Jump to content

Moto Zajednica

Servisi za proizvodnju i ugradnju auspuha/izduva - sve na jednom mestu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Drage kolege,

 

Vidim da postoji nekoliko tema za ugradnju auspuha i nekoliko različitih tema o proizvođačima auspuha. Ono što je moja ideja, jeste da ovde objedinim sve i da iznesem sve podatke do kojih sam došao za vreme potrage za odgovarajućim servisom za ugradnju auspuha.

 

Bitno je da naglasim da sve izražene cene dajem na osnovu mog iskustva sa motorom Suzuki Sv650n, 2002. godište, i ugradnjom auspuha Leo vince po sistemu Slip on (sistem da lako mogu da vratim fabrički top zbog tehničkog pregleda).

 

E sada, ono što možda nekom laiku, kao što sam ja bio, bi bilo bitno da zna, jeste da je uvek preporuka da top koji se ugrađuje ide preko grane, jer bi u suprotnom imali situaciju da će vazduh na tom mestu izlaziti i vremenom ostaviti trag u vidu fleke (mada se i to rešava sa nekom diht masom, verovatno). Još ako vam motor malo dimi, karburatori nisu uštelovani, bila bi milina...

 

Što se tiče proizvođača auspuha pronašao sam Dragon Ada (mesto Ada), Auspusi by Darko (mesto Maglič), MS Project (mesto Zaječar) i Torra (mesto Leskovac).

 

Što se tiče ugradnje top-a, pronašao sam pored navedenih proizvođača i sledeće servise koji ih ugrađuju, Anđelko (mesto Bela crkva), Bane majstor (mesto Beograd - Barič), Moto servis bezbednost (mesto Beograd – kod Pančevačkog mosta), CWB Belgrade (mesto Beograd), Moto Bruder (mesto Beograd - Novi Beogradu) i Vladan (mesto Pančevo).

 

Oni koji su poznatiji i kojima je jedna od osnovnih, i dugogodišnjih, delatnosti proizvodnja auspuha, ili samo ugradnja istog, su Dragon Ada, Auspusi by Darko, Anđelko, i Torra iz Leskovca.

 

U nastavku navodim usluge za proizvodnju i ugradnju auspuha:

1.      Dragon Ada – proizvodnja Oval topa, 250e (170e top i 80e za ugradnju);

2.      Auspusi by Darko – proizvodnja i ugradnja topa 250e;

3.      Anđelko – ugradnja auspuha 10.000,00 dinara;

4.      MS Project – proizvodnja i ugradnja 150e (ukoliko sam dobro razumeo);

5.      Torra – nemam nikakvu informaciju, nisam ni broj telefona pronašao;

6.      Moto servis bezbednost – rade ugradnju auspuha i cena je 16.000,00 dinara;

7.      Bane majstor – radi samo ugradnju i cena je oko 100-120e;

8.      CWB Belgrade – zauzeti su naredna 3 meseca, te nisam ni došao do cene;

9.      Moto Bruder – mora se otići lično kako bi se dobila cena;

10.  Vladan – ugradnja auspuha 80e;

 

Imajte u vidu da se cene mogu drastično razlikovati za vaše motore, sve zavisi od toga da li je potrebno praviti nastavke, krivine, koliko za to treba vremena, i još mnogo drugih faktora.

 

Što se tiče kontakta, sajtova i naloga, navodim sledeće:

1.      Dragon Ada – ima svoj sajt, https://www.dragonada.com/, broj telefona 0638139595;

2.      Auspusi by Darko – instagram stranica darkogrbic74, fejsbuk stranica Auspusi by Darko, broj telefona 0642953366;

3.      Anđelko – da ja znam, nema sajt, instagram ili fejsbuk, a broj telefona je 0638060818;

4.      MS Project – fejsbuk stranica MS Project, broj telefona 0601609797;

5.      Torra – nemam nikakav kontakt, radove sam video na Youtube-u;

6.      Moto servis bezbednost – instagram stranica servismotoklubabezbednost, broj telefona 0656822658;

7.      Bane majstor – nema sajt ni društvene mreže, koliko ja znam, a broj telefona je 0600329039;

8.      CWB Belgrade – instagram stranica cwb_fab, nemam broj telefona;

9.      Moto Bruder – instagram motobruder, broj telefona 065 6847174;

10.  Vladan – instagram seriouswelding, broj telefona 0659153515;

 

Ljudi koji su mi ostavili izuzetan utisak pri komunikaciji su Dragon Ada, Anđelko i Vladan, svako se maksimalno potrudio da mi objasni, pojasni i obrazloži potencijalna rešenja, kako će nešto da izgleda, da mi pošalje slike primera, itd. Za ostale nemam primedbe, ali se vidi da se radi kao na traci. Ako želite nekoga ko će se maksimalno posvetiti, izdvajam ta tri kontakta.

 

Ja sam kružio i došao do svih ovih podataka tražeći korektnu cenu, a i uslove koji meni logistički odgovaraju, da ne pomislite da mi je bilo dosadno, pa da sam sve redom zvao. Imam malu bebu kod kuće, u stalnom sam radnom odnosu, pa mi vožnja do drugih gradova i izdvajanje celog radnog dana za tako nešto baš nikako ne odgovara (godišnji odmor mi propada svake godine zbog količine posla, pa bi mi ovakva ekskurzija bila pravi luksuz), te u skladu sa tim sam i kružio tražeći ponude.

Imajte u vidu da Anđelko vikendom ne radi, da u beogradskim servisima ostavljate motor, pa dođete kada se završi (može trajati nekoliko dana), a Dragon Adu i Darka sam odmah otpisao, jer mi zaista nikako nisu odgovarali. Kod njih bi trebalo da može da se dođe i sačeka da se završi.

 

Dalje, uspeo sam da zagubim šelnu i oprugu za moj top, pa sam morao da nađem i to, i u skladu sa tim pišem cene koliko koštaju kod pomenutih servisera:

1.      Dragon Ada – 30e za šelnu i 5e za oprugu;

2.      Auspusi by Darko – 30e za šelnu i 5e za oprugu;

3.      MS Project – 25e za šelnu i 5e za oprugu;

4.      Anđelko – radi samo na licu mesta i trebalo bi da je oko 1.500,00-2.000,00 dinara cena šelne;

 

Ja sam se odlučio za Vladana, jer živim u Pančevu, a našao sam ga tako što sam na Kupujem prodajem tražio uslugu uslužnog varenja i zamislio da sve to uradim u svojoj režiji. Upoznam Vladana, kolegu bajkera, super čoveka (namerno naglašavam čoveka) koji nastoji da pomogne u baš svemu, ništa mu nije teško, zaista je posvećen i uživa u svemu oko motora. Čak mi je i povezao maglenke i dodatna svetla. Ima iskustva sa ugradnjom, a varenje mu je osnovna delatnost. Pored auspuha, napravio mi je šelnu i nabavio oprugu, ali smo to isprebijali trampom koju smo u međuvremenu dogovorili, pa ne mogu navesti cenu. Radio mi je još nekoliko stvari na motoru (nosače za maglenke i ram za dodatna svetla). U principu, Vladan može napraviti sve što zamislite od metala, prohroma i aluminijuma, a može dati i dobra rešenja i predloge.

 

Nemam za cilj nikoga da promovišem, niti da reklamiram, samo prenosim svoje lično iskustvo za pomenuti motor i sistem ugradnje. Želja mi je da sve objedinim, jer vidim da nema baš adekvatnih odgovora na forumu, a generalno je ovo aktivna i tražena tema.

 

Dalje, zamolio bih kolege da dodaju još servisa za koje znaju da su aktivni i da rade, kao i njihove kontakte telefona. Takođe, zamolio bih i da svi podele iskustva i fotografije njihovih odrađenih auspuha kod pomenutih ili drugih servisera i da eventualno iznesete sve prednosti i mane.

 

Kačim kako je kod mene urađeno, s tim da napominjem da nije još uvek skroz završeno, treba još varovi da se išmirglaju i da dobijemo približniju nijansu na spoju pred sami top. Ovo jednostavno nismo stigli, ali će biti odrađeno. Budite slobodni da iskomentarišete šta mislite o ovome, da li je moglo bolje, lepše, itd.

Promenio član Luka9905
  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4983 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Just now, Luka9905 said:

i ugradnjom auspuha Leo vince po sistemu Slip on (sistem da lako mogu da vratim fabrički top zbog tehničkog pregleda).

Ako ti neko pravi problem na tehničkom i za LeoVince, jednostavnije je 100 puta da promeniš centar za tehnički pregled.

Promenio član MoToM
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
16 minutes ago, MoToM said:

Ako ti neko pravi problem na tehničkom i za LeoVince, jednostavnije je 100 puta da promeniš centar za tehnički pregled.

Slažem se, ali šta će biti za godinu, dve, kad im dune da budu rigorozni i da pojačaju kontrole. 

 

Bolje da postoji backup opcija, uz to je i auspuh titanium, pa se sve sklopilo da bude Slip on 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako je auspuh homologovan nema razloga da ga skidaš na tehničkom. 

Veći je problem ako imaš auspuh od domaćih majstora koji nema "pečat" . Sa njim nećeš moći da pređeš tehnički. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Kolege, slažem se sa komentarima, i hvala na ukazanom. 

 

Tehnički ću svakako da radim sa LeoVince, jer ko će svaki put da skida, ali ako zatreba, u krajnjom nuždi ako baš nijedan tehnički ne bude hteo da me pusti, fabrički je uvek tu. 

 

Tema je u vezi sa servisima za ugradnju i proizvodnju, pa bih zamolio da se držimo toga da ne bi išli u pravcu polemisanja oko tehničkog pregleda i šta je potrebno za prolaz. Mislim da te teme imamo i da je čak i članak napisan o tome. Kako god bilo, zaključak je da ni ovi što rade tehnički pregled ne znaju šta više prolazi ili ne prolazi. Ne bi me iznenadilo da prođe ako im kažem da je to fabrički auspuh. 

 

Lepo bi bilo da ova tema bude vodilja za sve koji budu ugrađivali auspuh, ili pravili. Zato pozivam sve da podele svoja iskustva, fotografije, kako bi sve imali na jednom mestu i kako bi mogli da znamo od kog servisa možemo šta da očekujemo. Sjajno bi bilo da imamo primere za sve motore, jer bi sa tim mogao da odeš u servis i da tražiš "TO". 

 

Ja sam na kraju došao do zaključka da je bolje kupiti auspuh originalni, pa i polovan, nego praviti kod nas, jer su ti originalni dugotrajni i izdržavaju vožnju na stazi (nije da planiram). Voleo bih da čujem i mišljenje ostalih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja