Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 929 RR Blinka Lampica Ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR

Pozdradav svima, 

 

Istrazio sam sve temme .ali su zastarele , pa evo da osvezim ,

 

Dal se nekom desilo nesto slicno , 

Danas sam se malo vozao sa Hondom 929, pa sam je u jednom momentu razvukao , od 100-200  .3 i 4 brzina , stajem na pumpu da sacekam prijateljicu , i u tom momentu kad sam skretao na pumpu , upali mi se lampica ulja i sija crveno ne trepce . Da napomenem da je ulje bilo na max pre voznje , uvek proveravam ulje. Ugasim motor , upalim nista opet isto , dam gas greska ulja nestane  , pustim gas pojavi se , krenem polako do kuce , od pumpe do kuce imam 1000 m , pa polako osluskujem sve ,nema promene rada masine , lepo mirno radi , nema lupkanja , cagrljana nista .Ostavim kod kuce motor sacekam 2 sata , pogledam ulj eopet i dalje na max , upalim motor nema greske ...  dam malo gas u mestu nista sve normalno ... !? :D 

 

U martu - aprilu , je uradjen servis Ulje Ipon 10w40 R4000 , Filter ulja , filter vaduha , antifriz , spaner lanca , lanac bregaste , oprana pumpa ulja tj sito uljne pumpe , svecice itd , sve pregledano detaljno . Od tad sam presa  oko 2600 km  .  

 

Inace ne hajcim motor , vodim racuna , ne zadnjacim i slicno  . 

 

Vlasnik pre mene je godinama koristio Castrol 20w50 .  Ko god je cuo za to reko je da je to za motocikle koji su u toplijim predelima. 

 

PS. Uskoro svakko cim stigne dihtung poklopca dekle ulja , ide na remont korpe kvacila . a i blzu je servisni interval 3000 km (savetovali me mnogi)  pa da se pregleda .

 

Svaka informacija je dobro dosla

 

HVALA

Promenio član PredragM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12359 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Proveri ti ipak pumpu za ulje kao i instalaciju do davača za ulje, da nije kabl dodirnuo masu? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 809 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
pre 25 minuta, Arakis je napisao:

Proveri ti ipak pumpu za ulje kao i instalaciju do davača za ulje, da nije kabl dodirnuo masu? 

Ne zanemari da pumpa na nalegajućem delu ima O-ring ili nešto slično - zameni obavezno, možda je dotrajalo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4712 postova

Премери притисак уља на хладно и вруче. Сензор притиска реагује на мање 0,5 - 0,7 бари. Само лудак вози CBRку на 20 - 50, или човек који зна какав проблем има агрегат

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9154 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada pumpa dostigne pritisak ( oko 5 bar-i pri 5500rpm na radnoj temp u slucaju CBR-a) otvara se bypass ventil, obicno je to kuglica/klip i opruga odredjene snage, sa porastom broja obrtaja raste i pritisak, taj ventil i kanal sluze da se pritisak odrzi konstantnim (otvori svoju magistralu i ulje vraca u karter).

Desava se da u kanal nekako dodje parce dihtunga, mrvica silikona, opiljak neki... Onda ostane delimicno otvoreno pa u malim obrtajima nema pritiska ( a lampa na tabli signalizira) cim das gas pritisak se poveca (i lampica ugasi).

 

Proveri gde se na agregatu nalazi i taj krug ocisti.

 

P.S. Na 100000km sam agregat moje cbr (cbr1000f) rasturio u sraf da sve proverim, (zamenim karike/ bregaste, spaner/klizace, lanac...) svasta sam nasao od sljama gde ne treba a bas sam je odrzavao i radila je kao sat (i dan danas radi).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4712 postova

Треба сервисирати агрегате, на овим просторима "велики сервис" подразумева промена ланца са ланчаницима, уље и филтре, а то није. Јапанци праштају немарност, Дукати, Гуци, BMW, KTM кажњавају папрено.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4712 postova

Никако не треба дирати доњу границу 10, горна може да скочи на 50 па и 60 али доња не. Поготово високотуражни CBR и сви њему слични водено хлаџени.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9154 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... moze cbr posle 70000km 15w50, taman da svojom viskoznoscu popuni razlabavljene tolerancije i olaksa pumpi odrzavanje pritiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6460 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To se samo ovde raspali motori "popravljaju" gušćim uljem. Ta se nesretnica po svemu sudeći nagledala svakakvih idiotluka. 

Od toga nikad više motor, sem ako se ne uloži višestruko više od njene vrednosti...na šta ovde niko nije spreman. Ne rade ljudi ni osnovne stvari, kamoli ozbiljne popravke. Naći će se neki "doktor" da je iskrpi, kao što je već verovatno i rađeno....pa da puknu kola na drugome.

Spremi pun buđelar ili je poljubi i baci.

Bacaju ljudi avione, brodove, kamione, automobile....što ne bi i motocikl.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4712 postova

Код нас у МК ретко ко купује спорташа на старо. Све је то потрошено и измалтретирано до максимума, чак и није модерно могу речи. Преовлаџују адвенчер, нејкед и макси скутери, дечурлана тера Априлије набилдане до бесвести. Лепе и нове спорташе возе старије особе и то онако лежерно "каферејсерски" то су заљубљеници у одреџени модел којег и возе.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Možda nije direktno vezano za kolegin problem ali se nadovezuje na temu. Mislim da nije “sve” to izmučeno i istrošeno.
Ja vozim 636 Kawasaki 2005, nikad nije otvaran agregat a prešao je 74 000 km. Kod mene je dve godine i od zamene do zamene ne potroši kap ulja. Sipam 10w-40 Motorex i ne deluje mi da ću skoro sipati neko drugo jer nema potrebe.
Slažem se da je većina sportaka “izmučena” ali eto zanimljivo da je preživeo jedan koji je ostao kao nov. Prethodni vlasnik tvrdi da ga nikad nije točkirao i gazio hladnog. Kod mene nikad nije bio ubačen u prvu pre nego što je dostigao 40 stepeni. Ako sam ga 5 puta doterao do 13 000rpm nek bude, ali svakako može se na prste izmeriti koliko puta je poslednjih godina cepan do blokade.
Sve ovo pišem iz razloga jer mislim da su te mašine izuzetno pouzdane i dugotrajne kada se čuvaju i ne ljušte suicidno.
Eto možda nekome ko bude čitao u budućnosti ovo bude značilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Možda nije direktno vezano za kolegin problem ali se nadovezuje na temu. Mislim da nije “sve” to izmučeno i istrošeno.
Ja vozim 636 Kawasaki 2005, nikad nije otvaran agregat a prešao je 74 000 km. Kod mene je dve godine i od zamene do zamene ne potroši kap ulja. Sipam 10w-40 Motorex i ne deluje mi da ću skoro sipati neko drugo jer nema potrebe.
Slažem se da je većina sportaka “izmučena” ali eto zanimljivo da je preživeo jedan koji je ostao kao nov. Prethodni vlasnik tvrdi da ga nikad nije točkirao i gazio hladnog. Kod mene nikad nije bio ubačen u prvu pre nego što je dostigao 40 stepeni. Ako sam ga 5 puta doterao do 13 000rpm nek bude, ali svakako može se na prste izmeriti koliko puta je poslednjih godina cepan do blokade.
Sve ovo pišem iz razloga jer mislim da su te mašine izuzetno pouzdane i dugotrajne kada se čuvaju i ne ljušte suicidno.
Eto možda nekome ko bude čitao u budućnosti ovo bude značilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR

Hvala svima na savetim i podelom nekog vaseg iskustva 

 

Sto se tice odrzavanja , odrzavam sve redovno , ne stedim na delovima .Na motoru sam menjao spaner faznog lanca , i i sam lanac , naruceno iz originala , isto tako filter ulja i vazduha , termostat , opran sistem pre toga , i ulje , motor ne gasiram , ne pucam ne zadnjacim i ostalo , ne palim gume , vozim za svoju dusu , 2 -3 x nedeljno od servisa sam presao oko 2600-700 km . 

 

Sto se ulja tice 10w40 , sipacu sad Eneos 10w40 ako nadjem ili Motul 10w40 5100 ,a za sledecu sezonu na prolece cu preci na 15w50 , jer ova leta u poslednje vreme su pretopla , i verujem da brzo vrelina puta , kreni stani , ubije ulje ...   

 

Ovaj ipon ide svakako napolje , jer stigle su opruge korpe kvacila , koja mora se remontuje , pa ce se sipa i tad ulje drugo zameni filter ulja , operu dizne i usteluju klapne . 

 

Naravno pre toga da se izmeri pritisak pumpe . 

Ako neko zna koji je pritisak dobar za pumpu ulja , i na koliko stepeni se meri i na koliko obrtaja . 

 

----- 

 

E sad jedna zanimljivost , juce sam upalio motor radio jedno 15 20 min digao temperaturu , lepo radio u mestu , nikakakva greska. 

 

Kopka mene dalje , upalim danas motor lepo se ugreje , krenem , odem do drugara oko 3.5 km od mene , stanem tamo , do tad nista se ne pali , posle jedo 2 h kod njega sedam na motor , palim , cekam se  ugreje , ugreje se motor , odlazim do farbare po neke sitnice , kreni stani ka gradu i pri svakom kocenju jacem zatreperi lampica tj blinka, dam gas malo ugasi se , stignem ja do kuce , upalim podignem malo ler gas na 1400 obrtaja nema blinkanja , vratim ler na 1100 pojavi se blinkanje .Ugasim ostavim motor , odem se istusiram , upalim kontakt vidim motor na 60 stepeni , upalim motor nema blinkanja , ljuljam pomeram levo desno napred nazad nista . :D

 

Znaci kad se lampica upali kao grska blinka, uz malko dodavanja gasa lampica se ugasi cim pustim upali se greska , to sve vazi kad vec motor dobro zagrejan , kreni stani tamo vamo. 

 

Promenio član PredragM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja