksimalna brzina mu je ista kao i pre svih intervencija ali stuca na nizim obrtajima i konstantnim brzinam, bukvalno moram da ga vozim stalno na gornjoj granici obrtaja. Dogovorio sam sa IgorXTom jos za vikend da preglada karbove i to bi bilo to. Ako neko ima neku ideju bio bih mu zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sa donje strane karburatora imas srafove (po jedan na svakom karbu, vertikalno su zavrnuti u odnosu na motor). Odvij na svakom za pola kruga. Moraces malo da se dovijas, ili da napravis alatku, jer je bez skidanja karba nepristupacno.

 

Ako se nista ne poboljsa, pokusaj da vratis stare svecice, pa vidis sa njima, u slucaju da si naleteo na skart.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

E drugari evo ovako. isekao sam lonac, izvadio katalizator, sve povario i namestio nazad, zamenio svecice ali konj nece da slusa pa nece. E da stavio sam novi filter za gorivo i sipao novo gorivo. Motor i dalje trokira, maksimalna brzina mu je ista kao i pre svih intervencija ali stuca na nizim obrtajima i konstantnim brzinam, bukvalno moram da ga vozim stalno na gornjoj granici obrtaja. Dogovorio sam sa IgorXTom jos za vikend da preglada karbove i to bi bilo to. Ako neko ima neku ideju bio bih mu zahvalan!

 

Khm......jesi napravio fotke dok si vadio katalizator?Gde stoji to njesra?

 

I jel ti se jos previse greje jedan lonac ili sad samo trokira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Nisam slikao, katalizator se nalazi u onom kupastom delu pre lonca. Treba iseci na 3cm od njega u onom ravnom poslednjem delu. Ko bude to radio neka se javi, sve cu da mu objasnim da ne bi sekao ko ja, svuda dok ga ne nadje. Vise se ne greje samo trokira!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja