Jump to content

Moto Zajednica

Da li je moguće da ovako izveštavaju samo zato što je motocikl učestvovao ili zato što ga je vozila devojka?

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150

Slučajno sam danas naišla na vest da je pre par dana u kružnom toku u Ljubiću u Čačku došlo do teške saobraćajne nesreće. Devojka na motociklu, dečko u Škodi. Srećom, ako je uopšte verovati novinarima, bez težih posledica po oba učesnika. I onda pregledam vest na više portala i počinje da mi bude sve više muka.

Iako je na kraju utvrdjeno da je, po rečima očevidaca, vozač škode dolazio velikom brzinom ka kružnom toku kada je izgubio kontrolu, nekoliko puta se okrenuo, prešao preko kružnog toka, a potom udario devojku na motoru i da je vozaču škode izmereno oko 1,5 promila alkohola, tekstovi navode gomilu, ajmo reći za početak, poluistina. Od toga da je devojka vozila skuter (nova sam u svetu dvotočkaša pa molim iskusne da procene sa slike), prvo da je devojka teško povredjena, pa lakše povredjena a onda da je nakon efikasne intervencije lekara u Opštoj bolnici u Čačku otpuštena na kućno lečenje. Da su gradjani uznemireni jer su zatekli zaista jezivu scenu, zgroženi što se sve desilo u poslepodnevnim časovima, da je tu uvek puno prolaznika, puno automobila i da je samo pukom srećom izbegnuta je veća tragedija. Što je sve ok da u samom pasusu nije navedena i rečenica "Mladiću koji je vozio želimo brz oporavak i pamet u glavu, da pijan više nikada ne seda za volan, kaže radnica jedne od obližnjih poslovnih objekata".

Naravno da i mladiću želim brz oporavak ali nijedna reč o devojci. Sad ne znam da li zato što je sedela na motociklu ili zato što je devojka. Verovatno ovo prvo jer u poslednje vreme imam utisak da svi novinari završavaju isti kurs na kom je jedno od predavanja na temu "Kad ne znaš ništa - kriv je motociklista".

Ovde verovatno i nema mesta za analizu situacije jer jedino da je devojka uzletela kad je ovaj krenuo da vitla okolo. Ali toliko empatije prema njegovom uništenom automobilu, čak i prema saobraćajnom znaku u koji je nakon rušenja motocikliste udario a ni reč o osobi koja je svojim motornim vozilom upravljala svojom trakom i lansirana u drugu dimenziju.

A tek komentari "pametnica" koji u stvari pokazuju samo kakav talog živi medju nama - "Što bi neko rekao...Koliko god da si pijan, čuvaj se treznih koji ne znaju da voze, a ti si kriv.".

Želim dragoj koleginici brz oporavak i čim bude mogla vraćanje na dva točka. A svima nama sreću koja nam je očigledno, i pored svog znanja i predostrožnosti, veoma potrebna u poslednje vreme.

slika automobila.JPG

slika motocikla.JPG

  • Tužan 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Šta da ti kažem... Kad su mene udarila kola, babetina koja se tu zatekla je sa pristunim komšijama prokomentarisala "Videla sam ja, nije joj ništa!" ::)

  • Zbunjen 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 310 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Pa ništa, pošto naš mali Perica od države ume samo tako da "rešava" probleme (tipa, neko počini zločin oružjem - učinićemo posedovanje oružja nemogućim), zahvaljujući upravo ovakvim situacijama - slobodno možemo očekivati da će registracija motocikala biti sve skuplja i skuplja.

 

Nije problem što je svakodnevica da se ograničenja gaze dvostruko i trostruko, što crveno svetlo služi za ukras,što više apsolutno niko ne vozi a da mu u ruci nije mobilni telefon,što postoji i neguje se infantilni prezir a neretko i otvorena mržnja prema motociklistima u saobraćaju, što učesnici u saobraćaju nemaju razvijenu svest čak ni o potrebi upotrebljavanja jebenog pokazivača pravca, problem je što motori postoje i zato ajmo da to poskupimo da ih ima što manje, he he he, kako smo pametni.

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r

Meni se cini da je to standardni slucaj 'novinarstva' gde niko zapravo ne juri cinjenice i istinu nego prepisuje objave od drugih i objavljuje 'sokantne' naslove zbog click-baita i trke da budu medju prvima da bi dobili sto vise pregleda i lajkova..Pogledah par 'clanaka' i vecina ima identicne recenice i gresku gde se prvo izjavljuje skuter, pa onda motor..Sto je vise nego ocigledna naznaka da su prepisivali jedno od drugog, a inicijalni post je pisao neko ko ne zna razliku. Po slici koju si okacila ovo je najverovatnije mt07, sto je daleko od skutera. 

  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 310 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 3 minuta, PetraBG je napisao:

Meni se cini da je to standardni slucaj 'novinarstva' gde niko zapravo ne juri cinjenice i istinu nego prepisuje objave od drugih i objavljuje 'sokantne' naslove zbog click-baita i trke da budu medju prvima da bi dobili sto vise pregleda i lajkova..Pogledah par 'clanaka' i vecina ima identicne recenice i gresku gde se prvo izjavljuje skuter, pa onda motor..Sto je vise nego ocigledna naznaka da su prepisivali jedno od drugog, a inicijalni post je pisao neko ko ne zna razliku. Po slici koju si okacila ovo je najverovatnije mt07, sto je daleko od skutera. 

U pravu si, ali suština problema je taj "prizvuk" između redova, gde se vesti o motociklističkim nesrećama vrlo zlokobno pišu na način da, kad istu pričitaš, jedino što se da zaključiti čitaocu koji motore ne vozi jeste :

"opet ovi na motorima, e ako!"

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
11 minutes ago, ironhorse said:

U pravu si, ali suština problema je taj "prizvuk" između redova, gde se vesti o motociklističkim nesrećama vrlo zlokobno pišu na način da, kad istu pričitaš, jedino što se da zaključiti čitaocu koji motore ne vozi jeste :

"opet ovi na motorima, e ako!"

 

To opet potice od cinjenice da ne traze istinu nego samo naslepo ubadaju po tastaturi i izbacuju 'tekstove' koje niko ne proverava da bi bili aktuelni🤷‍♀️ takodje ide im u korist da izbacuju izjave na koje ce neke grupe burno da reaguju..Nije im ni bitno sta je napisano sve dok ljudi dele, reaguju i bune se..Trenutni banalni primer: time sto su 'okrivili' motoriste ce da se pobune motoristi , da dele objave i da pisu kivne komentare, onda ce da se ubace 'budale' koje vole da se svadjaju i kivni su na motoriste jer x i y, a novinari samo trljaju ruke jer im promet sajta ide na gore. Njima nije bitno da li su reakcije pozitivne ili negativne, bitno je da ih ima. I tako fukncionise vecina tih objava po netu, gde je poenta da ljudi samo imaju neku vrstu interakcije sa objavom, sto vise je ljudi 'pogodjeno' objavom to je njima veci promet. 

Promenio član PetraBG
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
2 hours ago, Alexandra995 said:

Šta da ti kažem... Kad su mene udarila kola, babetina koja se tu zatekla je sa pristunim komšijama prokomentarisala "Videla sam ja, nije joj ništa!" ::)

Objection! 

Tako u filmovima skoči advokat kada uhvati činjenicu za obaranje... ;)

 

"Babetina koja se tu zatekla" je svedok.

E sad, pošto se tebi ne sviđa njen iskaz, nije baka, pešak, žena, svedok....

 

To samo navodim kao primer, da svako vuče vodenicu na svoju stranu 

Tako i u novinama, svako stvara svoju sliku, zauzme se navijačka strana.... 

 

Teško je videti objektivan stav

Promenio član rast
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Žao mi je samo što su me lepo vaspitali, obrusila bi joj ja bez pardona.

Šta je zabole ona stvar, nego babe k'o babe, proste mase koje gledaju samo tuđa posla (čast izuzecima). ;)

 

 

Promenio član Alexandra995
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT 07

Iznenađen sam količinom čuđenja svih vas, kao da ne znate gde živite. Novinartsvo, šta je to uopšte? Objektivnost, prikupljanje činjenica... da sad ne nabrajam. Kao ono dete što nastrada u Vojvode Stepe, na pešačkom pre neku noć. Ko sve danas ima vozačku dozvolu, preko pola bi trebalo da je u specijalnim ustanovama. Svaki dan, da li u kolima ili na motoru imam neprijatne situacije. U petak, ona čarlama od kiše i momak pokupio 4 stuba ograde na tramvajskoj stanici u sred Vojvode Stepe. Auto više nije auto a on sedi unutra, da ne kisne bože moj i telefonira opušteno. Ulica doslovno prazna jer je na Autokomandi jezero, znači dečko potpuno izgubio kontrolu i opustošio stanicu na kojoj sva sreća pa nije bilo nikog. Takav neki bilmez će sutra da ubije nekog, da li pešaka, motociklistu ili nekog u drugim kolima.

Pošto nema svedoka, jer je potop a nije unesrićio nikod osim jadne ograde nigde ništa niko ne piše, nije to nikakva vest.

 

Slažem se sa PetraBG, objavljivanje vesti je upravo clickbait, ko će imati više ❤️ ili čega već, što mračniji događaj to veća trka da se objavi što pre bez ikakvih realnih saznanja o događaju. Ako ima još i mrtvih, utoliko bolje.

 

Tiha jeza!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 295 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Pa 70 % udesa gde ucestvujemo mi (motoristi) gnovinari pocinju sa "motor se zakucao u auto,kamion..." i samim tim stavljaju akcenat na nasu krivicu a da su i malo realni, profesionalni, moralni dosta tih naslova bi glasilo "pijani vozac presekao put motoristi", "vozac auta presao u suprotnu traku"

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1594 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
3 hours ago, rast said:

Objection! 

Tako u filmovima skoči advokat kada uhvati činjenicu za obaranje... ;)

 

"Babetina koja se tu zatekla" je svedok.

E sad, pošto se tebi ne sviđa njen iskaz, nije baka, pešak, žena, svedok....

 

To samo navodim kao primer, da svako vuče vodenicu na svoju stranu 

Tako i u novinama, svako stvara svoju sliku, zauzme se navijačka strana.... 

 

Teško je videti objektivan stav

 

Tvoj "objection" bi mogao samo u kontekst ljigavog politički korektnog govora.

Tako lošeg advokata nema ni u filmovima C produkcije. To napadno jurenje "objektivnosti" je ovde malko prdnulo u čabar.

Babetina nije kompetentna da daje medicinsku niti bilo kakvu drugi procenu, sem da posvedoči o onome što (misli da) je videla.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 848 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
Quote

Naravno da i mladiću želim brz oporavak

 

Ja takvima ne zelim bas brz oporavak, jer kad prodju bez posledica ili se jako brzo oporave, opet naprave isto, ovako neko ko ima makar malo mozga zamisli se ipak sledeci put. Takodje, to su po meni ubice. Ti kada sednes nadrogiran ili mrtav pijan u auto i jurcas, pogotovu kroz grad, je potpuno isto kao da si izasao na ulicu i krenuo da pucas sa povezom na ocima, pa sad, mozda nekog ranis, mozda nekog ubijes, a mozda nikoga ne zakacis, ali pucas.

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Обоје. Кад те сруше са мотора ни криву ни дужну, општи коментар је "што уопште седа на то го.но". Ми се "закуцавамо", а они "губе контролу из непознатих разлога". Ми неопрезно возимо између кола, а они врло пажљиво причају телефоном у вожњи. И тако... Као да ја не возим и ауто (и успут - причао телефоном пре пар недеља за воланом и мирно ушао у супротан смер у једносмерној - нисам имун на идиотлуке ни после најмање пола милиона километара...). И опет успут  - малопре девојка на мотору иде од Пупиновог моста ка Галеници/Батајници, дебил јој се закачио за задњи точак, замало да је "погура". Само да га умлатим оним Оксфордовим катанцем по глави...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 370 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ako cemo objektivno, nismo ni mi zlatni. Ako gledamo motoriste po gradu, a tu spadaju i dostavljaci, nema koje pravilo ne krsimo, svesno i namerno. I cesto imamo bas dobro opravdanje za to. Kad neko sa strane gleda sve to, onda drugacije izgleda. 

Juce se provlacim izmedju dve kolone, normalno, i stajem pored kolege na skuteru koji je isto to uradio, Obojica stojimo na pesackom, cekamo zeleno. Pali se, mi skrecemo levo, policajac na motoru nas zaustavlja. Malo price, dokumenta, aj alko test. Ja 0, kolega nesto oko 0,65 promila. Neki mladji gospodin, ne izgleda kao lik koji cirka pre podne. 

Tako da ima i nas raznih

Promenio član ske
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Na ovom nasem podneblju neki su navikli da od zrtve ili slabijeg naprave krivca. Sistem vec vidjen u zivotinjskom carstvu.
Pa ovde žrtve silovanja i porodičnog nasilja redovno budu napadane a nasilnici pravdani i nasilje relativizovano pa kako onda u saobraćaju očekivati drugačije...

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2142 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 3 minuta, DraganNS je napisao:

Kada je glava bolesna ni telu ne može biti bolje. :kafa:

Mislis, kada su drzava i sistem bolesni, nema nama spasa ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja