Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Resio sam da malo iskoristim zimske uslove pa rekoh da ocistim kontakte i konektore.skinem rez izvadim airbox zbog ciscenja i zamene filtera i onda sve konektore redom raskacim,wd sprej i vratim.bilo je raznih boja po klemama al nema veze.stigao mi filter dva dana kasnije,ja sve vratim na svoje kad da kresnem nista.ne reaguje na taster za start,probam ostale tastere i primetim da nece desni migavac,sirena i start taster,ostalo je ok.osiguraci ispravni.sad mozda neko zna gde da trazim a da ne skidam ponovo rezervoar i airbox a u pitanju je kle 500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Rajkooo , o Rajkooo slusaj vako!

 

Kineske led maglenke sa angel eye prstenom. 

 

Povezivanje: Angel eye direktno na poziciju , eventualno negde mali prekidac.

                     Maglenka preko relea ovako, napajanje 12V  uzmem sa svirene i dovedem na 30 i 85, masu preko prekidaca dovedem na 86 , sa 87 posaljem 12v na maglenke , masu za meglenke uzmem  za nosaca svirene . 

Tu mi najzgodnije mesto za uzimanje struje, ili ako znas da ima negde slobodan 12V na R1150Gs ti pricaj.

Jel ovo mere ovako  ili da nediram nista dok se tata ne vrne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
 

Odlicno si smislio, može tako bez problema  :)

 

 

Hvala 

Reci mi jos ovo da li ima negde prekidac za korman sa dva polozaja , ono prvi pali prsten , drugi maglenku. Znam da imaju oni zug i kip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde jedno pitanje i od mene...

 

Valjalo bi na motor instalirati svašta nešto od elektronskih novotarija:

 

- GPS sa aktivnim nosačem za punjenje

- Utičnicu za 12V

- Grejače ručki

 

I videćemo šta još...

 

Elem, pitanje je kako je najbolje sve ovo priključiti? Sve bi trebalo da ide direktno na akumulator. Sve žice da zategnem"pod šaraf", ili ima neka druga ideja?

 

Hvaaala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

A šta je u tom slučaju ako sve to uradiš u privatnoj režiji sa garancijom na motor ako pu pu nedaj bože krene naopako pa prilikom redovnog servisa ne priznaju garanciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ajde jedno pitanje i od mene...

 

Valjalo bi na motor instalirati svašta nešto od elektronskih novotarija:

 

- GPS sa aktivnim nosačem za punjenje

- Utičnicu za 12V

- Grejače ručki

 

I videćemo šta još...

 

Elem, pitanje je kako je najbolje sve ovo priključiti? Sve bi trebalo da ide direktno na akumulator. Sve žice da zategnem"pod šaraf", ili ima neka druga ideja?

 

Hvaaala :)

Treba ti relej koji ces priikljuciti na kontakt kljuc, pa kad das kontakt relej ce da premosti vod sa akumulatora (jacu struju). Kad je kontakt kljuc iskljucen, svi potrosaci su ugaseni. Treba ti samo jedan direktan vod sa akumulatora do releja. Najverovatnije imas vec neke gotove takve vodove ispod instrument table na novoj africi, verujem da su ubacili, samo treba skinuti maske, i unimerom pronaci sta je sta, a masa je svuda gde ima metalnih srafova vezanih za ram :)

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da pitam i ja,resavam slican problem pa me interesuje ima li releja sa vise izvoda 87 (ne mislim na 87a) meni bi jedan sa 3x 87 legao ko budali samar ili moram da zveknem 3 releja ,kabasto mi to resenje.. Mali su mi potrosaci sve po 1-2 A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Drušvo, hvala na odgovorima!

Relej će najverovatnije trebati samo za grejače ručki. Ostalo bi valjalo da radi i kad je motor ugašen, pa verujem da je po osigurač dovoljno.

 

Ja sam u stvari mislio pitati da li ima smisla za sve potrošače vući zaseban vod skroz do akumulatora, ili izvući jedan vod sa nekom debljom žicom i onda ga NEKAKO razgranati? Luster kleme? Neko bolje rešenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A šta je u tom slučaju ako sve to uradiš u privatnoj režiji sa garancijom na motor ako pu pu nedaj bože krene naopako pa prilikom redovnog servisa ne priznaju garanciju.

 

Iskreno - nemam pojma! Vidiš, dobro pitanje... 

 

Uzdam se u onu "neće valjda", mada ne verujem da će iko da zameri zbog grejača ručki ili GPS-a... Isto se hvata skoro kao kad staviš roll bar ili kofere ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da pitam i ja,resavam slican problem pa me interesuje ima li releja sa vise izvoda 87 (ne mislim na 87a) meni bi jedan sa 3x 87 legao ko budali samar ili moram da zveknem 3 releja ,kabasto mi to resenje.. Mali su mi potrosaci sve po 1-2 A.

Niko nista?!!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mislis da sva 3 potrosaca vezem na taj jedan izlaz 87. On je 16A ako se ne varam, nego nisam to radio do sada tako, pa reko da vidim mozda postoji neki sa vise 87ica.. Al ocigledno nije poznato..

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nema takvih relea ili ih ja do sad nisam video :)

 

Imaš automobilskih relea od 30, 40 i 70A...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma dobro, vezacu sva tri potrosaca na jedan rele i to mu je.. Pazaricu taj od 30A to je i vise nego dovoljno za moje potrosace. Hvala kolege!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia scarabeo 200 i.e.

Pozdrav svima !

Imam jedan problem, pa ako neko pomogne unapred hvala.Motocikl mi se gasi u vožnji u trenutku, kao da ga ugasim preko tastera ili izvučem ključ.Stisnem kvačilo pritisnem paljenje i isto tako upali u trenu.Pri tome neće da upali ako otpustim kvačilo već isključivo preko tastera anlasera.Ne mogu da uhvatim neki sistem kad se gasi, nekad je to jednom dvaput dnevno, nekad i po desetak puta, jedino imam utisak da se češće gasi kada je zagrejan.Ukoliko ga sam ugasim u vožnji preko tastera za gašenje onda kada vratim taster i pustim kvačilo pali kao na '' gurku''.Punjenje akumulatora je dobro, barem dosada nisam imao problem ni sa akumulatorom niti sa drugim potrošačima.Motocikl je honda xlr125r, četvorotaktni, vazdušno hlađenje 12V.

Puno pozdrava i lepo proleće i vožnja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pozdrav svima !

Imam jedan problem, pa ako neko pomogne unapred hvala.Motocikl mi se gasi u vožnji u trenutku, kao da ga ugasim preko tastera ili izvučem ključ.Stisnem kvačilo pritisnem paljenje i isto tako upali u trenu.Pri tome neće da upali ako otpustim kvačilo već isključivo preko tastera anlasera.Ne mogu da uhvatim neki sistem kad se gasi, nekad je to jednom dvaput dnevno, nekad i po desetak puta, jedino imam utisak da se češće gasi kada je zagrejan.Ukoliko ga sam ugasim u vožnji preko tastera za gašenje onda kada vratim taster i pustim kvačilo pali kao na '' gurku''.Punjenje akumulatora je dobro, barem dosada nisam imao problem ni sa akumulatorom niti sa drugim potrošačima.Motocikl je honda xlr125r, četvorotaktni, vazdušno hlađenje 12V.

Puno pozdrava i lepo proleće i vožnja!

verovatno te šalter na ćopavi zajebava, zato ti i ne pušta da ga upališ ako otpustiš kvačilo, več samo ako imaš stisnuto kvačilo i preko tastera......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hvala rasturiću prekidač pa da vidim šta će da se desi ! Pozdrav !

 

Ne moraš da ga rasturaš, vidi samo da otkačiš žice sa njega :) pa ih odspoji/spoji i vidi da li to pravi neku razliku... ako pravi, prekidač je "umreo" 

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ajde jedno pitanje i od mene...

 

Valjalo bi na motor instalirati svašta nešto od elektronskih novotarija:

 

- GPS sa aktivnim nosačem za punjenje

- Utičnicu za 12V

- Grejače ručki

 

I videćemo šta još...

 

Elem, pitanje je kako je najbolje sve ovo priključiti? Sve bi trebalo da ide direktno na akumulator. Sve žice da zategnem"pod šaraf", ili ima neka druga ideja?

 

Hvaaala :)

Pošto iz proverenih izvora znam da je Honda kod nekih modela prešla na CAN-BUS tip instalacije  (rešila da izađe iz srednjeg veka)  pre instalacije svih  tih "falinki" dobro proveri gde češ šta da nakačiš, da ne bi bilo belaja još u garanciji......čisto prijateljski savet....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ajde jedno pitanje i od mene...

 

Valjalo bi na motor instalirati svašta nešto od elektronskih novotarija:

 

- GPS sa aktivnim nosačem za punjenje

- Utičnicu za 12V

- Grejače ručki

 

I videćemo šta još...

 

Elem, pitanje je kako je najbolje sve ovo priključiti? Sve bi trebalo da ide direktno na akumulator. Sve žice da zategnem"pod šaraf", ili ima neka druga ideja?

 

Hvaaala :)

 

Iskreno ja bih posao od akumulatora, na kleme akumulatora dodas jedan provodnik koji na njemu ima jedan relej komandovan putem 15, a pre njega mozes da stavis jedan maksi-osigurac (radi zastite instalacije). Zatim dalje razgranas na tri provodnika gde ces imati za svaki vod po jedan osigurac (radi zastite uredjaja) koji ce zavisiti od snage uredaja koji stavljas ali to ce najverovatnije biti 5 ili 10A za uticnicu, 20A za GPS i 40A za grejace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja