Jump to content

Moto Zajednica

Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2174 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 43 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Elem ja ih i ne krivim jer sam i sam nekada vozikao sa zelenim prslukom touring motor i čudio se manijacima koji peglaju krivine na kolenu ali kad malo vratim film u nazad, shvatio sam da tad nisam imao blage veze sa vožnjom i da sam bio katastrofa u najavi i pored poštovanja svih živih propisa i ograničenja..

Bukvalno si mene opisao ! :)

Prsluk sam počeo da koristim pre par godina pod obavezno, samo da bih bio uočljiviji drugima. Jeste mi ružan, al imam razlog, bar ga smatram ispravnim za sebe.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7107 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sloboda je onolika dokle ne remeti druge ljude i okolinu. Taj slobodni upali sva 4 i zaglavi celu raskrnicu jer hoće da iz auta korakne odmah u pekaru. Kao da se meni ne žuri nego moram da čekam da on uzme leba. Milion primera ima svakodnevno. Pametnog i vaspitanog čoveka uvek prepoznam po tome koliko vodi računa da ne smeta drugima. 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1770 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

"Tablica ispod repa-problem u najavi",apsolutno tacnojer taj nema nameru da vozi malo preko ogranicenja nego mnooogo vise,samim tim drasticno uvecava sanse da nekoga unakazi. 

"Radari i ogranicenja-punjenje budzeta a ne bezbednost",i jeste i nije,prilicno bi uticalo na bezbednost da je kazna za skrivenu  tablicu jedno 200.000,potencijalni ulicni trkaci bi dva puta razmislili pre nego sto zavrnu gas gde ne treba.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

neznam što se ovde svi hvataju tablice pod repom i vezuju ih za samoubice na motoru.Po Ns je problem saobraćaj i recimo nedostatak propisa da je dozvoljeno provlačenje na raskrsnici.Da li čučati u koloni ili se provući naročito manjim skuterima.Naravno provući se i po mogućnosti ne biti snimljen.Takođe vrludanje levo desno gde može da se prođe ,malo preko parkinga,trotoara,ukoso, unazad.....

sve i da se to ne radi opet je velik rizik biti snimljen sve i da želiš da sve vreme vozišpo propisu.

Kazna je 5000 za ispod repa a snimak :ups: .Računica je jednostavna..Za sad vozim sa tablicom na mestu gde treba ali kad krenu da pristižu kazne računica je jednostavna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7107 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam mislio da je ta tablica ispod repa više zbog estetike. Dok su R motori bili popularni, skoro svaki je imao isečen blatobran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX
2 hours ago, sasa ns 1 said:

neznam što se ovde svi hvataju tablice pod repom i vezuju ih za samoubice na motoru.Po Ns je problem saobraćaj i recimo nedostatak propisa da je dozvoljeno provlačenje na raskrsnici.Da li čučati u koloni ili se provući naročito manjim skuterima.Naravno provući se i po mogućnosti ne biti snimljen.Takođe vrludanje levo desno gde može da se prođe ,malo preko parkinga,trotoara,ukoso, unazad.....

sve i da se to ne radi opet je velik rizik biti snimljen sve i da želiš da sve vreme vozišpo propisu.

Kazna je 5000 za ispod repa a snimak :ups: .Računica je jednostavna..Za sad vozim sa tablicom na mestu gde treba ali kad krenu da pristižu kazne računica je jednostavna.

Dal je nekom stigla kazna za provlacenje sa kamere? Koji bi uopste prekrsaj to bio, kolika kazna, zabrana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

U ns ima na 3 raskrsnice takve kamere koje snimaju sve živo ali za provlačenje nisam čuo, idem samo kad moram baš tuda i držim se 100% kolone. Verovatno i kolege tako, ali u početku pre godinu dana kad su ih montirali je bilo raznih prekršaja. Najčešće prestojavanje kad priđeš  trakom do semafora pa se učačkaš u drugu traku a tu je već puna

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Ja sam mislio da je ta tablica ispod repa više zbog estetike. Dok su R motori bili popularni, skoro svaki je imao isečen blatobran.

Onda još nije bilo kamera koje rade automatski nego su samo snimale saobraćaj. Inače u ns je još pre 40 godina bilo kamera na 5-6 raskrsnica koje su snimale brzinu i crveno ali su kad se zaratilo bile van upotrebe. Bila je jedna na stubu još pre desetak godina. Kocka sa sočivima

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2147 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

NS je 1984 imao kamere za brzinu i crveno?Secam se davno mozda je postojala za crveno,ali za brzinu jok.To je bio raj na putevima.Mogao si da vidis koliko ide auto ili motor.U svakom gradu su imali po jedan rucni radar, na kojem su se smenjivali panduri.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1770 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

rucni radar

E taj rucni radar kad ga izbaci iz lakta dobijes jos 20 km/h,mozes se zalis Svetom Petru njegova rec protiv tvoje na sudu,uvek njegova jaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2147 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bio sam uspesan begunac,uhvatio me radar 2-3 puta u zivotu.Za nesto sitno,jednom cak i nije stiglo.Moras drota da nanjusis.Sad ce svi da na.ebemo pored ovih kamera.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2969 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Inače, juče čuh za nekoliko kazni za vožnju žutom trakom. U Beogradu. Najbolje je da guramo motore, lepo ne prekoračimo brzinu, ne provlačimo se, ne vozimo žutom trakom... Samo ostaje još parkiranje, osim ako ga odguramo jedno četrnaest ulica dalje gde je parking za bicikle i motocikle. Puna oprema i žuti prsluk se podrazumevaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
On 4/16/2024 at 3:34 PM, Abi said:

Nisam hteo da pisem u temi, ali da se ukljucim :) Vidim zivis u Minhenu i sam sam proveo 10 godina van i u vise zemalja. Siguran sam da odlicno znas, pogotovu u Nemackoj da 99% vozaca koristi zmigavce, da staju i 5 metara pre pesackog kada vide da je neko samo prisao pesackom. Da, ne da gledaju na retrovizore, nego cak i na desni, sto bi kod nas 90% vozaca moglo da skine kao i migavce i takodje ne misle da su Boga uhvatili za k**** jer su kupili auto od 50k, a da ne pricam o klincima u starudijama od 25+ godina koji umisle da su reli vozaci. Tamo jednostavno postoji kultura saobracaja. Da, vise se postuju ogranicenja jer je mnogo manje veza i vezica, ali isto tako vecina vozaca nije bahata.

Sve je 101% tacno!

Neko ovde napisa da je to neka utopija, nesto nerealno... Eto, bio si ovde, znas da nije i da je moguce... I znas da se i ovde pravila krse i da nas sve povuce i krivina i cistina pa ga malo odvrnemo...

Ali ne 120 na ogranicenje 60. Ne 80 na ogranicenje 30...

 

Ono sto mi je zasmetalo u ovoj temi je normalizovanje divljanja i bahatog ponasanja. Sve pod izgovorom da ako si dobar vozac, to je OK i ti znakovi i pravila su za naivcine i to nije realno, nije moguce... (Parafraziram). 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
54 minutes ago, Kursulla said:

Ono sto mi je zasmetalo u ovoj temi je normalizovanje divljanja i bahatog ponasanja. Sve pod izgovorom da ako si dobar vozac, to je OK i ti znakovi i pravila su za naivcine i to nije realno, nije moguce... (Parafraziram). 

Takodje.

Napisao duzi post, pa obrisao, dosta mi je onoga da sam "unutrasnji neprijatelj" ili sada "drugosrbijanac" ili sta vec, te fore iz '45. Ali upravo to, izgleda da je kod nas sasvim normalno bahacenje i ostale gluposti i ispadas budala ako mislis da to nije ok i ne daj Boze da kazes da je tamo negde to bolje uredjeno, e... tada postajes i peder :D

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Brzina nije ta koja ubija,ono sto ubija je naglo zaustavljanje...Pa nek tumaci ko kako hoce,ono sto je simptomaticno tj bar sto sam ja primetio sa tim skrivenim tablicama je da je velika vecina ulicnih trkaca,ne mora da znaci da je pravilo,ali tako se pokazalo do sad

 

Kad krenem preko Miseluka ka gradu vise se bojim mojih nego automobila,samo naleti odnekuda nit vidim kad nit sa koje strane,cast izuzetcima

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

4 ili 5 raskrsnica u NS kretanje iz pogrešne trake.

 

NOVISAD.COM

Na mapi su obeležene lokacije na kojima su instalirane kamere u Novom Sadu. U slučaju nezgode ili nekog krivičnog dela, policija ima pravo da traži snimak po službenoj dužnosti...

 

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
11 hours ago, feniks said:

Suština je u fenomenu, poznatom kao

Daning-Krugerov efekat.

:takoje:

Bas tako. Na zalost, kod nas se taj "Sve znam, najjaci sam" trenutak cesto zavrsi lose. 
image.thumb.png.07612099742827de6e481151a701cac8.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1819 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, Kursulla je napisao:

Neko ovde napisa da je to neka utopija, nesto nerealno...

 

Mene iskreno najviše boli što je sve dramatično drugačije čim pređem granicu, čak i samo do Bijeljine.

Realno, isti narod, iz iste zajedničke države, zakoni u 90+% isti...

 

Nemoj samo da neko skače "nije tamo baš tako" - jeste, baš tako je.

Kod njih su izuzeci bahati, nesvesni i nezainteresovani za sve druge. 

Kod nas je to standard ponašanja.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 425 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

 

Mene iskreno najviše boli što je sve dramatično drugačije čim pređem granicu, čak i samo do Bijeljine.

Realno, isti narod, iz iste zajedničke države, zakoni u 90+% isti...

 

Nemoj samo da neko skače "nije tamo baš tako" - jeste, baš tako je.

Kod njih su izuzeci bahati, nesvesni i nezainteresovani za sve druge. 

Kod nas je to standard ponašanja.

Isto je prijatelju. Pogotovo kad dođe dijaspora, kao da su uhvatili onog odozgo za onu stvar.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja