Jump to content

Moto Zajednica

Kako ukrotiti sebe ??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

a da se ne lazemo,

koliko nas ce posle i ove i svake naredne price,

opet zavrnuti gas koliko sutra...

motor=brzina i .

mislim da nije tu problem nego je problem da se takva voznja

u gradu ili naseljenom mestu odnosno neodovarajucem mestu smanji na najmanju

mogucu meru...

p.s.s obzirom da sam roditelj i suprug,svidja mi se tvoja  ideja bigbad

za slike...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ha, samo vas gledam i slusam ! Ovo me podseca na ono: "Zovem se Doda i zavisnik sam od adrenalina i motora" ;). !!  Do duse,niste me izneverili pa cutali,kao, sta prica ovaj,mi vozimo po PS-u,ustali ste i vi, predstavili se.  Najvise sto mrzim je licemerje. Nije poenta da sam ja priznao ili ne nesto sto 80% ljudi ovde nosi u sebi kao problem. Neko rece,mani se tog motora,uzmi nesto za  njivu. Uzeo bi ja da mi je Bog dao jedno 15cm vise u visinu ;D,ali eto, po toj koordinati je bio skrt  ;D! Hteo sam samo da vidim kako se vi ostali nosite sa tim problemom ,mozda nadjem neki recept i prepisem ga. 

Slike dece na cajgerima? Verovatno ne bih trebao ni da sednem na motor nikada vise!

Nikada nisam jurio za ciframa brzine --isao sam 200--250--300,ili...  Nije bitna brzina,i orangutana da stavitie na pravac on bi zavrnuo i verovatno dosao do 300.  Bitna je  granica,gde je granica? Moja,motora,gume,koncentracije,...  Nisam od onih koji bi da se J .. a da im ne U.. !!  Ali , u toj prici igre metala,gume,asfalta i zivota ne uklapaju mi se losi putevi,kola,pesaci,iskliznuce iz desne krivine pa pod tockove kamiona, ili iz leve u neki betonski zid,itd.

  Staza,staza i staza za sve one koji vole to sto drugi ne vole !!  Zasto ih obelezavati i zigosati ,zasto da se sami istrebljuju a nisu krimosi !!  Dajte stazu,pustite ih 1sat i bice mirni kao bubice narednih 7 dana !  Zasto moramo najednostavnija i najelegantnija resenja da izvrnemo naglavacke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Dodo, ne brini, nisi jedini  ;). I ja nekada sebe pocnem da kritikujem zasto ovo, zasto ono. I na kraju kada se saberem, ja se oduzmem  ;D, Ja se malo salim, ali ovaj problem je ozbiljan.

A to razmisljanje, zena, deca, kucni ljubimci,... Kada bih o tome razmisljao, ne bih ni seo na motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa granice i jesu sustina problema, jer upravo na njima pocne adrenalin da krchka.... ;D

Gledaj kad ih trazis da nema kamiona i betona. Sta ja radim ponekad jeste "izvidnica", tj. prodjem jednom u kontrolu (ulje / pjesak / rupe), pa se vratim..... ;) ali jos uvijek nista nije zagarantovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

a da se ne lazemo,

koliko nas ce posle i ove i svake naredne price,

opet zavrnuti gas koliko sutra.

 

Pa naravno :'( :(

 

 

p.s.s obzirom da sam roditelj i suprug,svidja mi se tvoja  ideja bigbad

za slike...

 

Ja STVARNO mislim da je dobra ideja. Kamiondzije to rade da se stalno podsecaju kome treba da se vrate kuci kad odu za tamo neku tunguziju da razvoze teret. I vi se vracate nekome samo je vasha shansa da poginete desetostruko veca nego kamiondzijama.

 

@ Doda: naravno da nije bitna brzina, ginu budale i sa 80km/h a kamoli sa 200km/h. Pitanje je samo kolko ko ima srece i umeca. Probaj i ti ovo sa slikom nishta ti nece shkoditi da nosish 7 dana mozda i pomogne. U svakom sluchaju bolje nego da "pogurash" nechiju traktorsku prikolicu, ili nedaj boze zbrishesh nechije dete :-X Pri 180km/h NEMA kochenja samo usporavanja i to svi vi dobro znate ne pomaze ni ABS ni BREMBO ni NISSIN ni Qrac ni palac. Kolko stranica treba da ima crna hronika pa ljudi da shvate kolko je sati ???

 

 

Kao i vecinu mojih prethodnih postova,(vezanih za brzu i agresivnu voznju)  ljudi ce prochitati, reci: "Ovaj mnogo sere, zato i vozi sporaca, ko ga hebe shta on zna..." Nazalost......

 

AJ LJUDI NEK VAM JE SA SRECOM, UMECE NADAM SE IMATE!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

@big bad

ma nece ti niko reci nista lose...bar ja necu ;D

znaci koliko sam ukapirao doda kaze staza...

stazu ces voziti 1 pa 2 pa 3 vikend i tako...a onda

te pozovu drugari,ajmo do npr.nekog grada...

nagradno pitanje je da li ce doda (ili bilo ko drugi) reci daj da probam ono

sto sam tamo na onoj stazi ,pa ne moze da se razlikuje toliko na drumu...

da ja ne filozofiram ima ovde judi koji voze i jedno i drugo(tj.i drum i stazu) i mogu

vrlo lepo da nam kazu da li je to resenje.

pozdravljam vas sve.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Da podelim samo moje misljenje pa ako neko zeli da cita...: Iako imam tek 24 god, odlucio sam da prestanem da vozim motor sem u slucajevima "nuzde". Jednostavno sta god da vozim izvlacim max iz masine, bila slaba ili jaka. Pisao sam u "Nasi padovi", imao sam gomilu udesa vecinom mojom krivicom i zbog prevelike brzine. Bio sam isecen i kada sam jurcao i tu sebe smatram odgovornim, a takodje sam udaren od auta koji me je preticao preko duple pune jer sam vozio po ogranicenju... Reci cete da sam mlad, ali motor vozim od 6. godine, Tori, Yamaha cross 80cc, skuteri, TDM...vozio i kod nas i u inostranstvu...

Kako ne mogu da se obuzdam odlucio sam da se ipak drzim auta, jer tu se ipak lakse iskontrolisem...

Priznajem da sam "glup" i ne stidim se toga, ali mislim da mnogi nisu svesni toga,mozda nece da priznaju i ubedjuju sebe da su svemoguci i nepobedivi, a to i jeste najveci problem...

 

p.s. mislim da nikakva staza ne moze da zameni adrenalin sa ibarske magistrale ili ako ste bas blesavi onda put ka ZA  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Dodo,choveche-super tema!  :)

 

Kad smo kod nje, stvarno ne znam zashto se ja javljam u njoj, al' ajde...  ::)

 

Ja stvarno u sebi ne nosim tog "djavola" koji mi ne da mira da zavrcem desnu ruku bez razloga, iako sam ga nekada imao sada ga zasigurno nemam.

 

Valjda sam ja zato i kupio veliki putni motor, koji tome ruku na srce i nije sklon(neko bi rekao traktor) a sa svojih 1000 ccm nije da ne mozze, ali jednostavno nije za to, da ne objashnjavam sad. A kad malo bolje ramislim, mozzda je i on(strom) kupio mene, na neki nachin.  :-\

 

E sad, poshto "djavo nit ore, nit kopa", a shto smo videli relativno skoro sa nashim chlanom Zender-om i njegovim vernim Stromom, trudim se da budem maximalno oprezan.

Pogotovu u gradu, vozim ko pi*ka, 15% od trenutnog toka saobracaja, dajem migavce, gledam vozachima kola u face, ochi, pratim pokrete ruku i gledam u prednje tochkove... Tih +15% mi daje lepu prednost u odnosu na ostale uchesnike u saobracaju, ali mi ostavlja vremena i za iznenadnu reakciju, kad zatreba.

 

Na otvorenom putu je drugachije i lakshena neki nachin.

Ali je poenta da sam razvio jak osecaj straha za sebe i eventualno suvozacha. Plashim se bre za svoje dupe!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Dodo,choveche-super tema!  :)

 

Kad smo kod nje, stvarno ne znam zashto se ja javljam u njoj, al' ajde...  ::)

 

Ja stvarno u sebi ne nosim tog "djavola" koji mi ne da mira da zavrcem desnu ruku bez razloga, iako sam ga nekada imao sada ga zasigurno nemam.

 

 

Ali je poenta da sam razvio jak osecaj straha za sebe i eventualno suvozacha. Plashim se bre za svoje dupe!

 

 

Upravo ovo mi je na pameti! Možda bih ja i zavrnuo gas, ali bez obzira na adrenalin- PRPA! Nadam se da će biti nešto od tog Subotišta i da će svako moći (ko voli) da se izvoza ko čovek a da ne razmišlja o poprečnim ulicama, zebrama, pešacima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@bigbad86

Mnogo seres brate.  ;D

 

Bez zeze, malo si previse u frci oko te bezbjednosti i svega toga. Naravno da se treba cuvati i biti racionalan, umjeren, oprezan itd, ali

ti mi nekako djelujes kao da ne mozes da spavas od sve te silne opasnosti.  :)

 

Brzina jeste cest faktor kod nesreca, ali je ona dio igre. Ko ce da da 15000 eura za motor od 180 konja, pa da ga vozi 50 kmh?

Ljudi ginu i sa 50 km/h, sto nije mala brzina kad zveknes u nesto sto ne mrda ni makac. Da li to znaci da treba da vozimo 25?

Stvar je u tome da se vozi racionalno, a to ne mora uvijek da znaci i sporo.

 

Pozdrav tebi i da se opustis malo, jer jos uvijek ipak ima puno vise zivih nego mrtvih motorista, samo o njima ne pishu novine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

Juce,posle porodicnih obaveza kada sam ostao slobodan pozovem "moju"ekipu da vidim gde su i da li se uopste voze. Raja mi kaze da su na Srebrnom jezeru kod nekog prijatelja,krcka se riblja corba u kotlicu i da me cekaju. Spremanje ,tankiranje i pun gas do Srebrnog jezera. U tome i jeste poenta price: PUN GAS !!  Nisam morao toliko da zurim ali ...  prosecna brzina je bila 150-170 po lokalnim putevima koji nisu ni priblizno za tu brzinu,naseljena mesta,automobila koliko hoces...  ,ma idealna situacija za neku nesrecu.  Kada smo se vratili (normalnom brzinom-- putovanje u grupi) ja razmisljam o svojim ludorijama i nebezbednoj voznji. Nisam mali,znam kako je,osetio sam i na svojoj kozi i kostima posledice takvih ludorija. OK. Prespavao noc ,svanuo danasnji lep,suncan dan i hajde malo do buvljaka u Bubanj Potoku preko Avale ! Prvi deo put los,asfalt neravan,zakrpe na svakom koraku. Drugi deo puta mnogo bolji,dobre krivine ,gume nove i drze kao lepak i adrenalin kao da imam 18 godina. Sam sebe nerviram. Kako u odlasku ,tako i u povratku, voznja na ivici.  Drugar koji je isao sa mnom  odustao jos kod 1000 ruza od navrtanja gasa i solirao je do Mladenovca.

Znam da nije za pohvalu,imam 43 god,svasta iza sebe,iskustvo, ali ipak vozim kao ....  zadnja dileja. Lep onaj osecaj ubrzavanja,dva Leo Vincia podizu svaku dlaku na telu i luce adrenalin u nenormalnim kolicinama, svaka krivina do daske...    Ne trkam se ni sa kim,obozavam kada nema nikoga na putu, uzimam od motora sve sto moze da pruzi !  Ali, majku mu , to su putevi kojima i drugi ljudi voze,deca idu peske i na biciklama ! Muka mi je i od samog sebe i od nase ljubavi prema brzinama, i od nase drzave koja je stalno u problemima, a zivot prolazi. HOCE LI VEC JEDNOM TA PROKLETA STAZA DA SE NAPRAVI NEGDE ??  (znam da nece ,nego mi lakse ovako da kukam na glas).

Kako izlazite na kraj sa VAMA samima,sa naletima adrenalina,zelje za krivinama i brzinama?? Kako sa svojim glasom razuma ??

 

Prvo, svaka ti cast na temi, trebalo je skupiti "cojones" da se ovako nesto napise a drugo... dokle god razmisljas o tome sto radis, da li si pogresio, da li nisi... mislis na druge, dobro je... kad prestanes da mislis... zabrini se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Dva moja druga su iz istog razloga prodali R-ove i sad voze enduro.

Kazu da se nisu pokajali.Moze i enduro da se przi ali nekako kad sidjes sa konja na magarca nemas vise onoliku zelju

a i sporiji su.

P.S.Odlicna tema i mene muci ista boljka a vec sam na enduru.Meni preostaje samo Dacija Logan. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dodo,choveche-super tema!  :)

 

Kad smo kod nje, stvarno ne znam zashto se ja javljam u njoj, al' ajde...  ::)

 

Ja stvarno u sebi ne nosim tog "djavola" koji mi ne da mira da zavrcem desnu ruku bez razloga, iako sam ga nekada imao sada ga zasigurno nemam.

 

 

Ali je poenta da sam razvio jak osecaj straha za sebe i eventualno suvozacha. Plashim se bre za svoje dupe!

 

 

Upravo ovo mi je na pameti! Možda bih ja i zavrnuo gas, ali bez obzira na adrenalin- PRPA! Nadam se da će biti nešto od tog Subotišta i da će svako moći (ko voli) da se izvoza ko čovek a da ne razmišlja o poprečnim ulicama, zebrama, pešacima...

 

Kruzer od 250ccm - adrenalina koliko hoces. ;D

 

Da obrazlozim:

 

Previse mekan i nedovoljno poslusan da bi imao osecaj sigurnosti. Rupe - ulje - rizla, prolazis istom brzinom kao i po dobrom asfaltu, cak i kada zanese (desilo se par puta), mala kontra i opet je sve pod kontrolom jer nije dovoljan nagib (uz doprinos niskog tezista) da bi se nesto ozbiljnije desilo.

 

Nije stvar u tome sto on ne moze bolje, nego sto za vise treba imati muda iako je realna granica daleko.

 

Skuterom sam prosao istu krivinu sa skoro 60kmh (ograniceno na 30kmh), a motorom NE SMEM vise od 40kmh. Stvar je u tome sto skuter ima niskoprofilne gume, tvrdo sediste i tvrde amortizere - u prevodu daje osecaj sigurnosti iako nije nista stabilniji, cak naprotiv.

 

Kada bi postojala staza, voleo bih da posedujem jednog R-a ili nesto tome slicno da provozam jednom u nedelju dve.

Naravno i jos jedan motor osim njega za svakodnevnu voznju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Jedan prijatelj koji je inace padobranac mi je jednom rekao "kad prestanes da se plasis, znas da je trenutak kad treba da prestanes sa skakanjem". Verujem da je tako i kod motora. Ja imam strah, ne jurcam, a i nemam motor koji je predvidjen za to. Mlad sam (svega 22god) i nemam nameru da sebi skracujem zivot jer sam tek poceo da zivim i toliko toga me ceka...

 

Motor je, po meni, sprava predvidjena za uzivanje. Jednom je jedan matorac rekao "Na motoru najbolje dozivis prirodu, najbolje osetis klimu koja te okruzuje i predele kroz koje prolazis..." A to niiiikako nije moguce ako jurcas 150-200-300kmh... :)

 

Samo polako ljudi, a onima koji "zure" bih porucio, tj. citirao bih... "bolje 5 minuta kasnije nego nikad!" ;)

 

laku noc i hristos voskrese!

 

:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ovo pitanje se postavlja kada uđeš malo u ozbiljnije godine ili ako se prevrneš par puta a bog ti podari još koju šansu.

Moj savet je biti jako pažljiv u naseljima, u mimoilaženjima i obilaženjima drugih vozila, kada se put otvori onda može brže ali je sada tu problem pronaći granicu jer se dešava da čovek može još ali ne ideš još jer si ipak na javnom putu. Tu granicu je teško pronaći.

Ono što sigurno pomaže je da kupiš motor umerenije snage, manje ccm3, i druge namene u smislu da ti pruža neka druga zadovoljstva a ne toliko jurcanje po krivinama. Shvatio sam da enduro ne može nažalost ali ako voliš prirodu to je pravi pogodak.

 

Ako si sposoban vozač ti možeš da veruješ sebi ali ako naučiš da se brzo krećeš zbog neadkevatne brzine za javni saobraćaj ulaziš u problem jer oni kojima ideš u susret ne očekuju da će iko da se iz neke krivine pojavi kao metak, ti tada sebi činiš zadovoljstvo, sve je pod tvojom kontrolom ali nije pod tvojom kontrolom ko ti ide u susret i da li je Zastava 128 iz 1982-ge krenula na kratkoj pravini iza krivine da obilazi šleper.

Ja redovno imam takve susrete i to je nešto što ne mogu da promenim.

Pitanje staze je stara priča, nema dileme da je to prava stvar ali mislim da je naša generacija zakasnila

Ugledaj se na tvog druga Tinija, on nema tih problema, čovek vozi i uživa za male pare :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na srecu ja nemam tih problema. Retko odvrnem gas, a nemam ni motor koji je nesto za jurcanje. U gradu su mi uvek dva prsta na kocnici i ne preticem dok nisam siguran da me je vozac ispred video. Sa druge strane, volim da poteram malo brze po krivinama i to je mozda moja najrizicnija voznja, ali je opet daleko od granice, jednostavno FRKA MI JE. Nemam poverenja u put ako ga vec nisam prosao, ne znam da li je u sred krivine rizla, rupcaga, prosuto ulje ili pokvareni traktor i to mi stvara veliku kocnicu u glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ukroticu te ja do Umaga,ides iza mene pa ako posle toliko km ne naviknes na normalnu voznju uzimamo ti motor.

Sto ce ti staza,vozi motohepening,pa kada budes video koliko  neznas ili znas nece ti padati napamet da tako vozis.

Ugledaj se na Raju i mene,sta ti fali kada se vozis sa nama,ipak smo mi stariji od tebe .Iskustvo cini cudo.

Ne luduj,nisi najbrzi,uvek ima neko brzi i ljudji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ukroticu te ja do Umaga,ides iza mene pa ako posle toliko km ne naviknes na normalnu voznju uzimamo ti motor.

Sto ce ti staza,vozi motohepening,pa kada budes video koliko  neznas ili znas nece ti padati napamet da tako vozis.

Ugledaj se na Raju i mene,sta ti fali kada se vozis sa nama,ipak smo mi stariji od tebe .Iskustvo cini cudo.

Ne luduj,nisi najbrzi,uvek ima neko brzi i ljudji.

 

E,moj matori ,idemo,idemo,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dodo,choveche-super tema!  :)

 

Kad smo kod nje, stvarno ne znam zashto se ja javljam u njoj, al' ajde...  ::)

 

Ja stvarno u sebi ne nosim tog "djavola" koji mi ne da mira da zavrcem desnu ruku bez razloga, iako sam ga nekada imao sada ga zasigurno nemam.

 

. Plashim se bre za svoje dupe!

 

 

Lazes Jovane,krvavi ti zubi  :D !!  Mozda ne gazis onog Stroma ali sta radis onom jadnom Beverliju !!

Ali,kada malo bolje pogledam u pravu si,istinu govoris!! 

Ako ti je strah ekvivalentan velicini dupeta onda je stvarno pogolem  ;):D !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Nece ni motor manje snage i kubikaze da te spreci da vozis agresivno. Mojih 600ccm je dosta manje nego vasih 1000ccm ili Dodinih 900ccm. Pa i na njemu se moze agresivno i brzo voziti. Da idemo na manje. Neki CB500 ili bandit400. Sta, oni kao ne mogu. A ako se uzme enduro, jeste da ne moze mnogo brzo, ali opet je tu agresivna voznja koja dize adrenalin. A ta agresivna voznja ne mora biti na 150 km/h, moze biti i na 70 km/h u naseljenom mestu.

Pa i da kupim skuter od 50 ccm i da vozim po ogranicenjima i propisima, niko mi ne garantuje da mi se nista nece desiti. Jer se i tada nesrece desavaju.  Ne retko i sa najtezim posledicama.

 

Tako da ja nisam pametan. Mozda ce mi godine doneti mudrost i strpeljenje koje sada nemam  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ljudi malo motorista pada zbog svoje greske, pod utiscima smo skloni da svu krivicu svalimo na sebe, ali kad se malo analizira vidi se da su nas obicno drugi utamanili. price nije morao ovo ili ono stoje, medjutim nismo morali ni sesti na motore.

 

medjutim ima i druga strana price, kada pogledam RIP-ovanje u crnoj hronici pri pogibiji momaka koji su tockirali u gradu ili zbog neprilagodjene brzine pogodili auto ili nesto drugo smatram da ne zasluzuju paznju. sam pao sam se ubio. takodje ako se meni desi nesto slicno ne ocekujem sazaljenje. jbg mozda je surovo ali tako ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Na srecu ja nemam tih problema. Retko odvrnem gas, a nemam ni motor koji je nesto za jurcanje. U gradu su mi uvek dva prsta na kocnici i ne preticem dok nisam siguran da me je vozac ispred video. Sa druge strane, volim da poteram malo brze po krivinama i to je mozda moja najrizicnija voznja, ali je opet daleko od granice, jednostavno FRKA MI JE. Nemam poverenja u put ako ga vec nisam prosao, ne znam da li je u sred krivine rizla, rupcaga, prosuto ulje ili pokvareni traktor i to mi stvara veliku kocnicu u glavi.

 

Evo ovo je otprilike moje mishljenje :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dodo,choveche-super tema!  :)

 

Kad smo kod nje, stvarno ne znam zashto se ja javljam u njoj, al' ajde...  ::)

 

Ja stvarno u sebi ne nosim tog "djavola" koji mi ne da mira da zavrcem desnu ruku bez razloga, iako sam ga nekada imao sada ga zasigurno nemam.

 

Valjda sam ja zato i kupio veliki putni motor, koji tome ruku na srce i nije sklon(neko bi rekao traktor) a sa svojih 1000 ccm nije da ne mozze, ali jednostavno nije za to, da ne objashnjavam sad. A kad malo bolje ramislim, mozzda je i on(strom) kupio mene, na neki nachin.  :-\

 

E sad, poshto "djavo nit ore, nit kopa", a shto smo videli relativno skoro sa nashim chlanom Zender-om i njegovim vernim Stromom, trudim se da budem maximalno oprezan.

Pogotovu u gradu, vozim ko pi*ka, 15% od trenutnog toka saobracaja, dajem migavce, gledam vozachima kola u face, ochi, pratim pokrete ruku i gledam u prednje tochkove... Tih +15% mi daje lepu prednost u odnosu na ostale uchesnike u saobracaju, ali mi ostavlja vremena i za iznenadnu reakciju, kad zatreba.

 

Na otvorenom putu je drugachije i lakshena neki nachin.

Ali je poenta da sam razvio jak osecaj straha za sebe i eventualno suvozacha. Plashim se bre za svoje dupe!

 

Bravo Yo! Sa zadovoljstvom sam procitao tvoju poruku. Zato sto vozis tako kako vozis ces, hvala Bogu, jos dugo, dugo biti na drumovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Znaci citam postove i ne verujem. @Dodo tebi svaka cast za temu.

Neka svako vozi koliko hoce ali nemoj posle da mi prica kako automobilisti krse propise i seku nas. Sto, mi ovakvim radnjama i brzinama ne rusimo bezbednost?????

Pa sta ce se desiti ne daj boze ako nekom prokliza motor i pokupi nekog pesaka. Hocemo li biti kriticni kao sto pljujemo automobiliste.

Pogledaj te samo par prethodnih grupnih voznji, dosta ljudi je bilo koji su u fazonu "ako je prosecna brzina ispod 120 ja necu da idem". Pa da li je to normalno???

I mi pricamo nesto o bezbednosti  ccccccc.    Kazem, neka svako vozi koliko hoce, ali me nervira kenjanje tipa isekao me automobilista, ili mije me vido, a mi se jadni striktno pridrzavamo propisa, vozimo 150, provlacimo se, ulecemo u makaze....  Pa meni se svaki dan desi da mogu da pokupim nekog kolegu bajkera koji se pri kretanju dva vozila provlaci. Pa da li je to normalno.

Vozio sam trke i smatram da dosta dobro vozim, ali u gradu sam manji od makovog zrna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Dodo,choveche-super tema!  :)

 

Kad smo kod nje, stvarno ne znam zashto se ja javljam u njoj, al' ajde...  ::)

 

Ja stvarno u sebi ne nosim tog "djavola" koji mi ne da mira da zavrcem desnu ruku bez razloga, iako sam ga nekada imao sada ga zasigurno nemam.

 

. Plashim se bre za svoje dupe!

 

 

Lazes Jovane,krvavi ti zubi  :D !!  Mozda ne gazis onog Stroma ali sta radis onom jadnom Beverliju !!

Ali,kada malo bolje pogledam u pravu si,istinu govoris!! 

Ako ti je strah ekvivalentan velicini dupeta onda je stvarno pogolem  ;):D !!

 

Ko mi kazze!  ;)

 

 

@Lalajko- Hvala ti, to iskreno mislim i praktikujem.

 

Mislio sam da ce neko "pametan" da ospe paljbu na moj post, kao shto mi se deshavalo vec u razgovorima...  Pa kad mi postave pitanje: "Brate, pa zashto ti uopshte vozish motor?"  i odmah zatim  "Ja da tako vozim-ja bih ga prodao-odmah!"...  ::)

 

E, ja necu da ga prodam, i nameravam josh jako dugo da se vozim.  :)

Zadovoljstva se ochigledno razlikuju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja