Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e bas naprotiv, uzeo sam plastican. znam da je metalni kvalitetniji i sve to, ali brate, ovaj je providan, pa mogu lepo da vidim kada je prljav, a i ne daj boze ako iz nekog razloga nema goriva u filteru (ne mislim na to da ostanem bez goriva  ;D )

 

e sad, imam jos neko pitanje... zanima me da li je moguce staviti guvernal sa 250-ice na 125-icu??? kao sto znate, 125 ima onako ravan guvernal, a 250 ima lepo savijen guvernal, kao pravi copercic  ;) e sad, ne pitam da li je moguce zbog srafova, zato sto se gadjaju, nego zbog komandi, tj duzine sajle za gas, kvacilo, creva za kocnicu... jel ima neko iskustva s tim?

 

i jos nesto, posto se ja vozim 95% vremena sam, a tako najvise i volim (sam, mislim bez suvozaca) razmisljao sam da stavim naslon za sebe tj vozaca, ali to cu vam sutra okaciti, jer sam napravio neku maketu od drveta koja uopste ne izgleda lose..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ovo za naslon sam i ja razmisljao ali nekako da se lako skida!

kavite kakvo je stanje u filteru, jer kad nece da ide dok se ne ugreje tripujem se da je upao neki trun

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Jel moze neko da mi baci neko poredjenje Sprint Princ 250ccm VS Sprint Challenger 250ccm posto se dvoumim izmedju ova dva motora. Inace visok sam 193cm i mozda bi mi Challenger sa te strane bolje legao, ali nekako je pretezak, skoro 200kg a Princ oko 155kg tako da bi trebalo daj epRinc startniji, brzi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

to sa naslonom je vec uradio jedan kolega sa foruma, nadam se da ce se sam oglasiti a za naslon je iskoristio suvozacko sediste i na slikama bar izgleda ekstra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Jel moze neko da mi baci neko poredjenje Sprint Princ 250ccm VS Sprint Challenger 250ccm posto se dvoumim izmedju ova dva motora. Inace visok sam 193cm i mozda bi mi Challenger sa te strane bolje legao, ali nekako je pretezak, skoro 200kg a Princ oko 155kg tako da bi trebalo daj epRinc startniji, brzi....

 

mislim da ce ti najbolje pomoci Blackbite on je meni po prilicno pomogao kad sam kupovao motor, a ako imas prilike negde da probas chalingera i vidis kakav je probaj a ja cu ti dati da probas princa pa razmisli i preseci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja bih bez razmisljanja pazario Chalengera. Mnogo je glomazniji, siri i malo duzi. V2 masina. Po mom ukusu dosta lepsi od Princa. Princ je stvarno vise nego dobar motor ali je za 250-icu malo nerealna cena zbog toga sto je nov model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Hvala Zorane, imao sam prilike da vozim Princa, to jest vozim ga ovih dana (od prijatelja uzeo za polaganje) i jako mi se svidja. A opet Challenger je veci, V2 masina, ali je jako tezak, samim tim bi u teoriji Princ morao da ima bolje ubrzanje.

 

pricao sam sa Blackom na ovu temu kad smo se videli pre neki dan, i bas covek kaze da je Challenger tezi, samim tim nije toliko startan i treba dosta snage u nogama da ga drzis da ti se ne iskrene. Ali zato kad ubrza i dostigne neku krstarecu brzinu morao bi biti mnogo, mnogo stabilniji i upravljiviji od Princa.

 

Ja sam postavio ovde pitanje, reko' ako neko od vas ima iskustva u praksi sa oba motora da mi napise svoje utiske.

 

Nisam jos vozio Challengera ali moracu da ga probam, cisto da bih licno i u praksi mogao da uporedim sa Princom. A sto se tice cene, pa Princ 250 kosta 1570 eur, isto koliko i Challenger. Mada u pravu si, to je realna cena za Challengera, princ bi morao biti plafon 1400 eur.

 

I jos jedno pitanje: sta je vas utisak, jel bolje kupiti novu makinu, razradjivati je, menjati, popravljati i budziti po svom ukusu, ili za manje para kupiti polovnjak, star godinu - dve koji je neko vec razradio, ali rizikovati da li je on to dobro odrzavao - menjao ulje na vreme, u razradi vozio do 6000rpm, nije padao i sjebavao menjac .....

 

hvala svima na odgovorima  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pa zavisi. Ako imas kesa naj bolje je novo mada ne mora da znaci da je bolji od nekog extra polovnjaka. Ja sam imao srece i naleteo na glanc novog Princa za 900e sa registracijom i 550km. Ako naletis na nekog extra ocuvanog, zasto da ne. Poenta je da ne treba se mnogo zuriti sa kupovinom vec cekati pa ka ti naleti nesto extra povoljno i dobro tad uzeti. Sto se mene tice ja cu uvek da trazim polovnjaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Hajd i ja da dam poneku impresiju ovde - iako sam apsolutni pocetnik :)

 

Vrline: relativno jeftin, servis nije preterano skup, majstora ima, motor izgleda prilicno dobro. Registracija podnosljiva, pogotovo za mene i ostale koji voze i auto i motocikl. Motor je poprilicno tezak, i da ne ureknem - cini mi se da se s njega tesko pada.

 

Mane: ram na nekoliko mesta napada korozija iako motor ima tek godinu dana - lek mu je plastifikacija rama koja sledi zimus. Paljenje motora je cudnovato - nekad kresne iz prve, a nekad treba igrati dodole ili mantrati da upali iz desete. Danas sam primetio da mi zadnji migavac visi tj plastika, a nisam ga nigde zakacio. Pokazivac goriva na motociklu je nepouzdan, iako lepo izgleda - i nema se tacan uvid koliko ima goriva.

Najveca mana - ona sto stvarno smeta: jako tesko se ubada ler  ???  Ispada da ne treba ni gadjati ler, nego kad se koci stisnuti kvacilo, ubaciti u prvu, i na semaforu krenuti bez da se proba ler, pa prva, druga... Apsolutno nikad nisam siguran jel motor u drugoj, leru ili prvoj, da nema one sijalice pogubio bi se skroz. Cak pomisljam i da ugradim neku sipku koja bi mi bila pokazivac brzina  ;D  Mnogo mu fali pokazivac brzine, koji ima recimo austrijski Sachs.  Inace, 125 cm3 je ipak premalo za motor, mada iskreno jos ga nisam ubacio u petu brzinu, uglavnom idem do 40 kmh na sat - zato sto i ne vozim po ulicama, nego po trotoaru okolo Cukaricke padine  :D  I da, i kod mene je nozna kocnica za ukras, moz biti i da radi, ali em je slaba em je ne koristim. Mana je i relativno kratak servisni period - meni je period od 1000 km za servis stvarno kratak, posto autom idem deset puta vise pre zamene ulja.

 

Danas sam izbusio i rupe za tablicu, nedelju dana posto sam ga registrovao. Sudeci po tom tempu - iduce subote ima da mu stavim i srafove  ;D

Jos nisam probao da vozim sa kacigom, bice i toga za oko dve nedelje :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Pa zavisi. Ako imas kesa naj bolje je novo mada ne mora da znaci da je bolji od nekog extra polovnjaka. Ja sam imao srece i naleteo na glanc novog Princa za 900e sa registracijom i 550km. Ako naletis na nekog extra ocuvanog, zasto da ne. Poenta je da ne treba se mnogo zuriti sa kupovinom vec cekati pa ka ti naleti nesto extra povoljno i dobro tad uzeti. Sto se mene tice ja cu uvek da trazim polovnjaka.

 

Slazem se sa ovim.

 

Ja sam motor trazio oko 2 meseca. I naleteo sam na Princa za male pare 500e. Presao je mnogo, ima malo ogrebotinica od pada (mog pada, prvi put seo na motor i tras  ;D ) ali, koliko para - toliko muzike ;)

Imao sam nekih glavobolja kad sam ga kupio, sitnice, al dovoljo da zada glavobolju.

Za sada me sluzi extra, da kucnem u drvo KUC! KUC!  :)

 

Kupovina polovnih stvari, ne samo motora, ako se ne razumes u to sto kupujes - je cista kocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Meni recimo automobil svaki dosadi za dve godine i odmah menjam, pretpostavljam da ce tako biti i sa motorima. E sad, ako je vec takva situacija bolje je uraditi kao i vec ina vas, sacekati da iskrsne nesto povoljno, ustedis jako mnogo para i posle kad ga prodas za dve godine nisi mnogo izgubio, za razliku od novog. A za tu razliku izmedju polovnjaka i novog mozes da kupis opremu prva liga, sipas goriva, uzivas.

 

Inace, sta mislite, koliko mogu da predju ove makine do generalke? Ja se nadam bar 40-50.000km, ispod toga bi zaista bilo sramota :D

 

Ja se u motore zaista ne razumem, ali posto priznajem da nemam pojma nije me sramota da pozovem nekoga ko se razume, da pogleda i kaze dijagnozu. Bolje da tog lika castim koliko god treba, nego da se zajebam pa uzmem sranje :D Tako radim i kad kupoujem automobil :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Videcu za pra godina da li moze da predje 50 000  ;D. Ja sam presao do sad 5700 i radi dalje kao i prvog dana. Procitao sam negde naforumu da je jedan lik presao vise od 40 000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kovacica

Pozdav svima, evo samo da javim da mi je motor stigao iz Novog Sada i da sada radi odlicno  :)... Covek iz NS kaze da su zamenili radilicu, bregastu i menjac, i kad ga pitam u cemu je bio problem (tj. sta je dovelo do kvara), on nikako da mi odgovori, uvek pocne da govori sta su menjali ali nikako da objasni zasto su morali sve to da zamene, tako da stvarno ne znam u cemu je fora  ???. Ali je najbitnije da je motor popravljen i da mogu ponovo da se vozim (posle dve duge nedelje bez motora  :)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Videcu za pra godina da li moze da predje 50 000  ;D. Ja sam presao do sad 5700 i radi dalje kao i prvog dana. Procitao sam negde naforumu da je jedan lik presao vise od 40 000.

 

21340 km pre dve nedelje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ja sam imao istu dilemu, kinez ili staro markirano i naletim na kupanju na princa starog mesec dana sa predjenih 27km kao za 900e, kad sam otisao da ga vidim bio je 850e, ponudim 75.000 i to je to, za sad sam presao oko 500km bez problema a bilo bi i glupo. jedina zamerka sto ne mogu da ga registrujem na sebe nego sam morao na njega pa vozim na ovlascenje, jer po zakonu mora 60 dana da bude u njegovom vlasnistvu, a jedini merodavni podatak je saobracajna.... nisam se setio da trazim drugi racun na moje ime i ustedim 11 dana trcanja od saltera do saltera i placanja raznih taksi poreza koji mi posle nisu ni trebali.

uradio sam prvi zvanicni servis na 100-120km i cekam onaj na 1200-1500km

proverio i pritegao sam srafove i bili su prilicno labavi, jedan na amortizeru se skoro izvadio, prestelovao sauh, skratio ona crevca iz auspuha jer su ispucala i trula, nije lik dobio vizir i na km satu fali drskica za vracanje na 0000, pa sam zbudzio sa nekog budilnika(a bas se pitao za sta sluzi ta rupa na km satu). na racunu starom mesec dana pise 109.990 din tako da nisam imao sta da se premisljam i zagledam, to bi dobio u prodavnici za te pare! i jos moram da odem do prodavnice po garantni list jer ga medju onim silnim papirima koje dobijes uz motor nije bilo, a racun mi je greskom ostao u SUP-u jer mi je curka zaheftala za neki papir koji ostaje kod njih, da ne izgubim! kad sam uzimao tablice posle toliko cimanja nisam ni obracao paznju

raspitao se kod starih majstora i nailazili su neke sa 15-20.000 sa ok motorom koji su mi rekli da ga ne gazim mnogo i sluzice me lepo i dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Koliko je kostala opravka ?

 

Inace, za auto imam majstora koji mi daje moje zamenjene delove. Jes da ih ja bacim u kantu, ali bar vidim sta je menjao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova

Prvo pozdrav svima, pisem sa tatinog korisnickog imena, posto me mrzi da se registrujem ;) ovako imam 16 godina vozim princa vec 2 sezone, moglo bi se reci da sam zadovoljan posto mi je to prvi motor. Presao sam svega nekih 4500km sa njim posto nemam polozenu A kategoriju pa ga slabije vozim. Redovno je servisiran, ali imam problem nesto mi se cuje u auspuhu ali na pocetku(auspuha) i to obicno kad dam malo jaci gas kao da nesto lupka, zategao sam sa tatom srafove  i ponovo ne znamo sta je? To je jedan od problema, imam jos jedan ne rade mi zmigavci otkazali od jednom ne znam zasto?(Odma da kazem da nije prekidac) Kako to mogu da sredim i koliko kosta? Ne znam da li je imao jos neko ovakav slucaj? I par puta mi je padao lanac, ali to i nije nista toliko stasno pa me zanima koliko treba da bude zategnut? Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

@ Routasydan

 

mislim da chalinger ima 249ccm dok Princ ima 233ccm a i chalinger ima V motor, mislim da ti ForestGump moze dati misljenje o ovom motoru jer ga on vozi vec nisam siguran ali mislim 1.5 - 2 godine i cini mi se da je zgazio izmedju 15 i 20 000 km. Za moj ukus ovaj motor ima malo previse plastika i to je jedino sto mi se ne svidja kod njega... a i ja kad sam kupovao motor neckao sam se izmedju ova dva, ali je chalinger onda kostao 2000 eura a Princ  1700 s tim sto sam dobio popust i uzeo ga po sadasnjoj ceni... sa redovnim odrzavanjem i redovnim posetama servisa nije bilo vecih problema (sve sto je pravilo problem(busan rezervoar) reseno je u garanciji i to na moje odusevljenje veoma brzo, samo par dana od prijavljivanja nedostatka)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kovacica

Koliko je kostala opravka ?

 

Inace, za auto imam majstora koji mi daje moje zamenjene delove. Jes da ih ja bacim u kantu, ali bar vidim sta je menjao.

 

Opravku nisam nista platio jer mi je motor jos uvek pod garancijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

auuuuuu ala off-ujete, kako ce blacky da se naljuti...ccc e evo kako sam namestio filter... vodio sam racuna da creva ne budu presavijena i da filter stoji horizontalno, pa sam ga zato stegao zicom za ram... mozda ovako izgleda ruzno, ali verujte da se sa 1m razdaljnine ni ne primecuje... i nisam imao problema do sada, mada je crevce u rezervi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Meni ovo izgleda odlicno, pogotovo sto si ga ovako postavio da ima slobodan pad goriva. Steta sto nisai nasao onaj metalni filter jer bi se jako lepo estetski uklopio u vu sredinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja