Jump to content

Moto Zajednica

Novi kardan svakih 60.000 km na BMW vodom hlađenim bokserima

Recommended Posts

  • Drug član, 1203 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
1 hour ago, milomir22 said:

Meni je pogon preko lanca mekši, linearniji i lepši od svih motora sa kardanom koje sam vozio. Održavanje jeste mučnije, mada skotojler i ovi drugi ojleri i to rešavaju.

I zadnja viljuska je jednostavnija, nema potrebe za onom polugama za kontriranje momenta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, milomir22 je napisao:

Meni je pogon preko lanca mekši, linearniji i lepši od svih motora sa kardanom koje sam vozio. Održavanje jeste mučnije, mada skotojler i ovi drugi ojleri i to rešavaju.

Kada bi napravili sistem da je lanac zatvoren, nešto slično kao na starim MZ motorima, lanac bi duplo duže trajao, ne kapiram zašto to ne rade, mada opet, kontam da žele maksimalno da pojednostave stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

I zadnja a pogotovu prednja uz telelever moraju ublaze snagu boksera na putu,da motor bude sto stabilniji kad bubrezi zapevaju na njemu,zato je tu telelever da to sve ide sto linearnije i manje trzavica za vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 11/11/2023 at 9:06 AM, Немања said:

То сам ја увек говорио и сад тврдим, није битно шта возиш већ какав си човек.  Колико сам само пута доживео да наиђем на групу Гс-овца , поздравим их а за узврат добијем оно што добија млада пред прву брачну ноћ..

Ja se nikad ne bi pridružio grupi u kojoj se nalazi iko na GS-u, toliko su mi odurni dizajnom. Počevši od prednjih svjetala inspirisanih Geberit WC vodokotlićima, nadalje...  (doduše ta asimetrična a la WC svjetla prenijeli su i na neke druge ne manje ružne BMW-e, K1300R na primjer).

 

Screenshot_6.jpg.e58b692fb2c0fa2257a830a7b57a622a.jpg 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 12. 11. 2023. at 11:15, đunta je napisao:

bilo je slučajeva da su pucali na ispod 20k na netu, ovde znam na nekih 40k,

Pa ima i kod nas ozbiljnih vozaca koji su ih terali na ozbiljan off (iako svi znamo da taj motor nije za to) tako da nije nikakvo cudo kad otkinu kardan prerano.Nego,(sta bi bilo kad bi bilo) ako neki inadzija lomi kardan na svakih 20-30-40k,sta onda,placa kardane a na svakih 60 ili 80k dobija nov besplatno? 
A za male servisere ne brini,redovne musterije zbog potencijalnog kvara kardana nece preci u ovlasceni servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 11/12/2023 at 11:15 AM, đunta said:

Ko što sam rekao na početku, zvanični servisi će biti u plusu, mi nezavisni u minusu. Troškove zamene i vratila, snosi BMW kao fabrika. Sam pregled nije apsolutno siguran predviđenim postupkom,  a da bi se bilo sigurno, mora da se vadi vratilo, a tad je logičnije da se tutne novo i mušterija bude zadovoljan, što će servisi i raditi jer tako ispadaju bolji. I ja sam imao par vratila koja su bila besprekorna, ali sam ipak sugerisao vlasnicima da odu na opoziv, dobili su nova vratila koja sam ja opet prepakivao. 

 

Kod nas u Bosni se zna (bar za one južnije od, recimo, Doboja; oni na sjeveroistok mogu potegnuti i za Beograd do nezavisnog servisa, oni na sjeverozapad i do Zagreba isto kod nezavisnog tamo):

 

Vlasnici GS-a, ili bilo kog drugog kako novijeg tako i starijeg BMW-a, nakon što im nisu bili u stanju pomoći u ovlaštenom servisu "Tomić & Co" (gdje, u najboljem slučaju, znaju priključiti motor na dijagnostiku i zamijeniti cio blok, ili ti reći "dijagnostika ništa ne očitava, motor u redu" - a motor onda opet stane nakon 20 km zbog istog problema zbog kojeg si ga i doveo kod Tomića, kao što se desilo mom prijatelju sa njegovim GS-om; a sa starijim motorima kao što je K100, K1100, K1200 neće uopšte da se petljaju), slijedeća stanica je - Zlatko u Solinu kod Splita. I Zlaja, da mu dragi Bog da još dug život, zdravlja i snage, jer nema ni jednog kalfe, na kraju riješi svaki problem. A da bi se majmuni iz Tomića upustili u to da pokušaju nešto improvizirati, skrpiti, od starog napraviti novo? Ma joooook, to je njima ispod časti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4007 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zlaja je meštar ali je zatrpan poslom….
Dobar kalfa bi mu glavu spasio.
Dobro bi mu došla i veća radionica.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
5 hours ago, el classico said:

Zlaja je meštar ali je zatrpan poslom….
Dobar kalfa bi mu glavu spasio.
Dobro bi mu došla i veća radionica.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Pričao sam sa njim baš prošli mjesec zašto ne uzme nekog da obučava, kaže teško naći nekoga da imaš povjerenja. I mladi nemaju interesa da šta nauče, ni strpljenja da nečemu duže posvete pažnju. Sve vole na brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, FFBikerSar je napisao:

Pričao sam sa njim baš prošli mjesec zašto ne uzme nekog da obučava, kaže teško naći nekoga da imaš povjerenja. I mladi nemaju interesa da šta nauče, ni strpljenja da nečemu duže posvete pažnju. Sve vole na brzinu.

Kao i u svim zanatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2069 postova
Pre 12 sati, FFBikerSar je napisao:

A da bi se majmuni iz Tomića upustili u to da pokušaju nešto improvizirati, skrpiti, od starog napraviti novo? Ma joooook, to je njima ispod časti.

Zašto biraš ovaj rečnik? Ovo je baš uvredljivo.

Ljudi su u pitanju, kakvi god kao majstori ili radnici bili.

 

Postoji masa normalnih, prihvatljivih prideva koji bi dosta preciznije opisali njih iz tvoje vizure.

Apelujem na sve da konverzaciju prebacimo na viši, kulturniji nivo, čime će forum dobiti na kvalitetu i privući (privlačiti) ljude koji zbog sličnih stvari napuštaju forum ili ne žele da učestvuju u konverzaciji.

Ovako, teško...

 

Nadam se da kapiraš dobru nameru.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 26 minuta, Libero je napisao:

Postoji masa normalnih, prihvatljivih prideva koji bi dosta preciznije opisali njih iz tvoje vizure.

A jel može par primera tih prihvatljivih prideva?:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 512 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 1 minut, Disko Nindža je napisao:

A jel može par primera tih prihvatljivih prideva?:Mina:

Neprofesionalni serviseri. Serviseri oskudnog znanja.

Otaljavaci redovnih servisa...

:jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
52 minutes ago, Libero said:

Zašto biraš ovaj rečnik? Ovo je baš uvredljivo.

Ljudi su u pitanju, kakvi god kao majstori ili radnici bili.

 

Postoji masa normalnih, prihvatljivih prideva koji bi dosta preciznije opisali njih iz tvoje vizure.

Apelujem na sve da konverzaciju prebacimo na viši, kulturniji nivo, čime će forum dobiti na kvalitetu i privući (privlačiti) ljude koji zbog sličnih stvari napuštaju forum ili ne žele da učestvuju u konverzaciji.

Ovako, teško...

 

Nadam se da kapiraš dobru nameru.

 

 

Direktan citat od poznanika koji je imao takvo iskustvo sa Tomićem. Doveo motor u Tomićev centralni servis u Sarajevu nakon što mu je stao na cesti, pet dana čekao da ga tek probaju upaliti i staviti na dijagnostiku, potegao veze da se konačno smiluju i to i urade, upalili, motor na dijagnostici radi i ne pokazuje grešku, rekli mu sve ispravno, krenuo do Breze koja je 30ak km od Sarajeva, i opet stao. Krcaj na prikolicu i vozi Zlatku...

 

Kod Tomića me, u načelu, vide samo ako (ne dao Bog) imam štetu na motoru pa mi je potrebna procjena za osiguranje. Inače ni dijelove ne kupujem kod njih - jeftinije je (čak i kad platiš i poštarinu i carinu) naručiti od Engleza ili iz Njemačke.

 

Opšti problem sa njima (kako u Hrvatskoj, tako i BiH za koju su također generalni zastupnik i serviser) je da su u principu firma koja prodaje i servisira AUTA i to im je prioritet, a motori tek onako usput. Imaš sreću ako se tvoj motor nalazio i u voznom parku neke od kantonalnih policija u F BiH ili Distriktu Brčko ili RS, onda su barem morali poslati nekoga na obuku za taj tip. Inače - možeš se samo "slikati".

 

Majmuni? Majmuni!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4730 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Pričao sam sa njim baš prošli mjesec zašto ne uzme nekog da obučava, kaže teško naći nekoga da imaš povjerenja. I mladi nemaju interesa da šta nauče, ni strpljenja da nečemu duže posvete pažnju. Sve vole na brzinu.

 

Komentar na  post FFBikerSar !

 

 

 

Kad nekog obučavaš, ti stvaraš sebi konkurenciju. Ovo znam iz ličnog iskustva.  Kada je veliki grad ok, kada je manji, onda bude baš tako. :vlajko:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
57 minutes ago, srbac said:

Pričao sam sa njim baš prošli mjesec zašto ne uzme nekog da obučava, kaže teško naći nekoga da imaš povjerenja. I mladi nemaju interesa da šta nauče, ni strpljenja da nečemu duže posvete pažnju. Sve vole na brzinu.

 

Komentar na  post FFBikerSar !

 

 

 

Kad nekog obučavaš, ti stvaraš sebi konkurenciju. Ovo znam iz ličnog iskustva.  Kada je veliki grad ok, kada je manji, onda bude baš tako. :vlajko:

Ovdje bi se Zlatko obradovao konkurenciji, on ima toliko posla da mora odbijati ljude, jer mu "gravitiraju" cijela Dalmacija i više od pola Bosne i Hercegovine

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Kuku lele.:wacko:

posle izčitanih 7 strana ja se sada bojim zbog svega pročitanog,eto tačno neznam šta ću.Pa ja više neću smeti da vozim ovaj motor.

 

Screenshot_20231114_121145_Connected.jpg

 

:ph34r::lol3:

Promenio član Luckygsxr
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Pusti ti nas ovih screen-ova. Daj da vidimo tu wunder prosirenu copavu .. da vidimo manjerke kakve su , da vidimo dodatak za benzin od 5 l iza kofera , sto je licno mali hanc napravio svojim nemackim ruKicama

:)

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja