Jump to content

Moto Zajednica

Kove 450 Rally

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1928 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas nešto potpuno drugačije.

 

s2hK6ug.jpeg

 

HpLVit7.jpeg

 

W8S4I2I.jpeg

 

lQj9wVM.jpeg

 

Ostaci crkve u nekadašnjem naselju Arača. Ko je vozio vojvođanski deo TET Srbija prošao je ovuda.

 

Što se tiče Kovislava: ovo mi je prva vožnja otkako sam stavio otvoreni airbox. Ostajem pri stavu da ne primetim nikakvu razliku (osim buke kada se doda gas). To je skroz u redu, meni je primarni cilj bilo da dobijem sunđerasti filter.

 

U povratku iz BG sam stavio Coober ECU. Po ko zna koji put, hvala Saletu iz Burnouta :care: Par dana ću da ga isprobam i poredim sa fabričkim. Čitajući iskustva sa neta, stekao sam utisak da će ovaj ECU preporoditi motor. Meni je trebalo 60-70km vožnje da primetim neku realnu razliku, a postoji. Motor je istovremeno postao pitomiji i divljiji... Osetno lepše radi na nižim obrtajima. Nema više štucanja, trzanja i onog opšteg osećaja kao da mašina želi da napusti ram... Sada po naselju može da se krstari na 4000 obrtaja ili nešto ispod. U fabričkom izdanju ovo nije išlo. Šta ovo znači u praksi: ranije sam 50 na sat morao voziti u 3. brzini na oko 5000 obrtaja. Tu počinje lepo da radi ali već je i relativno bučan. Sada može da se vozi u 4. brzini na oko 4000 obrtaja. I može u 6. 80km/h.

 

A da stvar bude još lepša, rekao bih da na višim obrtajima Kove sada diše još bolje. Naravno da bolje i ide. Međuubrzanja su brža Doduše, ovo je već skroz subjektivna procena koju ne mogu realno potvrditi.

 

Ovako nekako mi se činio i kineski "upgrade" ECU. I sa njim se motor lepše vozio na nižim obrtajima, a imao je i osetno bolje povlačenje. Bilo bi interesantno uporediti taj ECU sa Coober...

 

Za referencu, na motoru je trenutno:

-Potpuno fabrički auspuh

-Otvoreni airbox sa sunđerastim filterom

-Coober ECU.

 

Malkice je po novčanik nezgodno što se svi slažu da zamenski ECU potpuno zablistaju tek nakon zamene izduva... Nije baš da jurim performanse, ili da mi trenutno fali snage, ali nekako je i šteta ne iskoristiti pun potencijal. ECU ću uzeti svakako, auspuh mi je preskupa igračka.

 

Kako god okrenem, i dalje kez na licu svaki put kada ga vozim. Bez obzira na podlogu i vrstu terena (izuzev crnogorskog TET-a između Rikavačkog jezera i Korita, to se ne broji :D ). Jako zabavna sprava.

 

 

Promenio član Gliga
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1928 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nisam pratio TET, izuzev samog prilaza crkvi koji je odličan makadam. Sa ovim motorom počinjem uživati i po atarskim putevima. Uvek se nađe način da vožnja bude zabavnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja