Jump to content

Moto Zajednica

POZIV- Prolećna moto tura: Transilvanija 3 dana PET 29. MART – NED 31. MART Kluž/Cluj- Transursoaia Road, itd.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Meni nesto propiskilo na vodenoj pumpi i dobio neki cudan zvuk. Moram da nadjem majstora hitno ali nema sanse da ista uradim za tako kratko vreme.

  Vreme isgleda ekstra, neka vas tako prati i lep provod vam zelim. Radovao se tome i cekao priliku za takvu voznju ali ne moze sve da se isplanira

 Srecno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
Odvozali smo 1400km u 3 dana, 2 spavanja, budzet 300e.
 
Obišli smo NP Apusene (Transilvanijski Karpati), spavali u borovini pokraj Beliš jezera na 1200 mnv, izvozali Transursoaia rutu i prevoj, Ordancusa kanjon, prošli kroz idilična planinska sela Palana Horea i Horea, spustili se 500 stepenika u Scărişoara pećinu sa glečerom i klizali po njoj, obarali motore kroz spektakularnih 50km puta uz reku Ariesul mare kroz šumsku dolinu Ariesa  (DN75) , izblejali u rezervatu Cheile Turzii, prenoćili i klopali sekeljske djakonije u Klužu, spustili se 20 spratova ispod zemlje u  fenomenalan rudnik soli u Turdi, a na vraćanje ka Beloj Crkvi zujali kroz zelenilo nacionalnih parkovva Semnik i klisuru Nere. Završili smo turu na klopi u kafani Krajina nakon ulaza u zemlju a pre Bele Crkve. Puna kapa doživljaja!
 
Odnosno, zilion utisaka... Prelepo vreme, čak i na najvišljim tačkama na ruti. Jesenja oprema bez da smo kišnu i pipnuli. Sjajna ruta prepuna top PIOs. Odlična džada dušu dala za obaranje i-ili laganica uživanje. Svaki put kada se vratim sa ture iz Rumunije danima sam pod utiskom da im je moto kultura na n-tom nivou o naše. Svi vozači automobila su uber pažljivi prema motociklistima a moto turizam im je baš odličan. Priroda je čarobna, destinacije su razvijene a gostoprimstvo predivno. Jedna jedina patrolna kola nismo videli a kamoli sačekuše. Nemam reči. Srećan sam što je Rumunija blizu. Već razmišljam o narednoj vikend turi, čim pre. 
 
Marinku veliko hvala na saradnji, druženju i super 3 dana zajedničke moto avanture. Evo nekoliko fotki, ove sa klopom su specijalno za Bobija Krofnu koji je zbog tehničkih razloga morao da odustane od ove ture. No ima dana, spremićemo novu turu pa se nadamo da će odaziv na forumu tada biti veći nego za ovu. A biće i aero video specijal sa Transursoaia prevoja kada ga Marinko skocka.
 
Prošle godine smo rekordno kasno- u oktobru zatvorili sezonu na Transfagarasanu (DN7C) i Transalpini (DN67C), a ove rekordno rano otvorili na Transursoaia (DN1R). U skoroj budućnosti opušteno napadamo preostale čarobne moto rute u Rumuniji...poput Bicaz Gorges and the Red Lake (DN12C), Mestecanis Pass (DN17), Transrarău (DN175B), Transsemenic (DN582), Rucar-Bran Pass (DN73), itd. Idemoooo! :) 
 
 

1. IMG_3655.jpeg

IMG_3678.jpeg

IMG_3682a.jpeg

IMG_3685.jpeg

IMG_3689.jpeg

IMG_3722.jpeg

IMG_3740.jpeg

IMG_3755.jpeg

IMG_3766.jpeg

IMG_3775.jpeg

IMG_3780.jpeg

IMG_3783.jpeg

IMG_3797.jpeg

IMG_3815.jpeg

IMG_3825.jpeg

IMG_3834.jpeg

IMG_3851.jpeg

IMG_3857.jpeg

IMG_3860.jpeg

IMG_3863.jpeg

IMG_3863a.jpeg

IMG_3866.jpeg

IMG_3866a.jpg

IMG_3871.jpeg

IMG_3876.jpeg

IMG_3879.jpeg

IMG_3882.jpeg

IMG_3883.jpeg

IMG_3892.jpeg

IMG_3895.jpeg

IMG_3897.jpeg

IMG_3901.jpeg

IMG_3915.jpeg

IMG_3931.jpeg

IMG_3954.jpeg

IMG_3957.jpeg

IMG_3966.jpeg

IMG_3971.jpeg

IMG_3977.jpeg

IMG_3987.jpeg

IMG_3991.jpeg

IMG_3998.jpeg

Promenio član maxmladen
  • Sviđa mi se 31
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS

Bravo, ljudi.
Planirao sam da idem, ali mi je iskrslo nešto u poslednjoj nedelji.
Baš mi je žao što sam ovo propustio. 
Nadam se da će biti još ovakvih tura.

Rado ću se priključiti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Predivno, svaka čast, samo mi žao što vas(nas) nije bilo više. Ja tek sad video poziv, ali u buduće pratim dešavanja. Pozdrav 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Svaka čast za izvezenu rutu! :takoje: Slike su fanstastične, kao i predeli koje ste obišli. Baš ste talični što se tiče vremena - jesenas ste nemoguće učinili mogućim a ni ovo sada nije mnogo manje neobično, leto usred proleća...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Tooop, svaka cast momci! 

Vidim koga cu ja da "invajtujem" za sledece putovanje! 

Promenio član kokot
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Kada  sam procitao utiske i video slike bilo mi krivo sto nisam krenuo sa poluispravnim motorom 😄 ali samo bi vama kvario uzivanje.

 Bravo!  Prelepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja