Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma bio je i metalni, ponudio mi je covek, nego nisam bio siguran, kao prvi put stavljam i tako to, pa sam hteo providni  ;D  ovo je mnogo korisna stvar, a kosta jako malo, cak manje i od 2L piva  ;) filter je 80 i 2 selnice su 30, a metalni je 130, ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

ja sam imao neki Golf 2 pre 5-6 godina i imadoh plasticni filter goriva, i tacno ispod Brankovog mosta krene dim ispod haube, ja stanem, pogledam kad on se istopio, gorivo curelo po motoru, dobro se nisam zapalio. I tad mi je majstor rekao samo metalni filter i kvalitetna armirana creva. Pretpostavljam da se ovo moze primeniti i kod motora, bitno je samo da ga dobro postavis (mislim smer i polozaj filtera) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

kad smo vec kod tog smera, 5 puta sam pogledao da ne pogresim bas kad sam stavljao, dodje mi komsija i ja se zapricam i stavim kontra  ;D znas sta, ja sam ga stavio malo dalje od motora bas da se ne bi grejao, ali da ga je*em ako se istopi, pa i ceo motor je plastican!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I ja sam isto tako ugradio ali sam stavio onaj manji filter. Nije velika temperatura tako da ne verujem da moze da se istopi, bar kod mene sljaka vec 4000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Jbg nem neki dobar foto aparat da slikam ja sam na moj stavio neki sivo crni polu providni od meshavine bakelita itd. Taj se vala nece zapaliti al mi kvari igled tako da cu uskoro da zbudjim neki metalni ali onaj za skutere veliceine sve par cm. Tako da se sko i ne vidi.

 

 

 

MALI OFF. Auuu bre to kako se vreme sloshi svi na forum.

Sory za off al morao sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ja sam imao neki Golf 2 pre 5-6 godina i imadoh plasticni filter goriva, i tacno ispod Brankovog mosta krene dim ispod haube, ja stanem, pogledam kad on se istopio, gorivo curelo po motoru, dobro se nisam zapalio. I tad mi je majstor rekao samo metalni filter i kvalitetna armirana creva. Pretpostavljam da se ovo moze primeniti i kod motora, bitno je samo da ga dobro postavis (mislim smer i polozaj filtera) :D

 

  Kod automobila je pozeljno staviti metalni filter i armirana creva jer auto ima pumpu za gorivo koja stvara pritisak, pa plasticni filter zna da se raspadne.  Kod motorcikla gorivo ide prirodnim padom, nema pritiska, pa tesko da ce se filter raspasti. Ja sam uvek stavljao providan plasticni filter i providna creva, jer se tacno moze videti kad je filter zapusen, dal ide gorivo iz rezervoara ili ne i slicne stvari.  Cak i da se filter raspadne, tesko da ce se motor zapaliti u voznji. Ipak mi motore vozimo u realnim uslovima, a ne u amerskom filmu gde cim padnes sa motora, il se dva auta sudare sve ode u p. m.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@ProjectLord

To crevo je iberlauf. Nesagorele gasove vraca u filter vazduha da se opet preciste i sagore. Problem se javlja kod starih masina kada zbog istrosenih klipova karika i cilindra prolazi veliki deo cadji i sagorelih gasova zajedno sa nesagorelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e ovako, danas sam bio na prvoj malo duzoj voznji od kako sam stavio filter... e sad, mozda i ja malo preterujem, ali cini mi se da lakse pali i mirnije radi u leru, to je definitivno, ali mi se isto tako cini da motor ima malo manje snage i malo vece vibracije, sto mi se ni malo ne svidja... e sad, filter je uvek pun goriva, i creva nisu izlomljena, tako da ne znam sta bi moglo da bude... jedino sto mi pada napamet je da crevo od filtera do karba malo zjb jer prvo ide na dole, pa onda malo na gore, ali mislim da to ne bi trebalo da ima veze.

 

i druga stvar, kako se blizi zima, sve mi vise ideja pada na pamet, pa sam mislio da pitam, posto se ne razumem, sta vi mislite od prepravci rama, znaci da ne bude jedna sipka, vec 2... tako je na svim ozbiljnijim motorima, a i to dosta doprinosi smanjenju vibracija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

e ovako, danas sam bio na prvoj malo duzoj voznji od kako sam stavio filter... e sad, mozda i ja malo preterujem, ali cini mi se da lakse pali i mirnije radi u leru, to je definitivno, ali mi se isto tako cini da motor ima malo manje snage i malo vece vibracije, sto mi se ni malo ne svidja... e sad, filter je uvek pun goriva, i creva nisu izlomljena, tako da ne znam sta bi moglo da bude... jedino sto mi pada napamet je da crevo od filtera do karba malo zjb jer prvo ide na dole, pa onda malo na gore, ali mislim da to ne bi trebalo da ima veze.

 

i druga stvar, kako se blizi zima, sve mi vise ideja pada na pamet, pa sam mislio da pitam, posto se ne razumem, sta vi mislite od prepravci rama, znaci da ne bude jedna sipka, vec 2... tako je na svim ozbiljnijim motorima, a i to dosta doprinosi smanjenju vibracija...

Samo ti vozi, moguce je u prvim kilometrima da motor malo slabije ide dok se filter dobro ne natopi. Samo vozi.

 

inace mislim na deo rama na kojem lezi motor

 

Ako mislis na deo ispod motora, on sluzi samo za noge i komande. Motor ustvari visi sa rama, odnosno i sama masina predstavlja njegov deo.

U svakom slucaju, time neces nista dobiti(ili je razlika toliko mala, da nema svrhe).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

@ProjectLord

To crevo je iberlauf. Nesagorele gasove vraca u filter vazduha da se opet preciste i sagore. Problem se javlja kod starih masina kada zbog istrosenih klipova karika i cilindra prolazi veliki deo cadji i sagorelih gasova zajedno sa nesagorelim.

 

Aha. Tu kod mene ladno stoji bastensko crevo  :-\ i sto je najgore ispresavijano je, tako da ne znam dal ista prolazi kroz njega... 

Izgleda da je predhodnog vlasnika mrzelo da stavi nesto kvalitetnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

auuuuuuuuuu, meni je muka od ovih cena, pa nema nista ispod 8000 po komadu!!! znaci bar 200 jevreja za obe gume, mnogo kume, mnogo...

 

blacky sry za off, ali jbg, vezano je za predjasnje postove  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

jel neko stavljao obrtomer na princa? nekako mi fali

sa cim skidate one tackice sa auspuha, rolbara i ostalih delova gde ih ima?

jel moguce da motor kad predje 2-3.000 sasvim drugacije ide i radi? pratio sam jedan isti kao moj pre neki dan i skroz drugacije ide, u odnosu na mene totalno drugacije menja brzine, nekako su mu brzine mnogo duze...

i jos nesto, rasturao sam far da vidim kakve su te traktorske sijalice i video gomilu neiskoriscenih kablova u njemu, jel zna neko cemu sluze?

unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ta gomila ne iskorscenih zica ti sluze sa dodatke kao st su: Maglenke, Obrtomer, Merac napona, Priticak u ulju-mozda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

i meni je to bilo logicno ali nisam bio siguran, posto slicni motori imaju obrtomer i ostalo a princ nema. e sad a koji obrtomer staviti? koliko sam citao kaci se na bobinu, pa.... e a sto ljudi nisu odmah nakacili na te postojece kablove?

 

interesuje me :

1. OBRTOMER

2.mali farovi sa strane kao sto imaju neki drugi kineski modeli

 

druga stvar, dal to znaci da je ta struja neiskoriscena i da bi mogao nakaciti npr auto maglenke na te kablove ili dugacke farove one male sto prodaju za auto, mislim da su 55w nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I ja sam bas gledao auto maglenke sad u subotu na buvljaku. One su po 55w sto je mnogo po mom misljenju ali imaju u sebi ugradjenu i poziciju tako da mogu da se povezu na nju i mnogo manje da trose struje a mozda moze i neki led da se zbudzi. Cena je 1000 dinara za par. Hromirane su i bas bi lepo izgledale mada bi mogle da budu alo vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

znas sta, cisto sumnjam da su kinezi izvukli kablove za pritisak ulja, obrataje i ostalo i da ih je mrzelo da stave instrumente pa su te kablove nabili u far... ajde budimo malo realni... ti kablovi u faru su vecinom delovi postojece instalacije, a tu su smesteni bas i razloga jer je dobra zastita kablova, od kise, vetra, vlage i ostalog... i mene bas bas zanima kacenje obrtomera, ali mislim da nije bas tako lako da se samo zakaci na kablove  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Oni nisu stavili obrtomer voltmetar i maglenke verovatno jer uvoznik nije to trazio tj kako bi smanjio cenu i bio sto konkurentniji. U faru je naj bolja zastita a i ne vide se kablovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

nisam mislio na kablove nego prazne dzekove koji ne znam od cega su, a drugar autoelektricar nikako da nadje vremena da pogleda, a i slabo je radio sa motorima.

ima secam se 2 4-5 pinska dzeka slobodna i par sa po 2-3 kabla, znaci nije instalacija koja radi i koja je prikljucena nego izvucena za nesto! nisam gledao dal ima struje u tim kablovima, samo sam gledao kako izgleda sijalica.

ima jedna slika u forumu za challenger na kojoj se vide jos 2 svetla i 2 satica pa mi pade na pamet da nije za to, ako neko zna kakvi idu dzekovi nek javi, isto vazi i za vlasnike supershadow koji isto ima satice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e pa to hocu da ti kazem, to sto su sprovedeni kablovi ne znaci da su povezani tamo gde treba i da ima napon na njima... treba to proveriti, pa ako moze nesto da se iskombinuje, to bi bilo extra... inace, danas, po ovom pljusku sam isao da kupim kisno odelo i cuo sam da ima za male pare u "uradi sam", pa sam kupio dvodelno kisno odelo za 400din i to sam uzeo 2, ali naravno, jedno je odmah puklo, a drugo se drzi... ali za prvu pomoc je sve dobro...  ;D ali da ne idem vise u off, poenta je da se kupi kvalitetno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja