Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti motor na odlozeno plaćanje sa učešćem

Recommended Posts

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Neko ovde već reče a ja ću da ponovim, skupi za učešće i digni KEŠ kredit za razliku i kupi motor za keš. Kolikog god i mako god sam računao, to se najviše isplati, ako se nema za keširanje.

Kolega na poslu je pre dva meseca uzeo 525 dsx kao prvi motor, meni je prelep i uz to idealna početnička sprava. Već dva meseca ga jurim da ga pitam kako je zadovoljan a on prešao 200 km ukupno :-) Do with that what you will.

Moj put za sad je jeftinije polovno, pa kad dosadi, apgrejd. Na taj način možeš lako da menjaš motor svakih godinu dve i da napreduješ, menjaš, vidiš šta ti leži. Ako na kraju shvatiš da je za tebe dugoročno idealno kineskih 500 kubika, tvoj trenutni motor će verovatno vrediti jednu malo veću doplatu to tog kineza. Ovome se ja makar nadam :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Evo ovako, malo sam pročačkao, na 3 godine:

- autokredit, 6.500 evra, 1.625e + 36*205,67e = 9029,16 evra ukupno

- keš kredit (računam da ne dižeš za onih 1.625e, to si skupio) 570.000, 36*18.014,63= 648.822,80, ukupno platiš 5.536,03+1.625=7.161 evra

Autokredit te izađe skuplje 1.867 evra.

Da celih 6.500 uzmeš na keš kredit izađe te 864.998 dinara, odnosno 7.380 evra, znači bez štednje, učešća, čekanja. Rata u ovom slučaju 36*24.019rsd, znači kao keš kredit a tamo si im dao za učešće.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Zapratite me za još lajfkouč saveta.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
3 minutes ago, Gordak985 said:

Evo ovako, malo sam pročačkao, na 3 godine:

- autokredit, 6.500 evra, 1.625e + 36*205,67e = 9029,16 evra ukupno

- keš kredit (računam da ne dižeš za onih 1.625e, to si skupio) 570.000, 36*18.014,63= 648.822,80, ukupno platiš 5.536,03+1.625=7.161 evra

Autokredit te izađe skuplje 1.867 evra.

Da celih 6.500 uzmeš na keš kredit izađe te 864.998 dinara, odnosno 7.380 evra, znači bez štednje, učešća, čekanja. Rata u ovom slučaju 36*24.019rsd, znači kao keš kredit a tamo si im dao za učešće.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Da, definitivno keš kredit. Tako sam i ja uzimao, najpovoljniji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1051 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Uvjek kupovao motor srcem !! Ali nikad da uzmem čitav kredit za motor, već neki manji da se pokrijem,max do tri godine da me rata ne kolje ,ostatak keš!! Od ove silne mamtematike me zabole glava..,nećeš moći prodati..,itd,itd...  Niti prvi niti poslednji  koji se zajebucnuo!! Ja sam jedva dočekao da uzmem novo,,pa makar i Kinez, kojeg je opalio Talijan! Ili obrnuto, uglavnom sex. Pokolebaste čovjeka.., ja se recimo ne palim, pa se nisam osvrtao na upozorenja ostalih, ne kupuj Kineza, ono,ovo.. Za sada zadovoljan!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin AS 2024

Ja samo na kredit.

I kad imam kesa pre bih kupio na kredit.

 

Ne bih da ulazim u ove matematike gore, ali auto kredit je uvek povoljniji od kes kredita

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1136 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Muka je dok se uzme prvi motor, ja sam imala 600-700e i uzela 2000e keš kredit na 3 god (rata 60e).

Kako je on u međuvremenu isplaćen, motor sam prodala pa sam dodala opet 600-700e i uzela noviji.

Kad ovaj budem prodala možda i uzmem nov, možda opet malo dodam pa uzmem nešto malo novije od trenutnog. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 345 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam konkretno kupio motor tako što sam digao kredit, jer pored dnevnih i mesečnih obaveza +mala deca, šanse nema da u dogledno vreme skupim taj iznos odvajajući u kasicu prasicu.

Fiksna kamata, iznos koji na platu ne osećam.

E sad, ja drugačije gledam. Kupio sam motor koji mi se sviđa i koji ne planiram da prodam. Neću ga sigurno voziti večno, kad se steknu uslovi kupiću drugi a ovaj ide u penziju i čeka klince, tada će da bude raritet samo takav. Ako uspem da ga sačuvam, naravno.

Tako da je moja dilema bila prosta: čekati godinama da se pare nekako skupe ili uzeti neki kredit koji ne osećam i voziti odmah? Odluka doneta lako.

Promenio član ironhorse
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2131 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 20 sati, Nemsy je napisao:

Pozdrav

Zanima me iskustvo ljudi koji su kupili motor sa učešćem na rate uz otplatu na duži vremenski period.Isplatili se i kakva su vasa iskustva

Zadnjih par meseci sam ozbiljno zainteresovan za kupovinu motora i ako ulazim u svet motora totalno neiskusan kao vozač

U pitanju je motor Voge 525 DSX uz učešće od 2100 eura i otplatom na 84 rate koja iznosi 73 eura.Naravno ja bih to skratio vecim uplatama.Šta mislite o tome i o tom motoru,hvala.

hehhh koliko mišljenja po temi...a svi se sa tvojim novcem pikaju :D 

 

Moje neko skromno iskustvo u pogledu kineskih motocikala i kredita...gotovo sam uvek za kupovinu novog umesto starog da ne pišem razloge već 100x prežvakano.

 

Dakle nov motor uz kredit ukoliko možeš da priuštiš da ti ne oduzima previše finansija definitivno da.

 

Šta više mislim da je to pametnija stvar kod početnika jer na taj način više brineš o mnogim stvarima a to je na prvom mestu bezbednost, sigurnost i sticanje adekvatnog iskustva umesto colanja novca na rage koje te gotovo sigurno u nekom trenutku ostave i bez novca i bez zadovoljstva a i bez entuzijazma ka dva točka.

 

Te priče teško se kinez prodaje... :lol3: zanemari, konkretno ja sam na četvrtom kinezu u nekoliko sezona (ukupno 5) i znaš šta....kreda za ovaj najnoviji mi je NAJMANJA!!! :D pa ti onda izračunaj a i ove ostale neverne Tome o čemu se radi.

 

Prvi kinez u nizu CF je otišao za skoro 1000e više u odnosu na to koliko sam ga platio, drugi TRK je otišao u par dana od preuzimanja SVT-a koji me cenovno izlazi mesečno nešto više od 20l goriva. 

 

Tako da, ne plaši se kreditiranja samo pogledaj koje su ti opcije oko kredita. Obrati pažnju na takozvane auto kredite koji se mogu iskoristiti za motore i tu ti je kamata dosta niža nego kod keš kredita. Na duže staze znači...

 

Na kraju...ukoliko ti rata dozvoljava komfor da ne razmišljaš o istoj, kupuj! Definitivno ćeš preskočiti priču većine nas koji smo se mlatili i patili sa ragama na dva točka a to veruj mi nema cenu!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1910 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
Pre 2 sati, Gordak985 je napisao:

Evo ovako, malo sam pročačkao, na 3 godine:

- autokredit, 6.500 evra, 1.625e + 36*205,67e = 9029,16 evra ukupno

- keš kredit (računam da ne dižeš za onih 1.625e, to si skupio) 570.000, 36*18.014,63= 648.822,80, ukupno platiš 5.536,03+1.625=7.161 evra

Autokredit te izađe skuplje 1.867 evra.

Da celih 6.500 uzmeš na keš kredit izađe te 864.998 dinara, odnosno 7.380 evra, znači bez štednje, učešća, čekanja. Rata u ovom slučaju 36*24.019rsd, znači kao keš kredit a tamo si im dao za učešće.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Ova računica nema sanse da je tačna. Nesto si pogrešio. Da za auto kredit koji je na 3 god a uzeo si od banke manje od 5000eura (6500e - 1625e) na kraju motor izadje preko 2500eura skuplje. 

I sam sam uzimao auto kredit skoro na mnogo duži rok pa ni približno nije ovakva proporcija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja evo ne znam, otišao na internet i izračunao. Pun internet informacija. Svako će sebi odabrati kako misli da je najbolje. Svakako Kad uzimaš kredit zovi bar tri banke i traži bar dve opcija, najbolje od različitih službenika. I otvoriš 4 para očiju, znači 7+1 oko mora da gleda.

Uglavnom, najbolje je odmah voziti kako god da se organizuješ a ostalo je manje bitno. Samo ovde jedan savet, a par puta ponovljen, koliko ti mesečno ostaje viška para na računu, polovina toga može da ti bude rata. Ne zaleći se. I srećno.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Bacio sam pogled i ja na kalkulator kredita u banci kod koje sam klijent i ne izađe povoljnije keš kredit. Ajde ovde nema opcija bez učešća, nego minimum 30% za auto-kredit, ne verujem da je kod drugih banaka mnogo povoljnije jer su to sve sitne razlike i sama logika navodi da bi namenski kredit trebalo da bude povoljniji od keš kredita za koji ne postoji namena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd

Kredit se uzima u slučaju neke investicije a ne za kupovinu vozila koje je samo po sebi trošak. Uzmeš kredit na 7 god npr., nakon 3 godine imas vozilo kome je pala cena za taj period a i dalje placas ratu koju si plaćao  dok je vozilo bilo novo i tako Jos naredne 4 godine.

U redu je ako vec nema druge opcije osim kredita uzeti vozilo koje ce donositi neki prihod pa iz tih sredstava otplaćivati ratu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
3 hours ago, bopk said:

Ova računica nema sanse da je tačna. Nesto si pogrešio. Da za auto kredit koji je na 3 god a uzeo si od banke manje od 5000eura (6500e - 1625e) na kraju motor izadje preko 2500eura skuplje. 

I sam sam uzimao auto kredit skoro na mnogo duži rok pa ni približno nije ovakva proporcija.

 

Samo ću te jedno ispaviti, a za ostalo neću da polemišem, dok se ne stavi na papir konkretan slučaj, sve je "osećaj"

 

Kad uzimaš kredit sa učešćem, ne uzimaš ti od banke potreban iznos umanjen za učešće, već pun iznos, a banka obračunava kamatu na upravo pun iznos.

 

Ne znam drugari, okreni obrni, ja da dignem 500.000 dinara keš kredita, vraćam 80-ak hiljada dinara preko. Evo ne znam jel moj internet nešto greši, već treću banku gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kamata se plaća na deo koji banka kreditira.

Trenutno su kamate na motocikle 6.8% fiksne. Kamata zavisi od perioda otplate, što kraći perid manje na kamatu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

MOŽDA ja grešim, igrom slučaja sam baš duboko ušao u problematiku zvanu namenski kredit pre par godina.

 

Da, u pravu si, na deo koji banka kreditira. U slučaju kupovine motora od 6.500 evra, banka kreditira 6.500 evra a tebi je tu prvi i najveći trošak, učešće (i najčešće i prva ratu zajedno). Mnogo ljudi ovo ne tumači ovako ali na papir kad se stavi ovako ispada. Dok ne vidim papir koji kaže drugačije, nećete me uveriti 🕵️‍♂️

 

image.thumb.png.e822d8a2f78fee545cbe0cf2aaed8d60.png

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Motocikl: Himalajac

2-4 god maks za kredu za motor. Plus ako se, ne daj boze slupas da znas da mozes ostati bez icega sem obaveze da isplacujes kredit. Vidi da uzmes jeftiniji novi motor na kredit od dve godine. Svaki, a posebno prvi prerastes za taj period a onda juris nesto drugo. TRK 250, Vogue 300 Rally, RE Himalajca 2021 pa na ovamo. Nesto sto ce te izaci oko 4000.

Treba sipati gorivo u motor, uraditi prvi, drugi i treci servis u dve godine, zameniti gume posle oko 10K Km. Gledaj da ti rata  i period otplate budu sto manji, da bi mogao i da se navozas tog motora.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
MOŽDA ja grešim, igrom slučaja sam baš duboko ušao u problematiku zvanu namenski kredit pre par godina.
 
Da, u pravu si, na deo koji banka kreditira. U slučaju kupovine motora od 6.500 evra, banka kreditira 6.500 evra a tebi je tu prvi i najveći trošak, učešće (i najčešće i prva ratu zajedno). Mnogo ljudi ovo ne tumači ovako ali na papir kad se stavi ovako ispada. Dok ne vidim papir koji kaže drugačije, nećete me uveriti
 
image.thumb.png.e822d8a2f78fee545cbe0cf2aaed8d60.png
Svaki dan procesuiram kredite. Da pojednostavim.

Dođeš kod mene u salon za motor koji košta 10 000 eur.

Daješ učešće (30% minimum,može i više) 3000 eur DIREKTNO NAMA NA RAČUN, onih 70%koje uzimaš od banke nama banka diretkno uplati na račun.

Kad se sve sabere to je 10 000 eur.

Tebi se dodaje obrada kredita,trošak kred. biroa i menica. To sve prolazi kroz rate i iznos kredita je 7000 eur + obrada zahteva (1.5-1.99%) i ova menica i biro (to je zaiedno 2-2.5 eur).

Na 7000 eur plaćaš godišnju kamatu pa puta toliko godina.

Banci na ime kamate za motocikl od oko 8 000 eur sa učešćem od 30% daješ negde oko 1500 eur. (Napamet sad pišem, svakako za svaki motocikl može da se uradi ponuda i sve lepo piše).
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 726 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, Gordak985 je napisao:

Samo ću te jedno ispaviti, a za ostalo neću da polemišem, dok se ne stavi na papir konkretan slučaj, sve je "osećaj"

 

Kad uzimaš kredit sa učešćem, ne uzimaš ti od banke potreban iznos umanjen za učešće, već pun iznos, a banka obračunava kamatu na upravo pun iznos.

 

Ne znam drugari, okreni obrni, ja da dignem 500.000 dinara keš kredita, vraćam 80-ak hiljada dinara preko. Evo ne znam jel moj internet nešto greši, već treću banku gledam.

Ovo nije tačno. Profaktura se izdaje na punu vrednost vozila. Banci se prebacuje učešće na račun, a banka prebacuje pun iznos prodavcu. Iznos kredita je samo ono što je dala banka.

 

Primer:

Honda NT1100: Cena sa fakture 15200€

image.png.038c40391879a0fb2dd2b0a1bcffaa9e.png

Učešće: 6000€

Kredit: 9200€

Mesečna rata: 219€ (223 sa dodatnim lihvarenjem koje naplaćuju).

image.thumb.png.da17bce4961767fc6025b5645c432185.png

 

Isplatio sam kredit za oko dve godine, ukupno sam dao 1042€ više

 

 

image.png.91f204006309f3f50dc92a6919a9a0ff.png

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

@Mr_Wolf koliko vidim, motor te je izašao 16.734,72e (223,64*48+6000) što je 1.534,72e, za 9200e kredita, na dve godine, makar je ovo po planu otplate. A opet, verovatno ja nešto ne kapiram. Ne se mešam više u ovu tematiku 😄

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1848 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi tačno pišu, @Gordak985 pogrešio si u računici.

 

Zato je najbolje računati kolika je efektivna kamatna stopa (EKS) pa uporediti.

Najskuplje pozajmice su:

1) nedozvoljen minus

2)prekoračenje kreditne kartice (dug po kartici nakon dospeća)

3) dozvoljen minus

4) nenamenski keš kredit

5) krediti za vozila i druge stvari koja nemaju registrovanu zalogu

6) ostalo 

.

.

.

10) stambeni krediti 

 

P.S. 48 meseci je 4 godine

Promenio član Skyrunner
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ma vidiš da sam umoran 😄

 

Papir trpi sve, tražiš ponudu, sabereš, pomnožiš, odspavaš, proveriš ujutru ponovo 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja