Jump to content

Moto Zajednica

Ohrid pa Solun -- Kojim putem?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Treba da krenem sutra prekosutra ka Ohridu. Odluka u poslednjem trenutku, ništa nisam planirao. Pomogli bi mi saveti oko ruta. Imam vremena, ne žurim nigde. Obišao bih šta vredi obići, birao bih naravno puteve sa krivinama, šumovite, brdovite...  

 

Kanjon Matka kod Skopja mi deluje zanimljiv za obići... 

 

Kojim putem da idem od Skopja do Ohrida?

 

Kojim putem posle od Ohrida ka Solunu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1628 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Najbolji savet će ti dati naši drugari vo Makedonija. Buraz i ja smo išli '22 preko NP Mavrova (prevoj Straža). Od Ohrida idi na NP Galičica pa se spusti u Bitolj, pređi u GR pa prema Solunu nemoj promašiti Edesu (Voden). 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1709 postova
  • Motocikl: /

Kao sto ti kaze Dragan.

Ako vec ides od Skoplja, kad se popnes gore idi na Mavrovo. Jer ako se spustis u Kicevo, nemas nista specijalno do Ohrida da vidis, samo ces 1h ranije da stignes tamo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9
Pre 3 sati, DraganNS je napisao:

Najbolji savet će ti dati naši drugari vo Makedonija. Buraz i ja smo išli '22 preko NP Mavrova (prevoj Straža). Od Ohrida idi na NP Galičica pa se spusti u Bitolj, pređi u GR pa prema Solunu nemoj promašiti Edesu (Voden). 

Kako da dođem do Makedonaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 363 postova
  • Lokacija: Brdovit Balkan
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Slažem se, znaci Skopje, Tetovo, Gostivar, Mavrovo, Debar, Ohrid.
Takođe u Ohrid poželjno je kad kreneš za Bitolj da svratiš do Sv. Nauma, pa da se preku Galičice spustiš na Prespansko jezero, pa prema Bitolj.
Naravno ako imaš vremena.
Slobodno me cimni na telefon kad uđeš u Makedoniju.
Ja planiram sa kolegom iz BGDa da idemo nekim starim vojnim putem Skopje, NP Jasen, Jezero Kozjak, Kruševo, Bitolj pa na Prespansko jezero, pa sutra dan nazad preko Galičice, Debra, Mavrovo u Skoplje.

Ako moj mentor @Petre ima bolju ideju neka predloži

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 363 postova
  • Lokacija: Brdovit Balkan
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Od Ohrida do Soluna ja ne bi išao autoputem već preko Edesa i ako voliš termalne izvore, tj reka sa vodopadima i bazene, možeš da svratiš do Loutra Pozar. Malo je van puta ali mislim da vredi, pogotovo ako možeš da prespavaš tamo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 601 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ma ne manjkaju meni ideje, kako bese ono, uvek mogu posluziti kao los primer :) .

Ono sto Dragan i Godovic predlazu je sasvim OK. Sto se tice puta Skoplje-Tetovo, potrudi se da imas neko auto ispred tebe, kao stit. Postavljaju patrole koje mere brzinu. a kad se zaigraju znaju da postave dve patrole na daljini od dva tri kilometra i mere isti pravac. Posle Mavrova, ka Debru, dobar je put, ali opet pripazi na krivinama, desavalo mi se da naletim na pesak, na kocke bekatona, stoku, raznorazne trkace... U tom delu je i manastir Bigorski, pa ako te to interesuje, mozes stati na pauzu i videti.

Sto se tice kanjona Matka, lepo je, mada ja ne bih isao ukoliko nemam nameru da iznajmim voznju camcem pa i pogledao pecine, jedna od njih je kao najdublja u Evropi (a tacna dubina jos uvek nije utvrgjena, ali po onome dokle su stigli...).    

Nadam se da ces se dobro provesti i da ti nece trebati pomoc, ali i ako se desi da zatreba, ne brini, zovi i dolazimo gde god bio u Makedoniji. Ako nista drugo, bar placemo zajedno :) .    

 

PS

https://mk.wikipedia.org/wiki/Матка_(кањон)

https://bigorski.org.mk/

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 363 postova
  • Lokacija: Brdovit Balkan
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Ma ne manjkaju meni ideje, kako bese ono, uvek mogu posluziti kao los primer  .
Ono sto Dragan i Godovic predlazu je sasvim OK. Sto se tice puta Skoplje-Tetovo, potrudi se da imas neko auto ispred tebe, kao stit. Postavljaju patrole koje mere brzinu. a kad se zaigraju znaju da postave dve patrole na daljini od dva tri kilometra i mere isti pravac. Posle Mavrova, ka Debru, dobar je put, ali opet pripazi na krivinama, desavalo mi se da naletim na pesak, na kocke bekatona, stoku, raznorazne trkace... U tom delu je i manastir Bigorski, pa ako te to interesuje, mozes stati na pauzu i videti.
Sto se tice kanjona Matka, lepo je, mada ja ne bih isao ukoliko nemam nameru da iznajmim voznju camcem pa i pogledao pecine, jedna od njih je kao najdublja u Evropi (a tacna dubina jos uvek nije utvrgjena, ali po onome dokle su stigli...).    
Nadam se da ces se dobro provesti i da ti nece trebati pomoc, ali i ako se desi da zatreba, ne brini, zovi i dolazimo gde god bio u Makedoniji. Ako nista drugo, bar placemo zajedno  .    
 
PS
https://mk.wikipedia.org/wiki/Матка_(кањон)
https://bigorski.org.mk/
Pa znamo i pivo da popijemo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja