Jump to content

Moto Zajednica

Hrana!

Recommended Posts

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Jao

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Dimljeni kajmak
... neki novi ukus.

Što sam matoriji to više istražujem, a kao klinac ni pizzu nisam hteo da probam do vojske. 

 

viber_image_2022-02-28_09-21-49-486.thumb.jpg.b60e82cf98cbbe39cb7cc34c26e5dd71.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 27 minuta, DonToni je napisao:

Dimljeni kajmak
... neki novi ukus.

Što sam matoriji to više istražujem, a kao klinac ni pizzu nisam hteo da probam do vojske. 

 

viber_image_2022-02-28_09-21-49-486.thumb.jpg.b60e82cf98cbbe39cb7cc34c26e5dd71.jpg

Siguran sam da inače pišeš "picu", ali ovde je jednostavno moralo da se napiše "pizzu"...:rolleyes:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
7 hours ago, yogibear said:

:rolleyes:

 

369430623_253109720975674_5270062197583534357_n.thumb.jpg.eb461d6f0a5133b66056edc390ea3a98.jpg

 

Nasilje, uvrede, diskriminacije, etiketiranja, nisu poželjni na forumu koliko sam razumeo. Ovim postom kolega vršite ozbiljan vid nasilja nad našom braćom sa one strane Drine. :lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Ljudi potrebna mi je pomoć. kupio sam kotlić i hoću da napravim po prvi put gulas, za jedno 10tak osoba, dajte neki brzinski recep(a) t da ne sjebem nešto. Slike sutra :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova

@Nele11 Koliko luka toliko i mesa, ostalo po zelji.

Svinjsku mast rastopiti u kotlicu i dodati luka. Krckati dok se luk malo ne uprzi, zatim dodati meso, preliti vodom. Zacinjavanje(zavisi s cim) moze pre a moze i posle. Sto se soli tice neki praktikuju pri kraju, ja vise volim odmah(da se sve sjedini), nije greska ni jedno ni drugo. Ne smem da preporucim vegetu jer se bojim da ne dobijem ban ako je neko od admina gurman original:lol3:ali fin smek da, a gurnes malo i aleve. Ah da, uz luk mozes slobodno da dodas i klasicne, sveze paprike. Povrce u svakom slucaju nikad nije visak(kao ni luk, ne boj se da je previse, kad se karamelizuje i istopi nece ostati nista od njega vec ce napraviti prelepu, aromaticnu mocu koja je lepsa od mesa).

Naravno biber po zelji, i to su sad sve varijacije ali osnova je ta.

Razne listice, rendanu kozu kita iz atlantika i te fensi zacine zaobidji, sve su to neke gluposti koje u ukusu ne prave razliku a bezveze komplikuju recept. Uvek su mi se najjednostavnije varijante pokazale kao najbolje :)

 

Sto se duzine krckanja tice, krcas ga dok ne bude gotov :D

 

Zapratite me za jos recepata :D

 

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 6
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 690 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@Nele11

Sto od sto se slažem sa kolegom @MarkoMoto.

Pravim identičan, uvek se omaže sve do dna.

 

Dodao bih samo dve cake:

Prva je da se meso od kog praviš veče pre iseče i ostavi da odstoji u vegeti i luku.

Osetna razlika bude.

Sečeš pola pola - sitnije i krupnije.

Sitnije se raskuva, da gustinu. A krupnije je za na kašiku u toku jela.

 

Druga je da ja, ne uvek, ali često pred kraj krknem mešavinu za supu od pečuraka. Lepo sve poveže, izgubi se ona vodica koja se javlja po vrhu, a ič ne poremeti ukus.

 

Srećno. Prenesi utiske i šalji slike.

Promenio član the_doctor
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 8. 9. 2023. at 14:40, MarkoMoto je napisao:

@Nele11 Koliko luka toliko i mesa, ostalo po zelji.

Svinjsku mast rastopiti u kotlicu i dodati luka. Krckati dok se luk malo ne uprzi, zatim dodati meso, preliti vodom. Zacinjavanje(zavisi s cim) moze pre a moze i posle. Sto se soli tice neki praktikuju pri kraju, ja vise volim odmah(da se sve sjedini), nije greska ni jedno ni drugo. Ne smem da preporucim vegetu jer se bojim da ne dobijem ban ako je neko od admina gurman original:lol3:ali fin smek da, a gurnes malo i aleve. Ah da, uz luk mozes slobodno da dodas i klasicne, sveze paprike. Povrce u svakom slucaju nikad nije visak(kao ni luk, ne boj se da je previse, kad se karamelizuje i istopi nece ostati nista od njega vec ce napraviti prelepu, aromaticnu mocu koja je lepsa od mesa).

Naravno biber po zelji, i to su sad sve varijacije ali osnova je ta.

Razne listice, rendanu kozu kita iz atlantika i te fensi zacine zaobidji, sve su to neke gluposti koje u ukusu ne prave razliku a bezveze komplikuju recept. Uvek su mi se najjednostavnije varijante pokazale kao najbolje :)

 

Sto se duzine krckanja tice, krcas ga dok ne bude gotov :D

 

Zapratite me za jos recepata :D

 

 

On 8. 9. 2023. at 17:14, the_doctor je napisao:

@Nele11

Sto od sto se slažem sa kolegom @MarkoMoto.

Pravim identičan, uvek se omaže sve do dna.

 

Dodao bih samo dve cake:

Prva je da se meso od kog praviš veče pre iseče i ostavi da odstoji u vegeti i luku.

Osetna razlika bude.

Sečeš pola pola - sitnije i krupnije.

Sitnije se raskuva, da gustinu. A krupnije je za na kašiku u toku jela.

 

Druga je da ja, ne uvek, ali često pred kraj krknem mešavinu za supu od pečuraka. Lepo sve poveže, izgubi se ona vodica koja se javlja po vrhu, a ič ne poremeti ukus.

 

Srećno. Prenesi utiske i šalji slike.

Imam amandmane!

Ne sumnjam da su vaši recepti odlični, samo predlažem određene izmene, probajte (ili ne) pa ćete videti razliku.

Prvo oko odnosa mesa i luka, na osnovu višegodišnjeg iskustva u spremanju gulaša, po meni (možda i grešim, ali sumnjam:lol:), najbolji je odnos oko 60 do 70% procenata luka, u odnosu na meso. 

Navešću još par razlika u pripremi, pa neka svako odabere šta mu se sviđa, pri čemu ne mislim da je bilo čiji postupak pogrešan, jednostavno, svako ima svoj način i postupak spremanja.

Najukusniji mi je gulaš kada prvo na masti, u kotliću, malo propržim meso, sečeno na jednake kockice, da kasnije prilikom kuvanja zadrže oblik, pri kraju dodam domaću, dimljenu slaninu, kad dobije boju izvadim, pa propržim luka u toj masti, dok ne bude staklast, dodam šargarepu, zatim seckanu pečenu crvenu papriku, paradajz pastu, malo šećera, kad se sve to lepo uprži, vratim meso, dodam crno vino, vodu i kasnije malo vegete i kuvam (oko 3,5 sati, dok meso ne bude mekano, da se pritiskom na zid kotlića "cepa", ali mora da bude u komadu.

Doda se još par tajnih začina , ali, po meni, nikako aleve paprike, pošto opterećuje želudac i gulaš onda bude "težak", a paprika mu več daje savršenu boju. Zavisno od ukusa, dodaju se pečurke i ljute paprike.

Što se tiče "vodice" koju je the_doctor pomenuo, ja to rešavam sa malo prezli (ne stavljati mnogo, kasnije se još zgusne), a neutralnog su ukusa.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 690 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@ŠekiKG

Hvala kolega. Probaću finese prvom prilikom.

 

Oko ovog koliko mesa, toliko luka.

Nikad ne bude u mom slučaju jednako.

Deprimirajuć posao, čistiš luk, plačeš  nikako da dosegneš meso.

I onda u nekom trenutku sledi: "Ma da, dosta, to je to." :lol2:

To tačno tako bude, oko 70%.

 

@Nele11

Ne javljaš ništa. Kako prošlo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja