Jump to content

Moto Zajednica

Početnička vožnja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
2 hours ago, RankoBg87 said:

Ne vredi, vozio je Skittles 50, cim digne na 70 niko ga ne stize i po tome se vidi da se jos nisu oslobodili. 

Bice lakse ako bude vise vodica i manje grupe vozaca a samim tim i veca brzina jer pocetniku nije svejedno kad se nalazi u grupi od 15 motora. Jeste lep secaj kad je velika grupa ( imao sam priliku prosle godine s 130 motora a ove s 120 ali je sve organizovano, nema vodica i vece su brzine u pitanju sto autoput sto regionalni putevi a svi s iskustvom). Koliko vidim bilo je i kolega s iskustvom pa preporucujem sledeci put da se pomogne Skittles sa manjim grupama i iskusnijim kolegama koji ce da vode grupe. Preporucujem put od Tresija ka Arandjelovcu gde takoreci nema saobracaja a ima lepih krivina i na kraju u Arandjelovcu poslasticarnica Srce, odlicni kolaci i sladoled. Nemojte ici do vidikovca na Bukulji jer put je uzak i ima deonica s losim asfaltom pa je za pocetnika nezgodno mada je lep vidikovac. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1440 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sve vas razumem ali nije moglo brze, Skittles prvi posle njega troje bas pocetnika pa ja, jedan ili dvoje kolega koji su iskusniji pa opet neko ko je poceo pre god ili dve pa na kraju opet iskusan, bas smo iz toga razloga malo izmesali, stvarno smo pokusali da ubrzamo zbog saobraćaja ali nije islo. 

Njima to nije problem posto su prvi i nemaju predstavu sta je pozadi. 

Sledeći put moze jedino da se napravi nesto manje da npr dvoje iskusnih vode par pocetnika, npr max 5-6 motora. 

Meni je god i nesto dana kako vozim pa sam odmah isao i van Bg-a, nismo svi isti. 

Pomocicemo i dati podršku max koliko budemo mogli, znam kako je meni bilo i kako su mi pomogli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
On 10/11/2024 at 10:41 AM, Skittles said:

Ako se ne varam, na spisku kao sigurica za sada su Goša, Ranko i Zoran (glupo mi da ga zovem mator konj).

 

Ostaje da se jave @drazenye da li je slobodan i @Peppermint da li je sve u redu sa njom i Džoli.

 

Ekipa koja se nećka - @The_new_guy, @BokyBoy, @MareZ, @milanstp i @araS.

 

Ekipa koja je ranije bila zainteresovana al ih nešto nema da se jave - @KoleD, @ironhorse, @bajker71, @PetraBG, @ske, @Влајко, @ShomyTKD i @nebica933.

 

 

Ono šta bih voleo da ponovim, mada je u naslovu teme, da je ovo početnička vožnja.

Trudiću se da držim lagan tempo, i mala je kilometraža planirana.

Svakako će sutra i biti malo hladnije, oko 10 sati samo 14 stepeni, a najviša dnevna 19.

Znači hladan asfalt, možda u nekoj hladovini ostane i vlažan od danas.

Posle iskljućenja za toranj, kod azila su izvlačili drva skoro, možda i dalje ima zemlje.

Tako da samo polako.

Nadam se da svi imate moto opremu od glave do pete što se kaže.

Ja lično preferiram prirodu u odnosu na kafane, pa takve ture i planiram.

 

 

Nalazimo se u 10:30 na parkingu Lidla kod Trošarine - Save Maškovića 4.

 

Polazimo do 11, i posle oko 30ak minuta stižemo do Trešnje, gde ćemo stati pored jezera na pauzu.

Čisto da vidimo da li je svima sve ok i napravimo neke izmene ako bude trebalo.

Odatle idemo preko Ralje i Sopota do Kosmaja, uz još nekih opet 30-40 minuta vožnje.

Posle Ralje su radovi, tako da do Sopota idemo preko Ropočeva (hvala @misa-pei i @shoyykana izveštaju sa lica mesta).

Računam da smo pre 13h tamo, spomenik, vidikovac i odmorimo malo.

Mogli bi da bacimo i neki ručak kod Tome i Nade, a možemo i samo da sendvičarimo gore kod spomenika.

To ćemo odlučiti pre polaska glasanjem demokratski od strane prisutnih, pa imamo i Lidl da uzmemo namirnice ako se odlučimo za drugu varijantu.

Ne bi bilo loše da oko 14 krenemo nazad.

Idemo na Beljinu i Barajevo, pa preko Ripnja nazad na Avalu.

Ovo bi mogli da probamo iz cuga ja mislim, ali znaću sigurno na Kosmaju :)

 

Nazad kod Lidla smo između 15 i 16h, šta ostavlja sigurno dovoljno vremena svima da se po dnevnom svetlu vrate svojim kućama.

 

Sve ukupno ima oko 115km, i nešto preko 2h zapravo vožnje.

Planirao sam sve prilično labavo i prilagodljivo, i trudio se da ne bude previše zahtevno za bilo koga.

 

Ostavljam otvoreno da ako stignemo pre 12 na Kosmaj, i apsolutno svi ste u gasu ovo je prelagano, produžimo do Kote.

 

 

Pa da krenem:

 

1) Skittles

Tugica bila sam offline zabodena u posao pa nisam videla da ste otisli ali mi je drago da ste se lepo proveli sudeci po slikama :D posebno mi se svidjaju ove sa maglom i spomenikom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja