Jump to content

Moto Zajednica

Kove 450 Rally

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Nisam cuo za izraz sportska cena 🙈 ja bih napravio izraz beogradska cena jer to mogu da priuste ugl Beogradjani.😁

Ne svi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Šta su konkurenti ovom modelu od strane poznatijih proizvođača i koliko otprilike koštaju?
Teška priča, poprilično je unikatan, nešto kao tenere 700 kad se pojavila.

Trenutno ga je verovatno smislenije porediti sa KTM 500 EXC-F nego sa bilo čim u "civilnoj" 500 klasi. Ne brinem ako grešim, brzo će me neko ispraviti.

Sent from my 220333QNY using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Termin "sportska cena" sam najčešće čuo od poznanika prepodavca automobila, to je cena koja se daje kad hoćeš da nešto brzo i lako prodaš.

Ja sam svoju Alfu prodao po sportskoj ceni od 3000 evra, bila je 8 sati na oglasima. Oglašena cena je bila 3500 i načekao bih se verovatno kupca za tu cenu.

Sent from my 220333QNY using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
To je odlična cijena za takav motor koji je full terenski napravljen. Nije to za usporedbu sa
ovim CF 450 i sličnima, koji su ipak kompromis svega pomalo. 
Kove 450 je full terenski motocikl, a terenci su oduvijek bili skupi, ima razloga zašto je tako.
Za cijenu nekog renomiranog enduro motora od 250 ccm možeš kupiti solidan putni enduro,
duplo veći, duplo teži sa sa tri puta više ccm. Al te kategorije nisu za direktnu usporedbu.
U pravu si...

Meni je puno 9000 za ovakav motor...
Da se tako izrazim...

Dao sam 9200 za Voge DS900X...
Više meni takvi motori odgovaraju...
Nisam lud za šumom i čistom njivom...
Meni ok trail, makadam... Drum... Tempomat i 120km/h...
Sednem i odem u Dubrovnik...
Recimo...
Ali na Rtanj ne mogu, dok će ovo 99% ako se ima tehnika izaći na Rtanj...

Sent from Xiaomi 13T PRO using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Rally kao kategorija je poseban tip motocikla. Ne moze da se poredi direktno sa voge 900. Rally znaci od tacke A do tacke B proci svuda i doci do cilja NAJBRZE, bez obzira na podlogu. Kao takav pripremljen ne za sve uslove, ali ni u jednom nije najbolji osim za - rally.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Nisam cuo za izraz sportska cena ja bih napravio izraz beogradska cena jer to mogu da priuste ugl Beogradjani.

Umjesto do sportske kladionice odem i kupim novi motor.
To zovem sportska cijena.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Samo sam seo na motor (nije pisalo da ne može). BAŠ JE VISOK :D. Voleo bih da ga probam, ali me je odbila ogromna visina. Ja sam jedva na prstima dodirivao pod. Meni izgleda prilično kvalitetno. Očigledno nije zverka za svakoga. Ne mislim da će se prodavati nešto previše, što može da dovede do niže cene, ali i lošije podrške. Ako budu imali model da se proba, sa nižim sedištem, slatko bih probao kako to izgleda. Zasita nešto nestandardno (bar za mene, a nemam baš 1000 godina iskustva). Ima li neko sa foruma da ga je kaparisao?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Na sajmu je bila izložena visoka/standard verzija. U prvoj turi im stiže više niskih nego visokih. Niži ima za 3cm manju visinu sedišta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 3/15/2024 at 2:28 PM, Sveti Atila said:

Šta su konkurenti ovom modelu od strane poznatijih proizvođača i koliko otprilike koštaju?

 

Teško je uporediti ovakav motor sa bilo kojom konkurencijom.

 

To je bike napravljen na rally platformi koji je malo utegnut od strane euro normi da bude ''civilna verzija'' Dakar motora.

 

Praktično, Kove 450 Rally bi trebao uporediti sa KTM 450 Rally / Gas Gas / Husquarna 450 i sve ostale verzije u rally klasi.

 

Jer ako porediš šta sada možeš kupiti onda bi to bio KTM 450 EXC ili 500 EXC recimo, pa na taj motor uračunati u cenu neki rally tower kao Rade Garage i set plastičnih rezervara za rally kit za navedenu količinu goriva.

 

Drugim rečima takav motor će biti sigurno 2,5x skuplji od trenutne cene Kove 450 za 9000 eur te u tom smislu po svim specifikacijama bike je više nego povoljan sa svojom cenom. :D

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

CF Moto 450MT vs KLE500 😆

A Kove 450 je druga dimenzija 😅

Promenio član srbac
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L
On 3/25/2024 at 9:56 AM, Gliga said:

Na sajmu je bila izložena visoka/standard verzija. U prvoj turi im stiže više niskih nego visokih. Niži ima za 3cm manju visinu sedišta.

Viša verzija koje je bila izložena na sajmu ima visinu sedišta 960mm, niža verzija ima visinu sedišta 910mm, Razlika je u hodu vešanja, viša verzija ima 305/300mm hod vešanja a niža 250/250. Oba modela imaju istu cenu koja je trenutno u predprodaji 8.490 Eur,

Upravo ga ovih dana testiram i prvi utisci su da je  agregat sa euro5 standardom prilično primitomljen a da je sve ostalo takmičarski nastrojeno. Tako da se uz sitne korekcije može dobiti ozblijan takmičarki motor idetničan onom koji je vožen na Dakarui koji je prošle je nedelje pobedio na Lamas Rally u Maroku. Vozač Italijan Diego Marchesini je na FB stranici Kove Italia objasnio sve prepravke korak po korak koje odradio na motoru. 

Ova je fotografija je nastala daleko od Dakara i Maroka, tačna lokacija, Dunavski nasip Pančevo-Beograd 😉

WWW.FACEBOOK.COM

Sieh dir auf Facebook Beiträge, Fotos und vieles mehr an.
LAMASRALLY.COM

Welcome to the Adventure on two wheels! In our LAMAS RALLY passion for motorcycling meets the thrill of exploration. Whether you’re a seasoned rider or a new enthusiast, our...

 

20240404_083121 (002).jpg

Promenio član TA96
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gle, gle, šta to imamo ovde!

 

xvAcM4W.jpeg

 

idDx24U.jpeg

 

iE33Yk7.jpeg

 

coCiFaK.jpeg

 

Danas sam imao priliku da obrnem par krugova i jbg, sada znam bar jednu osobu sa foruma koja očekuje isporuku...

 

"Ukratko":

-Visoka verzija mi skroz odgovara. 186cm sam visok, skoro da sa oba cela stopala budem na zemlji.

 

-Snage sasvim dovoljno da je vožnja zabavna. Svakako više nego što ja umem/smem da iskoristim na terenu. Đipa kada se podbode gas. Na asfaltu jako lepo ubrzava do 110, preko nisam vozio (razrada, tuđ motor). Pri toj brzini  zaštita od vetra je skroz korektna, nema turbulencija i vetar ne tuče po kolenima (na 701 mi je to bila osnovna prepreka za vožnju preko 100). Vibracije ne fakturišu u celokupnom iskustvu, zanemarive su. Ovo je u standardnoj, Euro 5 varijanti. Valjda 31kW. Iz današnje vožnje ne vidim potrebu da se tu bilo šta menja ili dorađuje.

 

Euro 5 airbox je zatvoren, sa paprinim filterom. To ima smisla promeniti na SAD ili UK verziju sa sunđerom.

 

nbjwyXL.jpeg

 

-Prednja dva rezervoara su bila napunjena, zadnji potpuno prazan. Za manevrisanje u mestu i pri malim brzinama je baš lagan. Sa lakoćom se vozi 5 na sat. U vožnji baš i ne deluje kao lagani enduro motor (a YT i recenzije to pokušavaju da proguraju). Ne kažem da je težak za vožnju, naprotiv. Pretpostavljam da je međuosovinsko rastojanje veće nego na enduro motorima, da je zbog toga stabilniji. CRF300, kog sam danas takođe provozao, se vozi osetno drugačije (inače prijatno iznenađenje CRF-om 👍 )

 

-Kao i kod 701, položaj za stajanje mi je neprirodan. Upravljač je nisko. Prihvatam da je to posledica mog dosadasnjeg moto staža, tj sa ADV motorima. Dakle navikavaću se, pre nego što uzmem da podižem upravljač. Sve ručice, poluge, dugmići su mi na logičnim mestima i nisam morao da tražim. Neki ljudi na FB grupi se žale da im je teško menjati brzine na više, poluga je donekle zaklonjena skid-plateom. Ja ovo nisam primetio. Moguće da je do čizama.

 

-Ogibljenje je suludo tvrdo za neagresivnu vožnju (a to je i dalje 50-60-70km/h po terenu, dakle daleko od sporog). Na moju težinu, recimo 80kg sa opremom, sednje nije moguće izuzev po ravnom. Hoće da baci sa sedla :) Upija on sve živo, točkovi su na podlozi, ali baš zamara. Trenutno su na motoru sva fabrička podešavanja, i 200km ukupne kilometraže. Pretpostavljam da tu ima prostora za prilagođavanje. 30cm hoda je mnoooogo.

 

ZObML24.jpeg

 

-ABS mora da se gasi nakon svakog gašenja motora. 4-5 pritiskanja dugmića, par sekundi posla, ali cenim da će biti zaboravljanja. Može da se isključi samo zadnji (jedino tako sam i vozio) ili oba. Ne mogu da komentarišem kako radi, nije se nijednom aktivirao.

 

-Predni točak dosta trese/skakuće na putnim brzinama, to je do rim-locka. Planiram ga izvaditi manje-više čim stigne motor. Zadnji takođe, iako nisam primetio vibracije.

 

i9EPv4F.jpeg

 

 

Kočnice nemam šta da komentarišem. Pesak, nije baš podloga gde kočnice mogu doći do izražaja.

 

Mislim da je to to. Dopisaću ako se setim. A pitajte ako nešto interesuje. Sad kreće proces čekanja juna... E da, žao mi je što u ovoj turi svi visoki modeli dolaze sa zelenim nalepnicama. Na fotkama mi se ne sviđaju, mislim da će brzo leteti sa motora.

 

Veliko hvala Saletu, @TA96 iz Burnouta na pozivu i druženju

Promenio član Gliga
  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Video sam vas negde oko Kovina danas, CRF i Kove na prikolici!

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

A, pa dobro, video sam motore na prikolici...
Ne bi obratio pažnju, ali Kove mi upao u oči!
Išao sam u Rumuniju, sad da li beše kod Kovina, Deliblata, sve jedno, tamo negde prema Beloj Crkvi...

Sent from my M2101K9G using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste li pokušali da omekšate ogibljenje na podešavanjima ? Baš me zanima koliko je osetljiv ABS i da li ga je neophodno gasiti, na CRF-u recimo nije mnogo osetljiv, dozvoljava blago proklizavanje zadnjeg točka, pa ga ja na terenu nikada i ne gasim, uz pravilno doziranje koči odlično i kad je uključen. Nisam znao da uz motor dolazi rim lock fabrički, ne sećam se da je to iko pomenuo u nekom reviewu.

 

Inače na slici deluje da ti je korman ok visine, verovatno nisi navikao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ništa nismo dirali oko ogibljenja. Igraću se time kada stigne motor. Ukoliko ABS radi suptilno verovatno ga neću ni gasiti svaki put (prednji ionako gasim samo u izuzetnim situacijama). Tako sam 701 vozio.

 

Ima fabričke rim-lockove na oba točka i, prema pisanju vlasnika po FB grupi, izrazito su teški. Otuda i vibracija (pre skakutanje točka). Pošto ja svakako ne vozim na niskim pritiscima to će leteti napolje prvom prilikom.

 

Slažem se za upravljač. Kada krenem voziti agresivnije telo automatski zauzme odgovarajući položaj. Doduše, takav način vožnje nije dugoročno održiv, pogotovo na solo putovanjima. Svakako ću se naviknuti, kao i na sve do sada.

 

Nego, kada će taj jun!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

CST, recimo da je prednja EX-1 ili EX-01. Ne znam oznake i nisam uspeo da ih nađem na netu. Za ovo malo što sam ga vozao delovale su korektno, čak i u pesku. Svakako ok za adv upotrebu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne. Motor je u fabričkom stanju, cenim da su specifikacije dostupne na netu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Volio bih da ga ti testiraš uskoro.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Gliga bravo! A česitaću kad stigne :)
Jel ga uzimaš kao drugi motor, ili Tuareg odlazi ?

 

edit: Ja i zaboravio da je zapravo Tuareg drugi, ovo bi bio treći :D

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Tuareg će morati da ide :( Dakle Kove ostaje kao drugi, realno prvi, motor. Jedino je KLE bezvremen, nepromenjiv :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja