Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled i registracija Motorcikala

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Pozdrav,

 

u Rakovici, Borska 14(kod opštine a preko puta samouslužne perionice) , otvoren je tehnički pregleg 3 Line , gde se radi tehnički i registracija i za motorcikle. Ja sam jedan od zaposlenih kao kontrolor na Tehničkom pregledu i pokušaću da svakome pomognem vezano za nedoumice oko tehničkog i registracije. i naravno čim dobijem neko novo zvanično obaveštenje da vas informišen, Želim pokušati otkloniti nedoumice koje postoje kao i dezinforacije, nagadjanja, pretpostavke ili vesti koje se objave po novinama a nisu zvanične i nisu primenljive .

Naravno samo Vas molim da uzmete u obzir da je kontrolorima dozvoljeno da u nekim slučajevima sami procene ili odluče o ispravnosti vozila , kao i da od mesta do mesta zavisi kako inspekcija tumači zakon , pa će se neretko desiti situacija da u BG nešto ne može a u nekom drugom mestu, gradu, može ili obrnuto.

 

 

na raspolaganju sam Vam

 

Pozdrav

Dr. Pop

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
21 minutes ago, Dr. POP said:

Pozdrav,

 

u Rakovici, Borska 14(kod opštine a preko puta samouslužne perionice) , otvoren je tehnički pregleg 3 Line , gde se radi tehnički i registracija i za motorcikle. Ja sam jedan od zaposlenih kao kontrolor na Tehničkom pregledu i pokušaću da svakome pomognem vezano za nedoumice oko tehničkog i registracije. i naravno čim dobijem neko novo zvanično obaveštenje da vas informišen, Želim pokušati otkloniti nedoumice koje postoje kao i dezinforacije, nagadjanja, pretpostavke ili vesti koje se objave po novinama a nisu zvanične i nisu primenljive .

Naravno samo Vas molim da uzmete u obzir da je kontrolorima dozvoljeno da u nekim slučajevima sami procene ili odluče o ispravnosti vozila , kao i da od mesta do mesta zavisi kako inspekcija tumači zakon , pa će se neretko desiti situacija da u BG nešto ne može a u nekom drugom mestu, gradu, može ili obrnuto.

 

 

na raspolaganju sam Vam

 

Pozdrav

Dr. Pop

Sta bi sa periodicnom registracijom motocikala, i podlezu li tome i L7 teski cetvorocikli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Za sada nema nikakvo zvanično obaveštenje od strane MUP-a, Na žalost mi na našem tehničkom ne radimo tricikle i četvorocikle.

Čim bude zvanično obaveštenje objaviću na temi.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, slave74 said:

Sta bi sa periodicnom registracijom motocikala, i podlezu li tome i L7 teski cetvorocikli?

Nedao Bog da nam to uvedu dušmani. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Davno 'uvedeno', sad je došlo do nekih izmena koje su stupile na snagu 01.01. a počinju sa primenama valjda sad 01.03.

 

Elem, sada bi trebalo da se za 'periodičnu' registraciju smanjuje ne samo polisa osiguranja već i porez na upotrebu... Pope, kad proveriš tj. kad dobiješ tačne i precizne info - javi ovde pls!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD
On 4. 3. 2024. at 13:41, PremieRacing je napisao:

Davno 'uvedeno', sad je došlo do nekih izmena koje su stupile na snagu 01.01. a počinju sa primenama valjda sad 01.03.

 

Elem, sada bi trebalo da se za 'periodičnu' registraciju smanjuje ne samo polisa osiguranja već i porez na upotrebu... Pope, kad proveriš tj. kad dobiješ tačne i precizne info - javi ovde pls!

U pravu si buraz, ali kao i sve u ovoj državi, to što piše nije uvek baš tako,  zato sam otvorio ovu temu da tek kada nešto bude zvanično i provereno objavim i otklonim nedoumice ili bar pokušam u tome.

Jeste izglasano i trebalo je početi da se primenjuje sa 01.03. ali.....

Naravno nije počelo sa primenom i ne zna se kada će i da li će i na koji način da se primenjuje. 

Mi kao tehnički pregled , moramo da dobijemo zvanično obaveštenje o početku primene i način i tačna upustva o obračunu, što se još uvek nije desilo, a iz osiguravajućih kompanija( koje trebaju da nam daju obaveštenja o načinu naplate osiiguranja), nemamo nikakvo obaveštenje niti oni znaju kada će i da li će biti u skorije vreme.

 

Može da se desi da već sutra dobijemo obaveštenje i da se momentalno počne primenjivati a može da potraje u nedogled. 

 

Onog trenutka, kada ja budem znao, znaćete i vi...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Možda vam je bitna informacija da  ROLL BAR-ovi, nisu zabranjeni na motociklima i ne moraju da se skidaju za tehnički pregled, ali naknadno postavljene maglenke koje nisu fabričke bi morale da se skinu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD
Pre 14 sati, srbac je napisao:

Kako je sa kukama? hvala !

Šta te interesuje vezano za kuke ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kada auto nema kuku, kako ide proces legalizacije objekta :oda2:

Kada ima kuku koja nije upisana

Kada nema kuku koja je upisana

kukuuuuuuuu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Kada nema kuki , ugradi se po specifikacijama proizvodjača automobila i radi se atestiranje kod AMS. Posle atestiranja se ne mora raditi vanredni tehnički pregled. ( sto je bio slucaj do skoro).
Kada ima upisanu kuku , proverava se isparavnost iste na tehnickom pregledu prilikom registracije. Ako je nema upisanu , ne sme je imati na tehničkom pregledu , ni kuku ni instalaciju za istu. Ako je vozilo uvezeno pre 2014 moze imati kuku i ako nije upisana, ali kuka mora biti fabrička i na sebi mora imati pločicu proizvodjača , kojom potvrdjuje da je ta kuka fabrička za taj automobil.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD
Pre 10 sati, slave74 je napisao:

Jel pocela primena periodicne rege? Rekli su od mart og. Nije da im verujem...

Rekli jesu , ali .....

 

Ne nije još počela primena i ne zna se kada će, ako bude obavestiću vas

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja