Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala- prvi duzi put na motoru saveti

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli leoncino 500 trail

Pozdrav ljudi,

 

Mozda ima slicnih tema ali nigde nisam mogao da nadjem ono sto meni treba.

 

Planiram krajem aprila da idem na turu jadranskom magistralom, pa bi mi znacili  neki saveti-smernice. Kao sto rekoh pocetnik sam u voznji i prvi put bi se otisnuo na turu magistralom, pa me zanimaju iskustva, u vezi puta, mesta za obici, ima li mesta za kampovanje, kako oko parkiranja motora i te stvari

 

Plan mi je da idem iz beograda do neuma preko mostara i odatle da krenem magistralom, neki cilj mi je da zavrsim u rijeci i odatle da se vracam nazad autoputem ka beogradu, naravno turu bi podelio u jedno 7-10 dana

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Evo pa uživaj.

Ja bih samo otišao iz Mostara do Trebinja, da ne propustiš magistralu oko Dubrovnika.

Promenio član admiki
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, zemun
  • Motocikl: Suzuki Gs 500F. 04
14 hours ago, urosdjon said:

Pozdrav ljudi,

 

Mozda ima slicnih tema ali nigde nisam mogao da nadjem ono sto meni treba.

 

Planiram krajem aprila da idem na turu jadranskom magistralom, pa bi mi znacili  neki saveti-smernice. Kao sto rekoh pocetnik sam u voznji i prvi put bi se otisnuo na turu magistralom, pa me zanimaju iskustva, u vezi puta, mesta za obici, ima li mesta za kampovanje, kako oko parkiranja motora i te stvari

 

Plan mi je da idem iz beograda do neuma preko mostara i odatle da krenem magistralom, neki cilj mi je da zavrsim u rijeci i odatle da se vracam nazad autoputem ka beogradu, naravno turu bi podelio u jedno 7-10 dana

Pozdrav druže ja sam ti ista prica kao ti, prvi put na dugu turu za prvomajske praznike da vidim dal mašina može to da preživi. 4-5 dana, cilj sarajevo-piramide-mostar-zabljak (na prsten) pa u povratku za bg ko zna sta još. Možda bi mogli zajedno da idemo ako se poklopi sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

@urosdjon

Obzirom da si dobio link na temu o magistrali i što viditi, ja ću ti dat par savjeta u vezi prvog dužeg putovanja iz moje perspektive.

 

Osjećaj brzine je relativan - nakon dugih pravaca na otvorenoj cesti ili autoputu gdje voziš 100+ na sat - kad dođeš na odvojak sa autoputa ili ulaziš kroz naselje i spustiš na 60 km/h ili manje imaš osjećaj da stojiš a ne voziš - budi svjestan toga.

 

Na magistrali obrati pažnju na znakove ograničenja neposredno pred zavoj - posebno pripazi na zavoje ograničenja 50 i niže (pogotovo kad prvi put prolaziš) - znaju bit nezgodni, bilo zbog dodatnog zatvaranja zavoja na pola prolaska, kontra nagiba ili jednostavno stanja ceste.

 

Evo jedan primjer kod Baćinskih jezera 

https://maps.app.goo.gl/pbXYNNc5vh52pj7PA

Cesta je relativno dobra i omogućava veće brzine ali istovremeno ima par ćoša di mi ni dan danas nije svejedno proć.

 

Kako ćeš prolazit kroz nove predjele često će ti se na guzicu zalipit lokalac koji žuri na posao, možda neko dostavno vozilo, auotobus itd - prvom prilikom daj desni žmigavac i pusti ga ispred nek ide.

 

Uvik je bolje imat nervoznog ispred sebe nego iza sebe.

Ne dozvoli da te izgura van tvoje zone komfora, da ti voziš brže samo da bi mu pobiga.

 

S druge strane, uvik je pametno pustit lokalca 20-30m isprid sebe jer on zna di su kontrole/kamere a istovremeno ti služi kao "čistač" da ti se niko iz sporedne ne ubaci i oduzme ti prednost.

 

Na brzim cestama (dvi trake u istom smjeru) NIKAD ne vozi u mrtvom kutu auta.

 

Što se tiče opreme šta ponit : 

 

Kišno odijelo (najbolje dvodijelno) uvik u kuferu pri vrhu,

 

(ti imaš novi motor al ljudi koji sa starim kantama idu na dalje obično imaju) WD-40  - za stvari koje se ne miču-a trebale bi, te ducktape - za stvari koje se miču-a ne bi trebale :)

 

WD40 može mala bočica a duck tape ne tribaš cili kolut dovoljno je malo namotat na jedan od ključeva u alatu od motora.


Ubaci par zip vezica nek uvik imaš.

Potkapa (bez šava po sredini da ne nažulja) ili barem ovratnik, da te štiti od vitra i buba.

Čepići za uši - imaš u apoteci one spužvene žute ispod 1€ dođu.

 

Uvik imaj dovoljno vode i pij na svakom stajanju, jer se brzo dehidrira na motoru a onda dođe glavobolja a nema goreg nego vozit kad te glava rastura - ponesi i neki brufenčić za svaki slučaj.

Ne idi na dalji put sa novom/nerazgaženom kacigom.

 

Ponesi neku krpicu za brisat vizir kad staneš.

 

Pauze radi prije nego što te počne žuljat dupe, kad počne žuljat već je kasno.

 

Kad kreneš ujutro prvih 20ak minuta lagano sa gasom, da se i mašina i gume i ti zagrijete.

 

Kad dolaziš pred destinaciju, stani malo odmori - najviše nezgoda se desi pred kraj dana kad si već umoran i manje koncentriran a dolaziš u zonu gušćeg prometa.

 

"Bolje polako doć nego brzo ne doć"

  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 7
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Maslenički most - Karlobag, vrhunski asfalt i krivine. Jedna od najboljih deonica za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Prosle godine sam letovao uzduz Jadranske magistrale, po par dana u CG, HR i BIH.

 

image.thumb.jpeg.aa485769559f7d05d33e96e62fe44297.jpeg

 

Moja italijanska lepotica i ja u Dubrovniku. (a druga lepotica je fotograf 🤣

 

Odlicno je sto si izabrao kraj Aprila, jer nece ti biti guzve i vrucine - sto je meni npr. dosta pokvarilo uzitak. 

 

Ne znam sta bi dodao na savet od @overtone, stvarno je sve pokrio sto je vazno... osim da uzivas, voznja je kao iz bajke. 

 

P.S. Imam jedan savet, nesto sto je @overtone zaboravio!

 

Bilo bi dobro da kupis jedan set za reparaciju guma, ovaj sa glistama...

Od svega sto moze da se desi, guma ce najpre da se izbusi!

 

Jeftini su ovi setovi, i lako se uguraju u prtljag!

image.thumb.jpeg.b0f315f4061c3ed1d3127e5d699aa51b.jpeg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli leoncino 500 trail

@paljevina

 

Hvala na savetima, definitivno ce mi znaciti🙂

Pre 1 sat, Paljevina je napisao:

Prosle godine sam letovao uzduz Jadranske magistrale, po par dana u CG, HR i BIH.

 

image.thumb.jpeg.aa485769559f7d05d33e96e62fe44297.jpeg

 

Moja italijanska lepotica i ja u Dubrovniku. (a druga lepotica je fotograf 🤣

 

Odlicno je sto si izabrao kraj Aprila, jer nece ti biti guzve i vrucine - sto je meni npr. dosta pokvarilo uzitak. 

 

Ne znam sta bi dodao na savet od @overtone, stvarno je sve pokrio sto je vazno... osim da uzivas, voznja je kao iz bajke. 

 

P.S. Imam jedan savet, nesto sto je @overtone zaboravio!

 

Bilo bi dobro da kupis jedan set za reparaciju guma, ovaj sa glistama...

Od svega sto moze da se desi, guma ce najpre da se izbusi!

 

Jeftini su ovi setovi, i lako se uguraju u prtljag!

image.thumb.jpeg.b0f315f4061c3ed1d3127e5d699aa51b.jpeg

 

@Paljevina

 

Definitivno cu morati to i set alata da kupim pre puta, al se nadam da mi nece trebati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja uz ovaj set sa glistama, pored kompresora od el. trotineta, obavezno nosim i 5-6 kapsula sa komprimovanim vazduhom.

Hvala bogu nikada zatrebalo do sada.

Kupio u Luisu sve komplet + dodatne ampule. Bez toga ne idem na duži put.

E zaboravih, pojačao ovaj komplet sa drugim sistemom krpljenja - gumene pečurkice, hvala Sale na poklonu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Srescemo se na putu onda. 

Plan da se ide 26 og BG - Rijeka, 27og Istra, 28og Rijeka - Split 29og Split - HN i 30og HN - BG. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Većinu stvari sam pisao iz glave sa fokusom na sigurnost i udobnost - kako mi padne na pamet, na tu temu ljudi pišu knjige, a većina forumaša sve to već zna samo nemaju vrimena pisat. 
Nešto sam pročitao, a nešto sam naučio na teži način :)


@Paljevina u pravu si - nije loše imat set za gume.

 

Od kad sam uzeo motor sa tubeless gumama imam identičan set uvik u borši. 

 

Realno, nekome ko ne ide za Magadan priko Mongolije, već do pitomog Jadrana - mislim da je vucaranje kompresora overkill (kao i bilo kakav ekstra alat - pored onog u motoru - nekome poput mene koji ga ne bi zna ni iskoristit) - i da skonta na putu da je nabo šaraf ne bi ga vadio u divljini već lagano do prve pumpe (uvik se nađe neko ko se bolje razumi i može pomoć), pa ga na benzinskoj izvadit, zacrvat, tamo napumpat i ić dalje. Ako se guma toliko raspara da odma izduši mislim da neće ni crv puno pomoć.
 
Svakako su crvići + ampulice/kompresor nekako optimalno rješenje za mirnu glavu.

Neko će ponit i sprej za lanac. Nije loše imat mali set prve pomoći. itd 

Sve je lipo ako ima mista na motoru.

 

@urosdjon
Kad ideš na više dana ne triba ti više od 3 promjene  donjeg veša - sve preko toga je samo ektra količina šporke robe koju voziš sa sobom. Na putu svaki drugi dan opereš ručno u 2 minute 2 para, osušiš ako nigdi onda u po ure  vožnje na motoru i to je to.

 

Ako nema mista u kuferu - dobro dođe mali katančić sa malo dužom sajlom na ključ ili šifru (može i od bicikle sajla), kad dođeš prošetat negdi, da možeš jaknu i kacigu zaključat sajlom na motor (provučeš kroz rukav od jakete i kroz kacigu) - naravno takujin i dokumente uvik sa sobom u "pederuši"/bum/waist bagu, možeš možda provuć/ostavit i čizme a za hodat ponit nešto udobnije.

 

Masu puta vidim motoriste liti kako se kuvaju u čizmama, moto hlačama + nose kacige kroz Grad - nema potribe za tim. Pitam se šta im je onda u kuferima? - valjda šporke mudante . :)

 

@Paljevina je primjer kako triba liti kroz Grad. 👍

 

(Sve pohvale za Dubrovnik, parkira si na nabolje misto - odma pored vrata od Buže - sjeverni ulaz u Grad, lagani hlad, nije na prolazu - sve gledam sliku ne bi li vidio moj motor iza negdi -  ako ne nađem misto na gornjem platou, najčešče ga tu negdi uvalim.) 

 

Još par misli i odo u djir 

 

Kad solo ili u manjoj grupi (do 3 motora) prilaziš graničnom prijelazu slobodno lagano zaobiđi kolonu, parkiraj na trokutu ili sa strane, blizu kućice, odnesi pjehe dokumenta i to je to - samo bez žurbe, kul i ljubazno. 

 

Inače poslovno liti masu prelazim granicu i baš prije par godina pričam sa frendom iz Počitelja (on je Bosanac) i kažem mu kako su ponekad bosanski panduri neljubazni, nervozni i pomalo nekulturni - a on meni na to : "Pa takvi su i tvoji prema meni" - na to smo se oboje nasmijali. 

 

Liti kad su gužve iskusniji granični policajci/carinicu uzmu godišnji a minjaju ih mlađe kolege, koji sigurno nisu oduševljeni činjenicom di provode lito tako da triba i to razumit ;)

 

Inače ne tribate se stresirat zbog SRB registracije dapače, pola Trebinja radi u Dubrovniku u restoranima, kafićima, butigama i trafikama. Istovremeno pola Dubrovnika ide u Trebinje za autodijelove, labačinu itd.

 

Normalno, u Splitu nećeš parkirat kod Poljuda na dan utakmice, ali generalno nećeš imat problema nigdi di pođeš.

 

Ako je frka za motor priko noći (zbog lopova ili vandala) nije loše ponit laganu ceradu i prekrit motor (kad se ohladi). To će bit više nego dovoljno za miran san. Ako je bura ili južina u najavi - bolje bez cerade. ;)

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
1 hour ago, kokot said:

Srescemo se na putu onda. 

Plan da se ide 26 og BG - Rijeka, 27og Istra, 28og Rijeka - Split 29og Split - HN i 30og HN - BG. 

Ja imam planiranu Istru za 27, Preko Plominke do Pule iz pravca Splita. Poslije toga prema Trstu pa na Maribor

 

Promenio član Pirotehnicar
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli leoncino 500 trail
pre 6 minuta, overtone je napisao:

Većinu stvari sam pisao iz glave sa fokusom na sigurnost i udobnost - kako mi padne na pamet, na tu temu ljudi pišu knjige, a većina forumaša sve to već zna samo nemaju vrimena pisat. 
Nešto sam pročitao, a nešto sam naučio na teži način :)


@Paljevina u pravu si - nije loše imat set za gume.

 

Od kad sam uzeo motor sa tubeless gumama imam identičan set uvik u borši. 

 

Realno, nekome ko ne ide za Magadan priko Mongolije, već do pitomog Jadrana - mislim da je vucaranje kompresora overkill (kao i bilo kakav ekstra alat nekome poput mene koji ga ne bi zna ni iskoristit) - i da skonta na putu da je nabo šaraf ne bi ga vadio u divljini već lagano do prve pumpe (uvik se nađe neko ko se bolje razumi i može pomoć), pa ga na benzinskoj izvadit, zacrvat, tamo napumpat i ić dalje. Ako se guma toliko raspara da odma izduši mislim da neće ni crv puno pomoć.
 
Svakako su crvići + ampulice/kompresor nekako optimalno rješenje za mirnu glavu.

Neko će ponit i sprej za lanac. Nije loše imat mali set prve pomoći. itd 

Sve je lipo ako ima mista na motoru.

 

@urosdjon
Kad ideš na više dana ne triba ti više od 3 promjene  donjeg veša - sve preko toga je samo ektra količina šporke robe koju voziš sa sobom. Na putu svaki drugi dan opereš ručno u 2 minute 2 para, osušiš ako nigdi onda u po ure  vožnje na motoru i to je to.

 

Ako nema mista u kuferu - dobro dođe mali katančić sa malo dužom sajlom na ključ ili šifru (može i od bicikle sajla), kad dođeš prošetat negdi, da možeš jaknu i kacigu zaključat sajlom na motor (provučeš kroz rukav od jakete i kroz kacigu) - naravno takujin i dokumente uvik sa sobom u "pederuši"/bum/waist bagu, možeš možda provuć/ostavit i čizme a za hodat ponit nešto udobnije.

 

Masu puta vidim motoriste liti kako se kuvaju u čizmama, moto hlačama + nose kacige kroz Grad - nema potribe za tim. Pitam se šta im je onda u kuferima? - valjda šporke mudante . :)

 

@Paljevina je primjer kako triba liti kroz Grad. 👍

 

(Sve pohvale za Dubrovnik, parkira si na nabolje misto - odma pored vrata od Buže - sjeverni ulaz u Grad, lagani hlad, nije na prolazu - sve gledam sliku ne bi li vidio moj motor iza negdi -  ako ne nađem misto na gornjem platou, najčešče ga tu negdi uvalim.) 

 

Još par misli i odo u djir 

 

Kad solo ili u manjoj grupi (do 3 motora) prilaziš graničnom prijelazu slobodno lagano zaobiđi kolonu, parkiraj na trokutu ili sa strane, blizu kućice, odnesi pjehe dokumenta i to je to - samo bez žurbe, kul i ljubazno. 

 

Inače poslovno liti masu prelazim granicu i baš prije par godina pričam sa frendom iz Počitelja (on je Bosanac) i kažem mu kako su ponekad bosanski panduri neljubazni, nervozni i pomalo nekulturni - a on meni na to : "Pa takvi su i tvoji prema meni" - na to smo se oboje nasmijali. 

 

Liti kad su gužve iskusniji granični policajci/carinicu uzmu godišnji a minjaju ih mlađe kolege, koji sigurno nisu oduševljeni činjenicom di provode lito tako da triba i to razumit ;)

 

Inače ne tribate se stresirat zbog SRB registracije dapače, pola Trebinja radi u Dubrovniku u restoranima, kafićima, butigama i trafikama. Istovremeno pola Dubrovnika ide u Trebinje za autodijelove, labačinu itd.

 

Normalno, u Splitu nećeš parkirat kod Poljuda na dan utakmice, ali generalno nećeš imat problema nigdi di pođeš.

 

Ako je frka za motor priko noći (zbog lopova ili vandala) nije loše ponit laganu ceradu i prekrit motor (kad se ohladi). To će bit više nego dovoljno za miran san. Ako je bura ili južina u najavi - bolje bez cerade. ;)

@overtone hvala ti na savetima puno mi pomazes, a vec kad smo kod svega toga, kakvo je stanje za kampovanje, jel ima ovih obezbedjenih kampova, posto citam da su kazne ogromne za postavljanje satora u divljini

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
27 minutes ago, Pirotehnicar said:

Ja imam planiranu Istru za 27, Preko Plominke do Pule iz pravca Splita. Poslije toga prema Trstu pa na Maribor

 

Predpostavljam da ce meni biti u redosledu Rijeka -> Motovun -> Umag -> ..... Pula -> Rijeka. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja sam prošle godine početkom juna otišao u sl. vožnju skuterom od 300c, koja mi je ujedno bila i prva veća tura. Solo sam išao, 2200km za 4 dana.

Lepše se nisam u životu proveo. U nekim momentima kroz "vukojebine" u BIH mi je prolazilo kroz glavu da bi možda valjalo da nisam sam, za slučaj da otklizam negde u krivini u reku ili šumu... 😅

Na jadranskoj magistrali imaš dosta kamera u naseljenim mestima, ali su obeležene / najavljene odgovarajućom tablom. Preporučujem da skreneš do NP Krka i istoimenog manastira, meni je jako prijalo...

Srećan put!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

-     Ulje za dosipanje,bez obzira da li ti motor troši ili ne. Ako ne troši, spakuj u neku manju ambalažu 2 dl za ne daj Bože.

 

-     Spisak gde je šta spakovano na motoru. Meni lično neophodno za svaki višednevni put jer sam sklon zaboravljanju i često mi se desi da moram da preturam po stvarima da nađem nešto što uvek bude, po Marfiju, na poslednjem mestu koje prekopam.

 

Promenio član ironhorse
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
1 hour ago, ironhorse said:

-     Ulje za dosipanje,bez obzira da li ti motor troši ili ne. Ako ne troši, spakuj u neku manju ambalažu 2 dl za ne daj Bože.

 

-     Spisak gde je šta spakovano na motoru. Meni lično neophodno za svaki višednevni put jer sam sklon zaboravljanju i često mi se desi da moram da preturam po stvarima da nađem nešto što uvek bude, po Marfiju, na poslednjem mestu koje prekopam.

 

Ako GS trosi ulje, ne znaci da ostali trose!

P.S. salim se kolega. 
 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 12 minuta, kokot je napisao:

Ako GS trosi ulje, ne znaci da ostali trose!

P.S. salim se kolega. 
 

Ja ni na posao ne krećem bez kantice od 4l 😀

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Pozdrav ljudi,
 
Mozda ima slicnih tema ali nigde nisam mogao da nadjem ono sto meni treba.
 
Planiram krajem aprila da idem na turu jadranskom magistralom, pa bi mi znacili  neki saveti-smernice. Kao sto rekoh pocetnik sam u voznji i prvi put bi se otisnuo na turu magistralom, pa me zanimaju iskustva, u vezi puta, mesta za obici, ima li mesta za kampovanje, kako oko parkiranja motora i te stvari
 
Plan mi je da idem iz beograda do neuma preko mostara i odatle da krenem magistralom, neki cilj mi je da zavrsim u rijeci i odatle da se vracam nazad autoputem ka beogradu, naravno turu bi podelio u jedno 7-10 dana
Koja ti je bila najduža tura do sada ?

Sent from my ThinkPhone by motorola using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
Pre 6 sati, urosdjon je napisao:

@overtone kakvo je stanje za kampovanje, jel ima ovih obezbedjenih kampova, posto citam da su kazne ogromne za postavljanje satora u divljini

Ma to šta ćeš po jednu noć na jednoj lokaciji zabost šator pored motora u nekoj pripi*dini i ujutro krenit dalje je beznačajno djelo. Ti ne kampiraš ako stojiš jednu noć. Svejedno pripazi na plamen/vatru ako ćeš kuvat, sajt ostavi kakvog si ga naša. 

 

Zakon i velike kazne šta spominješ je usmjeren više na kampere-vozila koji liti dođu, cila obitelj, usidre se na parkingu iprid Lidla ili na nekom ugibalištu pored magistrale i stoje cili godišnji.

 

Kampova službenih ima masu. Nisam od kampiranja, ali nešto sam gledao - organizirani službeni kampovi nemaju smisla za motor jer platiš tek malo manje od sobe sa kupatilom negdi i normalnim krevetom. 

 

Kad definiraš rutu javi se slobodno na pp ako te nešto konkretno zanima da ne davim ovdi. 

 

Pre 5 sati, waterman je napisao:

Mora li ovako ?

 

Pardonček, kompletna rečenica bi bila : "...ti imaš novi motor al ljudi koji sa starim kantama i novim KTMovima ..." 🤣

 

Šalu na stranu, ne vidim ni jedan razlog zašto bi se neko osjećao loše zbog starog motora kojeg vozi. Meni nema lipše nego vidit stari motor daleko od kuće. "Stara kanta" je u ovom slučaju i kompliment i pjesnička zajebancija.

 

Potpuno je nebitno ko kakav motor vozi, već kakve nam taj motor doživljaje omogućuje , kakva nam  iskustva i uspomene kroz život stvara. :)

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja