Jump to content

Moto Zajednica

Prvi problemi ZZR250

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

 

1 hour ago, Disko Nindža said:

ZZR 250 je super motorić, taj agregat se +-20 godina proizvodio, vrlo kvalitetan dobro složen, jako sam se ložio da ga kupim tamo početkom 2000tih kada sam položio A kategoriju, sećam se test članka iz Italijanskog TuttoMoto časopisa, sve odlične ocene...

I meni se jako sviđa, i lepo ide, menjač je nekako baš dobar, bar mi se tako kao laiku.

Ali vidim po forumima da ljudi i ne hvale baš toliko ovaj motor , i čini mi se i da ih malo ima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne hvali ga samo onaj ko je kupio neki izdrkani leš, ali kada se motor održava kako dolikuje tu nema problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Moram da pohvalim učesnike teme, što osnivača, što ostale koji su se javili sa predlozima :) 

 

Često se pojave novi članovi (a vala malopre videh i jednog starijeg čiji mi postovi nisu jasni) koji hoće da im ljudi reše problem preko interneta bez da mrdnu prstom, da im se nacrta gde da idu, kako da idu, itd. Nit se predstave kako valja nit se potrude da nešto sami saznaju. Ovde je lepo objašnjen problem, ljudi dali konstruktivne savete, momak pronašao teme o serviserima... Čak i bez drkanja prihvatio da nije pametno da vozi bez dozvole i to na prvi savet :) Svaka čast svima :)

 

I @Bojan000 dobrodošao na forum :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
1 hour ago, Due said:

Svakako ćeš servisirati karburatore, ali baci pogled u rezervoar koliko možeš da vidiš (nemoj da obasjavaš upaljačem😄) da li je i koliko zarđao. Kawasaki je neslavan po tome. 

 

I obrati pažnju dok motor radi vruć bez sauha da li ima nekih promena kad motaš guvernal do kraja levo - desno? Da li se ugasi?

Probao sam okretanje guvernala bez sauga dok je zagrejan i sve je ok sada. Zaboravih da slikam tu problematičnu sajlu 

 

A rezervoar mi izgleda čisto, ali pogledaću opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
48 minutes ago, Forsberg said:

Moram da pohvalim učesnike teme, što osnivača, što ostale koji su se javili sa predlozima :) 

 

Često se pojave novi članovi (a vala malopre videh i jednog starijeg čiji mi postovi nisu jasni) koji hoće da im ljudi reše problem preko interneta bez da mrdnu prstom, da im se nacrta gde da idu, kako da idu, itd. Nit se predstave kako valja nit se potrude da nešto sami saznaju. Ovde je lepo objašnjen problem, ljudi dali konstruktivne savete, momak pronašao teme o serviserima... Čak i bez drkanja prihvatio da nije pametno da vozi bez dozvole i to na prvi savet :) Svaka čast svima :)

 

I @Bojan000 dobrodošao na forum :) 

Hvalaa,

Forum je top. Ja sam totalno neuk što se tiče motora , iako sam ceo život maštao da vozim :D i mnogo mi je forum pomogao do sada :D

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 34 minuta, Bojan000 je napisao:

Probao sam okretanje guvernala bez sauga dok je zagrejan i sve je ok sada. Zaboravih da slikam tu problematičnu sajlu 

 

A rezervoar mi izgleda čisto, ali pogledaću opet.

Prva stvar koju ćeš da zameniš je filter vazduha. To se u Srbalja uvek nekako provuče i zaboravi. A utiče kako na rad motora tako i na potrošnju. Pogledaj kakav je? Tipujem da je katastrofa. 

 

Dalje kao savestan vlasnik uradiš jedan čestit servis i uživaćeš dugo i bezbrižno u vožnji. 🙂

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 44 minuta, Bojan000 je napisao:

Probao sam okretanje guvernala bez sauga dok je zagrejan i sve je ok sada. Zaboravih da slikam tu problematičnu sajlu 

 

A rezervoar mi izgleda čisto, ali pogledaću opet.

Sajla sauka ne sme da bude napeta ni u jednom položaju max levo-desno, neko je to ranije skidao i nije sproveo putanjom kako valja.

A rezervoar iako naočigled izgleda čisto često to nije slučaj, jer nije problem samo prljavština iz goriva već i sam rezervoar truli, star je jbg, i zato ga lepo isprazniš, skineš, skineš slavinu sa njega i ispereš ga, ima da se šlogiraš kad vidiš šta će sve da izađe, bar ja sam svaki put kad sam čistio rezervoare mojih motora, skoro svaki je imao 20+ godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Na listi čekanja sam u moto garaži :D

Na žalost bez 20+ dana čekanja nema ništa... 

Javljam šta je bilo na kraju. Ono gašenje mi se definitivno dešava kada ga nabijen preko 8-9k obrtaja i pustim gas i stisnem kvačilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja