Jump to content

Moto Zajednica

Купујем остављен напуштен мотор за рестаурацију

Recommended Posts

  • Drug član, 1107 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Polako ali sigurno se vraća 'znam te - znaš me' na tehničkom uz 1, 2 crvene, ali svakako vozilo mora da bude smisleno i ispravno da bi neko ko ima licencu stavio potpis na ispravnost...

 

Dakle ne može totalna prepravka da ne liči na fabriku uopšte, i ne može budž uz pomoć paljene žice, ali svakako može da prođe nešto kvalitetno i korektno. 

 

Najbolje ti je da se konsultuješ sa TP na koji želiš da ideš za registraciju...

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion

Ništa, raspitaću se onda na par mesta pa ću videti šta mi je činiti. Koliko sam uspeo da skontam delova za Diversion ima na ebay-u koliko toliko, uglavnom Francuska, Nemačka ili Britanija, pa ću staviti na papir sve da vidim da li se mogu upustiti u takav poduhvat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
On 23. 12. 2023. at 11:39, SlavViking je napisao:

Pozdrav svima, potrebna mi je pomoć ili bilo kakav savet u vezi dileme koju imam, ako sam promašio temu izvinjavam se unapred. Naime letos sam sezonu završio neslavno na mojoj Yamahi Xj900S Diversion 1995god. koja mi sad rasklopljena stoji u garaži, prednje vile su iskrivljene, mostovi takođe kao i nosač fara i maske, prednji disk nije jako i ne vidi se na oko, i zadnji deo krađe je iskrivljen i rezervoar je ulubljen. E sad pitanja koja imam su vezana za uglavnom za restauraciju, jer sam odoleo ženinom nagovaranju da ga prodam, pa me interesuje da li je neko uspeo da restaurira Diverziju, da li je moguće modifikovati je u na primer cafe racera ili streetfightera i tako je registrovati, ili je jedina (i jeftinija?) opcija nabavljati original delove, ili odustati i prodati u delove?

Najbolja varijanta je, ako želiš preradu, da uzmeš da ga modifikuješ kako želiš, ali sa mogućnošću da ga vratiš u fabričko stanje. To je moguće i nije teško izvodljivo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam Suzuki GSX 750e iz 1981, nije u voznom stanju i hteo bi da ga vratim u što je više moguće u fabričko stanje. Za početak molim savet da li uopšte da ulazim u taj poduhvat? Može i zamena za nešto već dobro urađeno (recimo virago 535 itsl) uz doplatu...

 

Promenio član DrE1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XJ6 Diversion
On 20. 10. 2023. at 11:42, Mornar85 je napisao:

Како године иду, све више ме вуче да нешто чачкам пре него да возим.

Ако неко зна за нешто да стоји негде неком у неком подруму или чак уз шупу...

У суштини битно да има регуларне папире како би се могао касније регистровати.

Модел није битно који, може се поставити све ко шта има, па може и неком другом помоћи.

Мени лично одговара нешто 300-700 кубика, класика, голи, нејкид.

Локација било где у Србији, БиХ, ЦГ...

Meni Yamaha XJ6 Diversion 2012 stoji mesecima kod majstora. Odlomnjene plastike na prednjoj desnoj strani, treba nabaviti delove, a izgleda da majstoru nisam prioritet. Ako je neko zainteresovan tu sam. Mene je izasao 4900, dajem za 3600.

Evo dve fotografije, dok je bilo sve ok, i bez plastika.

20230917_163323.jpg

20230610_180411.jpg

Promenio član KKristijan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Не знам да ли је још увек актуелна потражња, али данас док сам шетао налетим на ову Хонду код комшије у дворишту. 

 

AstvXrT.jpeg

 

Знам да је стајала дуго, сигурно 10ак година није паљена.

Помиње да хоће да је прода.

Ако кога занима могу да дам контакт.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja