Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti, potrebna pomoc.

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Piaggio MP3, Peugeot Vivacity 3

Sveo sam izbor na 3.5 motora i to bas po ovom redosledu. 

 

Kawasaki Versys 650

Honda NC750XA

Suzuki V STROM 650

 

Mogao bi mozda u pricu da udje i Yamaha Tracer 7/700. 

 

ps: u cemu je fora sa cenama na PA, zapamtio sam par oglasa koji se vec  duze vreme vrte, a cena samo ide na gore.

 

Da li su realne ove cene polovnih motora (1000eur-2000eur manje od novih) ili su to samo puste zelje prodavaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1152 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 42 minuta, djole_kg je napisao:

ps: u cemu je fora sa cenama na PA, zapamtio sam par oglasa koji se vec  duze vreme vrte, a cena samo ide na gore.

 

Da li su realne ove cene polovnih motora (1000eur-2000eur manje od novih) ili su to samo puste zelje prodavaca?

ti izgleda od 2020 nisi nista kupovao:lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
12 hours ago, djole_kg said:

Sveo sam izbor na 3.5 motora i to bas po ovom redosledu. 

 

Kawasaki Versys 650

Honda NC750XA

Suzuki V STROM 650

Od ova 3 bih stroma uzeo, jesu kočnice malo kilavije, ništa nepodnošljivo i prilagodiš brzinu istim, a i za put u dvoje je bolji i od kawe i od honde.

 

Lakoća upravljanja, povoznost, udobnost i pouzdanost su na jako visokom nivou!

 

Caponord, varadero i sl. su preteški motori za početnika, treba manevrisati u mestu sa tim grdosijama, a ako se zezneš i parkiraš uz npr. neki zid ili auto na nizbrdici, troje će morati da ti pomognu da pomeriš unazad. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I moj glas ide za stroma.Sasvim će da zadovolji sve tvoje navedene zahteve a opet neće te dovoditi u neke neplanirane,iznenadne i previše rizične situacije(naravno uz početnički oprez i normalnu vožnju).Nije skupo održavanje,mala potrošnja,registracija...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Piaggio MP3, Peugeot Vivacity 3

Bio sam u neplaniranoj poseti CFMOTO u Nisu, i dok sam bio tamo umesto motora kupih ATV/kvad. 🤣

 

Naravno, nevezano za to, i dalje trazim motor. 

 

Kakvo je misljenje o CFMOTO 700MT?

 

Deluje jako interesantno, a taman mi je po meri i deluje mi da je dobar izbor za ono za sta bih ga ja koristio. 

 

Takodje i cena je odlicna, s obzirom da je nov motor. 

 

Znam da sam napisao da necu Kineze, ali zavrsna obrada deluje jako kvalitetno, cena je odlicna, imam garanciju i bas su me pokolebali. 

 

 

 

20240126_194443.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, djole_kg je napisao:

Kakvo je misljenje o CFMOTO 700MT?

Čekamo da nam ti kažeš, kad si već kupio !

Šala mala, čestitke za kupovinu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Od suzenog izbora ja bih licno uzeo NC750x. Od tri gore navedena Versys mi je najlepsi, V-Strom verovatno najbolji ali bih i dalje uzeo NC750x. 

Provereni Honda kvalitet, trosi kao upaljac a ide sasvim dovoljno dobro posebno uzimajuci u vidu da si uslovno receno pocetnik. Mozda nije najjaci u klasi ali ima najbolji obrtni momenat i verujem da ti snaga na njemu nece zafaliti. Ortak i zena presli pola evrope na NCu i prezadovoljni oboje. Postoji i DCT verzija mada si naglasio da te interesuje iskljucivo manuelni menjac. Ja sam isto bio u tom gasu ali ljudi koji voze DCT se kunu u njega tako da razmisli i o toj varijanti.

 

Sto se tice nakeda, po meni nema lepsih motora a te price o zastiti od vetra i kako je pakao voziti po hladnijem vremenu su mi iskreno preterivanja. Vozio sam naked motor pre touring-a i iskreno ne vidim neku znacajnu razliku. Motor vozim cele godine osim kada je na putu sneg i led. Razlika postoji ali daleko da je nebo-zemlja. U pitanju su vise nijanse. Jedino manje insekata po jakni imam na touring-u. Ok ako je kisa verovatno ce te vizir zastiti za nijansu bolje ali ako nemas dobru opremu smrzavaces se i na jednom i na drugom.

 

Iskreno kao pocetnik pre bih krenuo na naked motoru. Daleko zabavniji za voznju od touring motora (moje licno misljenje). Mane su nesto losiji polozaj sedenja pa samim tim i udobnost kako vozaca tako i suvozaca. Ako ti nije prioritet putovanje vec vise voznja po gradu i krace ture, naked ce biti sasvim dobar izbor. Takodje se lakse voze od touring motora. Manji su upravljiviji laksi i nizeg tezista generalno. 

 

Nemam neku konkretnu preporuku ali kao sto ce ti vecina reci motor se kupuje srcem ne glavom :) Izbegavao bih prejake masine i pre bih isao na neki pitomiji motor dok ne ovladas tehnikom. Bices opusteniji na slabijem motoru sto je kljucna stvar pri ucenju po mom misljenju. Moj savet ti je da ne pucas veliku lovu (osim ako bas nisi u lovi :)) za prvi motor. Kroz godinu dve ces ga verovatno zameniti necim drugim a i bice ti mnogo jasnije sta zelis.

 

Srecno u potrazi...

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Od gore nabrojanog vozio sam Stroma i Versysa,NC nisam imao prilike da vozim.Moje je misljenje da ce ti i Versys i NC biti mali.Strom i nema tako lose kocnice kako se potencira,slabije jesu od nekih motora u klasi ali su projektovane da zadovolje potrebe tog motocikla, i to sasvim korektno rade.Sa druge strane,meni se Strom sa V rasporedom cilindara mnogo lepse vozi nego npr Versys

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav!

Ja vozim Nc750xa i meni je skroz ok. Visok sam 175cm (ako to može da se nazove visina, jeli) i vozim se uglavnom sam. Odgovara mi njegova konstrukcija jer mogu lepo da se oslonim dok stojim u mestu. Niskoturažna mašina, odličan obrtni momenat, dobro vuče, 214kg težak prazan, 14L rezervoar i u proseku prelazim 300-350km između svraćanja na pumpu da natočim za 1800-1900 din. Izuzetno je zahvalan za manevrisanje na malim brzinama zbog niskog težišta (rezervoar je ispod sedišta) a na tradicionalnom mestu rezervoara je ostava koja prima flip-up kacigu bez problema.

Meni lično kinezi ne igraju za prvi tim ne zato što ne verujem u pouzdanost, već zato što se svi do jednog čuju ko šerpe. Honda ima jasan, dubok zvuk, ali ne urla. Taman kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Videh temu pa rekoh da se uključim i branim boje Stroma :)

Ja sam 175 visine, supruga nešto niža...vlasnik sam gore pomenutog 4 godine. Probao NC, Versis i Tracer pre kupovine, Strom je od svih ( makar meni tako deluje ) za broj veći. Za ovih 21k km samo pozitivna iskustva, ako te šta interesuje o ovom modelu slobodno pitaj, biće mi drago da pomognem.

 

IMG_20230611_080823407~2.jpg

Promenio član easy and slow
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 756 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
On 19. 2. 2024. at 20:43, Firmopisac je napisao:

Pozdrav!

Ja vozim Nc750xa i meni je skroz ok. Visok sam 175cm (ako to može da se nazove visina, jeli)  

Uh dobro je, znaci visok sam 🤣 taj +1 me vadi. Drugar je visok 174, zovemo ga mali 🤣 legenda kaze da smo ga merili sa patikama za nba. Meni je versys bio ok ya moju visinu, dok je transalp bio poprilicno visok. Nisam ih duze vozio, samo par krugova oko šora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja