Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

treba mi pomoc,drugar je na svom gpz 600 nepaznjom izvukao sve zice iz konektora od cdi kako mi je objasnio stoji na ramu sa desne strane iznad cepa ulja.dali iko ima sluku tog dzeka da po boji vidim gde koja zica ide da mu vratim u dzek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

jutros ulazim u Kosovsku i motor krene da se gasi, jedva ima struje. ostavim ga ispred firme da radi 5 minuta na leru i sv ok. Opet  se dešava ista stvar kao pre, a zamenio sam buksne, sve išmirglao, sklopio. Arakis mi premerio svu struju... danas samo da stignem lući i onda po kontaktima sve iz početka. Ne mogu da verujem da se opet isto dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
još pre neki dan kada me opet zezala struja, dođem kući, skinem rep, premerim, sve puni kako treba. Ipak, očistim sve vidne kontakte, poprskam, vratim, stegnem, opet premerim, sve ok. Nekad pri naglom dodavanju gasa ide punjenje na 15v. Ali sve u svemu se vrti oko 14v, upaljena, ugašena svetla, sirena, ler, pun gas...
I juče mi se ugasi na semaforu na uglu J.Gagarina i Nehruove. Mrtav, nema struje. Gurnem ga po trotoaru, na ravnom upali na gurku na prvu. Odem po decu i do kuće, ne gasim ga. Probam, pali nekoliko puta na pipanje. Jutros upali , ali bukvalno na pipanje dugmeta. Da je aku bio prazan, ne bi se  toliko napunio za desetak minuta posle paljenja na gurku. Sad pomišljam da je problem i u samom akumulatoru, da je pred crkavanje.
I nešto sam još primetio, a onda i ponovio nekoliko puta. Sirena mi dosta slabije radi na motornom kočenju. Primetim kada sam svirao nekom izgubljenom pešaku i onda ponovim na pravcima, ponavlja se simptom.
 
na akumulatoru mi se drma + stubić (ne baš drma, ali se vidi pomeranje pri stezanju kleme). Mislim da sam uspeo da ga sjebem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Jel pametno puniti akumulator bez skidanja,onako preko uticnice za upaljac?Imam onaj pametni punjac al me mrzi da stalno skidam sediste pa bih molio ove strucne da mi kazu kako je bezbedno...hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ugradiš utičnicu, onda uštekaš taj punjač u nju, a + i - vežeš na kleme i puni se, prazni se, sve u krug, perpetum mobile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Pomoc,uzeh dominatora sa budzenim svim i svacim.Bombina je od opela suze a komutator od juga...e sada bih ja vratio sve originalni cdi i bombinu ali ko da se snadje u tim prepravkama..kakooo.Evo kako sada izgleda a bombinu nisam slikao

post-24897-0-16604600-1491400021.jpg

post-24897-0-68494400-1491400035.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Od pre neki dan sam primetio da neće da upali kad je u brzini sa stisnutim kvačilom, samo vergla. Ranije je palio. Prekidač ćopave je eliminisan (em otkačen i prespojen em kad je u brzini palim sa sklopljenom ćopkom). Moram da izbacim u N i onda pali. A to mi nikako ne odgovara kad vozim off i zaglavim se negde.

 

Meni se sve čini da je prekidač na ručki kvačila rikn'o?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vergla, napisao sam. Tako je fabrički. Samo ne pali dok ne stisnem kvačilo. A sad neće tako da pali, moram da izbacim u neutral.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ponoć oko sijalica. Vozim Malaguti Madison S250 i na njemu su HS1 12V 35/35W PX43t. Heo bih da ih zamenim sa Osram Night Racer 90 koji nosi iste oznake. Jel to moze u fazonu, samo izvadis i zamenis? Akumulator je 12V 9ah. Nisam hteo na PP da nesmaram majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

I meni treba pomoc, drugari jel ima neki majstor koji bi hteo da mi montira novi sat na ducati monster, posto je cika Rajko zauzet ovih dana pa da ne davim coveka bzv, a malo mi se zuri da ga stavim posto su najavili lepo vreme, a meni sve stoji rascerupano u garazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ponoć oko sijalica. Vozim Malaguti Madison S250 i na njemu su HS1 12V 35/35W PX43t. Heo bih da ih zamenim sa Osram Night Racer 90 koji nosi iste oznake. Jel to moze u fazonu, samo izvadis i zamenis? Akumulator je 12V 9ah. Nisam hteo na PP da nesmaram majstora

Ako su iste oznake zasto ne bi moglo. Ako su jace sijalice onda postoji mogucnost da ponesto crkne, pa bi valjalo da se ugradi rele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

 

Ponoć oko sijalica. Vozim Malaguti Madison S250 i na njemu su HS1 12V 35/35W PX43t. Heo bih da ih zamenim sa Osram Night Racer 90 koji nosi iste oznake. Jel to moze u fazonu, samo izvadis i zamenis? Akumulator je 12V 9ah. Nisam hteo na PP da nesmaram majstora

Ako su iste oznake zasto ne bi moglo. Ako su jace sijalice onda postoji mogucnost da ponesto crkne, pa bi valjalo da se ugradi rele
Pa i ja kapiram ako je gurao one dve valjda će i ove. Sad čitam Alternator flywheel - 12V 85W. Moraće to ipak majstor da odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Nije moto, ali sasvim bi moglo i da bude.

Svaki put kad izlazim iz automobila posle vožnje pecne me nešto. Nije do mene, pecne svakoga. Samo jednom, nebitno da li je upaljen ili ugašen.

QUE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije moto, ali sasvim bi moglo i da bude.

Svaki put kad izlazim iz automobila posle vožnje pecne me nešto. Nije do mene, pecne svakoga. Samo jednom, nebitno da li je upaljen ili ugašen.

QUE?

Uzmi gumenu traku i zasrafi je za pod vozila,za sasiju tako da slobodno pada i dodiruje tlo,ne i da se vuce po istom,samo da dodiruje. To ce resiti tvoj problem. Staticnki elektricitet je normalan zbog upotrebe materijala za enterijer i odece ljudi. Nekada su vozila imala to "uzemljenje" ali trendovi u autoindustriji su doveli do toga da je ono izbaceno iz estetskih razloga.

 

P.S. To je ono sto je visilo na zadnjem kraju Mercedesa 123 npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja