Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za ceradu za motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav bajkeri, pošto sam u potrazi za ceradom za motor, šta biste mi preporučili...

Nemam nadstrešnicu ili terasu gde bi mogao da parkiram motor i uvek mi stoji napolju na suncu, kiši...

Razmišljao sam oxford da uzmem, posto sam imao već nju koja se pocepala...

 

 

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Prati pa kad bude u opet Lidlu uzmi njihovu. Kvalitet je potpuno identičan Oxfordu, možda je čak i kvalitetnija a cena je otprilike četri puta niža. Pišem iz ličnog iskustva jer imam obe.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1148 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Prati pa kad bude u opet Lidlu uzmi njihovu. Kvalitet je potpuno identičan Oxfordu, možda je čak i kvalitetnija a cena je otprilike četri puta niža. Pišem iz ličnog iskustva jer imam obe.
Crnu gumiranu ili sivu običnu? Za Lidlove pitam.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Crnu gumiranu ili sivu običnu? Za Lidlove pitam.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Ja imam sivu-srebrnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3290 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ponavljam se... Lidlove cerade jesu odlične, povoljne, ali nisu pogodne za napolje ako mnogo duva. Sve zavisi kakav ti je motor, ako imaš kofer i vizir, obične tj. klasične cerade se pumpaju na vetru, jer ne prate oblik, tj. imaju puno lufta. Tako mogu da se pocepaju, a u najgorem slučaju i da obore motor. Ja držim motorin u prolazu između zgrada, tamo baš ume da zaduva. Imao sam x cerada, a najbolje su mi za sad Lampa, skuplje varijante. Nisu jeftine, ali i traju.

 

image.jpeg.0f48f22f8cb49e816275673e0502e563.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja imam obe cerade, i sivu i teget deblju, odlicne obe. 

 

Siva vec 3 godine a to je 4 sezone traje-trajala. Zasto trajala? Zadnji put kad sam je skidao, pocepala se kod tocka. 20-tak cm i molim boga da potraje do sledece ponude u Lidlu. 

Teget sam koristio par puta  malo je deblja i teze je navlacim, i zato koristim sivu. 

Ja takodje nemam garazu, i pokrivam motor.

 

Ono sto je mozda mana, a boza kg napomenuo, jeste da ne ide uz liniju motora, i kad duva jak vetar bude ko barjak  ali ja uvek postavim onaj "treger" za bagaž. Ne znam kako se zvanicno zove. Stavim oko sredine motora, obgrlim, i to je to! Tako taj treger ne dozvoljava da macke sede i pisaju na sediste. Sto se ranije desavalo.

 

Sa moje strane debela preporuka. 1.800 dingera i gura 4 sezone. Ne mora 4, 3 da izgura je vrh.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
2 hours ago, boza_kg said:

Ponavljam se... Lidlove cerade jesu odlične, povoljne, ali nisu pogodne za napolje ako mnogo duva. Sve zavisi kakav ti je motor, ako imaš kofer i vizir, obične tj. klasične cerade se pumpaju na vetru, jer ne prate oblik, tj. imaju puno lufta. Tako mogu da se pocepaju, a u najgorem slučaju i da obore motor. Ja držim motorin u prolazu između zgrada, tamo baš ume da zaduva. Imao sam x cerada, a najbolje su mi za sad Lampa, skuplje varijante. Nisu jeftine, ali i traju.

 

image.jpeg.0f48f22f8cb49e816275673e0502e563.jpeg

Takodje one sto imaju kaiseve su isto dobre varijante ali kad duva jaci vetar mislim da ni jedna ne moze bas da izdrzi kako treba. Meni je bez kaisa ceradu vetar skinuo sa motora , a druga sa kaisem je povukla moped i oborila ga na pod i pocepala se tamo gde je pao moped na nju na beton...Tako da kad su bas jaki vetrovi uvek obmotam ceradu kao paketic sa konopcem 🥰 A to se ne desava bas cesto. Koristim oxfordove

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 391 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja koristim Lidlovu, neku debelu, tamno sivu, sa nekim filcem sa unutrasnje strane, da ne grebe motor. Ima i kaisic sa donje strane da se zakaci, zategne, da ne landara. Na gsxr-u stoji kao salivena, kao da je za njega krojena. Dobio sam je, ne znam dal je kupljena kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja