Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450

Danas mi je ispao 3-4 puta iz brzine, na ekranu samo nestanu brzine i menjac nece ni gore ni dole, mora malo da se pusti kvacilo da ga vrati u brzinu u kojoj je bio a onda se vrati i cifra na ekranu.

 

Je l se jos nekom desava? Secam se da je neko na jednoj recenziji pomenuo da mu je na testiranju na Filipinima ispao iz brzine jednom ili dva puta

Promenio član kaichi.xo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kako ti ispada iz brzine? Nekada je normalno da kada si na semaforu npr motor neće da prihvati 1. brzinu dok malo ne mrdneš napred-nazad (kao u kolima kad neće da prihvati rikverc, tzv. sindrom zub na zub) ili uhvati prvu "plitko", pa kad kreneš on ispadne u N (neutral). Isto može da slabo prihvati 2. brzinu i da ispadne isto u N (mada se ovo desi jako retko kada se nedovoljno podigne šaltalica na gore, pa ni tamo ni ovamo), ali iz ostalih brzina (3,4,5,6) to ne sme da se dešava, ne sme da iskače...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
1 minute ago, živke said:

Iz koje brzine? Kad tačno se to desi?

Cini mi se u manjim brzinama, nisam bas zapamtio svaku situaciju, malo pre u bulevaru je iz druge ispao , kad sam raskvacio i zaustavio motor. Msm bar je u drugi brzinu vratio kad sam malo pustio kvacilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM
3 minutes ago, milomir22 said:

Kako ti ispada iz brzine? Nekada je normalno da kada si na semaforu npr motor neće da prihvati 1. brzinu dok malo ne mrdneš napred-nazad (kao u kolima kad neće da prihvati rikverc, tzv. sindrom zub na zub) ili uhvati prvu "plitko", pa kad kreneš on ispadne u N (neutral). Isto može da slabo prihvati 2. brzinu i da ispadne isto u N (mada se ovo desi jako retko kada se nedovoljno podigne šaltalica na gore, pa ni tamo ni ovamo), ali iz ostalih brzina (3,4,5,6) to ne sme da se dešava, ne sme da iskače...

Druž, ni ovo prvo nije normalno, ja sam lik koji vole motore iz '80 i nemam takve među njima. A 'di na nečemu što nije staro 40 godina ili dana 😇

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@kaichi.xoMozda nedovoljan pritisak na polugu menjaca? Meni se na proslom mopedu desavalo da nedovoljno jako poguram polugu ka gore i ispadne iz brzine kako odvrnem gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM
6 minutes ago, kaichi.xo said:

Cini mi se u manjim brzinama, nisam bas zapamtio svaku situaciju, malo pre u bulevaru je iz druge ispao , kad sam raskvacio i zaustavio motor. Msm bar je u drugi brzinu vratio kad sam malo pustio kvacilo

Možda ne guraš dovoljno duboko 😆 (duži hod šaltalice, ko je posedovao IŽ-a???) ...pa ti upada u razmaku između brzina. I dok ne stisneš kvačilo ne možeš tako lako da ga ubaciš u brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450

Videcu da obratim paznju ovih dana pa cu se javiti sa boljim informacijama. Za sad mi je ispadao na mestima gde neam vremena da proucim nego moram da reagujem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
Pre 2 sati, Forest je napisao:

Druž, ni ovo prvo nije normalno, ja sam lik koji vole motore iz '80 i nemam takve među njima. A 'di na nečemu što nije staro 40 godina ili dana 😇

Kada si izbacio u N i čekaš semafor, kreneš da ubaciš u 1. i osetiš da je šaltalica plitko uhvatila, računaj da će, iako je ugasio N lampicu, kada kreneš da puštaš kvačilo, ponovo da izbaci iz brzine, ne u vožnji, nego pre samog kretanja. To je najnormalnija pojava za većinu starijih motora, mrdneš točak napred 2 cm na leru i on se ušalta najnormalnije.

 

Kao kada manuelni menjač na starijim kolima neće iz prve u rikverc, kreneš unapred 1 cm i on ubaci normalno. Zub na zub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1642 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Udri menjac jace i zadrzi ga delic sekunde duze.

Ja sam mazio moj u pocetku i desavalo se da ispadne ili iz 1 ubacim u N umesto u 2 kad krecem sa semafora, pa odvrnem gas na prazno i ispadnem seljak :jee:

Kod mene na 800mt menjac posle 4500km mnogo bolje radi i ulazi u brzine nego na pocetku, ili sam ga naucio pa je samo lazni osecaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Al ga deru grci, ja proširenje ćopave naručio za fazon 10€ na aliju, a kofere od soma neću ni da komentarišem 😂

Ali za neke stvari tipa visoki blatobran za 100€, kreš bar donji i gornji za 250, centralni 100, reli sedište 120... to mi sve još i zvuči ok, i možda uzmem kad odem za mesec dana na more karavanom 😂

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
14 hours ago, LukaJovanovic said:

Ja na tari cepo danas test motor. Za off je bas dobar :)

IMG-dd142bde64a0df92f6feb33dca4fc838-V.jpg

Комшо, сјајно место за фото.

Надам се да мотор испуњава очекивања.  

IMG_20240512_111502 (1).jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650
6 hours ago, kaichi.xo said:

Gde nadje ovo?

@kaichi.xo Neki grcki forum za 450mt :) 

Taman izgovor da se ide na more motorom, kupis tamo i sve ti odmah namontiraju :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sad mi je jasno vase odusevljenje ovim motorom. Isprobao sam ga juce na Tari, bas je izuzetno lak i zabavan za voznju. Na uzanom krivudavom asfaltu sasvim dovoljno snage.

 

Meni je sediste previse nisko (186cm) i noge su zgrcene. Mimo toga nisam nasao zamerke u toj kratkoj voznji.

 

IMG_20240517_191859.jpg

IMG_20240517_191918.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

@Gliga koje torbe i sistem kačenja bi preporučio za njega?

 

edit: pisali smo već o ovome negde na početku teme, i bili su izloženi različiti sistemi.

Sada više pitam kada si ga video i probao uživo, šta ceniš šta bi mu najbolje leglo da tako kažem :) 

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 16 sati, Skittles je napisao:

@Gliga koje torbe i sistem kačenja bi preporučio za njega?

 

edit: pisali smo već o ovome negde na početku teme, i bili su izloženi različiti sistemi.

Sada više pitam kada si ga video i probao uživo, šta ceniš šta bi mu najbolje leglo da tako kažem :) 

Nemam pojma, iskreno mi to nije bilo ni na kraj pameti. Motor sam probao zato sto je bio dostupan, nisam potencijalni kupac (a bilo bi ga fino imati u garazi, recimo umesto KLE-a).

 

Od svih torbi sa kojima sam.se susretao, najradije bih koristio Kriega OS-base sa OS-18 torbama. Ovo apsolutno ne zavisi od motora :)

 

Budzet varijanta je Rhinowalk, kopije Enduristan Blizzard.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l
8 hours ago, Gliga said:

Budzet varijanta je Rhinowalk, kopije Enduristan Blizzard

Imam ja Rhinowalk, pa ako hoce neko da proba na motoru pre porucivanja nek se javi. Meni super zavrsavaju posao

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450

Odradjen servis danas, prvi sam sa 450mt haha … 1040km , servis je 16700 dinara.

 

Moj je plan Kriega OS za torbe, nadjoh negde i sliku:

IMG_6300.jpeg

Promenio član kaichi.xo
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
21 minutes ago, alexanto said:

16700? Nek' su živi i zdravi... :care:

Ja bas pitah kako toliko oni kazu kao to su uskladjene cene sa ostalim motorima tog ranga na trzistu … U servis spada: Filter ulja, ulje i zatezanje lanca….

  • Haha 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja