Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

pitacu vlasnike challengera da postave slike dzekova ako neko ima, ali moram malo u off

nije lose kad su kablovi provuceni a nisu povezani, meni na yugu nije radila ona strcaljka pozadi a voda curi iz blatobrana, reko izvadilo se negde crevce, krenem ja da rasturam sve pozadi i vidim da se crevo ne nastavlja nego sam ja kreten kad sam menjao pumpicu umesto da vratim crevo vratio pancir od nekih kablova za koje niko ne zna za sta sluze, mozda fabricki za zvucnike, ko zna. izvucem ja " crevce" iz pumpe, povucem jos malo, kad ono 2 kabla, beli i crni unutra, sreca te nije bilo struje jer sam ja prostrcao 2-3l vode kroz to, hahaha, vratim pravo crevce i strcaljka radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e ljudovi, ajde malo ko se razume da mi objasni neke stvari... ovako, listam ja ovaj manual za princa i na odrzavanju pise da se na 5000km cisti glava cilindra, auspuh, karb, menjaju svecice i lanac... e sad, lanac necu da menjam sigurno, jer je kao nov, svecice isto, a imam i rezervne. onda jasno mi je kako se ciste karb i glava cilindra, ali mi nikako nije jasno kako da ocistim auspuh... pa ako neko ima iskustva, neka mi malo objasni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma samo vozi i ne razmisljaj mnogo o tim podatcima. Vecina toga nije tacna, bar ne u potpunosti. Svecice promeni na 10 000 i eventualno proveris ventile, lanac redovno dotezi i voziiiiiii. Nije to 2T masina pa da se cisti ausph. Pa i sad ove nove 2T masine ne dime i ulje mnogo tako da i kod njih nije potrebno ciscenje auspuha i ostalog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma nisam ni mislio da nesto cistim, osim karba koji cu rastaviti kad padne sneg, nego citam ovo, gledam u auspuh i nije mi jasno kako su zamislili da se ocisti, ali dobro... hvala u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma ta njihova uputstva su univerzalna, mozda samo nesto promene. Na primer za princa pise i to da u njega staje 90 ml ulja i da se menja na 1000 kilometra, a isto to pise i za Sprint maxa  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

auspuh se obavezno cisti na 5000km , krpicom da sija  ;D ;D ;D

 

100% je covek u pravu, to je i meni moj serviser rekao  :D :D :D ;D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

E bas bih voleo da neko napise kako se cisti glava cilindra ??? Niko jos nije siguran zasto se jedan lonac brze i vise greje od drugog?! Da je izgoreo ventil mogao bih u pucace cak i pri paljenju a o tome nema ni reci. Kada jednom budem odgonetnuo o cemu se radi sigurno cu to ovde napisati. (ako ga ne prodam dotle)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

E bas bih voleo da neko napise kako se cisti glava cilindra ??? Niko jos nije siguran zasto se jedan lonac brze i vise greje od drugog?! Da je izgoreo ventil mogao bih u pucace cak i pri paljenju a o tome nema ni reci. Kada jednom budem odgonetnuo o cemu se radi sigurno cu to ovde napisati. (ako ga ne prodam dotle)

Jel ovo neka najava?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ljudi da li se samo salite ili Princ stvarno nije dobro izbalansiran. Ja sam primetio da sedim prema levo, ne na sredini. Da li je to kod svih. I jos mi je levi kofer uvek pun sa potrebnim i nepotrebnim alatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Zavisi sa koje ga strane drzis to jest gde su ti OO. Ko ima kicmu kao ja sedi ukoso i u autu! A ti Bogdo ako sedis kao ja ondak podizes potrosnju! I da, konj je na prodaju ali KOSTA?!!!

I nemoj da se palis, ne moze da se balansira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

meni na Princu smeta menjac. ja nosim broj 46 i jako je zajebano drzati nogu na menjacu i saltati brzine, moram da je iskrenem na stranu pa je cas na peti, cas na prstima  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

@ Routasydan

ma svima je tako, ja nosim 44, pa opet moram da iskrenem stopalo, nema nam druge ;)

 

a za balansiranje, ma to vi vozite krsine  ;D , ja sam probao da malo "pustim" svog princa da vidim kako ide, i mogu vam reci, ne skrece sa kursa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja nisam primetio da mi vuce na stranu ali sam primetio da kad vozim i pogledam u far koji se presijava jedan prednji migavac vidim a drugi ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

meni na Princu smeta menjac. ja nosim broj 46 i jako je zajebano drzati nogu na menjacu i saltati brzine, moram da je iskrenem na stranu pa je cas na peti, cas na prstima  :)

Ta menjačka klackalica na Princezi je go kurac!...To bi trebalo da svako sebi izgrunfuje kako mu odgovara...

Menjaš brzine petom???...Ajte molim vas,pa de to ima?! :o...Ili brusilica po polugi menjača,il sikirica po prstićima! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo linkova do meni zanimljivih delova za junlin, takodje me interesuje gde se to moze nabaviti kod nas i po kojoj ceni

 

http://www.jinlunparts.co.uk/parts/index.php?act=viewProd&productId=343    dupla prednja svetla

 

http://www.jinlunparts.co.uk/parts/index.php?act=viewProd&productId=544    zupcanik sa 17 zubaca za povecanje max brzine

 

http://www.jinlunparts.co.uk/parts/index.php?act=viewProd&productId=1015    korpa-ono sto me odavno zanima i imam vec par modela u glavi, ali ako ima negde original i ako nije skupo, sto bi se mucio, jer znam koliko umem da budem pedantan kad se iznerviram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Za prednja svetla se raspitas u firmama koje prodaju druge kineze.

 

Zubcanik - batali, i ovako je princ nejak, a za tu snagu maksimalna brzina je vise nego dobra. Npr. dobijes 5 ili 10kmh sa ovim lancanikom u idealnim uslovima, a na usponu ili uz vetar izgubis toliko, ili cak vise, a da bi stigao do maksimalne trebace ti vecnost. Jedino sluzi da mozes da kazes: "moj princ ide (toliko i toliko)"

 

Gepek - imao sam ovakav na motoru. Fenomenalna stvar, natovaris i vezes sta pozelis, a i jako lepo izgleda na motoru i sam motor deluje malo masivnije i robusnije. Kod nas koliko znam nema da se uzme. Jedino da skines sa Chitume kojih ima desetak u Srbiji. Ja sam dobio od Oblaka koji je od nje pravio copera. (hvala Oblake, puno mi je olaksalo zivot  ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja