Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer7 ili Yamaha MT09

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024

Pozdrav drugari, nov sam u svetu motora. Nakon nekih 5000km za prošlu sezonu mojom 125icom došlo je vreme uzeti novu i ozbiljniju mašinu. Dakle, razmišljam između Tracera7 i MT09, pre svega motor bih koristio za neke (pri)gradske uslove i vikendom za putovanja do nekih 500km recimo. Jedan dobar deo vožnje bih vozio sa suvozačem, lepšom polovinom. Stvar koja me odbija od MT09 je ta da mi se čini da je malo neudoban za duža putovanja za suvozača, zato sam uzeo u obzir Tracer 7, jer za Tracer9 mi je mnogo za izdvojiti 14-15000€. Kada bih izdvajao toliki novac za motor, radije bih uzeo nekog GS-a polovnog. Ali u ovoj slučaju uzeo bih isključivo nov motor. Ja imam 179cm i nekih 85kg. Želeo bih da čujem mišljenje iskusnijih bajkera na ovu temu. Naravno i predlozi dolaze u obzir.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidi, ako si vozio 125-icu, nemoj na MT09. MT09 zaista vuče da se agresivnije vozi. Inače, taj motor mi je dream bike, majka ga za sve rodila.

 

Odličan za po gradu, odličan van grada. Nije neudoban za vozača, nije naporan. Stavi mu se mali vizir i solidno štiti od vetra do u predelu ramena. Viđao sam i sa bočnim torbama, onako neupadljivim. 

 

Početkom godine sam imao prilike da testiram novi MT09 za 2024. godinu i potpisujem da je to najbolji MT09 do sad!

 

Ako kupuješ razumom, uzmi Tracer 7. Solidno ide, taj agregat je stvarno i štedljiv i dobar. Dobro štiti od vetra, dobar položaj sedenja.

 

I da, ako nisi probao MT09 do sad, ni nemoj, jer automatski nećeš ni pomišljati da kupiš Tracer 7 :) 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024

 

pre 19 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Vidi, ako si vozio 125-icu, nemoj na MT09. MT09 zaista vuče da se agresivnije vozi. Inače, taj motor mi je dream bike, majka ga za sve rodila.

 

Odličan za po gradu, odličan van grada. Nije neudoban za vozača, nije naporan. Stavi mu se mali vizir i solidno štiti od vetra do u predelu ramena. Viđao sam i sa bočnim torbama, onako neupadljivim. 

 

Početkom godine sam imao prilike da testiram novi MT09 za 2024. godinu i potpisujem da je to najbolji MT09 do sad!

 

Ako kupuješ razumom, uzmi Tracer 7. Solidno ide, taj agregat je stvarno i štedljiv i dobar. Dobro štiti od vetra, dobar položaj sedenja.

 

I da, ako nisi probao MT09 do sad, ni nemoj, jer automatski nećeš ni pomišljati da kupiš Tracer 7 :) 

 

 

Imam i MZ 251 sa 9.000km prvi vlasnik, 2t mašina kako to ide.

 

Takođe sam imao i Apriliu Leonardo 300 koja stvarno povlači. Nisam recimo početnik, ali nisam dublje zalazio u to. 125icu sam uzeo isključivo zbog potrošnje 2-3l/100km za grad. Jer moja insignia 2.0 2014 suče do 9 10l u gradu...... Samim tim sam polako i počeo da ulazim u svet motora i da me privlači na duže staze, takođe i lepša polovina više voli da 'putujemo' motorom nego autom.. Znam šta je MT09 i kakva je to agresivnost, bez razmišljanja bih uzeo ovaj model za 2024 sa unapređenjim vešanjem i sitnim izmenama. Samo me buni udobnost za suvozača....

 

EDIT: Što se tiče ovog dela da na tracera neću ni pomišljati. Da, u pravu si. Na sajmu je Tracer bio odmah iza. Samo sam bacio pogled i nastavio sa divljenjem MT devetki... 

pre 45 minuta, bopk je napisao:

Ako vozis i devojku onda tracer 7. Mt09 ima bas kratko i malo sedište za suvozača.

Upravo tako, to sam i mogao da primetim prilikom probanja na sajmu ove godine... jako kratko.. doduše i devojka ima 178cm i 50kg. Skoro pa odgovara, ali opet znak pitanja...

Promenio član Milojevic_99

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

MT-09 je divljina 😅 

I ja sam u nekom buducem periodu razmatrao novi Tracer 7 GT. Svidja mi se bas bas. Taj CP2(cross-plane) agregat se bas lepo vrti, cuje i pouzdan je dobrano. Kapiram sacekati jos sledecu god i sajam mozda se i Suzuki konacno smiluje da unapredi V-Strom 650, samo da ne dobije izgled veceg mu brata 800de 😆 Meni je 65-70ks idealno, volim da odvrnem gas i slusam zvuk a da ne moram da brinem previse o brzini sto je kod jacih motora rizicno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
pre 38 minuta, Rider000 je napisao:

Taj CP2(cross-plane) agregat se bas lepo vrti, cuje

 

volim da odvrnem gas i slusam zvuk

Hehe. Ne čuje se, brate, ni malo. :D A i kad se čuje, nije nešto. :D

 

Ne, zaista, fabrički izduv je kao fen. Nema neki posebno primamljiv zvuk, a i dosta je tih. Lupiću sad, ali već od 90-100 se agregat više ni ne čuje u vožnji. To me malo smara, mada mi na duže staze svakako odgovara.

 

Ostalo je sve tako. :) Ima dovoljno snage, a opet je pitom. Ja kada sam uzimao novi Tracer 700 2018. isto sam razmatrao 900, ali sam skontao da mi tolika snaga zaista nije potrebna. Šta znam, bio sam odmeren onda, i kad se vratim nazad, mislim da nisam pogrešio. Navozao sam se samo tako, i sam i u dvoje, prodao ga, pa posle kupio opet polovan isto godište… E sad, kako sam malo jači :D, neko vreme razmišljam o nečemu većem, posebno za vožnje u dvoje, da to bude zaista komotno. Ali eto, još vozim 700… Nekako je lep i dalje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

@vasa.93 Morao bi neki aftermarket da malo prodise. Taj agregat se stvarno lepo cuje sa dobrim auspuhom🙂

Ja se 99% vozim solo tako da mi je 65+ ks idealno. Sweet spot sto bi se reklo.

Kako mu se ponasa ogibljenje na losijim putevima? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 10.4.2024. at 10:22, Milojevic_99 je napisao:

Pozdrav drugari, nov sam u svetu motora. Nakon nekih 5000km za prošlu sezonu mojom 125icom došlo je vreme uzeti novu i ozbiljniju mašinu. Dakle, razmišljam između Tracera7 i MT09, pre svega motor bih koristio za neke (pri)gradske uslove i vikendom za putovanja do nekih 500km recimo. Jedan dobar deo vožnje bih vozio sa suvozačem, lepšom polovinom. Stvar koja me odbija od MT09 je ta da mi se čini da je malo neudoban za duža putovanja za suvozača, zato sam uzeo u obzir Tracer 7, jer za Tracer9 mi je mnogo za izdvojiti 14-15000€. Kada bih izdvajao toliki novac za motor, radije bih uzeo nekog GS-a polovnog. Ali u ovoj slučaju uzeo bih isključivo nov motor. Ja imam 179cm i nekih 85kg. Želeo bih da čujem mišljenje iskusnijih bajkera na ovu temu. Naravno i predlozi dolaze u obzir.

Dobro si predstavio svoje potrebe i dao sve važne informacije, a kolega Jovan Ristić (kao vrlo relevantan član foruma) ti je dao odlične podatke i savete. Ja posedujem Tracera 900 (2016), a imao sam pre njega Kawasakija er6-n koji je po karakteristikama i gabaritima sličan MT-07.

Ono bitno šta si naveo je za kakve uslove (vožnje) ti treba motor, koji su tvoji "gabariti" kao i koji motor si vozio dosad. Ja sam inače nijansu viši i 6-7 kg teži pa da ti uporedim dva navedena motora. Kawa er6-n odlično ubrzava i ide, vrlo laka za vožnju i upravljiva. Pogodna je za kraće ture, ali ja sam je koristio i za duža putovanja i tu je bio problem. Nakon 3-4 sata vožnje počinjali su bolovi u plećkama, vratu i kolenima tako da sam često morao da pravim pauze i istežem se. Motor je očito namenjen malo sitnijim vozačima ili za kratke vožnje. Tracer 900 je sasvim druga priča. Mogu da ga vozim 10-11 sati dnevno i da nemam nikakvih bolova tokom vožnje i posle. Istina da ima "custom" sedišta što je takođe bitan faktor za udobnost. Performanse motora i naročito ubrzanje 50 - 120 km/h su izvanredne što je jako važno kod preticanja u krivinama i uopšte za uživanje u vožnji. 

S obzirom da si naveo za kakve vožnje ti treba motor, onda je bolje da u prvoj fazi uzmeš Tracer 7, s tim da bih ti ja savetovao da uzmeš polovni 2-4 godine star. To je još uvek praktično nov motor, razrađen, dosta povoljniji i manji je gubitak kada se odlučiš da kupuješ jaču mašinu za par godina (što će verovatno desiti). Da li će to biti Tracer 900, neki GS ili nešto treće verovatno će odlučiti tvoja lepša polovina (mada bi prikladnije bilo "nežnija" polovina jer si ovom momku što štrajkuje glađu verovatno ti "lepša" polovina) :)

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024
On 18. 4. 2024. at 1:22, ZoraNS je napisao:

Dobro si predstavio svoje potrebe i dao sve važne informacije, a kolega Jovan Ristić (kao vrlo relevantan član foruma) ti je dao odlične podatke i savete. Ja posedujem Tracera 900 (2016), a imao sam pre njega Kawasakija er6-n koji je po karakteristikama i gabaritima sličan MT-07.

Ono bitno šta si naveo je za kakve uslove (vožnje) ti treba motor, koji su tvoji "gabariti" kao i koji motor si vozio dosad. Ja sam inače nijansu viši i 6-7 kg teži pa da ti uporedim dva navedena motora. Kawa er6-n odlično ubrzava i ide, vrlo laka za vožnju i upravljiva. Pogodna je za kraće ture, ali ja sam je koristio i za duža putovanja i tu je bio problem. Nakon 3-4 sata vožnje počinjali su bolovi u plećkama, vratu i kolenima tako da sam često morao da pravim pauze i istežem se. Motor je očito namenjen malo sitnijim vozačima ili za kratke vožnje. Tracer 900 je sasvim druga priča. Mogu da ga vozim 10-11 sati dnevno i da nemam nikakvih bolova tokom vožnje i posle. Istina da ima "custom" sedišta što je takođe bitan faktor za udobnost. Performanse motora i naročito ubrzanje 50 - 120 km/h su izvanredne što je jako važno kod preticanja u krivinama i uopšte za uživanje u vožnji. 

S obzirom da si naveo za kakve vožnje ti treba motor, onda je bolje da u prvoj fazi uzmeš Tracer 7, s tim da bih ti ja savetovao da uzmeš polovni 2-4 godine star. To je još uvek praktično nov motor, razrađen, dosta povoljniji i manji je gubitak kada se odlučiš da kupuješ jaču mašinu za par godina (što će verovatno desiti). Da li će to biti Tracer 900, neki GS ili nešto treće verovatno će odlučiti tvoja lepša polovina (mada bi prikladnije bilo "nežnija" polovina jer si ovom momku što štrajkuje glađu verovatno ti "lepša" polovina) :)

 

Više sam nekako naklonjen novim stvarima, jer od prvog dana znam šta i kako. Ali svakako, videću u tom slučaju Tracera 7 ako mogu naći dobar primerak. Baš dugo gledam ozbiljnije mašine, ali baš je nešto jadan izbor novih. Preovladavaju ove skoro novopečene marke Voge, QjMotors, CFMotoi ostali.. Kad sam video da je Peda izbacio nov adventure model od 400kubika koji košta 5700€ 🤮🤮..

 

No, vratimo se temi.

Nisam bio u prilici da provozam Tracer 7, da li mu zafali snage u vožnji?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC
Pre 1 sat, Milojevic_99 je napisao:

Nisam bio u prilici da provozam Tracer 7, da li mu zafali snage u vožnji?

Zavisi šta tražiš od vožnje :) ali generalno snage ima taman dovoljno da se može i kontrolisati...

Ako nisi sportski tip i ne meriš vreme na svakoj krivini, onda je više nego dovoljan čak i za dvoje.
Neće te katapultirati kod preticanja kao R ali će sasvim pristojno odraditi svaki pismen zadatak i nagraditi te osmehom ispod kacige.

U dvoje sam vozio i ravnicu i planinu, ne mogu da kažem da nema razlike ali se realno i ne oseti mnogo, svakako da se mora koristiti menjač malo više nego kad si sam i ne dozvoliti mu da se uguši, jesu to dva cilindra ali ipak nisu ni V ni boxer :) 

Pre kupovine obavezno provozaj lepšu polovinu, moji se nisu žalili ali to i nisu bile neke predugačke vožnje u komadu, pa tu nemam neke  objektivne informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ MOTOR SRT 700
Pre 2 sati, Milojevic_99 je napisao:

Više sam nekako naklonjen novim stvarima, jer od prvog dana znam šta i kako. Ali svakako, videću u tom slučaju Tracera 7 ako mogu naći dobar primerak. Baš dugo gledam ozbiljnije mašine, ali baš je nešto jadan izbor novih. Preovladavaju ove skoro novopečene marke Voge, QjMotors, CFMotoi ostali.. Kad sam video da je Peda izbacio nov adventure model od 400kubika koji košta 5700€ 🤮🤮..

 

No, vratimo se temi.

Nisam bio u prilici da provozam Tracer 7, da li mu zafali snage u vožnji?

 

Ja sam uzeo novog QJ SRT 700 za mene i ženu, takođe sam razmatrao i Tracera, čak sam ga i naručio pre sajma u Platneru ali oni izgubili licencu i nisu ga mogli isporučiti.. Nakon toga na sajmu seli ja i žena na njega, jeste lagan, upravljiv ali se čuje katastrofa, a da bi bio udobniji morao bih uzeti GT model i tako kada sam sve stavio na papir, gabarit, zvuk, udobnost, opremu i naravno cenu, rešio sam da platim motor 7.400e umesto 10.900e i nisam se pokajao, za sada QJ ušiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024
Pre 5 sati, Dudico je napisao:

Zavisi šta tražiš od vožnje :) ali generalno snage ima taman dovoljno da se može i kontrolisati...

Ako nisi sportski tip i ne meriš vreme na svakoj krivini, onda je više nego dovoljan čak i za dvoje.
Neće te katapultirati kod preticanja kao R ali će sasvim pristojno odraditi svaki pismen zadatak i nagraditi te osmehom ispod kacige.

U dvoje sam vozio i ravnicu i planinu, ne mogu da kažem da nema razlike ali se realno i ne oseti mnogo, svakako da se mora koristiti menjač malo više nego kad si sam i ne dozvoliti mu da se uguši, jesu to dva cilindra ali ipak nisu ni V ni boxer :) 

Pre kupovine obavezno provozaj lepšu polovinu, moji se nisu žalili ali to i nisu bile neke predugačke vožnje u komadu, pa tu nemam neke  objektivne informacije.

Nema potrebe za merenje vremena po krivinama. Ali je zadovoljavajuće da u preticanju ne zafali snage, takođe i da može ponekad i da se nagazi..

 

Pre 4 sati, igor1992 je napisao:

Ja sam uzeo novog QJ SRT 700 za mene i ženu, takođe sam razmatrao i Tracera, čak sam ga i naručio pre sajma u Platneru ali oni izgubili licencu i nisu ga mogli isporučiti.. Nakon toga na sajmu seli ja i žena na njega, jeste lagan, upravljiv ali se čuje katastrofa, a da bi bio udobniji morao bih uzeti GT model i tako kada sam sve stavio na papir, gabarit, zvuk, udobnost, opremu i naravno cenu, rešio sam da platim motor 7.400e umesto 10.900e i nisam se pokajao, za sada QJ ušiva.

QJ ima jako lep i pristojan zvuk što sam mogao primetiti na sajmu. I dizajn su mu jako popravili.. 

 

EDIT: Koja ti je putna brzina na QJ, znači da ne umara?

Promenio član Milojevic_99
Dodato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ MOTOR SRT 700
Pre 3 sati, Milojevic_99 je napisao:

Nema potrebe za merenje vremena po krivinama. Ali je zadovoljavajuće da u preticanju ne zafali snage, takođe i da može ponekad i da se nagazi..

 

QJ ima jako lep i pristojan zvuk što sam mogao primetiti na sajmu. I dizajn su mu jako popravili.. 

 

EDIT: Koja ti je putna brzina na QJ, znači da ne umara?

Ja za sada nisam išao preko 6.000 obrtaja zbog razrade motora, to ti je 140 km/h i to drži lagano.. U suštini najbolje ubrzanje mu je od 6.000 do 8.500 rpm

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024

Ipak je kupljen MT07, Traceru su digli cenu fino, a bogami i onaj huligan MT09 je 11.300... Nisu realni u Barelu... Najviše sam se pronašao sa MT07 i po pitanju snage i cene. Pre par dana sam napravio 400km u danu sa njim, mogu slobodno reći da sam zadovoljan, i da nisam osećao nikakve tegobe.. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja