Jump to content

Moto Zajednica

QJMOTOR FORT 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Fort 4.0

Autopromet više nije ovlašćeni serviser bar kada je o Beogradu reč.

Sad se sve servisira u AK Kompresor.
Zakazao sam servis jer boli koliko lupa a ne bih da napravim još veću štetu.

Promenio član Smokealot
slovna greška
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Fort 350
Autopromet više nije ovlašćeni serviser bar kada je o Beogradu reč.
Sad se sve servisira u AK Kompresor.
Zakazao sam servis jer boli koliko lupa a ne bih da napravim još veću štetu.

Konačno da se promenio servis. Videćemo kakvi su u AK. Hajde javi šta kažu.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1900 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: piaggio x9 amalfi, triumph tiger 1050
Pre 10 sati, Smokealot je napisao:

Zakazao sam servis jer boli koliko lupa a ne bih da napravim još veću štetu.

Držimo palčeve da je neki banalan kvar.

Mada, kakvi su nam drumovi i džade, dobro nam se skuteri nisu poraspadali.

 

Meni je ovo motorče baš ubavo, ali nemam herca još uvek da gledam kineze. Teram x9 koji je em prastar, em težak, a nije baš ni mizerna potrošnja, 3.7 l /100 mi se hvata prosek. Voleo bih u neko skorije vreme da ga zamenim za nešto slično, razmazio me je, opet bih uzeo neki komforniji skuter, a ne neko striktno gradsko sokoćalo.

 

Koliko vam troši fort?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Fort 350
46 minutes ago, milomir22 said:

Držimo palčeve da je neki banalan kvar.

Mada, kakvi su nam drumovi i džade, dobro nam se skuteri nisu poraspadali.

 

Meni je ovo motorče baš ubavo, ali nemam herca još uvek da gledam kineze. Teram x9 koji je em prastar, em težak, a nije baš ni mizerna potrošnja, 3.7 l /100 mi se hvata prosek. Voleo bih u neko skorije vreme da ga zamenim za nešto slično, razmazio me je, opet bih uzeo neki komforniji skuter, a ne neko striktno gradsko sokoćalo.

 

Koliko vam troši fort?

Moj je tu od 3.5-4 zavisno da li ga vozim ostrije, da li je zima ili leto i da li sam sam ili sa zenom, mozda moze i manje ali ko da ga njanjavi zbog decimala, bitno da se lepo kotrlja i da sluzi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

3,3-3,5, zavisno kuda i kako sam vozio, sam ili sa suvozačem. Brzine su mi uglavnom do krstarećih 80-90, eventualno u nekom preticanju i malo preko 100.

Ali, zato uz Zlatibor nikad nisam ispo 90-100, sam ili u paru. 

Malo nežnije, možda bi se spustilo za 01, 02, ali čemu onda.

Najlakše mi je da vozim tako da pratim brzinu saobraćaja, a on da uvek ima rezervu snage, tako da o potrošnji ne razmišljam mnogo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Fort 4.0

Upravo stigao sa servisa, ostavio motor.

 

Riknuo je neki generator (šta god to bilo :) ), on se čuo, spada pod garanciju čekam da jave koliko se čeka na zamenu.

Prvi utisak je da su profesionalni, odmah su uzeli motor na test vožnju i malo pre me zvali da jave o čemu je reč.

 

Javljam za dalje, šta se dešava.

Pozdrav!

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Fort 4.0

Teška priča, generator je koliko se ispotavilo, agregat, ceo.

 

     Motor je sad već 10 dana  u Motorlendu, pored informacije da se garancija priznaje i da će sve otkloniti, nemam info ni šta se desilo pa je agregat prolupao, niti kada bi taj zamenski deo mogao stići. Ono što iz ličnog iskustva poznajem, da sam transport može trajati do 45 dana uz naravno carinjenje i dostavu do lokacije a da ne pominjemo vreme potrebno da se sve potrebno uradi u servisu.

    Pošto sam na ovom forumu čitao o kolegi koji je zamenski motor čekao 5 meseci, nisam uopšte dobro.

Da ne kažem nešto gore.

 

 

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X, SVT650X...VOGE DS900X
pre 47 minuta, Smokealot je napisao:

Teška priča, generator je koliko se ispotavilo, agregat, ceo.

 

     Motor je sad već 10 dana  u Motorlendu, pored informacije da se garancija priznaje i da će sve otkloniti, nemam info ni šta se desilo pa je agregat prolupao, niti kada bi taj zamenski deo mogao stići. Ono što iz ličnog iskustva poznajem, da sam transport može trajati do 45 dana uz naravno carinjenje i dostavu do lokacije a da ne pominjemo vreme potrebno da se sve potrebno uradi u servisu.

    Pošto sam na ovom forumu čitao o kolegi koji je zamenski motor čekao 5 meseci, nisam uopšte dobro.

Da ne kažem nešto gore.

 

 

 

Baš mi je žao...izgleda da su znali nešto kad su odustali od tog 400 u daljoj prodaji. Mislim da imaš pravo na zamensko vozilo dok se tvoj motor ne reši. Možda da se konsultuješ sa nekim iskusnijim. Znam da je AP dao Zontes jednom kolegi kome je isto nešto agregat zakucao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5203 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Smokealot je napisao:

pored informacije da se garancija priznaje i da će sve otkloniti,

Ako nisi dobio, obavezno traži napismeno da ti to potvrde, na papiru ili bar elektronski. Ti kao kupac imaš zakonska prava na popravku u razumnom roku, ili zamenu za novo vozilo ili povraćaj novca. A taj papir ti je jedini osnov da ih ostvariš. Sve je to lepo, to što su oni ljubazni i fini, ali ljubav za ljubav, a sira za pare, kako ono kažu.

Taj model se izgleda pokazao kao problematičan. I da ti i posle silnog čekanja sve zamene, ko ti garantuje da neće opet sutra da gecrktne, jer je to isto sra*e, pa sve iz početka... Sve u svemu, nezgodno :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5203 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Rok je propisan zakonom. Tebi treba potvrda da je vozilo predato na servis i da se garancija priznaje, sa datumom.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja