Jump to content

Moto Zajednica

Iskrivljena viljuska - da li ispravljati i gde i plastika

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Cuj, a da jednom napravis to od pleka, da se ne zezas sa krpljenjem :D?

Plek je majka  ;D

 

Au Tome tek sada videh ove slike ... Razleteo se kao dinja  :D

Posto znam da si dobro dao sam sebi oduska da te malo zezam ... Hocu i ja na te Divcibare da se vidimo i da provozam novu makinu!!!

 

Nema problema brate , ja vas cekam na Ibarkoj, kod Ljiga , ne idem vise preko Belanovice , divnim putem za motore  hehe  citaj -" jos mi busen iz dupeta viri"  ??? ;D

 

Radnja na popravci NESILIJE 200 je sve brza,dok prodje sneg mazga je na ulici.  :D

 

Ma kakva mazga, cistokrvni arapski pastuv    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

 

Stigla viljuska!!!  Fantasticno uradjeno! To je moj prvi utisak. Nista se ne primecuje, ali bas nista. Ali to je baceno u zapecak jer je nesto drugo mnogo vaznije, a to je da su viljusku podigli od majstora Saxi i Gremlin i doneli mi je kuci !!!! Divno , jer kao prvo, morao bi da otkopavam auto iz snega, gurkom ga nekako izvezao sa parkinga koji se penje, a  ono drugo je  to je sto su oni , kako kazu , u ime BJB-a regulisali i cenu rada majstora !!!!  60 jura!!! Kaze cika Gremlin zna Dragana odavno i to su sredili na drugi nacin i da se ne brinem...Nisu me bas ubedili, ali, veliki i lep gest koji nisam ocekivao!!! Pare sam spremio i cekale su na stocicu jer sam ocekivao da ce me danas pozvati majstor, ali kazu ne treba , to smo mi resili drugacije s Draganom...hm...(dzaba razbi iljadarku...hihihi ). Sada sam bio ja na redu nekako da im ( ili vam) zahvalim. Kafa, sok, kisela, jafa,.....nista od toga jer su upali  s gomilom obaveza i rokova, ali pasulj, tek spremljen sa kolenicom su - RAZBILI !!!  :) :) :)  Nije da sam brojo, ali sipali su 2x tako da bi mi ispunili srce radoscu da mi vec nije bilo puno njihovim (vasim) gestom. Kazu , pasulj do dzadza  :)

 

Jos jednom , veliko hvala drugovi, stvarno nisam ocekivao jer smatram da moju obest i strast ne treba niko da tolerise i placa vec da se dobra dela usmere na nesto ili nekoga gde je u pitanju nesto mnogo vaznije. Svejedno, lep gest i jos jedan pokazatelj  velicine ovog foruma i stepena prijateljstva, razumevanja i solidarnosti koje ovde vlada. Sto bi rekli ameri, mali korak za coveka , a veliki za covecanstvo, a covecanstvo, to je ovaj forum....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo , ovi kruzici oznacavaju mesta gde je prekinuta plastika, a crveni deo je onaj koji mi je osto na njivi :)

A desno je blatobran  tj puzzle  :) koji je spojen sinoc i sada predstoji pravljenje vrha kojeg nema i jos nekih delica i gitovanje , smirglanje itd

Fali mi jos jedno parche  masne plastike koje ide oko malog tanka zakociono ulje kod rucice i to mi je posebno krivo jer cu izgleda morati nekako napraviti taj deo i ofarbati celu masnu, sivu plastiku :(

 

yP9G8_polomljenamestakz5.jpg

 

 

Svaki strucni savet oko spajanja, kupovine materijala je dobrodosao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kad su reparacije plastike u pitanju moja preporuka ti je Marko sa Karaburme.

Doduše promenio je lokaciju servisa. Sada je u Visnjici, ulica Visnjicka 97a iza servisa za pranje kola.

Kad se ide od grada, prodje se skretanje za Lesce pa oko stotinak metara sa leve strane.

Telefon mu je 064 12 94 007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Nemoj mi samo reci da si stavljao neka dvokomponentna sranja i mrezicu?

 

Najbolje bi bilo da si odneo kod nekog plasticara koji to profesionalno radi da ti to odradi da valja ali dobro, svako ima nesto svoje...

 

Eto npr. taj Marko sa Karaburme sto Peki kaze (inace moj mnogo dobar drugar) lepo radi.

Doteravao mi je neki motor da prepravljam nesto i tad sam bas video i stvarno je korektno, nema sta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

Stigla viljuska!!!  Fantasticno uradjeno! To je moj prvi utisak. Nista se ne primecuje, ali bas nista. Ali to je baceno u zapecak jer je nesto drugo mnogo vaznije, a to je da su viljusku podigli od majstora Saxi i Gremlin i doneli mi je kuci !!!! Divno , jer kao prvo, morao bi da otkopavam auto iz snega, gurkom ga nekako izvezao sa parkinga koji se penje, a  ono drugo je  to je sto su oni , kako kazu , u ime BJB-a regulisali i cenu rada majstora !!!!  60 jura!!! Kaze cika Gremlin zna Dragana odavno i to su sredili na drugi nacin i da se ne brinem...Nisu me bas ubedili, ali, veliki i lep gest koji nisam ocekivao!!! Pare sam spremio i cekale su na stocicu jer sam ocekivao da ce me danas pozvati majstor, ali kazu ne treba , to smo mi resili drugacije s Draganom...hm...(dzaba razbi iljadarku...hihihi ). Sada sam bio ja na redu nekako da im ( ili vam) zahvalim. Kafa, sok, kisela, jafa,.....nista od toga jer su upali  s gomilom obaveza i rokova, ali pasulj, tek spremljen sa kolenicom su - RAZBILI !!!  :) :) :)  Nije da sam brojo, ali sipali su 2x tako da bi mi ispunili srce radoscu da mi vec nije bilo puno njihovim (vasim) gestom. Kazu , pasulj do dzadza  :)

 

Jos jednom , veliko hvala drugovi, stvarno nisam ocekivao jer smatram da moju obest i strast ne treba niko da tolerise i placa vec da se dobra dela usmere na nesto ili nekoga gde je u pitanju nesto mnogo vaznije. Svejedno, lep gest i jos jedan pokazatelj  velicine ovog foruma i stepena prijateljstva, razumevanja i solidarnosti koje ovde vlada. Sto bi rekli ameri, mali korak za coveka , a veliki za covecanstvo, a covecanstvo, to je ovaj forum....

 

 

 

 

Prijatelji se poznaju u nevolji...  ;) Pozz iz Mladenovca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja bih samo da naglasim da smo Greca i ja bili u zvanicnoj drugarskoj BJB poseti skuter deki i da se iza ovog gesta krije jos ljudi ali o tome kasnije, jer jos sredjujemo utiske od carobnog pasulja i da ispravim sipali smo vise od 2 puta nego su ti oci zaiskrile kad si video sve komade escajga na jednom mestu  sto smo Greca i ja iskoistili da po jos 2 puta uspemo pasuljicu na kvarno, ali oprosticete nam jer je pasulj F E N O M E N A L A N  ;)

Izgleda sasavo al ja sad letim gradom ko raketa  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

;D ;D ;D ;D ;D

 

Ja mislim da Neša treba da odnese svoje puzzle plastike kod dobrog majstora, kao što je taj Marko ili Brrka i da to bude tip-top urađeno, bolje od novog.

 

Ko je za? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Eto , hvala ljudi jos jednom veliko, a  Hvala Pekiju i Brrki, ali eto, uradio sam nekako blatobran pa cu sutra da ga jos malo doteram jer mi je nestalo materijala,pa smirglanje.  Znam i ja da je to najbolje bilo dati strucnjaku,ali resio sam da uradim to sam kako bi ustedeo koju kintu, a to je valjda jasno, a i imam vremena za izvoz,  pa cu valjda nesto da uradim. Pa ako neko vec hoce da pomogne neka me posavetuje sta da kupim od materijala sutra u farbari.

Nemoj mi samo reci da si stavljao neka dvokomponentna sranja i mrezicu?

 

Najbolje bi bilo da si odneo kod nekog plasticara koji to profesionalno radi da ti to odradi da valja ali dobro, svako ima nesto svoje...

 

Eto npr. taj Marko sa Karaburme sto Peki kaze (inace moj mnogo dobar drugar) lepo radi.

Doteravao mi je neki motor da prepravljam nesto i tad sam bas video i stvarno je korektno, nema sta. ;)

 

hehe vidi se iz aviona da sam bas to stavio jer sam video da je pre mene taj majstor stavljao upravo to i ja sam sve to morao da skinem , a bilo ga je najmanje kilo tako da mi je blatobran pukao na parcice dok sam skidao taj visak.Uradio sam za sada tanak sloj da bi lakse spojio sve parcice, pa cu gledati to malo da ojacam drugim slojem...Laicki ja to radim i sa entuzijazmom i kupim znanja sa strane  :)

Mnogi se cude zasto nisam dao to majstoru. E nisam dao majstoru zato sto  ne volim da se cenjkam i time potcenjujem rad kad je u pitanju tako zeznut i krvav posao. Znam da to trenutno ne mogu da iznesem i onda se dovijam i uradicu ga, nije za izlozbu. Za sada je tako ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Trebao si prvo da ga krpis sa spoljne strane da se ne bi raspao pa tek onda da skines ono sto je iznutra i da ponovo uradis ali sada je kasno.

Ako nista drugo znaces za sledeci put. Mada mislim cak i da ti je to palo na pamet kad se rasturio u delove. :D

 

Ali sve ce to vremenom da popusti i pokaze linije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Trebao si prvo da ga krpis sa spoljne strane da se ne bi raspao pa tek onda da skines ono sto je iznutra i da ponovo uradis ali sada je kasno.

Ako nista drugo znaces za sledeci put. Mada mislim cak i da ti je to palo na pamet kad se rasturio u delove. :D

 

Ali sve ce to vremenom da popusti i pokaze linije.

 

Ma znam Brrko, alibilo mi je lakse da spajam ove delice lepo selotejpom pa onda odozdo da mazem pa jedno po jedno parche.Ono odozdo je bilo jako u PM, ko cement , pa jos i mrezica. Ziv sam se napatio dok sam skidao. Morao sam brusilicom da secem kao cokoladu u kvadratice da bi mogao da skinem i pored toliko paznje sve je popucalo jer je nekako krta plastika... I nadam se da nece biti drugi put  ;D

 

Glasam za Brrku jer sam upoznat sa njegovom korektnoscu i maestralnim umecem  ;)

A ti saxi , mogao bi da legnes da spavas jer imas grip    :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Var je ipak var i ne moze niko da me ubedi da postoje stvari koje mogu njega da zamene a mnogo sam toga cuo. :)

 

Ima tu jos mnogo drugih stvari ali nema veze.

 

Zelim ti srecu u daljem radu i da pordjes sa sto manje muke  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Var je ipak var i ne moze niko da me ubedi da postoje stvari koje mogu njega da zamene a mnogo sam toga cuo. :)

 

Ima tu jos mnogo drugih stvari ali nema veze.

 

Zelim ti srecu u daljem radu i da pordjes sa sto manje muke  ;)

 

Hvala Brrkice, nego , sad si me malo bacio u pitanje, a sta je to var?  Ti zavarujes pukotine? Topis plastiku?  To je stvarno najjacha veza onda....nisam se toga setio...i meni ovo spajanje s 2 komp smrdi..ali dobro, pretpostavljam da su to tajne zanata i postujem. Hvala jos jednom na zeljama i ziveo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Slusaj Brku i uzivaj. Cenim tvoj entzijazam i umece. Jako je lepo kad se nesto uradi sa sopstvene dve ruke. Nekako ti bude milo pa makar i nebilo bas najbolje. Ubedjen sam da ce ispasti da valje. Drzim ti fige. A za drugare tatatatirce nemam reci. Samo suze radosnice. Jes da su dobro naplatili u pasulju ;D, al neka im, nek su zivi i zdravi. Takvih nema puno. Puno srece zelim u radu i oporavku motorina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ukratko, postoje razne vrste elektroda za varenje plastike i aparat za varenje i onda se plastika vari. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ukratko, postoje razne vrste elektroda za varenje plastike i aparat za varenje i onda se plastika vari. :)

 

 

Da, videh na netu, malo sam googlao. To je sjajno. Ovo sa ovim brljotinama mi se uopste ne cini sigurnim, a i ruzno je brate. Vidim sa zadnje strane vetrobrana koji je ocigledno vec bio krpljen neke mikro tragove i prosto ne mogu da verujem da je uradjeno tako da se nista ne vidi. Skroz ravna povrsina, bez ikakvih brazgotina i brdahaca od neke plastike. Strava uradjeno. Ja sam pogubio neke one stapove kojima se vezu elementi, tj zabice pa sam morao da se snalazim. i zalivao sam poliesterom. Videcemo kako ce da bude jako. Sada mi je ostalo da poravljam i izgitujem blatobran odozgo finim gitom, da nadomestim nekako ono parche ispod fara. Tu ce definitivno celom duzinom ici jedna krivudava zica sa platnom i poliester kit. Ima tu i vetrobran i najveci problem mi je parche koje mi fali od masne plastike kod rucice...E to mi je bezveze , ali sta da se radi. Moza jednog dana kupim taj jedan deo.

 

Slusaj Brku i uzivaj. Cenim tvoj entzijazam i umece. Jako je lepo kad se nesto uradi sa sopstvene dve ruke. Nekako ti bude milo pa makar i nebilo bas najbolje. Ubedjen sam da ce ispasti da valje. Drzim ti fige. A za drugare tatatatirce nemam reci. Samo suze radosnice. Jes da su dobro naplatili u pasulju ;D, al neka im, nek su zivi i zdravi. Takvih nema puno. Puno srece zelim u radu i oporavku motorina

 

Hvala Daksone. (Sutra su punjene paprike  :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Vidi ovako, ako mozes da nadjes nekog ko ima taj deo koji tebi nedostaje, Brka moze da napravi kalup i da ti odlije deo da nema razlike od originala. Vidi sa njim da li je taj deo  "podatan" za kopiranje, da li ima zabice ili sta vec "strucno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Nešo, drž' se! Nažalost, pošto nisam ovde tako često, tek sam danas video šta se zbilo. Sreća u nesreći je što si ti čitav i što još ima da se gusla do početka sezone. Ako odlučiš da neke plastike ipak nosiš kod majstora, imam jednog u Rakovici koji radi sve - od varenja plastike do farbanja i, veruj mi, toliko je jeftin, da će ti se više isplatiti da mu daš da ti odradi nego da sam krpiš dvokomponentnim hemikalijama sa sumnjivim ishodom. Ako treba bilo kakva pomoć, javi se! Inače, mali Kymco verno služi! Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

hehehe Zdravo Igore !!  Drago mi je da Kymco dobro sluzi.  :) :)  Idi samo ili cu ja da vidim sa onim Dejanom u kDMu da ti zamene taj lezaj radilice, cisto da ne razmisnljas sada u sezoni kada se podignu temperature.

A sto se tice plastika vec sam sve uradio. Jos ovih dana da uradim vetrobran. Na zalost, sledio sam Brkino yuputstvo malo kasno , pa sam vario parcice vetrobrana i strasno mi je zao sto to nisam strpljivo uradio i kod blatobrana i sto Brka kaze, sve ce to da se pokaze jednog dana. Za sada ne izgleda lose , dapache , izgleda sjajno. I veklika plastika i blatobran. Ali ako se pokazu ili bolje reci kada se pokaze pukotine, skinucu sve ponovo i onda zavariti. Vez sam neke zabice vario i nasao slicnu plastiku i topio na var i pokazalo se stvarno kao izvanredno. Pozdrav i slike za koji dan, sada me mrzi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja