Jump to content

Moto Zajednica

Herceg novi - Novi Sad

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Planiramo za vikend da odemo u Herceg novi (ima koncert Georgijeva, ja to ne slusam, ali je dobar izgovor da odemo na voznju). Ruta ka tamo mi je dobro poznata i nije mi problem (NS-Sabac-Loznica-Karakaj-Foca-Tjentiste-Bileca-Trebinje-Herceg novi). Problem mi je deo rute u povratku pa bih bio zahvalan ako neko ima informacije da li je prohodan jedan deo puta (ne bih zeleo da vozimo off road). Ruta je sledeca:

image.thumb.jpeg.6267ce02b142518a9404deaaa0ac25b0.jpeg

Sporan mi je sledeci deo jer je put ucrtan jako tanko, a nema puno slika na kojima se vidi put da li je asfalt.

Oznacio sam ga zutom bojom (taj meni nepoznati deo puta).

image.thumb.jpeg.aeb954f04948656f4eb42c78bd414720.jpeg.

Ako je neko prosao ili zna da li tu postoji asfalt i da li se moze proci  bih bih zahvalan za info. Zahvalnost se moze izraziti i u hladnom pivu kad se vidimo 😉

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ako dobro vidim, u pitanju je ruta Trsa - Nedajno - kanjon reke Sušice - Žabljak :stabre:. Prošao početkom septembra prošle godine. Asfalt je bio svuda ali je dosta uzan put, teško za mimoilaženje sa vozilima iz suprotnog smera (a pojave se niotkuda), prilično nezgodno u dvoje na nekom sportskom motoru. Ovo se odnosi na kanjon reke Sušice, pre svega, ostalo nije problem.

 

Ovako izgleda:

 

IMG-20230825-131046.jpg

 

IMG-20230825-134134.jpg

 

IMG-20230825-134009.jpg

 

IMG-20230825-140848.jpg

 

Onaj deo od Vojvodića do Šćepan polja nisam vozio pa ne mogu ništa da ti kažem.

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X

Mislim da je ova ruta jedan od Durmitorskih prstenova, fantastični predeli, asfalt svuda, na Bosači imaš restoran Momčilov grad sa odličnim pogledom sa terase. Samo budi spreman na naplatu prolaska, jer su se toga dosetili pre neku godinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 885 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Tačno tako, ovo je deo jednog od prstena. Mi smo ovo vozili kolima i put je uzan, ali asfaltiran celom dužinom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2091 postova
Pre 13 sati, lukaimasa je napisao:

Mislim da je ova ruta jedan od Durmitorskih prstenova, fantastični predeli, asfalt svuda, na Bosači imaš restoran Momčilov grad sa odličnim pogledom sa terase. Samo budi spreman na naplatu prolaska, jer su se toga dosetili pre neku godinu.

 

Pre 11 sati, Forsberg je napisao:

Tačno tako, ovo je deo jednog od prstena. Mi smo ovo vozili kolima i put je uzan, ali asfaltiran celom dužinom. 

Kakvi prstenovi?

Jedan je tzv ''Durmitorski prsten'' i dug je 85 km (Žabljak - Žabljak)

Nema više verzija, ovo nije tačno...

Promenio član Libero
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 885 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
18 minutes ago, Libero said:

 

Kakvi prstenovi?

Jedan je tzv ''Durmitorski prsten'' i dug je 85 km (Žabljak - Žabljak)

Nema više verzija, ovo nije tačno...

I ja znam za prsten, ali videh da je kolega napisao u množini, pa nisam hteo da se pravim pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 712 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Sto ti je i DraganNS gore napisao, mislim da ti kanjon Susice nije potreban u zivotu. Uzan put, nezgodno za mimoilazenje, nepregledan. Mnogo koncentracije trazi tako da neces tu imati prilike da nesto vidis od te okoline i kanjona.

 

Juce sam sa @nafetS bas pricao o putu do H. Novog i nazad jer je on izvor raaaznih informacija kuda proci, sta videti i gde svratiti. Valjda ce se ukljuciti u temu danas jer ja od mnostva informacija nisam jos stigao nista da obradim.

 

Za na "dole" mi je preporucio ovaj put. Do Trebinja kako znas i umes, a onda ovo:

 

MAPS.APP.GOO.GL

 

 

A iz H. Novog ovuda da idem:

 

MAPS.APP.GOO.GL

 

 

zatim ovo:

 

MAPS.APP.GOO.GL

 

I jos mi za to rekao da se provozam do granice, a onda da se vratim (lud covek...) pa da idem ovuda:

 

 

MAPS.APP.GOO.GL

 

 

 

Ili, kako je on to meni sumirao na viberu: "Ukratko: Trebinje - Klobuk - Morinj.

Herceg Novi - Kotor - pa uz more do Lepetana.

Morinj - Plužine - Ščepan Polje - nazad do plužina - pa penjanje na trsu i durmitor, dalje znaš.

 

 

 

 

 

I sta kazes... i tebe muka naterala da ides da slusas Georgieva? A koja ti je omiljena pesma?

 

P.S.

Vidimo se na koncertu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Tu je Stefan, ako treba nešto, vičite.

Al sve si sumirao (prekopirao viber poruku). Bar si mi dao autorska prava :) mogao si i za klopu da okačiš, ogladneće ljudi.

Taj put Trebinje Klobuk, kratko, al priroda je vau.
Morinj-Plužine "izdivljaš"brzu magistralu, konstantno uzbrdo. I onda skroz lagano do Šćepan polja, uz Pivu, brana Mratinje, pa gledaš 200 metara dole gde puštaju reku kroz branu. Pa kad se vratiš i kreneš na Trsu i Durmitor, ne ubaciš u treću brzinu... Sve na vrh gasa, vi kojimste vozili, znate već.

Vi koji niste, evo Erhan @jendva da posvedoči kakav je puteljak (može i snimak)

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Ja sam pre par dana prešao preko Durmitora, sišao na Plužine i išao na Šćepan Polje. FANTAZIJA!

Predlog je bio do Šćepan Polja pa nazad opet na Pluužine. Apsolutno se slažem.

Ja sam nastavio do Foča. Apsolutna katastrofa posle granice. Kao u drugi vek da si ušao ...

Koliko je put do Šćepan Polja fantastičan, toliko je posle katastrofalan.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Juče opisah u drugoj temi moj povratak:

 

 

On 24. 7. 2024. at 12:27, zaludan je napisao:

Možda nekom bude od koristi...

Juče dođoh (kolima) s Crnogorskog primorja putem kojim se ređe ide :)

 

Od Baošića do Šćepan polja, put je OK - dobar asfalt, na par mesta sveže obnovljen, nedostaje horizotnalna signalizacija.

Od Šćepan Polja, naravno, agonija do Foče. Uzak put, na par mesta ima kratkih deonica novog asfalta ali i dalje usko, ne mogu dvoja kola da se mimoiđu.

Srećom svugde ima dovoljno mesta sa strane da može da se siđe i mimoiđe.

Iako sam asfalt nije loš, širina puta i prisustvo peska zahtevaju poseban oprez na dva točka.

Od Foče, pa sve do Mokre Gore, vrlo tipični putevi kako za nas tako i za BiH - daleko od savršenog, ali bar se sve rupe okrpljene.

Od Mokre Gore/Mećavnika do Zaovina je nov asfaltni put (ne bukvalno nov, ali očigledno postavljen u poslednjih par godina, i nigde nije propao. Međutim, takođe je jako uzak, i ima dosta kamenčića/peska.

Od Zaovina nizbrdo...šta reći, odavno poznat loš put. Nema udarnih rupa, pa mi nije problematičan, ali je realno u pomalo lošem stanju.

Ista priča od Bajine Bašte do Valjeva, preko Debelog brda. Ovde je nekoliko puta spominjano da je sređivan taj put - ok, ako je krpljenje rupa sređivanje, onda jeste, ali realno, put je u dosta lošem stanju.

 

Od Valjeva do mog sela, naravno, put je OK.

 

Ja vozim francuza povišenog klirensa, i baš udobnog vešanja, i sve to zajedno mi nije smetalo, kad bi me put naneo tamo, bez razmišljanja bih krenuo opet - priroda je mnogo lepa na svakom koraku, zato smo se i dogovorili da idemo tuda, ali ne znam koliko bi bila opuštena vožnja na motoru.

 

Nije neki reper, ali mi smo 470km putovali koji minut preko 12 sati :)

 

EDIT: da nije bilo lokalca sa Pajerom od Šćepan Polja do Foče, ja bih verovatno tu izgubio barem još pola sata, ako ne i više, ali kako sam video da ga on pegla, bilo mi je jasno da zna put, i da se može, pa ga ispratih :D 

 

 

A ovo je trasa:

image.thumb.png.95fc9c8f60eae958c387e7d98be843e9.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Samo nemojte da se zeznete tj. da vas GMape zeznu da idete putem P15 posle Nikšića, preko Čeva, do puta P1 Cetinje - Njeguši. Mislim, sve se može pogotovo uz adekvatan motor, ali je put veoma uzan, prilično oštećen, nepregledan, a malo malo izleti Tamić ili FAP pun drva koji te ne očekuje u toj zabiti. I tako 65 kilometara... :jok:

Doduše, kad vratim sećanje, i nije do Mapa nego sam ja hteo baš tuda da idem. :rolleyes:

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
27 minutes ago, DraganNS said:

FAP pun drva koji te ne očekuje

To mi se desilo proletos na povratku iz CG. Stari put Bar- granica sa Al, izlazim iz krivine i pred mene kamion ciji vozac cak i kuca nesto na telefonu... U zadnji trenutak se trznuo i ostavio mi par centimetara. Zamalo da zavrsim u granju pored puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X
8 hours ago, Libero said:

 

Kakvi prstenovi?

Jedan je tzv ''Durmitorski prsten'' i dug je 85 km (Žabljak - Žabljak)

Nema više verzija, ovo nije tačno...

Onda sam ja pogrešno razumeo ove putokaze koji se nalaze usput, izvinjavam se.

IMG_20240725_193218.jpg

IMG_20240725_192902.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Rutu sam napravio i nabacio u oba telefona, sad ce biti sta nam Bog da, potrudicu se da bude snimaka i slika da bar tako zahvalim na sugestijama. Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja