Jump to content

Moto Zajednica

Prvi problemi ZZR250

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Pozdrav svima

 

Nov sam u moto svetu i evo kreću i prvi problemi. 

Treba mi savet, kupio sam ZZR250, super motorčić, danas sam i imao prvu vožnju sa njim , i ide tip top, vozio sam ga nekih 30-45min kada je krenuo da zeza i da se na leru gasi. 

Da li je neko imao iskustva sa ovim? 

ZZR takođe ima i saug , čim mu saug spustim ( smanjim saug i ispravom volan) on trokira i ugasi se...

 

Pomoć :D

Promenio član Bojan000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Karburatori... ler dizna...

motoru treba jedno detaljno čišćenje rezervoara, slavine i karburatora za početak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Pošto idalje nisam položio, vozim u komšiluku, tako da ću moći da ga otera kod majstora tek za nekih mesec dana.

Da li mi možete preporučiti nekog dobrog majstora za Kawasaki?

Promenio član Bojan000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne piše ti na profilu odakle si, ne bi bilo loše da to navedeš, onda neko možda i može da ti preporuči majstora a da nije 500km udaljen od tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre 1 sat, Bojan000 je napisao:

smanjim saug i ispravom volan) on trokira i ugasi se...

 

Ako gašenje ima veze sa položajem guvernala najverovatnije je do sajle sauha. Ili je prekratka ili je neko nešto radio pa je nije provukao kako treba da stoji. Kreni odatle.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Moguće da je i to jer sajla koja ide sa kvačila nije lepo nameštena, nekako je duža i kada se okreće volan kači ono dugmence za restart kilometraže, pa sam je zakačio vezicom da bih to izbegao. Moguće da sam time prouzrokovao ovaj problem -_-

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Imam još jedno pitanje, kada ga palim pod saugom , da li bi trebao kasnije ručicu sauga da vratim totalno, ili je potrebno da ga ostavim na polovini? U mom slučaju sada nakon ovog problema čim ga totalno vratim motor se uguši, a kada saug ostavim negde na polovini, on se drži, radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Kad upališ nema potrebe da motor urla na sauhu do kraja. Vrati ga na pola pa na četvrtinu i konačno do kraja.

 

To je samo stvar upoznavanja tebe i tvog motora.

 

Pre nego što kreneš da voziš sauh obavezno mora biti vraċen do kraja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
9 minutes ago, Due said:

Kad upališ nema potrebe da motor urla na sauhu do kraja. Vrati ga na pola pa na četvrtinu i konačno do kraja.

 

To je samo stvar upoznavanja tebe i tvog motora.

 

Pre nego što kreneš da voziš sauh obavezno mora biti vraċen do kraja.

Jasno , hvala mnogo na pomoći.

Sutra ću da skinem tu vezicu koju sam stavio da bih trasirao sajlu pa ću videti opet. Definitivno mi se svakako gasi kada je saug vraćen do kraja i kada ga ubacim u neutral ili stisnem kvačilo do kraja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Sa stiskanjem kvacila ne verujem da ima veze, a ni sa sajlom sauha jer tebi ne dodaje sam sauh cim se povrati kad ga povuces. Tebi su zacepljeni karburatori pa mu fali goriva, sto mu "vestacki" dopremis putem sauha pa proradi kako- tako. Kako ti je i receno, karburatori, filter, provera rezervoara i po potrebi epoxiranje... sve, od cepa rezervoara do prirubnice karburatora. Ma sta do, proveriti i njih da nisu ispucale pa vuce fals, do glave :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
1 hour ago, MarkoMoto said:

Sa stiskanjem kvacila ne verujem da ima veze, a ni sa sajlom sauha jer tebi ne dodaje sam sauh cim se povrati kad ga povuces. Tebi su zacepljeni karburatori pa mu fali goriva, sto mu "vestacki" dopremis putem sauha pa proradi kako- tako. Kako ti je i receno, karburatori, filter, provera rezervoara i po potrebi epoxiranje... sve, od cepa rezervoara do prirubnice karburatora. Ma sta do, proveriti i njih da nisu ispucale pa vuce fals, do glave :D

Ajoj

Pa koliko to može da me izađe , i gde to uraditi?

 

Kako sam se zeznuo, a kada sam sam bio kod lika sve je lepo radilo, i kada smo ga dovezli kod mene, i radio je lepo pre neko veče, a danas kada sam završavao vožnju , vozio sam ga nekih 45min-sat vremena , krenulo je ovo da se dešava :s

Promenio član Bojan000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Verovatno je i on imao tih problema, nije ti ni rekao jer ga nikad ne bi prodao. Postavi koju fotografiju motora. Izdalje, pa onda slike sajli itd. Da ljudi mogu da vide u kakvom je vizuelnom stanju. Javice ti se vec neko ko ce ti dati dobar savet a ima ih na forumu. Samo im moras dati sto vise informacija. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

kad su karburatori dobro naštelovani i nema nikakvih problema sa gumama na usisnoj grani, i kad je dobro zagrejan trebalo bi da se gasi kad je saug imalo povučen .

Ako tebi zagrejan radi uz uključen saug ,onda treba uraditi karburatore , a šta to sve podrazumeva reči će ti neko ko radi to. Taj će naći i uzrok gašenja kad ne bi trebalo -što se tebi sad dešava.

Ima majstora ,potraži malo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 10. 3. 2024. at 18:14, Bojan000 je napisao:

vozio sam ga nekih 45min-sat vremena ,

 

On 10. 3. 2024. at 14:39, Bojan000 je napisao:

Pošto idalje nisam položio, vozim u komšiluku,

Drugarski savet: batali tu vožnju po komšiluku od sat vremena, bez dozvole. Ako te navataju, lepa je novčana kazna, zabrana u dozvoli, kazneni poeni...ne treba ti to.

Pričam iz najbolje namere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
5 hours ago, Blaza said:

 

Drugarski savet: batali tu vožnju po komšiluku od sat vremena, bez dozvole. Ako te navataju, lepa je novčana kazna, zabrana u dozvoli, kazneni poeni...ne treba ti to.

Pričam iz najbolje namere.

Sada sam pročitao kazne o.O neću se više zezati sa tim :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Imaš Baneta i Marka na Mikjakovcu 3 to ti je zgodno da se dovezeš. A znaju da pregledaju i odrade dobar servis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Meni je komšiluk zvao policiju kada sam vozio bez dozvole samo po kraju. Zato što 20-30x prodjem istim ulicama. Nemoj da se zezaš previše osim ako nemaš 150.000 din viška. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
11 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Meni je komšiluk zvao policiju kada sam vozio bez dozvole samo po kraju. Zato što 20-30x prodjem istim ulicama. Nemoj da se zezaš previše osim ako nemaš 150.000 din viška. 

Slepci klasični

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Meni je komšiluk zvao policiju kada sam vozio bez dozvole samo po kraju. Zato što 20-30x prodjem istim ulicama. Nemoj da se zezaš previše osim ako nemaš 150.000 din viška. 

...DOT 4, hauba, krov... Nisi od mene čuo.. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
On 3/10/2024 at 2:25 PM, Disko Nindža said:

Karburatori... ler dizna...

motoru treba jedno detaljno čišćenje rezervoara, slavine i karburatora za početak.

 

On 3/10/2024 at 3:01 PM, Due said:

Ako gašenje ima veze sa položajem guvernala najverovatnije je do sajle sauha. Ili je prekratka ili je neko nešto radio pa je nije provukao kako treba da stoji. Kreni odatle.

Skinuo danas onu vezicu, upalio ga na pola sauga, u na svakih 5min polako vraćao i lepo je ustalio rad , primao gas. Desi se kada ga zaturiram preko 10 000 obrtaja da se ugasi kada mu naglo pustim gas. 

Ali ajde , bar se pali sada i radi :) pa kada položim i da ga odvezem na pregled.

 

A i evo tog ZZR-a

 

IMG_20240314_104121528.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ZZR 250 je super motorić, taj agregat se +-20 godina proizvodio, vrlo kvalitetan dobro složen, jako sam se ložio da ga kupim tamo početkom 2000tih kada sam položio A kategoriju, sećam se test članka iz Italijanskog TuttoMoto časopisa, sve odlične ocene...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 21 minuta, Bojan000 je napisao:

Desi se kada ga zaturiram preko 10 000 obrtaja da se ugasi kada mu naglo pustim gas. 

Svakako ćeš servisirati karburatore, ali baci pogled u rezervoar koliko možeš da vidiš (nemoj da obasjavaš upaljačem😄) da li je i koliko zarđao. Kawasaki je neslavan po tome. 

 

I obrati pažnju dok motor radi vruć bez sauha da li ima nekih promena kad motaš guvernal do kraja levo - desno? Da li se ugasi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja