Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Ima podesavanje po dimenziji gume e sad ja nemam fabricki obrtomer na mom tako da ne znam ni da li ce raditi obrtomer. Verovatno moze da se nekako poveze i da pokazuje posto sam video na netu da vezuju i na 50cc bez obrtomera.

 

 

Davac za taj brzinomer mi deluje da se montira na osovinu prednjeg tocka, a to moze da bude izazov ako bas ne pase. Ako je reed relej moze i drugacije da se montira. Obrtometru koliko znam samo treba impuls od nekud...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

 

Ima podesavanje po dimenziji gume e sad ja nemam fabricki obrtomer na mom tako da ne znam ni da li ce raditi obrtomer. Verovatno moze da se nekako poveze i da pokazuje posto sam video na netu da vezuju i na 50cc bez obrtomera.

 

Davac za taj brzinomer mi deluje da se montira na osovinu prednjeg tocka, a to moze da bude izazov ako bas ne pase. Ako je reed relej moze i drugacije da se montira. Obrtometru koliko znam samo treba impuls od nekud...

Da montira se na osovinu ali takav je i sada sto se tice obrtomera to cu vec naci negde gde bih trebao da ga povezem dok stigne imam vremena da trazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Da montira se na osovinu ali takav je i sada sto se tice obrtomera to cu vec naci negde gde bih trebao da ga povezem dok stigne imam vremena da trazim

 

 

Glavni problem si resio. Obrtometar je slag na tortu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

 

Kad daš kontakt i stisneš 'start' dugme da upališ motor, rele prespoji ona dva velika šrafa na njemu na koja idu dve vrlo debele žice i zavrti anlaser.

Znači, uzmi parče debele žice, izbaci iz brzine, daj kontakt i prespoj ta dva šrafa. Ako anlaser zavrti menjaj taj rele ili proveri tanke žice koje idu u isti.

Blagodarim kolega. Probacu za vikend.

Iako sam velika neznalica za moto elektriku zahvaljujuci tvom objasnjenju uspeo sam da lociram i otklonim kvar. U pitanju su bile cetkice anlasera. Sada pali super! Hvala veliko kolega!

 

Nego nije proslo ni par dana kako sam ga sredio a juce primetim da stalno pokazuje minimalnu temperaturu motora. Samo jedan podeok, i to se ne menja u toku voznje. Ja imam digitanu tablu ali deluje da je ona ispravna. Njemu se ventilator retko ukljucuje ali posto zivim u Alpima a radim na jezeru plasim se da se ne pregreje na usponima.

 

Kako sada ovo resiti, majku mu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ima li kod nas da se nadje ovakav ili slican prekidac, moze i polovan.

 

Potrebno mi je za da ugradim za paljenje svetala na motoru posto je motor iz Amerike i svetla se pale pi davanju kontakta , a to mi smeta.

 

I neko objasnjenje kako da ga ugradim, presecem minus ili plus koji ide ka sijalicama ili ?

https://www.louis.de/artikel/universalschalter-12-v-5-5-a/10032918

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Treba ti jedan auto rele 12V/30A kojim upravljaš tim Louis prekidačem a on svojim kontaktima (30-87) daje masu (minus) na obe sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Aprilia rs 125cc

Pozdrqv drugari...imam pitanje u vezi aprilie rs 2002 god? Motor sam kupio pre dva meseca dakle slabo poznajem bilo sta. Motor je vrh ide ko nenormalan,ja ga vozio 180kmh jedini problem je knedla na 4rpm do nekih 6,7 tako nesto kad to probije poludi. Blokadu nema na auspuhu ima arrow na cdi-u sam presekao zicu ali i dalje se isto ponasa. Ako neko zna o cemu se radi zamolio bi za odgovor??? Inace zivim u parizu i u svakom servisu kom sam bio nece ni da cuju da skinu blokadu to je ovde ilegalno cak i svi veci motori su limitirani na 100konja! Postavio sam isto pitanje u temi za apriliu ali niko ne odgovara...unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Aprilia rs 125cc

I da ne zaboravim,stalno crkava svecica...kupio sam bosh i one stalno crkavaju bukvalno svaki dan menjam,na poledjini pise da je ista kao ngk. Da li ima veze sa svecicom jel slaba ili treba bas ngk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Rakise mozes li mi ovo napraviti , tri komada za svaki sliucaj ako neki zajebem. Samo bez konektora na kraju.  Meni se tresu ruke jbg pa ne umem sa tim neznim stvarima :) Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока i6641f3c8abb5ddd9db339651e2406fe4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ima li neko nov ili polova ovakav prekidac na prodaju

 

http://www.aliexpress.com/item/New-Universal-Motorcycle-7-8-inch-Handlebar-Fog-Light-Switch-DC-12V-Electrical-System/32342206185.html

 

Cekam sa Alija vec jebenih mesec dana , a zadnjih 20 dana stoji na putu izmedju Malezije i Italije tako da nece on skoro .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Znam za tamo , i taj cu cekati 10 dana a ja ocu odma jbg. Da sam znao da ce se oduziti uzeo bi odma taj od Svaba. Uvek mi stvari od Zutih stizale za 15 dana, sigurno im se pokvario avion negde :)

 

Послато са GT-I9301I

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Stigose danas nenadano, iako jos pokazuje da su u putu. :huh::huh::D:D

 

Послато са GT-I9301I

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Pitanje za iskusnije,koju vrijednost bi trebala bobina imati izmedju sekundara i primara da bi bila ispravna?ili koja je donja granica vrijednosti da bi uopste radila tj.bacila dobru iskru na.svjecicu?hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Pa trenutno nemam prave vrijednosti fabricke nove te bobine,radi se.o suzukiju gt 125x4 dva klipa platinsko palenje motor je 81god,namucio sam se oko svega sad me zeza struja platne su nove kondezatori novi iskru baci al ne dovoljno jaku bez obzira na podesavanje zazora na platinskim stanje isto ili jos gore slabo,predpistavljam da su bobine zato sam i pitao ovdje hvala na odgovoru zahvaljujem se idem dalje da resavam problem bobine su denso japan 12v po jedna na svaki klip dva klipa je motor 2T

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Probavao sam da spajam i druge bobine od skutera, npr plus i masa  baca  slabo ni 2mm od cilindra kad prislonim,probao par komada isto se desava em kad sam nasao neku staru od nekog motora freze denso japan pise na njoj malo je bolja struja al opet ne dovoljno da upali,baci sa ovom bobinom otp 3-4mm plavu iskru otprilike a stimao sam palenje na razne nacine ima oznaceno crticama kad je u gmt ljevi a kad desni klip i prije gmt ga ustimam i posle i nikako nece da se javi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Pa skintao sam sad da ne moze zato ova bolje baca jer je ova isto sa obicnog palenja,a probavao sam sam da skinem service manual i sad evo.trazim ko lud al uzalud nigdje nmgu da nadjem.da skinem za suzuki gt 125x4 81 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ima li kod nas da se nadje ovakav ili slican prekidac, moze i polovan.

 

Potrebno mi je za da ugradim za paljenje svetala na motoru posto je motor iz Amerike i svetla se pale pi davanju kontakta , a to mi smeta.

 

I neko objasnjenje kako da ga ugradim, presecem minus ili plus koji ide ka sijalicama ili ?

https://www.louis.de/artikel/universalschalter-12-v-5-5-a/10032918

Kad je SUZUKI u pitanju, prepostavljam da moras da stisnes kvacilo kad palis..... tako je i kod mene!

I jednostavnu caku koristim. Pritisnem taster za verglanje pre kontakta, dam kontakt, izbacim u ler ako slucajno

nije u njemu, celo vreme drzim taster za paljenje stisnut....

( Caka je u tome sto kad drzis TASTER svetla se NE pale, vec samo pozicija)

I stisnem polugu kvacila, upali, pustim kvacilo....a taster drzim i dalje jedno 5 sekundi....

Motor stabilizuje rad, pustim taster i kratko svetlo su upali!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Hvala na savetu. ;) ,ipak kod mene nema pozicija vec samo kratko i dugo i bez obzira na taster za paljenje svetla se upale cim das kontakt.

Vec sam ugradio prekidac, nerviralo me sto kad dam kontakt svetla se odma upale, hocu na primer da nastelujem podmazivac moram da drzim upaljen motor jer ne mogu samo dati kontakt zbog svetala.

 

Ako neko slucajo radi ovu prepravku nemojte releom da prekidate masu, vec uzmite dva relea jedan za dugo a jedan za kratko svetlo i prekinite posle osiguraca 12V koji idu ka sijalicama. Posto cim se masa otkaci t.j. cim rele prekine masu i svetla se ugase automatski se upali lampica za dugo svetlo. Zasto ne znam ali je tako, tako da sam dodao jos jedan rele iprekinuo 12V i sljaka kako treba. Motor je DL1000 za americko trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Foča
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pre neki dan vracajuci se iz grada motor mi se jednostavno ugasi( sreca pa je bilo tu odmah blizu kuce nekih 100m). Prije toga se bas normalno ponasao i ni po cemu nisam slutio da ce se to desiti. Pokusavao sam na licu mjesta verglati al neuspesno, nakon sto sam dosao kuciskinuo svjecicu zaverglao, uocio sam da ne baca varnicu, zatim sam promjenio svjecicu jednu pa drugu  i nista, nije bilo do  svjecice. Po internetu sam trazio moguci uzrok tog kvara i nista konkretno nisam nasao, svi govore prilicno isto( proveri namotaje, cdi, bobinu, svjecicu...). Zatim sam izmjerio instrumentom dolazi li uoste struja na bobinu sa cdi i struja dolazi napon je nekih 60wolti ( za koji smatraju da je u redu ljudi kojima sam se obratio "majstori"). Nakon toga sam testirao bobinu spojivsi je na akumulator od auta i baca vranicu neku skroz slabu (laznu) a i grije se. zatim zovnem coveka kazem mu sve kako je on govori to ti je bobina sigurno slikaj i posalji mi svoju kako bih mogao da ti ja posaljem novu. Slikam ja sve fino i posaljem mu ( oznaka bobine 2JN), javlja mi se sutra sa pricom nemam istu bobinu al imam slicnu ( moja bobina s kaci na masu sa dve stran tj ono zeljezo izlazi i gore i dole), kod ove zeljezo izlazi na jednoj strani i pasovace ti bez problema to je to sutra ja saljem. Juce bobina dosla ( ona je nova vidi se sa njoj) al opet se desava isto, ne baca nikakvu varnicu, on jos gora od moje stare uopste ne vuce struju kad je skopcam direktno na akumulator... 
Ako iko zna sta bi moglo biti bio bih mu zahvalan kada bi mi pomogao da ovaj problem rijesim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

Moram da promenim automat zato što stavljam led migavce.Kupio  automat za led sa podešavanjem.
Skinuo sam sa motora originalni i sad mi treba pomoć.Kako spojiti na motor novi,ima 3 izlaza,originalni ima 8?Šta na šta?Sa starim je imao funkciju da sijaju prednji migavci kao pozicije,mogu sva 4 da rade i sami su se gasili.To mi ništa nije potrebno.Možda i skinem prednje da ih nema.Sve piše na starom koja je koja žica a piše i na novom šta je koji izvod,ali džaba kad ja ne znam gde ću šta.
Originalni:

 

post-1366-0-86735200-1443282955.jpg

 

Novi:

 

post-1366-0-07228100-1443283006.jpg

 

post-1366-0-30660900-1443283030.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja