Jump to content

Moto Zajednica

Strategija 23: uživaj u trenutku

Recommended Posts

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hvala društvo, drago mi je da vam se dopada.

 

Ostao sam dužan trek ove vožnje, a i jedno pojašnjenje: u prethodnom postu sam pokušao da dočaram kako je ova vožnja i ruta izgledala iz mog ugla u datim okolnostima (kiša). Ja nisam znao šta me tačno čeka na tih 40ak km i zbog toga je moj doživljaj izgledao tako kako jeste.

Ali objektivno - ovo je jedna vrlo lagana i lepa ruta koju, kad je zemlja suva, baš svako sa višim motorom (da ne kažem endurom) i minimalnim iskustvom van puta može bez problema da izveze, što toplo preporučujem kada ste već u tom kraju. Zapravo, ovo važi i za ostale dve vožnje odnosno izleta van asfalta koje sam izvozao na ovom putovanju. Naravno, uvek je preporučljivo voziti u društvu. Meni je trebalo bez malo četri sata od odvajanja sa asfalta do gradića Brezoi, ali po suvom vremenu i bez većih pauza - verovatno bi mi trebalo dva - dva i po sata. Pa sad sve zavisi koliko ko želi da se vozi sa strane i penje na vidikovce.

Trek (doduše nije samo off):

https://ridewithgps.com/trips/126181812

 

Elem, posle dobrog odmora na benzinskoj pumpi i ćaskanja sa ljubaznom nasmejanom radnicom nastavljam dalje. Kiša je u međuvremenu prestala, i sada vozim dolinom velike reke Olt. Uživanje mi ubrzo prekidaju ogromne kolone na koje nailazim. Provlačim se, ali na blagim desnim krivinama mi nije sve jedno. Put je uzak, šleperi stoje na metar jedan od drugog i ne bih voleo da mi u takvoj situaciji naiđe šleper iz suprotnog smera vozeći kao da je sam na putu - kako zapravo i voze. Polako i oprezno - napredujem. Odvajam se desno kod mesta Talmaciu (ili kako se već to izgovara) i kroz neka dosadna sela dolazim do mesta Cârțișoara, a to tek ne mogu da pretpostavim kako se izgovara (pišite molim vas ako neko zna).

0-02-05-f98021f14f8c485c0fec670a044cde6b724a8bbe19bdc759755947eeff9d8b42_26a8efafe79.thumb.jpg.bec914ac6844003d4345bd577d394347.jpg

To mesto me je jako razočaralo jer sam očekivao nešto poput Novaćija ili Ranke - lepo turističko mesto. U stvari je obično selo koje nema jedan jedini restoran koji radi, pa sam morao da se vraćam skroz do magistrale da bih ručao. Takođe, iako na mapama i u Bookingu ima veliki broj smeštaja - velika većina uopšte nije radila! Mesto je delovalo sablasno prazno, i video sam samo jednu grupu bajkera dok sam po selu tražio smeštaj. Da li sezona još nije počela kako treba - ne znam, ali nisam to tako zamišljao. Posle malo više lutanja i traženja, a uz malo sreće nalazim vrlo pristojan i povoljan smeštaj. Još sam umorniji nego juče, i odmah se bacam u krevet. Sutra me čeka Transfagarašan.
 

IMG_20230628_195733.thumb.jpeg.46ebde3a6fa3e05a7b9ffee74cdbee65.jpeg

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 35

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Mesto bi se izgovorilo "Karcišoara". Kad sam bio sa zenon kolima na TF, mi smi preko bukinga bas u selu spavali. Doduse, vecera i dorucak iz nekog marketa koji smo nesto ranije obisli. Sad nije sezona, verovatno zato slabo sta radi od smestaja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Paa, u tom slucaju jeste cudno da ne radi mnogo smestaja, jun je solidna sezona. Cini mi se da selo zivi samo od turista koji idu na TF :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 362 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Bravo za avanturu.

Lepo pises , taman koliko treba ,super fotografije..

Jesi li snimio nesto i pretvorio u film? (izvini mozda nisam ispratio kako treba ali bilo bi lepo i videti deo off road voznje)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hvala druže, nego evo nikako da stignem da nastavim, pritisle obaveze, a i kad imam nešto slobodnog vremena uveče - budem umoran pa mi se ne piše.

Imam nešto video materijala, dvoumio sam se da li da idem dan za danom, ili da sve bude u jednom videu na kraju, pa reših da probam da za TF napravim klip, pa ćemo videti.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ujutru se budim malo kasnije. Izgleda da će biti lep dan. U dvorištu kuće koje je juče bilo puno automobila sada su samo moj motor i jedan kombi. Uh, kako bi sada rado popio jednu kaficu, ali nisam znao da li je ok da sam uđem u kuhinju i poslužim se, a vlasnike nigde ne vidim.
"Good morning! Would you like some coffee?" čujem pitanje iz kuhinje koje mi je baš ulepšalo jutro. Zanimljivi su mi ti kratki susreti na putovanjima, sa osobama koje vidim prvi i verovatno poslednji put, a koji mi opet na neki način ostanu u sećanju. Adrian je sin vlasnice apartmana, sličnih smo godina i interesovanja pa je bilo mnogo tema za razgovor. Priča on o putovanjima, planinarenjima, kampovanjima sa ženom itd. Evo baš smo sad uzeli da ovaj kombi modifikujemo za kampovanje pa planiramo nove akcije. Čak su i deca izrazila želju da ga koriste, super je to. Verovatno sam u tom trenutku izgledao malo zbunjeno - jer sam trenutak pre toga pomislio kako i život bez dece ima nekih svoj prednosti, jer sam nekako bio vrlo siguran da život kakav on opisuje nije moguć sa decom. On to verovatno primećuje pa nastavlja dalje: da, da, imamo troje, ali su već veliki, dvoje je punoletno jedan samo što nije postao. Ljudi se često iznenade kad saznaju, verovatno i to što smo mladoliki doprinosi, ali tako ti je to kad ti vera zabranjuje seks pre braka, a želiš što pre da probaš :)
Vrlo zanimljivo. Gotovo sam siguran da mi je rekao da je katolik, odnosno pripada nekoj jako tradicionalnoj grani katoličanstva, ali mi je to malo čudno s obzirom da su rumuni većinski pravoslavci.
U svakom slučaju već sam se zadržao dosta duže nego što sam planirao i vreme je da podjem. Adrian mi donosi kremu za bol u vratu na koji sam se tokom razgovora požalio. Maže se gde boli i obavezno malo ispod nosa.
Jeste da me je vrat i dalje boleo isto kao pre, ali sada mi je to bilo smešno :)
Note to self: u buduće nemoj nositi kameru na kacigi ako ne snimaš.

 

IMG_20230629_084355.thumb.jpeg.74226563a101fd0dd13e585828535610.jpeg

IMG_20230629_093535.thumb.jpeg.916bf2b5701751ed5decae5644fcb99e.jpeg

 

Vozeći ka prevoju susreo sam se sa jednim problemom: non stop sam želeo da stajem i slikam i vrlo brzo sam uvideo da to tako neće ići. Treba napraviti plan kratkih pauza i držati ga se, inače nema ništa od vožnje. Uslovi su bili prihvatljivi, ali daleko od idealnih. Bitno je da nije bilo kiše. Na vrhu pored jezera magla, hladnoća i dosta snega pored puta. Pred polazak na ovu turu sam se dvoumio da li da uopšte nosim zimske rukavice ili ne s obzirom da je kraj juna. Sreća je da sam ipak našao dovoljno mesta za njih, inače mi ovaj prevoj ne bi ostao u lepom sećanju.

IMG_20230629_102337.thumb.jpeg.4fc0ec3e296de25d1ae73b20eba70d09.jpeg

IMG_20230629_102709.thumb.jpeg.8cde2dd706715a87fd703574276ef989.jpeg

Sa druge strane tunela - druga priča. Osetno je toplije a i sunce se sve češće probija. I opet - šta da pišem? To se treba doživeti. Planina je ovde stvarno impozantna, divlja, oštra. Osećaj je skroz drugačiji nego na TA, ali ako bih morao da biram - za vožnju bih pre izabrao Transalpinu.

IMG_20230629_103247.thumb.jpeg.3338bdb2820352bc9c93b399fee1acc2.jpeg

Vozim ka jezeru Vidraru i uživam. I onda za izbor trase koristim i drugu korisnu informaciju koju su mi dali poljaci: “put 704l koji ide sa druge strane jezera je odličan i vrlo zabavan, kao stvoren za tvoj motor!” To mi treba. Kratko privikavanje na nove uslove i gaaas.
Ubrzo stižem do nekog lepog odmarališta na obali jezera, vreme je za pauzu, ali mesto deluje prazno. Izlazi neki majstor - radi li ovo ? - radi, što ne bi radilo ? Penjem se na terasu, nalazim konobara koji kao da se tek probudio. To mu nije smetalo da mi donese jednu od najboljih pasti koju sam probao u poslednje vreme. Ili jednostavno na ovakvim putovanjima sve ima lepši ukus nego obično? Sedim sam na velikoj terasi, posmatram jezero, meditiram. Odjednom se muzika koja se jedva čula u pozadini pojačava na maksimum, na vrlo kvalitetnom ozvučenju! Obalom se prolama melodic house koji se tako lako uklapa u ambijent i stvara nadrealnu scenu… Stojim na ivici terase i upijam…
 


Par trenutaka kasnije jurim mokrim i mestimično blatnjavim makadamom iznad same vode, još sam pod jakim utiskom i imam utisak da mi motor lagano leti kao ona muzika preko jezera. Na kratkom pravcu susrećem lokalca koji cepa kvad u suprotnom smeru, mimoilazimo se nekako pri solidnoj brzini. Ok, dobar podsetnik gde sam, vreme je da se malo opusti ruka jer ne bi bilo zabavno da smo se susreli u nekoj od nepreglednih krivina. Skoro pred asfalt primećujem da mi je ispala kišna jakna, znam da je nisam baš lepo vezao kad sam krenuo sa pauze. Nerviram se i ljut sam na sebe, ali zbog čega ? Pa ovo je zapravo super, vozaću se ovde još malo. Nazad skoro do hotela, pa opet. Makadam od 20ak kilometara postaje skoro 40. Konačno tunel, i eto me na brani.

 

###
0-02-05-c298c4d69d2fc682bc3e1e3a6cf3e1ae632d2f5bde8493766d826041ff41709f_268b3b8c235.thumb.jpg.733eda2fe4522a81374911c0aaf74319.jpg


Kad prođu godine i počnem da zaboravljam i više nego sada, nadam se da ću moći da se setim samo dve stvari sa ovog mog prvog putešestvija:
Tog divnog osećaja opuštenosti i jednostavnosti kada su vožnja, put i motor bili jedino o čemu sam razmišljao i kada se sve svodilo na samo jedno pitanje: “Gde dalje?”
I trenutka kada sam na tezgi sa suvenirima ugledao mali drveni semafor. I doživeo nalet emocija kakav ne pamtim. Jer me kući čeka jedan mali dasa koji je opčinjen semaforima, tatin suvozač sa zadnjeg sedišta koji na zeleno nikad neće propustiti da poviče “tata, gas, gas!”, i njegova mama koja nam za kraj godine već nosi najlepši poklon koji mogu zamisliti. Nedostaju mi. Trebalo mi je da malo razbijem rutinu svakodnevnice, da se pomerim i da sa distance pogledam svoj život. I opet osetim sreću i zahvalnost. Od tog trenutka mi se menja osećaj: više se ne vozim, sada se vraćam kući.

###


Vozim dalje po prelepom danu. Kurta de Arđeš, Kampulung, pa kroz dolinu reke Dimbovica a onda na istok kroz neka živopisna mala sela sve do mesta Moroeni, gde sam odlučio da prespavam. Ali opet se ponavlja priča od prethodne večeri - iako online naizgled ima puno smeštaja - na licu mesta ne uspevam da nađem nešto povoljno a da radi.

IMG_20230629_161454.thumb.jpeg.ac8d8a82e1208bab4fa2317fcf4ad329.jpeg

clipboard_image_233391fe0c1.thumb.png.642db5d91d61f3e898a2f3928e80806c.png

Dolazim do neke kuće u brdu, strmo je pa i i onako visoka kuća izgleda još više. Ne uspevam nikog da dozovem i već palim motor da krenem, i tada se pojavljuje čovek. Na pitanje da li ima mesta da prenoćim premišlja se par sekundi, pa mi kaže da sačekam, proveriće. Posle par trenutaka izlazi i veselo mi kaže da ima, ali samo mala soba u potkrovlju. Kao da je bitno :) Sunce će uskoro zaći, a ja sam umoran tako da bi me bilo kakva soba usrećila. Da li mogu negde u blizini da večeram? “Naravno da može. Kod nas u restoranu” sa osmehom mi kaže vlasnica Julijana, koja se tu pojavila.

IMG_20230629_201431.thumb.jpeg.abebe5898db5a3e35a20d0619f66f19d.jpeg

Malo kasnije silazim do restorana i tek tada shvatam da je prazan, kao verovatno i cela kuća. Nešto me baš hoće samoća na ovom putovanju. Dok večeram neku vrlo zanimljivu i ukusnu rumunsku verziju ćevapa (mići) sa prilogom, koje je preporučila i pripremila, Julijana mi objašnjava da su oni zapravo trenutno na odmoru tj. ne rade, i da sam pokušao da rezervišem mesto preko bookinga ne bih uspeo. Međutim, shvatili su u kakvoj sam situaciji a i znali su da ću teško naći smeštaj, pa su odlučili da me prime. Pogotovo poštuju i vole putnike na motorima, jer nekada davno i njih dvoje su se vozili motorom i želja im je da to ponovo počnu. Uz pivo nastavljamo razgovor još dugo posle večere, ali umor čini svoje i konačno krećem ka svojoj sobi. Dok se kroz prazne hodnike i stepeništa penjem ka vrhu kuće koji neodoljivo podseća na kulu i dok me pun mesec obasjava kroz prozore a drvena ograda i vrata škripe, počinjem da primećujem kako cela ova situacija dosta podseća na početak nekog horor filma u Transilvaniji. U početku mi je to vrlo zabavno, ali ubrzo prestaje da bude jer sam se setio da i likovima iz filmova u početku bude smešno :) Ali bilo kako bilo - umor i pivo čine svoje i ubrzo spavam čvrstim snom.

 

 

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 32
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1100

Lepa tura, i sjajno napisano. Hvala za dobre opise i informacije. Ja ovu voznju planiram pocetkom leta i ovakva iskustva sa foruma su mi zlata vredna.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ujutru se ipak budim čitav - odmoran i oran za vožnju, pa se brzo spremam i krećem; doručkovaću nešto usput. Vraćam se nazad do pumpe, a onda ponovo prolazim kroz ceo Moroeni - simpatično mesto uz magistralu, ali ništa spektakularno. Jedino primećujem da je jako čisto, uredno i sređeno - sve pod konac.  I onda - nailazim na najveći kontrast koji sam video na putovanjima: prelazak u selo Glod. U pitanju je romsko selo koje je izuzetno ružno i prljavo čak i za romske standarde - zaprege i konjski izmet svuda po putu, deponije sa strane, dim, šut, lom i prljavština; utisak verovatno pojačava to što su dva sela skoro pa spojena i verujem da je prelazak iz Moroenija u Glod šok za svakog ko prvi put prolazi ovim putem.
Jedna zanimljivost koju sam otkrio upravo sada dok pišem ovo: u Glodu je sniman deo Borata iz 2006te - sećate li se antologijskih scena iz Boratovog rodnog sela? :) Uspevam nekako da pobegnem psima, da izbegnem konje pored puta, i da uspešno napustim ovo živopisno selo. Sada se uskim, lošim putem penjem uz planinu ka sanatorijumu Moroeni, visokoj i impozantnoj beloj zgradi koja dominira predelom i koju je nemoguće ne primetiti ako se prolazi magistralom 71 ka Sinaji. Zbog položaja i okruženja pretpostavljam da je namenjen prvenstveno za plućne bolesti. Ali, kao što je to često slučaj i kod nas, tek kada se priđe bliže vidi se da je zgrada oronula, i da celo mesto deluje nekako polu-napušteno, skoro kao nema ljudi. Jedino sveže podšišani travnjaci govore drugačije. Sedam na jednu klupicu da prezalogajim nešto. Jutrarnji mir i tišina. Na jednu od terasa izlazi jedini čovek kojeg sam video tu, pacijent. Od kašlja jedva dolazi do daha, ali uspeva da se smiri i da zapali cigaru. Udaljeni smo taman toliko da nije moguće razgovarati, a imam osećaj kao da sedimo za istim stolom i posmatramo jutro. Par minuta kasnije palim motor, on baca opušak, podignuta ruka u znak pozdrava i svako na svoju stranu.

 

IMG_20230630_090932.thumb.jpeg.3fbb3d201c953d7a33598abe48b1bb37.jpeg


Sada vozim putem 714 koji je Julijana nazivala zimskim putem. Iako nije asfaltiran, zbog bolje orjentacije, to je u nekim situacijama jedini put kojim se zimi može stići do nacionalnog parka Bućegi. Jer Transbućegi je izgleda, kao i prva dva prevoja koja sam prošao na ovoj turi, često neprohodan zimi. Zanimljivo mi je da u Rumuniji postoji mnogo ovakvih kategorisanih, ali neasfaltiranih puteva. Ovaj čak ima uredno postavljene znakove a i zaštitne ograde u krivinama. Posle petnaestak kilometara stižem do asfalta, onda brzo do jezera Bolboći, a na kraju i do krajnje tačke ove rute - kafe Padina. Tereni kojima se odatle ide dalje u planinu su mi delovali jako zanimljivo i nosio sam se mišlju i da krenem malo motorom, makar do nekog vidikovca, pa da pogledam nazad na dolinu, ali bilo je vrlo očigledno da bih se loše proveo da sam to pokušao. Jedan rendžer sa kojim sam kasnije ćaskao mi je, uz blago čuđenje što sam to uopšte pomislio i pitao, potvrdio ovo :)

 

IMG_20230630_094813.thumb.jpeg.6f09f04ef47aa1c7f01b299c5fa2e6d7.jpeg

Standard: kad i offroad ima zaštitne ograde :)

 

IMG_20230630_100155.thumb.jpeg.81046e1e7ab0ea78b306ccd59b7eac22.jpeg

 

IMG_20230630_103446.thumb.jpeg.c3cdafcd0520f980e251bb38885813aa.jpeg

Sreća što sam odoleo porivu da dam gas ka vrhu


Ovaj deo nacionalnog parka Bućegi je jedna ogromna prelepa dolina, i stvarno ima puno toga da se vidi, ali ja nisam imao previše vremena na raspolaganju, tako da se okrećem, i sada putem Transbućegi idem nazad ka Sinaji i Brašovu. Ovaj put je naravno mnogo manje poznat i dosta kraći od 67C i 7C (ima 20ak km), ali je takođe vrlo lep, na neki drugačiji način.

IMG_20230630_105341.thumb.jpeg.4af2df8f891e3e764a7574363ec7054f.jpeg

IMG_20230630_111222.thumb.jpeg.cd34592542edcdd1aae5c84a9408315a.jpeg

Ne želim da gubim vreme da bih ručao, i u Sinaji pravim samo pauzu za kafu i krofnu na nekom živopisnom malom trgu pored glavnog puta, i nastavljam dalje ka Brašovu. Taj put je ok, ali bilo je dosta gužve, a koliko znam često zna da bude i velikih zastoja. U Brašovu - šok. Grad je očigledno puno narastao, ne pamtim da je bio takav pre 13 godina kada sam prvi i jedini put bio ovde. Široki bulevari, velika gužva i brza vožnja. Hvata me blaga panika, ali brzo se smirujem i prilagođavam: opreznost i fokusiranost na maks, i gas! Brzo stižem do svog smeštaja - ali tu me dočekuje neprijatno iznenađenje. Prethodnih dana sam uvek imao bezbedan parking za motor i usladilo mi se da ne moram da skidam sve sa njega, pogotovo improvizovanu torbu sa alatom jer i nije bilo baš lako da se skine i ponovo vrati. Zato sam i u Brašovu pokušavao da nađem smeštaj sa dvorištem ili nečim sličnim, ali to baš nije bilo lako sa budžetom koji sam namenio i lokacijom koju sam želeo. Takođe - većina smeštaja ne naglašava ništa što se tiče parkinga ili dvorišta, pa sam gledao slike na google maps i street view da pokušam da pretpostavim koji smeštaj bi mi odgovarao. I tako sam i našao Casa Samurai. Ali - kao što rekoh - iznenađenje: iako su slike sa street viewa bile samo godinu dana stare - više ne oslikavaju pravo stanje. Pasaž sa kapijom, zbog koga sam i odlučio da rezervišem ovaj smeštaj - više ne postoji :) Ozidan je i tu se sada nalazi recepcija. Naravno ja sam im poslao poruku pre nego što sam potvrdio rezervaciju, ali nisam dobio odgovor na vreme, tako da sam rezervisao i nadao se najboljem. Sada šetam oko kuće i tražim neko zgodno mesto da parkiram i vežem motor, ali ne nalazim ništa što mi se dopada. Već malo razočaran stojim naslonjen na motor i razmišljam šta da radim kada iza leđa čujem anđeoski glas:
 “Aaaa, motoćikleta!”
Prelepa mlada nasmejana rumunka me gleda pravo u oči, stavlja mi ruku na rame i nastavlja:
“Come, i will show you where you can park your bike.” Može li bajker na putovanju da čuje nešto lepše?

IMG_20230630_130912.thumb.jpeg.56fb73318c818e636531025b69107e01.jpeg

Sat vremena kasnije šetam starim gradom Brašova sa takvim osećajm sreće i zadovoljstva da ga se i sada jasno sećam. Brašov je prelep grad i nadam se, zapravo potrudiću se, da bude još prilika da ga lepo upoznam.
A sada - ono zbog čega sam najviše i došao ovde: idem da se vidim sa svojim bratom Danijem. A otkud meni brat u Rumuniji, koji ima srpsko poreklo, a nikada nije bio u Srbiji i ne zna ni reč srpskog je jedna vrlo zanimljiva porodična priča, ali za neku drugu priliku. Iako se uživo vidimo tek drugi put u životu, kapiramo se vrlo dobro. Dok nam Dani u svojoj omiljenoj pivnici za početak naručuje po dva piva “da ne bi čekali po vrućini” shvatam da ima istine u onoj staroj “krv nije voda” :D Nekoliko sati, susreta, kafića i kafana kasnije druženje privodimo kraju na isti način. A priči nikad kraja. Dani je vrlo zanimljiv, načitan i inteligentan čovek i uvek uživam u razgovoru sa njim. Ipak, već je dva sata posle ponoći, a mene rano ujutru očekuje dug put.

IMG_20230630_150641.thumb.jpeg.7fc5f241873dc5821b1ca06a1c625734.jpeg

IMG_20230630_153655.thumb.jpeg.aa498d7cdd89dd061cfd9e1f4bb930ee.jpeg

Ovaj “neplanirani” susret bio je lep beg od svakodnevnice za obojicu, i zaključujemo da bi bilo lepo da ne čekamo opet 13 godina za naredni. A onda cik - cak, levo, desno - svako na svoju stranu :)

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

 Bravo drugar, evo me čitam i gledam drugi put ove tvoje dogodovštine, i moram  priznati da ti zavidim jer si se po RO vozio u off varijanti što je sigurno lepše od onog krivinarenja na asfaltu sa našim biciklama.

Nego, jesi li razmišljao o medvedima i susretu sa istim po onim šumarcima?

Mi smo ih sretali al onako uz put gde žickaju hranu, al u šumi, brrrrrrrrr????'''

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@nebica933 druže imaš trekove, pa sledeće godine put pod točkove :) Vrlo je lagan off i ima ga taman toliko da lepo dopuni standardnu asfaltnu turu. Pravo da ti kažem - nisam razmišljao šta ako sretnem medu u šumi :D  Valjda bih uspeo da zbrišem, jeste da nam je slabašno magare, ali je brže od medveda nadam se :D :D

@Marko.B.Milosevic hvala na lepim željama. Neka bude materijala za još 100 putopisa, ali nešto mi se čini da pisanje nije baš za mene: suviše mi sporo ide i previše vremena utrošim da napišem jedan post (da opišem jedan dan). Jeste lepo proživeti ponovo sve dok se piše i  sačuvati uspomene od zaborava ali kad nema slobodnog vremena - nije jednostavno. Možda nekada kada okolnosti budu drugačije.
A inače sada se još više divim ljudima koji redovno pišu putopise i opisuju putovanja od 10, 20, 30 dana. Svaka čast!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
13 hours ago, živke said:

 suviše mi sporo ide i previše vremena utrošim da napišem jedan post (da opišem jedan dan).

Upravo ovo. Kada pišem, to je jedan dan ture dnevno, a tome još prethodi priprema slika, trekova i sl.

Sve u svemu, putopis za turu od 10 dana, 20 radnih dana po 2-3 sata.

Promenio član doktor
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Uh, ja sam još sporiji. Pošto nikako ne mogu da sednem i odjednom ili iz dva puta napišem ceo post, onda se to još više oduži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja