Jump to content

Moto Zajednica

Pocinje naplata ulaza za vozila u NP Tara

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Nemojte pogrešno da me shvatite, daleko bilo da podržavam ovo, ali bre napraviste dramu oko naplate i ozbiljnu strategiju kako je izbeći.

 

A u pitanju je 300din.

 

:D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Nemojte pogrešno da me shvatite, daleko bilo da podržavam ovo, ali bre napraviste dramu oko naplate i ozbiljnu strategiju kako je izbeći.

 

A u pitanju je 300din.

 

:D 

Apsolutno.

Pa iako su mi sve tablice na BG a dete sam Tare koje je dobar komad detinjstva provelo tu, plaćaću i ćutati.

I zaista želim da verujem (naravno, Srbija je to,ništa ne isključujem) da će novac uticati na održivost Nacionalnog Parka koji je zakon i Amin očuvanju "kraljice svih planina".

Citiram Josifa Pančića, tako da ako neko ima drugo mišljenje, moraće da ima malo mnogo intelektualnog autoriteta da bi mu se mišljenje uzelo u obzir 🙂.

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 6 sati, zaludan je napisao:

Nemojte pogrešno da me shvatite, daleko bilo da podržavam ovo, ali bre napraviste dramu oko naplate i ozbiljnu strategiju kako je izbeći.

 

A u pitanju je 300din.

 

:D 

Nije baš samo 300.

Jeste, al po danu. Neko dođe pred smještaj, parkira i ne pomjeri se sledećih 10 dana. I onda mora da plati 3000 kad krene kući?

Na stranu to što će na konto ove naplate i cijene smještaja otići gore.

Al ajde, ako budu stvarno ulagali u Taru, nije problem da se plati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, admiki je napisao:

Nije baš samo 300.

Jeste, al po danu. Neko dođe pred smještaj, parkira i ne pomjeri se sledećih 10 dana. I onda mora da plati 3000 kad krene kući?

Na stranu to što će na konto ove naplate i cijene smještaja otići gore.

Al ajde, ako budu stvarno ulagali u Taru, nije problem da se plati.

Ne verujem da će biti baš tako. Ako parkiraš, verovatno plaćaš samo jedan prolazak. Problem će biti ako želiš da obidješ još nešto u okolini. Malo do Zlatibora, Višegrada, Bajine Bašte, Užica... Svaki izlet harač 300 dinara. 

Bilo bi dobro da može kod domaćina u smeštaju da se dobije neki ausvajs za prolazak dok si tu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1388 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

svuda po Evropi, gde god je nesto zanimljivo - bam ,naplata...

sto neko rece gore Grossglockner - naplata , Mangart - naplata ...prolazak kroz jebeni tunel koji je atrakcija u SLO - naplata ...  

Kod nas , tolika bogatstva , i nista... i treba da se naplacuje... 

Ona Dunavska magistrala , uz malcice bolju organizaciju moze da bude dobra moto tura, uz naplatu... 

Stara planina - bam ...Tara - bam ... 

neka...ako mi ne cenimo svoja bogatstva niko drugi nece...

nece niko crci za 500,1000 din... bacamo na svakakve gluposti... nije kao da se svaki drugi dan ide na Taru...

nacionalni park jbg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

BBGLAS.RS

BB glas - bajinobaštanske novine | ББ глас - бајинобаштанске новине УЖИЦЕ: СТОПИРАНА ОДЛУКА О НАПЛАТИ ТАКСЕ ЗА ВОЗИЛА СА “УЕ” РЕГИСТРАЦИЈОМ



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 13 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

svuda po Evropi, gde god je nesto zanimljivo - bam ,naplata...

 

Svuda po Srbiji, gde god je nešto zanimljivo - bam, niču bespravni objekti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
12 hours ago, Darko Mihajlovic said:

Kad bi ti , iz Novog Sada , znao , sta Uzicani misle o tebi ...

@ProMaster dal da mu kazemo ?

ili....

Nisam ti ja iz NS, ja sam ti iz Leskovac. Ili tamo negde s jug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
On 22. 4. 2024. at 17:08, ПИпезос je napisao:

један је јуче на моје очи поред казне за радар попио казну и за тај ланац/катанац

gde se to desilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam lično protivnik plaćanja ulaska i prolaska kroz bilo koji deo Srbije. Ako si građanin Srbije, plaćaš porez, služiš vojsku (dobro sad se ne služi), u slučaju napada braniš Srbiju, što bi plaćao ulaz u bilo koji deo njene teritorije ? Kako znam porez nam je svima isti, plaćamo ga većinom kroz PDV, a po ovome ispada da za neke delove zemlje važe drugačija pravila. Šta na primer da svaka opština odluči da naplaćuje ulazak u svoju opštinu ili deo nje ? Pitanje za nekog pravnika je da li je ovo uopšte po ustavu, da ograničavaš kretanje građana po teritoriji države ? 

 

Za održavanje parka mogu da se izdvajaju sredstva iz opštinskog budžeta prikupljenog od poreza objekata na teritoriji (smeštajni kapaciteti, restorani itd). Imaš objekat na delu teritorije sa posebnim odlikama i na osnovu toga ubireš profit, pa onda plati ekstra porez kojim će se taj deo teritorije održavati i omogućavati ti da i dalje ubireš profit, a ne da se građanstvu naplaćuje ulaz na teritoriju države u kojoj živi.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
Pre 9 sati, aca-pn je napisao:

Ja sam lično protivnik plaćanja ulaska i prolaska kroz bilo koji deo Srbije. Ako si građanin Srbije, plaćaš porez, služiš vojsku (dobro sad se ne služi), u slučaju napada braniš Srbiju, što bi plaćao ulaz u bilo koji deo njene teritorije ? Kako znam porez nam je svima isti, plaćamo ga većinom kroz PDV, a po ovome ispada da za neke delove zemlje važe drugačija pravila. Šta na primer da svaka opština odluči da naplaćuje ulazak u svoju opštinu ili deo nje ? Pitanje za nekog pravnika je da li je ovo uopšte po ustavu, da ograničavaš kretanje građana po teritoriji države ? 

 

Za održavanje parka mogu da se izdvajaju sredstva iz opštinskog budžeta prikupljenog od poreza objekata na teritoriji (smeštajni kapaciteti, restorani itd). Imaš objekat na delu teritorije sa posebnim odlikama i na osnovu toga ubireš profit, pa onda plati ekstra porez kojim će se taj deo teritorije održavati i omogućavati ti da i dalje ubireš profit, a ne da se građanstvu naplaćuje ulaz na teritoriju države u kojoj živi.

Ne moze da ti ograniči kretanje i onemogući prolaz ali moze da te tuži ,sud kazni što nisi platio prolaz..e sad tu ima preplitanja po ovlašćenjima...

 

Verovatno se nece cimati da tuze za 300 rsd stotine ljudi,neko ce da plati neko ne ,opet vise nego sto su imali pre.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1388 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
9 hours ago, aca-pn said:

Ja sam lično protivnik plaćanja ulaska i prolaska kroz bilo koji deo Srbije. Ako si građanin Srbije, plaćaš porez, služiš vojsku (dobro sad se ne služi), u slučaju napada braniš Srbiju, što bi plaćao ulaz u bilo koji deo njene teritorije ? Kako znam porez nam je svima isti, plaćamo ga većinom kroz PDV, a po ovome ispada da za neke delove zemlje važe drugačija pravila. Šta na primer da svaka opština odluči da naplaćuje ulazak u svoju opštinu ili deo nje ? Pitanje za nekog pravnika je da li je ovo uopšte po ustavu, da ograničavaš kretanje građana po teritoriji države ? 

 

Za održavanje parka mogu da se izdvajaju sredstva iz opštinskog budžeta prikupljenog od poreza objekata na teritoriji (smeštajni kapaciteti, restorani itd). Imaš objekat na delu teritorije sa posebnim odlikama i na osnovu toga ubireš profit, pa onda plati ekstra porez kojim će se taj deo teritorije održavati i omogućavati ti da i dalje ubireš profit, a ne da se građanstvu naplaćuje ulaz na teritoriju države u kojoj živi.

Ne funkcionise to bas tako bracko...

Na svaku ovu iz gornjeg pasusa mogu da ti odgovorim da je malcice drugacije , ali kucam preko telefona , pa mi mrsko 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 22. 4. 2024. at 16:11, ironhorse je napisao:

I kao kremanac po materi, kao i svaki kremanac na svetu -alergičan sam na akrobacije vezano za Kremansko ime. Tako da mi nemojte zameriti što ću ovo da ostavim ovde.

Mala, budi spremna - vodim te u Kremna.

Majka mi je iz Kremana. Idemo u Mokru  Goru preko Kremana.

Tarabići su u Kremnima...

Screenshot_2024-04-22-16-06-27-464_com.android.chrome-edit.jpg

Bravo, i meni bode uši.. 👍

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Kada sam pre par godina na Kotromanu pitao zašto mi naplaćuje ekološku taksu iako nisam zagađivač sa motorciklom od 500 kubika, rekla je "Moram".  Rekoh: da li je to zbog sveg onog đubreta koje sam morao da gledam kraj puta dok sam prolazio kroz "Nacionalni park".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja